معرفی و بررسی بازی Mount & Blade II: Bannerlord

بازی Mount & Blade II: Bannerlord

در بازی Mount & Blade II: Bannerlord با جناح های مختلفی از نظر تاریخی و فرهنگی روبرو هستید که هرکدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

بازی Mount & Blade II: Bannerlord
بازی Mount & Blade II: Bannerlord

معرفی و بررسی بازی Mount & Blade II: Bannerlord

در اخباری که از رویداد E3 2017 منتشر شده است، تریلر جدیدی از بازی Mount & Blade II: Bannerlord انتشار پیدا کرده است. این بازی یک بازی ویدئویی نقش آفرینی است که توسط استودیوی TaleWorlds Entertainment در حال تولید است. ایده ی این بازی به سال ۲۰۱۲ برمی گردد و تاکنون توسعه ی این بازی ادامه یافته و هیچ نسخه ای از آن منتشر نشده است.

البته یک نسخه ی آزمایشی ناموفق نیز از این بازی منتشر شده است اما نسخه ی نمایش عمومی آن ظاهراً در سال ۲۰۱۹ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این بازی ادامه ی بازی Mount & Blade: Warband محسوب می شود، اما داستان آن به ۲۱۰ سال قبل از شروع داستان بازی قبلی برمی گردد.

طبق اطلاعاتی که از این بازی منتشر شده است، بازی Mount & Blade II: Bannerlord قرار است همانند سری قبلی خود، یک بازی اکشن و استراتژیک باشد که در آن حزبی از سربازان خود تشکیل داده و به مبارزات مختلفی علیه دشمنانتان دست می زنید. در این بازی باید بتوانید استراتژی های مختلف مبارزه را به کار بگیرید تا در جنگ های مختلف پیروز شوید.

به عنوان مثال در صورتی که در محاصره ی دشمن باشید، باید بتوانید راهی برای شکستن محاصره پیداکنید. اگر قصد تدارک یک حمله را دارید، باز هم باید بتوانید یک تاکتیک خوب برای حمله پیاده سازی کنید. علاوه بر اینها، این بازی قرار است که مجموعه ای غنی از انواع سلاح های کوچک و بزرگ در اختیار شما قرار دهد که در یک دنیای قرون وسطایی به شما برای پیروز شدن در مبارزاتتان کمک کنند.

باید بتوانید قلعه های خود را از سقوط حفظ کنید، شهرهای خود را از فتح شدن توسط دشمنان محافظت کنید و در نهایت شاید بتوانید تبدیل به یک شوالیه ی معروف شوید.

ماموریت های جانبی بازی نیز به قدر کافی سرگرم کننده هستند. شما می توانید از طریق راهزنی و یا فروش گروگان های خود، پول زیادی به دست بیاورید. ممکن است ناگهان تعدادی راهزن شروع به تعقیب شما کنند و شما باید حین فرار بتوانید تصمیمی عاقلانه برای حفظ جانتان بگیرید.

نقشه ی پادشاهی های مختلف نیز در دست شماست تا با استفاده از نقشه ها بهتر بتوانید تاکتیک های جنگی خود را پیاده سازی کنید. البته نسخه ی کاملی از این نقشه ها هنوز منتشر نشده است و تنها با توجه به نسخه ی آزمایشی بازی می توان گفت که نقشه تا حدی فشرده است.

با اینکه داستان بازی ۲۰۰ سال قبل از نسخه ی قبلی آن روایت می شود، اما داستان تقریباً همان است، با دنیایی قدیمی تر اما با همان سیستم مواجه ایم: مبادلات تجاری در دل شهرها برقرار هستند، مردم بی گناه غارت و کشته می شوند و همچنان میدان های جنگ برپاست.

داستان بازی Mount & Blade II: Bannerlord تقریباً به طور کامل توسط بازیکنان خلق می شود و هیچ روایت خطی از قبل وجود ندارد. این شما هستید که مسیر بازی و جنگ ها را مشخص می کنید. شما هستید که متحدان مختلفی را در سرزمین های پادشاهی پیدا می کنید، پادشاهان دیگر را از بین می برید، شهرها را فتح و قلعه ها را تسخیر می کنید. این شما هستید که افراد دیگر را به دنبال خود می کشید.

در بازی Mount & Blade II: Bannerlord با جناح های مختلفی از نظر تاریخی و فرهنگی روبرو هستید که هرکدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. هرکدام از این جناح ها تاکتیک های متفاوتی برای جنگ دارند. این جناح ها فقط شامل ارتش های یک امپراطوری نیستند، بلکه شما با جناح های مختلفی از امپراطوری ها، فرقه ها و انجمن های برادری مختلفی روبرو هستید که بیشتر آنها به شکلی خشونت بار زندگی می کنند و در جنگ ها نیز حریف های سختی محسوب می شوند.

در Bannderlord شما با انواع مختلفی از تسلیحات مواجه اید که در جنگ های مختلف می توانید از آنها استفاده کنید. سواره نظام نیز کمک بزرگی برای پیروزی در جنگ ها خواهد بود. کمانداران ماهری نیز وجود دارند که باید بتوانید از آنها در ارتش خود استفاده کنید تا شانس خود را در مواقع حمله به دشمن افزایش دهید.

بازی Mount & Blade II: Bannerlord
بازی Mount & Blade II: Bannerlord

 

جنگجویان محلی دیگری نیز وجود دارند که هر کدام یک سرباز وظیفه شناس برای شما خواهند بود. در این بازی، جنگ ها در مناطق مختلفی می توانند روی دهند: در شهرها، قلعه ها، روی شن های بیابان و حتی جنگل ها.

در تقریباً تمام بازی های اکشن و استراتژی، با داستان های مشابه و مبارزه هایی تقریباً یکسان مواجه ایم که در این میان یک شخصیت پردازی قوی می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. شخصیت ها نقش مهمی در ارتباط بازیکنان با بازی دارند. داستانی که شخصیت ها روایت می کنند، ارتباطات انسانی که بین آنها شکل می گیرد و یا از بین می رود، همگی می توانند بازیکن را در جهت همزادپنداری با شخصیت ها پیش ببرند.

چیزی که مهم است این است که یک بازی با هر داستانی که دارد، بتواند دلایل و انگیزه هایی که پشت اعمال شخصیت ها وجود دارد را به خوبی به تصویر بکشد و به مخاطب خود منتقل کند. با اینکه هنوز نسخه ی اصلی بازی منتشر نشده است، می توان امیدوار بود که این بازی بتواند ارتباطات عمیقی با بازیکنان برقرار کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =