معرفی و بررسی بازی ترسناک Outlast 2 از استودیو رد برلز

بازی Outlast

اگر پیش تر بازی Outlast را تجربه کرده باشید حتما می دانید که یکی از ترسناک ترین بازی های شناخته شده می باشد. اکنون قرار است نسخه ی دوم این بازی با هیجان و ترس بیش تری ارائه شود. اخیرا از طرف سایت Attack of Fanboy در رابطه با محتوای این بازی یک مصاحبه با سازندگان آن صورت گرفته که طبق گفته های آنان قرار است با ترس و وحشت بیش تری در نسخه ی دوم این بازی رو به رو باشیم.

بازی Outlast
بازی Outlast

اگر پیش تر بازی Outlast را تجربه کرده باشید حتما می دانید که یکی از ترسناک ترین بازی های شناخته شده می باشد. اکنون قرار است نسخه ی دوم این بازی با هیجان و ترس بیش تری ارائه شود.

اخیرا از طرف سایت Attack of Fanboy در رابطه با محتوای این بازی یک مصاحبه با سازندگان آن صورت گرفته که طبق گفته های آنان قرار است با ترس و وحشت بیش تری در نسخه ی دوم این بازی رو به رو باشیم و به طور حتمی این موضوع می تواند خبر خوبی برای هواداران بازی های ترسناک به نظر برسد. البته باید در نظر داشت که حتی نسخه ی اول این بازی به قدر کافی ترسناک بود به گونه ای که برای پیش بردن آن نیاز به جسارت زیادی از طرف کاربران داشته است.

آقای Philippe Morin که بنیان گذار استودیو رد برلز و توسعه دهنده ی این بازی می باشد در رابطه با نسخه ی جدید توضیحاتی را بیان کرده است که در ادامه می توانید جزئیات آن را مطالعه کنید.

مورین بیان داشته که از مهم ترین تغییرات ایجاد شده در این نسخه می توان به ایجاد تغییرات کلی در فضای بازی اشاره کرد. در نسخه ی قبلی شما در یک تیمارستان بزرگ حضور داشتید و با این وجود که محیط وسعت زیاد خود را داشت اما به دلیل بسته بودن فضا، تنها با یک نوع دشمن رو به رو می شدید اما این وسعت در نسخه ی دوم بسیار بیش تر شده چرا که حالا شما در یک محیط روستایی قرار دارید و خب به دلیل حضور در محیطی باز و گسترده موجب شده که دشمنان بسیار بیش تری به دنبال شما باشند و این امر در بالابردن هیجان و ترس بازی بسیار کارآمد بوده است.

در ادامه مورین اشاره می کند که هدف آن ها در نسخه ی جدید بیش تر ایجاد ترس روانی بر روی بازیکنان بوده است و این گونه بیان می کند که در نسخه ی اول کارکتر اصلی بیش تر از لحاظ جسمی مورد آزار و شکنجه قرار می گرفت و ترس کلی در بازی به صورت بصری بود، اما اکنون در نسخه ی دوم علاوه بر موارد قبلی ترس روانی نیز به بازی اضافه خواهد شد.

این بازی قرار است بر روی کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه های شخصی منتشر شود.

شاید تا کنون فیلم ها یا بازی هایی را تجربه کرده باشید که ترس آنان به صورت موقت درون شما باقی بماند و با گذشت مدت کوتاهی از بین برود و فراموش شود اما تمام ژانرهای ترسناک به همین شکل ختم نمی شود و ما در طرف دیگر آثاری را مشاهده می کنیم که میزان ترس و وحشت در آنان به گونه ای می باشد که شاید تا مدت ها در خاطرتان بماند و یا حتی تبدیل به کابوس شما بشود. نسخه ی اول ارائه شده از این بازی نیز در همین دسته ی دوم قرار می گرفت که ترس بسیار زیادی را به کاربران القا می کرد و اکنون نسخه ی دوم آن از این مرز نیز فراتر رفته و می تواند تاثیراتی فراموش نشدنی را از خود به جا بگذارد و به همین علت این بازی تنها به کسانی که علاقه و جسارت تجربه ی چنین آثاری را دارند توصیه می شود و برای سایر افراد گزینه ی مناسبی نیست.

حتی کسانی که طرفدار بازی های ترسناک بوده اند بیان کردند که تجربه ی این بازی چیزی فراتر از ذهن بوده به گونه ای که در تمام لحظات حس ترس در وجود شما رخنه خواهد کرد. گیمرها ممکن است حس یک زندانی را داشته باشند که در یک محیط بسیار تاریک و بسته شبیه به سیاه چال گیر افتاده اند و در همین حال دشمنان نیز او را محاصره کرده و گیمر به سختی باید راه فرار و یا مقابله با دشمنان را پیدا کند.

بازی Outlast
بازی Outlast

شخصیت اصلی بازی Outlast

روایت بازی در دو خط پیش می رود که شخصیت اصلی در هر دو قسمت، فردی به نام بلیک لانگرمن می باشد که در دو دنیای متفاوت ظاهر می شود اما این دو مثل خطی به هم وصل هستند و سوییچ ها به خوبی اتفاق می افتد که از نکات مثبت و قوی بازی به شمار می رود. در یک طرف داستان بلیک به همراه همسرش برای پیدا کردن راز قتل یک زن باردار به سمت روستایی می روند که در همین زمان هلی کوپتر آنان دچار سانحه شده و سقوط می کند و سپس بلیک و همسرش از هم جدا می شوند. در ادامه بلیک متوجه می شود که همسرش اسیر شده و باید او را پیدا کند و نجات دهد. در طرف دیگر روایت، شما در یک مدرسه حضور دارید و خط داستانی به شکل های متنوع به هم دیگر وصل می شود که جذابیت منحصر به فردی دارد؛ برای مثال وقتی شما در کمد مدرسه ی خود را باز می کنید ناگهان وارد روستا می شوید و یا از طرفی دیگر هنگامی که در آبی غرق می شوید پس از مدتی داخل استخر مدرسه  به هوش می آیید.

تنها موردی که شاید کمی برای بازیکنان ناخوشایند باشد پایان بازی است که کمی گیمرهارا سردرگم می کند به گونه ای که نمی دانید باید خوشحال باشید یا ناراحت و علت اصلی آن را نیز می توان، پرداخته نشدن مناسب به شخصیت های بازی دانست. اما به طور کلی در نسخه ی دوم ما شاهد روایت قوی تر و بهتری نسبت به سری قبل هستیم که می تواند تا حدی رضایت بخش باشد. هرچند که شاید نتوان این اثر را به عنوان بهترین بازی شناخته شده در سبک ترسناک بدانیم اما تجربه ی آن می تواند برای هواداران لذت و هیجان منحصر به فردی را به ارمغان بیاورد چرا که سازندگان از هیچ تلاشی برای وحشتناک کردن صحنه ها دریغ نکرده اند و از نمایش تصاور چندش و خشن گرفته تا ایجاد ترس های روانی که خب البته به خوبی هم تاثیرگذار بوده است. البته دلیل اصلی که این بازی را تا این حد ترسناک کرده، فقط نمایش همین صحنه ها و جریانات نمی باشد بلکه مهم ترین دلیل آن را می توان وجود یک احساس فشار و استرس بر روی گیمرها دانست که در تمام طول بازی آنان را همراهی می کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 4 =