بلاگ

افزایش فروش بازی Monument Valley به دلیل سریال House of Cards

بازی Monument Valley

داستان بازی Monument Valley به گونه است که ایدا دخترک سفید پوش سعی در احیا کردن افرادی که در بازی سیاه پوش هستند و به شکل کلاغ نشان داده شده اند دارد که آنها را از زندان پوچی که برای خود ساخته اند رها کند.

بازی Monument Valley

بازی Monument Valley

افزایش فروش بازی Monument Valley به دلیل در سریال House of Cards

گیم پلی Monument Valley بعد از حضور خود در یکی از قسمت های فصل سوم سریال معروف House of Cards به فروشی چشمگیر دست یافت که شخصیت اصلی این فیلم در نقش کِوین اِسپِیسی به نام فِرَنک آندِروود در حین بازی و صحبت کردن در رابطه با بازی Monument Valley است. در نتیجه، فروش گیم پلی Monument Valley در فروشگاه آیتونز بین ۱۰ بازی پرفروش منتخب قرار گرفته است. این بازی در ردیف سوم برنامه های پر فروش گوگل پلی نیز قرار دارد که قبل از حضورش در این سریال حتی به فروش ۲۵ بازی برتر فروشگاه های نام برده هم نرسیده بود.

این بازی به گفته ی کِن وانگ طراح ارشد آن در همایش بازیسازان ۲۰۱۵ برای حضورش در سریال خانه های پوشالی هیچ پولی پرداخت نکرده است بلکه به خواسته ی خود تهیه ی کننده این سریال این بازی در آن حضور یافت که ما هم با افتخار این موضوع را پذیرفتیم و هیچ پولی برای تبلیغات بازی پرداخت نکردیم با این حال فروش ۲/۵ میلیون نسخه از این بازی به مبلغ ۵/۸میلیون دلار دست یافتیم که این آمار قبل از حضور در این سریال بدست امده و مطمئنن در روزهای اینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.

سازندگان این بازی اعلام نمودند که حدود ۹۵% از کاربران هزینه ای برای تجربه ی این بازی پرداخت نکردند به همین دلیل پولی نیز برای تبلیغات صرف نشده است.

این بازی در مراسم GDC 2015 جایزه ی بهترین بازی موبایل از دیدگاه خلاقیت و در مراسم DICE جایزه ی بهترین طراحی هنری را از آن خود نمود.

اکنون به معرفی این بازی جذاب میپردازیم:

این بازی در دنیای بازی های ویدیویی دارای سبکی متفاوت ومنحصر به فرد وجداگونه از سبک بازی های مرسوم ساخته شده است.

شخصیت اصلی این داستان دختر بچه ای سفید پوش به نام ایدا است که برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود با سیلی ازتضاد های منطقی,رابطه های هندسی عجیب, طراحی های به هم  ریخته  وخطا های چشمی رویاگونه روبه رو میشود.ساخت این مراحل با پیچیدگی های غیر قابل درک ,واقعا شگفت انگیز است.این بازی به گونه است که همه چیز انگار در مقابل شماست در صورتی که چیزی مقابلتان نیست که باعث درگیر شدن مخاطب با این مراحل پیچیده ی بازی میشود.

گیم پلی Monument Valley تشبیه به یکی ازتابلوهای متفاوت و خاص موریس اشردادند به دلیل الهام گیری سازندگان این بازی از نقاشی های ژرف اشر,این بازی در هنرهشتم بازآفرینی و از فیلتر رسانه ای گذرانده و وارد عرصه ی صنعت گیم شده است.

موریس اشر یکی از هنرمندان سرشناس گرافیک در سراسر جهان بوده که تاکنون هنرمندان بسیاری از نگاه وی الهام گرفته اند.وی ابتدا از استعداد هنری اش را با کشیدن طبیعت و منظره ها و حشرات شروع کرد و در سال ۱۹۲۴ وارد دنیای دیگر از هنر شد و به طراحی مناظر با ژرفانمایی های بی قاعده، بی قانون و غیرمعمول روی آورد.در نقاشی های وی میتوان رویاپردازی، تخیل و پرسپکتیو های بی قاعده ای دید که با ذهن و روح بیننده بازی می کند و آنها را غرق در دنیای خود میکند که هیچ حد و مرزی ندارد.

طراحی های وی یک جور هیجان غیر قابل بیانی را در مخاطب ایجاد میکند وآنها را وارد عمق زندگی آدم هایی که بی اطلاع از اطراف شان در این دنیا های چند بُعدی هستند می کند.

این بازی متشکل از ساختمان های در هم پیچیده و دارای ریتمی هماهنگ و بی نقص است است که باعث ایجاد حس گیجی و اغتشاش در محیطی منظم شده که در آن به حل کردن معما ها میپردازیم اما این معما ها به گونه ای اعصاب خورد کن نیستند زیرا برای نسخه ی موبایل که در دسترس مردم عادی است طراحی شده است.

داستان این بازی به گونه است که ایدا دخترک سفید پوش سعی در احیا کردن افرادی که در بازی سیاه پوش هستند و به شکل کلاغ نشان داده شده اند دارد که آنها را از زندان پوچی که برای خود ساخته اند رها کند.این کلاغ ها همان آدم  بزرگ های مغرور و نادان دنیای مُدرن واقعی ما هستند که در نهایت به زنجیر بدبختی کشیده می شوند و در نهایت این بچه های معصوم و پاک همچون ایدا انسان ها را به سمت رستگاری هدایت میکنند.پیام داستان این بازی اینگونه بوده است که در شلوغی,تاریکی و پیچیدگی زندگی های مدرن امروزه خود را گم نکنیم و ارزش بچه های بی گناهی که هیچ تقصیری در این جنگ ها ندارند را فراموش نکنیم و از آنها غافل نشویم و نگذاریم آثاربا ارزش و به یادماندنی وتمدن بشر به سمت فراموشی برود.

سازندگان این بازی در الهام گرفتن از اثر اشر علاوه بر نشان دادن فرم در انتقال محتوای و موضوع آثار اشر به بازی شان تلاش کرده اند که باعث جذابیت فوق العاده ی این بازی شده است.

بازی Monument Valley

بازی Monument Valley

در این بازی طراحی بسیار محصربه فرد و جذاب مواجه خواهیم بود چون قلعه های سنگی و آثار تاریخی گرانبها با رنگهای گرم جذاب و همچنین صدای دلنشین دویدن های ایدا روی زمین و موسیقی های مدهوش کننده دس به دست هم داده اند که این بازی جوی سنگین و درگیر کننده ای را با مخاطب بسازد.همه ی عوامل موجود در این بازی بسیار دلگرم کننده وآرامش بخش است.درکل الهام گیری سازندگان این بازی از اثر نقاشی اشر به گونه ای جمع و جور اما ژرف انجام شده که متشکل از معماهای چالش  برانگیز در محیطی ازتضاد های هندسی و مهندسی بوده و تجربه ای جدید برای مخاطبین خود ایجاد کرده است.

گفته شده که قرار است فیلمی از روی این بازی به کارگردانی پاتریک آزبورن که در سال ۲۰۱۴ برای انیمیشن Feast جایزه اسکار را گرفته بود ساخته شود.

این بازی توسط استودیو Ustwo Games طراحی و تولید شده که در سال ۲۰۱۴ عرضه و در سال ۲۰۱۷ نسخه دوم آن نیز وارد بازار شد.گفته شده که این بازی به دفعات۱۶۰ میلیون بار دانلود شده و میلیون ها سرمایه برای کمپانی خود به ارمغان اورده است.

حضور این بازی در سریال House of Cards باعث شد که مردم بیشتر آنرا بشناسند, همچنین مشخص نشده است که چه بازیگرانی قراربه بازی در این فیلم هستند و باید تا زمان منتشر شدن این خبر منتظر ماند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =