بررسی خبر عرضه بازی machinarium برای پلی استیشن ۴

بازی machinarium

بازی زیبا machinarium بر روی پلی استیشن ۳، پلی استیشن ویتا و گوشی همراه عرضه شده بود. و در حال حاضر برای پلی استیشن ۴ نیز ساخته شده است. بازی machinarium تولید شده توسط amanita design  دارای کاراکتری با مزه و شیرین است این بازی به وال ئی شباهت دارد.  شخصیت اصلی این بازی جوزف است. او همواره تلاش می کند دوستش را از دست ۳ دشمنش نجات بدهد.

بازی machinarium
بازی machinarium

یک بازی زیبا با عنوان machinarium بر روی پلی استیشن ۳، پلی استیشن ویتا و گوشی همراه عرضه شده بود. این بازی به وسیله استودیوی آمانیتا دیزاین توسعه پیدا کرده است. این بازی در حال حاضر برای پلی استیشن ۴ نیز ساخته شده است. بازی های بسیاری وجود دارد که داستان آن ها درباره ربات ها است. در زمینه انیمیشن وال ئی و غول آهنی و در سینما ترمیناتور اثر فوق العاده زیبای جیمز کامرون را داشته ایم. در زمینه گیم هم مگا من بسیار موفق بوده و هنوز هم ادامه دارد.

 و اما بازی machinarium تولید شده توسط amanita design دارای کاراکتری با مزه و شیرین است این بازی به وال ئی شباهت دارد.  شخصیت اصلی این بازی جوزف است. او همواره تلاش می کند دوستش را از دست ۳ دشمنش نجات بدهد.بازیکن به حل معما پرداخته و معاملات زیادی را انجام می دهد فردی که جوزف قصد نجات او را دارد در آخرین طبقه برج اسیر است. این بازی یکی از بازی هایی است که جوایز زیادی را به خود اختصاص داده است و در میان بازی هایی فکری یک شاهکار محسوب می شود.

داستان بازی machinarium

 داستان بازی شکل انسانی ربات ها را با سکوتی زیبا به تصویر کشیده است. طرز نگرش متفاوت به وال ئی در ساخت ماشیناریوم باعث جذابیت و بقای این بازی از سال ۲۰۰۹ تا زمان حال شده است.این بازی به زندگی رباطی می پردازد که در میان زباله ها رها گشته است. وی قصد بازگشت به شهر را دارد تا دوستش را که برده مقامات دیکتاتوری شهر شده است نجات دهد.در این بازی کسانی که این رباط با آن ها دشمنی می کند هفت تیر کش ها نمی باشند بلکه موانع سر راه یک سری معما هستند که باید حل گردند.در آغاز بازی قطعات حل معما همان قابی است که بازی در آن قرار دارد برای مثال اگر به طور آنی  در بین زباله ها  قرار بگیرید جواب آن جاست. شما باید در این بازی به جوزف کمک نمایید تا از میان این زباله ها سربلند شود و دوستش را نجات دهد.این بازی امتیاز بسیار بالایی در گوگل پلی کسب کرده (حدودا ۴.۶) و مورد توجه نشریه های معتبر و سایت های زیادی قرار گرفته است.

ممکن است متوجه شوید که یکی از دستان شما گم شده است ناگهان چشمتان به انبوهی از زباله های آهنی می افتد که به آهنربایی چسبیده اند و این بی دلیل نیست احتمالا دست شما هم آن جا باشد شما از گشتن به دنبال دستتان خسته می شوید ناگهان دریاچه ای در کنار دست شما ظاهر می شود که یک اهرم در کنار آن است و می بینید که نخی به آن آویزان است و بووم. و به همینروش معما را حل خواهید نمود به این صورت که به مانعی بر می خورید که راه حل آن نیز در همان جاست و فقط لازم است با دقت بگردید اما به مراتب کار ها سخت تر می شود و ما با چند معمای تو در تو رو به رو می شوید.

 برای حل این معما ها به وسایل و قطعاتی نیاز دارید که از حل معمای دیگری در جایی دیگر به دست آمده اند.شاید این که بفهمید معما کجاست بدترین قسمت و در واقع سخت ترین قسمت این بازی باشد. برای مثال ممکن است به گروه موسیقی بر بخورید که وسایل موسیقی متفاوتی دارند و برای مثال در یکی از ساز های آنان موشی پنهان شده است شما باید در این بازی گربه ای که پنهان است را پیدا کرده و به داخل ساز بفرستید تا موش را فراری دهد و این یعنی یک معمای تو در تو.

البته بازی خیلی هم بی رحم نیست و در مسیر بازی برای شما راهنمایی هایی برای رسیدن به جواب معما و حل آن قرار داده است. گوشه ای در سمت راست قرار دارد که شکل لامپی در آن موجود است و وقتی روی آن بزنید با نقاشی کوچکی شما را راهنمایی می کند. مثلا در همین مثال قبلی نقاشی یک گربه را به ما نشان می دهد مثلا گربه را در مکان خاص با شرایط خاصی به شما نشان می دهد و شما باید بدانید که در آن شرایط باید چه اتفاقی رخ دهد. نمی توان گفت که این بازی آسان است این یک بازی هوشی است و هوش شما را امتحان می کند و برای کسانی مناسب است که بازی های هوشی را دوست دارند. و بازی چیزی فراتر از کار های رایج مانند شلیک کردن است.

بازی machinarium
بازی machinarium

طرح هنری بازی بسیار زیبا است و نقاشی دلنوازی دارد. رنگ های غالب در بازی غالبا بی روح هستند و با پس زمینه های بازی مانند کارخانه ها ترکیب رنگ خوبی دارند. این بازی با رنگ هایش نمایانگر جهان امروز ماست یک جهان بی رنگ و سرد که انسان ها مانند ماشین در آن کار می کنند. جهان هر روز که می گذرد مکانیکی تر می شود و انسان ها نیز از خود واقعیشان بیشتر فاصله می گیرند اما هنوز  قهرمانانی داریم که عشق در وجوشان روشن است و قصد دارد در این جهان یخ زده کسی را که دوست دارد نجات دهد.

موسیقی بازی بی نظیر است و مانند رنگ بندی آن  نقش خوبی در جهان بینی ایفا می کند. قطعات بازی احساس تنهایی و غم را منتقل می نمایند. در این بازی تنها جایی که موسیقی شاد داریم جایی است که ابزار آلات خراب شده بازی تعمیر می شوند. در این هنگام ربات قهرمان داستان می رقصد و بسیار بسیار به او خواهید خندید.

در این بازی شخصیت ها صدا گذاری نشده اند و بازی در سکوت غرق می شود و مقاصد کاراکتر های بازی با نقاشی در بالای سرشان ظاهر می گردد. این نقاشی در یک ابر مانند در بالای سرشان ظاهر می شود.

این بازی مخصوص افرادی است که راحت طلب نیستند و صبر و تحمل  زیادی دارند افرادی که دنبال چالش های فکری می باشند و از هنر لذت زیادی می برند این بازی را انتخاب خواهند نمود. در این بازی گیمر باید از هنر بازی استفاده نماید. این داستان چالش بر انگیز شما را وارد می کند که آن را دنبال کرده و از آن لذت ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =