با عناصر و مکانیزم های بازی No Man’s Sky بیشتر آشنا شوید

بازی No Man’s Sky

داستان بازی No Man’s Sky در سیاره ای عجیب رقم می خورد که با سفر به ۱۸  کوینیتیلیون سیاره دیگر شروع می شود. در هر کدام از آن ها به کاوش بپردازید و هدف به مرکز کیهان رسیدن می باشد و با سفر به سیاره ها می توانید مرکز کیهان را پیدا کنید.

بازی No Man’s Sky
بازی No Man’s Sky

با عناصر و مکانیزم های بازی No Man’s Sky بیشتر آشنا شوید

در زمان عرضه بازی  No Man’s Sky از این بازی چهار تریلر انتشار یافت که در آن عناصر تشکیل دهنده بازی را نمایش می دهد. یکی از تریلرهای این بازی مربوط به مبارزات آن می باشد.

بازی  No Man’s Sky و تریلر مبارزه اش

تریلر مبارزه که یکی دیگر از تریلرهای بازی  No Man’s Sky می باشد بعد از تریلر اکتشاف منتشر شده است.

این بازی که جهان بزرگی را در خود جای داده است به تازگی تریلر اکتشاف را عرضه کرده که در آن شاهد جهانی بزرگ برای  ماجراجویی هستیم. هسته اصلی تریلر جستجوی سیاره هاست که ممکن است زیاد به آن توجه نکنید و به همین علت نوبت آن شده که مبارزات را ببینید.

شما موجودات گونگونی را درسیاره های مختلف می بینید که نه تنها دشمنان شما بلکه بقیه هم مبارزه می کنند. مبارزات بازی در اینجا به پایان نمی رسد و شما می توانید به پایگاه های که در فضا وجود دارند هجوم ببرید.

به جزء این در این سیاره ها موجوداتی هستند که زمانی که شلیک بی هدف ببینند دنبال تان می کنند. بازی  No Man’s Sky برای پلتفرم  Ps4 و Pc در دسترس قرار گرفته است و از بازی های موفق سال ۲۰۱۶ بوده که حجم کمی را می گیرد. ( یعنی فقط ۶ گیگ بایت )

مروری بر بازی  No Man’s Sky

امروزه دیگر زندگی ها بسیار روزمره و عادی شده است. تقریبا در قرن ۲۰ گروهی در فرانسه تشکیل شد که فراواقعی نام داشتند یعنی واقعیت عصر خود را فراتر از آن چه که بود می دیدند و با نقاشی های عجیب خود سعی داشتند که آشفتگی آن زمان نشان دهند.

امروزه بازی های بر همین سبک ساخته شده که بازی  No Man’s Sky تنها یکی از آن ها می باشد که بهتر است مروری بر آن داشته باشیم.

هر چند که تریلرهای متفاوتی از بازی منتشر شده، این تریلرها اما چندان چنگی به دل نمی زنند شاید علت جذاب نبودن تریلرهای ساخته شده شلوغ نبودن آنها می باشد.

این بازی که ساخته شده کمپانی  Hello Game بوده با داشتن  ۲۰ نفر از کارکنان سونی این بازی را ساخته اند و این بازی از بازی های مبهم است.

داستان بازی No Man’s Sky در سیاره ای عجیب رقم می خورد که با سفر به ۱۸  کوینیتیلیون سیاره دیگر شروع می شود. در هر کدام از آن ها به کاوش بپردازید و هدف به مرکز کیهان رسیدن می باشد و با سفر به سیاره ها می توانید مرکز کیهان را پیدا کنید.

این بازی به گونه ای طراحی شده است که حس می کنید از هدف تان دور شدید و ممکن است تمایلی به ادامه دادن آن نداشته باشید. به نظر می رسد که هدف سازنده روبرو کردن گیمران با پوچی مطلق بوده است.

این به این معناست که گیمر از ادامه بازی کلا منصرف شود یا آنقدر ادامه دهد که ناامید شود و اینجاست که باید خود گیمر تلاش کند که با واقعیت بازی کنار بیاید.

بازی No Man’s Sky
بازی No Man’s Sky

قبلا هم سازنده بازی در مورد داستان بازی گفته بود که باید خود بازی را درک نمود تا بتوانید آن را ادامه دهید اما به هر حال جهان بازی No Man’s Sky آنقدر وسیع است که کمتر فضای بازی در تاریخ وجود دارد که اینگونه باشد.

طراحی بازی منحصربه فرد بوده و ناگفته نماند که فضای بازی شبیه زیست بوم های تکراری می باشد.

شاید در مورد طراحی فضا و محیط بازی انتظار این مورد را نداشته باشید اما باید بدانید که به هر حال بازی  No Man’s Sky نخستین گام های یک بازی چینی را برداشته است.

سبک این بازی سورئال است و گیمر با ذکاوت خود می باید وظایفی چون تعمیر سفینه ها در ابتدای بازی، بالا بردن سطح امکانات سفینه برای سفر کردن، برطرف کردن پوشاک و وسایلی که شخصیت های بازی آن را لازم دارند می باشد.

بعد از به دست آوردن وسایل و تجهیزات شخصیت ها فقط باید در مواقع لازم استفاده و ذخیره شوند چرا که گنجایش سفینه زیاد نیست و شما نمی توانید همه چیز را با خود بردارید.

گیم پلی این بازی مبارزاتی را شامل می شود که فقط در آن از یک سلاح استفاده می شود. این مبارزات با پلیس های فضایی، اسکنرهای کوچکی می باشد که محافظ سیاره ها هستند. با از بین بردن دشمنان شما می توانید از منابع خاصی بهره مند شوید اما اگر از منابع اسکنرها استفاده نکنید دیگر سراغ شما نمی آیند.

گرافیک بازی کارتونی می باشد که البته بی نظیر است و شما چشم انداز وسیعی را از کیهان می بینید. هر چند که گرافیک بازی با کیفیت کمی همراه است و با افت فریم مواجه می شوید اما بهتر است به خطاهای گرافیکی توجه نکنید.

موسیقی متن بازی هماهنگ با فضای بازی است که بازیکن می شنود.

در پایان باید بگوییم که هدف ما از بررسی این بازی آشنایی بیشتر گیمران با آن بوده است که البته بازیکن باید روی هدف بازی یعنی رسیدن به مرکز کیهان تمرکز کند. با اندکی تفکر می فهمیم که مرکز کیهان بازی خود گیمر است که آیا می تواند بعد از تجربه احساس نامیدی دوباره روحیه بگیرید که بستگی به خود گیمر دارد.

بازی  No Man’s Sky ویژه پلی استیشن ۴

این اثر از بازی های ساخته شده استودیو  Hello Games بوده که در درون خود بازی بقا و ساخت و ساز را جا داده است.

معمولا بازیکنان در بازی برای هر هدفی نیازمند منابع هستند و در غیر این صورت نمی توانند بازی را ادامه دهند. برای کسب این منابع باید در سیاره ها به کاوش بپردازید و یا حتی از فروشندگان آن ها را خریداری نمایید و با سوخت منابع به راه خود ادامه دهید.

گیمر ممکن است حتی با گشتن در فضای بازی هیجان زده شود و دنبال انجام مأموریت ها نباشد.

مهمترین وسایلی که گیمر در این بازی لازم دارد لباس، سفینه و اسلحه اش می باشد که در پیش برد بازی لازم و ضروری می باشد. سفینه های غول پیکر در بازی دارای منابع ارزشمندی هستند که معمولا در بازی به دنبال آن ها خواهید بود.

در هر صورت این بازی این بای در یک کلمه خلاصه شده آن هم دنیای بزرگ و بازی بی نهایت این بازی می باشد.

ویژگی های مثبت و منفی بازی  No Man’s Sky

از ویژگی های مثبت این بازی می توان به دنیای وسیع، موسیقی و صدای گوش نواز ، سیستم جذاب بالا رفتن از مراحل و ارتقای سفینه ها، گرافیک یژه، متنوع بودن مراحل بازی اشاره کرد.

از ویژگی های منفی این بازی باید وجود ایرادها در بخش فنی، مشاهده ناتوانی در ساخت عناصر و سیستم بازی و ناامید کننده بودن بازی را بیان کرد که البته این بازی هنوز هم جای پیشرفت دارد.

بازی No Man’s Sky و دانلودش برای پلتفرم  Ps4

این بازی از بازی های ساخته شده در سال ۲۰۱۶ برای پلی استیشن ۴ شرکت سونی بوده است.

استودیو هلو گیم علاوه بر ساخت بازی No Man’s Sky تجربه ساخت بازی های دیگری را چون  Joe Danger داشته است که البته با ساخت بازی  No Man’s Sky جوایز زیادی را عاید خود کرده است.

سبک دوست داشتنی این بازی ماجراجویی و جهان باز است که جزء سبک های پرطرفدار بین گیمران می باشد که البته این بازی از بازی های برتر این سبک می باشد.

این بازی از بزرگترین بازی های ساخته شده در جهان می باشد که همه ی ستاره های آسمان این بازی با هم فرق دارد. طراح بازی گیمر را آزاد گذاشته و گیمر می تواند نام خود را روی سیاره ها بگذارد و جتی برای حیوانات هم اسم انتخاب کند و به هر حال این بازی از بازی های متفاوت برای پلی استیشن ۴ است که در طول تاریخ ساخته شده است.

تریلر مبارزه بازی  No Man’s Sky

تریلر جدیدی که برای این بازی عرضه شده مبارزات بازی را نشان می دهد که بسیار شگفت انگیز می باشد.

استودیو سازنده بازی  No Man’s Sky سعی کرده با بازی هیجانی و ماجراجویی خود تلاش گیمر را برای نجات جانش به نمایش بگذارد که تمامی آن در تریلراش نمایش داده می شود و قرار شده که این تریلر در ۹ آگوست سال ۲۰۱۶ منتشر شود که برای پلتفرم پلی استیشن ۴ و کامپیوتر در دسترس می باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =