راهنمای گام به گام بازی Nioh (قسمت اول)

بازی Nioh

وقتی که بازی Nioh شروع شد، کنترل William در دست شما قرار می گیرد، کسی که در سلولی درون برج لندن زندانی شده است. تصویری که قبل از شما نشان داده می شود Guardian Spirit خودتان است، که از سمت دیگر سلول به شما اشاره می کند. شما حالا می دانید که چطور از حملات قوی و سریع استفاده کنید. دقت داشته باشید که چطور هر دو حمله حس می شوند، و به نوار سبز رنگی که در حال خالی شدن است و زیر نوار آبی سلامتی تان قرار دارد، که Ki شماست.

بازی Nioh
بازی Nioh

راهنمای گام به گام بازی Nioh (قسمت اول)

ماموریت ۱: The Man with the Guardian Sprit

این اولین مامویت است و دستورالعملی برای بازی اصلی را شامل می شود، و چندین ابزار وجود دارند که برای این ماموریت فعالسازی نخواهند شد.

از برج لندن فرار کنید

وقتی که بازی Nioh شروع شد، کنترل William در دست شما قرار می گیرد، کسی که در سلولی درون برج لندن زندانی شده است. تصویری که قبل از شما نشان داده می شود Guardian Spirit خودتان است، که از سمت دیگر سلول به شما اشاره می کند. شما حالا می دانید که چطور از حملات قوی و سریع استفاده کنید. دقت داشته باشید که چطور هر دو حمله حس می شوند، و به نوار سبز رنگی که در حال خالی شدن است و زیر نوار آبی سلامتی تان قرار دارد، که Ki شماست (و به عنوان نیروی حیات شما در طول بازی ها شناخته می شود) توجه داشته باشید. هر حمله این نوار سبز را کمتر می کند، هرچند خیلی سریع هم پر می شود. خوب است که به این نوار توجه داشته باشید، زیرا حین حمله وقتی Ki رو به اتمام می رود شما را ضعیف و در برابر حملات آسیب پذیر مب کند- و وقتی حملات دشمن را متوقف کرده یا در برابر آن جاخالی می دهید، Ki شما نیز کمتر می شود- که این امر می تواند در صورتی که به دقت Ki خود را مدیریت نکنید عواقب بدی داشته باشد.

حرف از احتیاط شد، وقتی دیوار سلول را در بازی Nioh می شکنید، ممکن است نگهبان گشت زنی لندن توجهتان را به خود جلب کند. او یک شمشیر دارد و شما ندارید، که این می تواند همه چیز را خیلی دشوار کند، اما باید به او حمله کنید. توجه داشته باشید که اگر منتظر شوید تا او به سمت چپ سلول شما قدم بزند، می توانید راهش را ببرید و به سمت راست بدوید و وارد اتاقش در انتهای سالن بشوید، که در آنجا در قفسه ای شمشیر Bastard و پوتین های نگهبان برج لندن نگهداری می شود. توجه کنید که حرکت این شمشیر با حرکات مشت های شما فرق دارد، زیرا می توانید حملات کمبو بلند تری را با ضربه زدن متناوب بر روی دکمه های مختلف حمله اجرا کنید. اسلحه های مختلف (و حتی سلاح های مشابه) می توانند اثرات ویژه متنوعی داشته باشند، همانند دفع حمله بهتر یا شانس بیشتر برای در هم شکستن گارد دشمن. این گارد حرکات خود را بین حملات ناگهانی سریع و شمشیر زدن های پی در پی تغییر می دهد. حواستان به دامنه حرکاتش باشد، و توجه داشته باشید که حتی خلع سلاح شما می تواند حملات را متوقف کند- اما توقف زیاد باعث می شود در برابر شمشیر او آسیب پذیر شوید که این امر آسیب فوق العاده ای را در این زمان به شما وارد خواهد کرد. بر روی هدف خود متمرکز شوید و پرش های او را با جاخالی دادن و حملات مکرر خنثی کنید، سپس قبل از اینکه برای شارژ مجدد Ki تان عقب نشینی کنید چند حمله مختصر کنید. صبر کلید موفقیت شما در اولین نبردتان است. نمی توانید اسلحه یا زره داشته باشید، اما زمان کافی برای حمله با دقت و در صورت نیاز عقب نشینی دارید.       

وقتی نگهبان برج لندن ضعیف شد، به دنبال شمشیر Bastard و کلید Dungeon خود خواهد رفت. می توانید از این کلید برای باز کردن سلول ها استفاده کنید، از جمله سلولی که سمت راست جایی است که جنگ را شروع کردید که راهنمایی برای جاخالی دادن آنجا وجود دارد. اگر قبلاً این کار را نکرده اید مطمئن شوید که قفسه اتاق نگهبانی را باز کنید، و از طریق در قفل انتهای سالن را خارج شوید. از پله ها بالا رفته و قفسه دیگری را باز کنید تا مقداری دارو بردارید که کمی سلامتی شما را بازیابی می کند. مطمئن شوید که آن را به دکمه میانبر خود اضافه می کنید و در صورتی که جدال آخرتان شما را دچار آسیب کرده است از این دارو ها استفاده می کنید. شما نمی توانید از در بزرگی که اینجاست خارج شوید، بنابراین یک نردبان درست کنید و حواستان به قفسه ای باشد که زیر پله ها قرار دارد و یک یونیفورم  نگهبان برج لندن در آن نگهداری می شود.

بر روی پل، از دو نگهبان دیگر برج لندن نگهبانی می شود- یکی توسط دری که کمان فولادی دارد و دیگری در امتداد پل راه می رود. این بهترین موقعیت است که روی پله ها بایستید و یکی از نگهبان ها را به سمت خودتان بکشید، به این ترتیب مجبور نیستید با دوستش هم درگیر شوید. به خاطر داشته باشید که در بازی Nioh متوقف شدن بر اثر تحلیل رفتن Ki به دو صورت رخ می دهد- وقتی Ki آنها کم است دکمه حمله را فشار دهید و آنها نیز تحلیل می روند. نگهبانی که جلوی در است از محل پستش خارج نمی شود، ترجیح می دهد با استفاده از کمان فولادی که در اختیار دارد موشک های کندی را به سمت شما پرتاب کند که شما می توانید از آنها جاخالی دهید. خیلی نزدیک شوید، و او شمشیرش را از غلاف بیرون خواهد آورد تا شما را مورد اصابت قرار دهد. می توانید از این فرصت با جاخالی دادن به پشت کمر بند کمانش و زدن چند ضربه به نفع خودتان استفاده کنید، سپس وقتی شمشیر خود را غلاف می کند که آماده استفاده از کمان فولادی اش بشود، به پشت سرش بپرید.

بازی Nioh
بازی Nioh

نکته: اگر مردید، بازی از سلولی که در آن زندانی بودید مجدداً لود می شود- اما هنوز هر چیزی که به دست آورده اید در اختیار خواهید داشت، از جمله شمشیر ها، زره، و کلید ها. با این وجود، همه دشمنانی که کشته اید دوباره زنده می شوند.

به سمت در رفته و حواستان به پنجره سمت راستتان باشد. نگهبان دیگری در اینجاست، اما نگهبان دیگری که یک نیزه حمل می کند به او ملحق می شود. منتظر شوید تا مرد نیزه به دست کمی دور شود و نگهبان را در این اتاق تنها بگذارد تا بتوانید او را در تنهایی، قبل از اینکه مرد نیزه به دست آمادگی لازم را کسب کند، شکست دهید. دامنه حملات او کمی بلند تر و قدرتمند تر است- اما پرش های سنگین تر او همراه با تاخیر زمانی بیشتری است که می توانید از آن در ضد حمله به نفع خود استفاده کنید. وقتی فضا را پاکسازی کردید، اتاق کوچ را وارسی کنید تا قفسه ای بیابید که دارو های بیشتر و شلوار نگهبان برج لندن در آن نگهداری می شود.

دیوار شکسته ای پش اتاق کوچک قرار دارد که به راه پله دیگری ختم می شود که به طبقات بالاتر راه دارد. اولین طبقه معبد درخشان مرموزی دارد که Guardian Spirit شما به آن گرایش دارد. عبادت در اینجا نوعی محل بررسی محسوب می شود-مردن در اینجا به شما اجازه می دهد که دوباره احیا شوید- هرچند همه دشمنانتان هم باز خواهند گشت. حتی عمل عبادت هر دشمنی را احیا می کند، بنابراین دقت داشته باشید که این کار را انتخاب کنید.

اطراف گوشه ای از این معبد نگهبان گشت زنی جلوی در بسته ای ایستاده است و قفسه کوچکی وجود دارد که Runkah (نوعی نیزه) در آن نگهداری می شود، و مسیری موجود است که به اتاق دیگری می رسد که دارو و یک Battle Axe در آن نگهداری می شود. حال که سه نوع سلاح در اختیار دارید، مطمئن شوید که با هر یک از آنها بازی می کنید، و ببینید که کدامیک برای شما مناسب تر است، و توجه داشته باشید که می توانید انتخاب سلاحتان را تغییر دهید.

به سمت نردبان بروید و از آن بالا رفته تا به طبقه بعد برسید، که بالکنی در آن اتاق است که شما قبلاً در بازی Nioh آنجا بوده اید. اتاق کوچکی سمت چپ وجود دارد که قفسه ای از دارو در آن وجود دارد و یک نگهبان از بالکنی که بیرون در بسته ای است نگهبانی می دهد و می توانید صداهایی را که از آنجا می آید بشنوید. مطمئن شوید که خیلی مخفیانه و بدون تولید کوچکترین صدایی از طریق پنجره روی در به بیرون نگاه کنید و به نقشه پلیدی گوش کنید که مرد مرموزی قبل از وارد شدن به اتاق، مطرح می کند. مطمئن شوید که طرف دیگر بالکن را چک کنید تا قفسه کوچکی را بیابید که کلاه نگهبان برج لندن در آن نگهداری می شود.

از راهرو عبورد کنید و به تقاطع برسید. اول به سمت راست بروید و پشت جعبه های بزرگی برسید تا قفسه ای را پیدا کنید که دستکش های نگهبان برج لندن در آن نگهداری می شود.، سپس به سمت چپ بروید تا راه پله دیگری را چیدا کنید که به عقب می رود. اولین در پایین به اتاقی می رسد که یک نگهبان دارد و در های بزرگی در آن وجود دارد که قبلاً قفل شده اند، که می توانید مجدداً در معبد پناه بگیرید. راه پله ها را به سمت پایین ادامه دهید تا به طبقه پایینی برسید، و پشت سر خود را نگاه کنید تا قفسه ای را ببینید که کت نگهبان برج لندن در آن نگهداری می شود. یک راه خروجی بیرون و سمت چپ وجود دارد، اما مطمئن شوید که بالا بروید و به سمت راست بپیچید تا دو نگهبان دیگر را پیدا کنید که یکی از نگهبان ها کمانی را بر پشت خود حمل می کند. آنها را فریب دهید و قفسه کوچکی را که در سمت چپ قرار دارد وارسی کنید تا چکمه های نگهبان برج لندن را پیدا کنید، و قفسه خیلی بزرگتر دیگری سمت مقابل اتاق است که در آن دارو، شمشیر Bastard و دستکش های نگهبان برج لندن نگهداری می شود. به سمت بیرون پیش بروید، یک نگهبان پایین است و قفسه کوچکی هم زیر پله هاست که شلوار نگهبان برج لندن در آن نگهداری می شود. به سمت چپ که بروید دو نگهبان را می بینید که یکی کمان دارد و دیگری قفسه کوچکی را حمل می کند که Battle Axe در آن وجود دارد. به سمت چپ بروید و از زیر یک طاق رد شوید تا حیاط بزرگی را پیدا کنید که یک نگهبان در آن مشغول گشت زدن است. از او بگذرید، ورودی ای به سمت چپ مشاهده می کند و مستقیماً پیش بروید. اگر به سمت چپ بروید می توانید در بازی Nioh جاسوسی دو شوالیه کاملاً مسلح و زره پوش را بکنید. اگر احساس می کنید که شجاعت لازم را دارید، می توانید آنها را فریب داده و به اتاق قبلی بفرستید و با آنها در آنجا مبارزه کنید- اما حواستان باشد، آنها سلامت بالایی دارند و از پس هزاران جراحت بر می آیند. حتی اگر آنها را ببندید، ممکن است تمام Ki خود را از دست بدهید و فرسوده شوید، بنابراین ضد حمله در برابر آنها را تمرین کنید، پیش بریود تا یک دوتا ضربه سخت بزنید- سپس عقب نشینی کنید که بعد از ضربات سنگین خود در معرض حملاتشان نباشید. کشتن آنها احتمالاً موجب می شود به اسلحه های آنها دست پیدا کتید- که حتی اثرات بیشتر و ویژه ای در مقایسه با سلاح های شما دارند. به عنوان یک امتیاز بیشتر، قفسه نزدیک جایی که ایستاده اید را بگردید که Battle Axe در آن نگهداری می شود و در پشتی به معبد منتهی می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + دوازده =