بررسی بازی One Piece World Seeker

بازی One Piece World Seeker PS4 در نسخه غربی ماموریت چشمه آب گرم ندارد

One Piece World Seeker در جزیره ‌ای زیبا به نام Jewel اتفاق می افتد ، اسمی که البته به مرور زمان تغییر کرده است و اکنون همه از آن با نام Jail Island یاد می کنند. داستان بازی به این صورت است که مانکی دی لوفی توسط نیروی دریایی دستگیر شده است و در زندانی آسمانی دستبند به ‌دست به سمت آیزاک، فرمانده نیروی دریایی می‌ رود. آیزاک که یک فرمانده نیروی دریایی با تجربه است از همان ابتدا در ظاهر یک آنتاگونیست نمایش داده می‌ شود.

و با تیزهوشی و آرامشی که دارد، در زمانی کوتاه کاری می‌ کند تا لوفی مجبور به عقب‌نشینی و فرار شود. داستان ورلد سیکر دقیقا از همین نقطه شروع می‌شود، سقوط آزاد لوفی به سمت زمین و سپس آشنایی او با دختری جوان به نام جین ماجرایی جدید را پیشروی لوفی می‌گذارد که مثل همیشه او را به دردسرهای مختلفی می‌ اندازد.

بازی One Piece World Seeker PS4 در نسخه غربی ماموریت چشمه آب گرم ندارد
بازی One Piece World Seeker PS4 در نسخه غربی ماموریت چشمه آب گرم ندارد

نکات مثبت و منفی این بازی

تقریبا هیچ کدام از کاراکتر‌های بازی در حین گیم‌پلی و دیالوگ‌ها صحبت نمی‌کنند و صحبت کردن‌ها، خلاصه شده در کات‌سین‌ های بسیار کوتاه و بسیار کم تعداد هستند. با اینکه از صدا پیشه‌ ها و صدا های اصلی برای انواع کاراکترها استفاده شده است، اما دریغ از یک دیالوگ ساده؛ تمام کاری که کاراکترها می‌کنند، گفتن یک یا دوکلمه در ابتدای جملات طولانی است که زیرنویس می‌شوند و شما برای درک داستان و ماموریت متحول شده مجبور به خواندن آن‌ها خواهید بود.

و اما نقطه ی قوت این بازی، گرافیک خوش رنگ و لعاب و زیبای آن است. طراحی کاراکتر‌ها بدون هیچ کم و کاستی انجام گرفته و با نسخه مانگا و انیمه آن‌ها مو نمی‌ زند. حتی حرکات و انیمیشن‌های آن‌ها نیز به دقت کامل در بازی گنجانده شده‌اند .این بازی به خاطر سانسور های صورت گرفته در نسخه غربی خود بحث بر انگیز شده است که به آن می پردازیم:

کمپانی سازنده ی بازی One Piece World Seeker ،Bandai Namco، اعلام کرد نسخه‌ی غربی این بازی که ویژه ی آمریکای شمالی است فاقد مرحله‌ی چشمه‌های آب‌گرم می باشد. آمریکای شمالی در محتوای برخی از بازی ها دست می برد و آن ها را سانسور می کند؛ به تازگی بازی جدید One Piece World Seeker ساخته شده توسط کمپانی ‌Bandai Namco، که در پلتفرم‌هایی چون کامپیوتر، PS4 و Xbox One قابل اجراست، گرفتار این سانسور ها شده است به همین دلیل بخش هایی از این بازی زیبا برای نسخه ی غربی قابل دسترسی نیست.

بازی One Piece World Seeker PS4 در نسخه غربی ماموریت چشمه آب گرم ندارد
بازی One Piece World Seeker PS4 در نسخه غربی ماموریت چشمه آب گرم ندارد

بخشی از این بازی که گرفتار دام سانسور شده است «درمان روح» نام دارد و در چشمه‌های آب‌ گرم اتفاق می افتد؛ به عنوان ضمیمه ای همراه این بازی در اختیار بازیکنانی که این بازی را پیش خرید و یا اینکه در روزهای اول انتشار تهیه کرده‌اند قرار می گیرد. ضمیمه ی مذکور توسط سیستم EP!C Rewards Club شرکت Bandai Namco در اختیار بازیکنانی در ژاپن، آسیای مرکزی و اروپا قرار داده شد.

اما گزارش ها حاکی از آنند که ضمیمه ی این بازی، در نسخه‌ی آمریکای شمالی وجود ندارد و تا این زمان خبری نیز در رابطه با تاریخ عرضه‌ی آن منتشر نشده است .باندای نامکو طبق بیانیه ای که اخیرا توسط خبرگزاری Twinfinite منتشر شده است ، اذعان دارد که نسخه ی ضمیمه ی بازی در آمریکای شمالی منتشر نخواهد شد، اما هیچ توضیح یا دلیلی برای قسمت چشمه های آبگرم موجود در بازی ارائه نداده است.

به‌ همین دلیل کسانی که خواهان بازی مرحله‌ی «درمان روح» هستند به ناچار باید نسخه ‌ی ارائه شده برای ژاپن یا اروپا را تهیه کنند.علاوه بر ضمیمه ی حاوی چشمه های آبگرم، بسته‌ی الحاقی دیگری نیز از این بازی تابستان امسال در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت . اما هیچ اطلاعاتی در مورد این بسته‌ یا دیگر بسته‌های الحاقی که امکان دارد در آینده ای نه چندان دور به این بازی از مجموعه ی وان پیس، اضافه شوند، در دسترس نیست.

این بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان تنها بازی نیست که با مشکل سانسور شدن دست و پنجه نرم می کند. اخیرا عرضه‌ی بسیاری از بازی‌های ژاپنی در غرب با سانسورهایی بی سابقه مواجه بوده است که می توان به بازی‌هایی نظیر Devil May Cry 5 و Senran Kagura Burst Re: Newal که مجبور به حذف قسمت هایی از محتوای نسخه اصلی خود در نسخه های ارائه شده برای غرب شده اند، اشاره کرد.

همچنین انتشار بازی Omega Labyrinth Z در غرب به طور کامل لغو شد. علاوه بر این بازی‌ هایی هم هستند که غرب موفق به سانسور آنها نشده است به عنوان مثال Fate/EXTELLA LINK از آن ها دسته بازی هایی هستند که توانستند محتوای خود را حفظ کنند. برای تهیه بهترین بازی با بهترین قیمت پلی استیشن ۴ با ما همراه باشید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 4 =