قابلیت تعویض خشاب حین هدف گیری به بازی Modern Warfare اضافه می شود

بازی Modern Warfare

بازی های Call of duty عمدتا در جنگ های جهانی اتفاق می افتاد تا وقتی که Infinity ward سری بازی Modern Warfare را معرفی کرد،و میتوان گفت اولین نسخه این بازی انقلابی در این سبک بازی ها محسوب می شد بطوریکه پس از گذشت چندین سال همچنان طرفداران زیادی دارد بخصوص در بخش چند نفره و آنلاین بازی که جذابیت های زیادی دارد.

بازی Modern Warfare
بازی Modern Warfare

شاید کمتر کسی باشد که با بازی های Call of duty  ساخت کمپانی Infinity ward آشنایی نداشته باشد،این سری بازی های پلی استیشن و ایکس باکس و پی سی از سال ها قبل با داستان های جذاب خود کاربران بسیاری را به خود جذب کرده است.

بازی های Call of duty عمدتا در جنگ های جهانی اتفاق می افتاد تا وقتی که Infinity ward سری بازی Modern Warfare را معرفی کرد،و میتوان گفت اولین نسخه این بازی انقلابی در این سبک بازی ها محسوب می شد بطوریکه پس از گذشت چندین سال همچنان طرفداران زیادی دارد بخصوص در بخش چند نفره و آنلاین بازی که جذابیت های زیادی دارد.

کمپانی  infinity ward  نیز با آگاهی از محبوبیت این بازی پس از سال ها همچنان با بسته های الحاقی قابلیت های جدیدی به این بازی اضافه می کند،در بخش شخصی سازی و یا نقشه های بازی شاهد پیشرفت ها زیادی بوده ایم؛البته این کمپانی قصد دارد با اضافه کردن این بسته ها از یکنواختی بازی و تکراری بودن آن بکاهد که تا حد زیادی موفق بوده است،با این حال قابل ذکر است که این بازی آنچنان کیفیتی دارد که حتی بدون این بسته ها نیز تا سال ها طرفداران خود را حفظ می کند.

بطور مثال یکی از جدیدترین قابلیت هایی که به این بازی اضافه شده است،تعویض خشاب در هنگام هدف گیری است؛در گذشته برای تعویض خشاب باید از حالت هدف گیری خارج می شدید و سپس دکمه R را می زدید اما الان با اضافه شدن این قابلیت شما دیگر نیاز به خارج شدن از حالت هدف گیری نیستید؛اضافه شدن شدن این حالت به بالاتر رفتن تمرکز گیمر ها کمک زیادی می کند.

همچنین علاوه بر این قابلیت طریقه خشاب گذاری سلاح های مختلف نیز تغییر کرده است بطوریکه بسته به سلاح شما در هنگام خشاب گذاری شاهد حرکات متنوع و مختلف از خودتان خواهید بود،همچنین بسته به پر بودن خشاب شما و یا خالی بودن آن نیز حرکات متفاوتی انجام خواهید داد،در کل می توان گفت Infinity ward  سعی کرده است با اضافه کردن قابلیت ها جدید و ایجاد تنوع همچنان مخاطبان و کاربران بیشتری را به تجربه این بازی ترغیب کند و اینطور که از شواهد نیز پیداس به خوبی توانسته است ببه این مهم دست یابد.

شاید قابلیت تعویض خشاب در هنگام هدف گیری و روش های مختلف خشاب گذاری بنظر ساده برسد اما اضاف شدن این چنین جزئیاتی هر چه بیشتر به ارتباط بین بازی و مخاطب کمک می کند و باعث می شود لحظات مهیج تری را تجربه کنید.

بد نیست به برخی از جزئیات این بازی بپردازیم.

بازی در بخش داستانی بهترین نمره را می گیرد،چه در بخش جنگ های سدته جمعی و چه در بخش جاسوسی آن

عمده جنگ ها در عراق و خاک روسیه اتفاق می افتد و داستان بازی بر می گردد به حمله آمریکا به عراق،شما در نقش یک سرباز باید به پیشروی نیروهای خودی کمک کنید؛همچنین در بخش جاسوسی که بازی جذابیت های بسیاری دارد و به شما این قابلیت را می دهد که کمک دوستان خود از حملات و توطئه های پشت پرده ی جنگ جلوگیری کنید.

در بخش شخصیت پردازی کمپانی Infinity ward  خیلی خوب عمل کرده است بطوریکه شما از همان ابتدا با شخصیت هایی همچون گاس و یا کاپیتان پرایس به خوبی ارتباط برقرار می کنید و به شخصیت آن ها جذب می شوید،وجود این شخصیت پردازی های زیبا و دلنیشن در کنار داستانی گیرا و پر محتوا مخاطبان زیادی را به این بازی جذب کرده است،طوریکه تا همین لحظه نسخه های بعدی که از این بازی ساخته شد نتواسنت موفق بازی Modern Warfare را داشته باشد؛البته کمپانی با سرمایه گذاری در بخش های دیگر همچون جنگ های آینده و فضایی به موفقیت های خوب دیگری رسید اما همانطور که اول گفتم بازی Modern Warfare مانند انقلابی در این سبک بازی ها بود.

در بخش سلاح و مهمات شما تنوع بسیار زیادی را پیشرو دارید تا جایی که شما این قابلیت را دارید که تا پایان بازی سلاح های بسیار زیادی را انتخاب کنید و از آن ها استفاده کنید،همچنین این ویژگی وجود دارد که شما سلاح های خود را به تجهیزات متفاوتی مجهز کنید از دوربین و خفه  کن گرفته تا بخش استتار تفنگ با رنگ های مختلف که ظاهر جذاب و زیبایی به اسلحه شما می دهد؛بازی در بخش گرافیک و کیفیت نیز به خوبی  عمل کرده است و جزئیات خوب و مناسبی نسبت به بازی های همرده خود دارد.

بازی Modern Warfare
بازی Modern Warfare

با ادامه مقاله قابلیت تعویض خشاب حین هدف گیری به بازی Modern Warfare اضافه می شود همراه باشید

بخش چند نفره این بازی بدون شک یک شاهکار بحساب می آید شاهکاری که شما را تا مدت ها می تواند سرگرم کند،در این بخش شاهد جنگ های تمام عیاری هستیم که هر لحظه امکان مرگ شما وجود دارد،محیط این جنگ ها شباهت بسیار نزدیکی به جنگ های واقعی دارد چرا که با تعداد انبوهی از سربازان اتفاق می افتد که جذابیت زیادی دارد؛همچنین شما با کشتن هر چه بیشتری سربازان و البته کشته نشدن خودتان قابلیت استفاده از نیروهای پشتیبانی را دارید؛نیروهایی همچون هواپیماهای تا دندان مسلح به بمب و یا هلکوپتری که تنها بدنبال شکار دشمنان شما است اما باید خیلی مواظب باشید چرا که دشمنان شما نیز این قابلیت را دارند،همچنین محیط های جنگی طراحی شده برای شما از جزئیات بالایی برخوردار هستند و خیلی خوب حس میدان جنگ را به شما منتقل می کنند.

یکی از سلاح های جذاب برای این بخش سلاح اسنایپ هست چرا که با توجه به جمعیت بالای این بخش حمله مستقیم دردسرهای زیادی دارد ولیکن با داشتن یک سلاح اسنایپ شما می توانید منطقه ی خیلی بزرگی را پوشش دهید وتلفات زیادی از دشمنانتان بگیرید البته این را نیز باید گفت که تک تیراندازهای دشمن نیز چشم به شما دوخته اند تا در صورت انجام یک خطا و یا یک حرکت اضافه شما را از بین ببرند.

ماموریت های دسته جمعی شما عمدتا در محیط های شلوغ و پر آشوب اتفاق می افتد و شما باید برای پیروزی با هم گروهی هایتان هماهنگ باشید و بصورت یکسان پیشروی کنید.

حتی با اضافه شدن بخش های شخصی سازی و یا اضافه شدن قابلیت هایی همچون تعویض خشاب هنگام هدف گیری بنظر نمی رسد که Infinity ward دست از کار برداشته باشد و با توجه به محبوبیت این بازی در سال های آینده نیز شاهد پیشرفت هایی در بخش های متفاوتی از این بازی خواهیم بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 15 =