بازی pokemon go محبوب ترین بازی تاریخ آمریکا شد

طبق نظر سنجی کاربران بازی های موبایل در ایالات متحده آمریکا بازی pokemon go توانسته است عنوان محبوب ترین بازی تاریخ آمریکا را از آن خود کند. در این رده بندی بازی های candy crash وcoc به ترتیب عنوان های دوم و سوم را به دست آوردند.

طبق نظر سنجی کاربران بازی های موبایل در ایالات متحده آمریکا بازی pokemon go توانسته است عنوان محبوب ترین بازی تاریخ آمریکا را از آن خود کند. در این رده بندی بازی های candy crash وcoc به ترتیب عنوان های دوم و سوم را به دست آوردند.

در دنیای کنونی بازی های موبایل جزو پر طرفدارترین بازی ها هستند که در چند سال گذشته سود های کلانی را نیز نصیب سازندگان خود کرده اند. در این میان بازی هایی مانند candy crush یا  clash of clans با ایده های تازه و بدیعی که همراه داشته اند توانسته  اند بخش بزرگی از بازار این دست از بازی ها را از آن خود کنند. اما داستان بازی pokemon go چیز دیگری است. این بازی بعد از معرفی در کشور آمریکا توانست بیش از ۲۱ میلیون کاربر فعال برای خود دست و پا کند. و عنوان محبوب ترین بازی تاریخ آمریکا را نیز به دست آورد. این بازی پر طرفدار تقریبا ۲۰ سال پیش برای کنسول نینتندو عرضه شد. و در همان زمان هم محبوبیت زیادی پیدا کرد.اما بعد از شکست نینتندو در عرضه ی بازی های ویدیویی این کمپانی شانس خود را در عرضه ی بازی های موبایل امتحان کرد. که بسیار موفقیت آمیز نیز بود. کمپانی نینتندو بعد از ساخت بازی میتومو با همکاری شرکت نیانتیک بازی pokemon را طراحی کرد. می توان این بازی را بازگشتی فوق العاده به صنعت بازی های موبایل برای این کمپانی به شمار آورد. این بازی موفقیت خود را مدیون ایده ی ناب و جذاب خود می باشد. این بازی مهیج برای سیستم عامل های اندروید و ای او اس ارائه شد و در آمریکا سودی بیشتر از ۱۴ میلیون دلار برای کمپانی نینتندو به ارمغان آورد. و نه تنها در آمریکا که در کشورهای استرالیا، نیوزیلند و آلمان هم به پر طرفدارترین بازی تبدیل شد. و تمام این موفقیت ها در عرض یک هفته اتفاق افتاد. این بازی همانند موفقیت چشم گیرش حواشی جالبی نیز داشت. مانند اینکه جسدی به جای pokemon پیدا شد و سارقان نیز به کمک این بازی کلاه برداری کردند.

طی خبری اعلام شده توسط وب سایت آمار گیر فوربز، بازی pokemon go حتی از شبکه های اجتماعی توییتر و تیندر هم کاربر فعال بیشتری داشته است. به دنبال این موفقیت چشم گیر نینتندو اعلام کرده است که هر دو هفته یک بار این بازی مهیج را به روز رسانی خواهد کرد. تا این بازی محبوب به هیچ وجه نقص فنی نداشته باشد. ویژگی که به این بازی در به روز رسانی هفته ی اولش اضافه شد این بود که کاربر می توانست مکان جدید کشف کرده ی خود در بازی را با دوستانش در اینستاگرام به اشتراک بگذارد. اما ماجرا های این بازی انگار تمامی ندارد. چرا که عده ای دیوانه وار عاشق این بازی و ایده ی ناب و منحصر به فرد آن هستند و عده ای دیگر بر خلاف دسته ی اول معتقدند که این بازی خطرناکی است چرا که کاربران با دنبال کردن پوکمون ها خود را در موقعیت های خطرناک قرار می دهند. حال باید منتظر ماند و دید که بعد از این دید گاههای مختلف آینده ی این بازی چگونه خواهد بود؟ آیا هم چنان در صدر باقی می ماند و یا از محبوبیتش کاسته خواهد شد؟ با ما همراه باشید تا در ادامه به تاریخچه ی این بازی محبوب بپردازیم.

این بازی محبوب که با همکاری نینتندو و شرکت نیانتیک عرضه شد یک بازی هوشمند است که بر خلاف دیگر بازی ها بازیکن را واداربه راه رفتن، سفر کردن و دویدن می کند. ماهیت بازی به این شکل است که گوشی همرا بازیکن به یک pokedesk تبدیل می شود. و هم چنین کاربرد های زیاد دیگری نیز پیدا می کند. در این بازی حتی زمانی که در بازی نیستید می توانید کار های متنوعی انجام دهید و بازی هم چنان درحال انجام است و ادامه دارد. این بازی دارای ۵ حقیقت بزرگ است که در ادامه شما را با آن ها آشنا می کنیم.

اول از همه اینکه بازی پوکمون به واسطه ی محیط و جغرافیا به مکان های مختلف ربط پیدا می کند. طبق توضیحات ارائه شده توسط سازندگان این بازی کارکترهای خاص این بازی را می توانید در جاهای خاصی نیز بیابید. مثلا پوکمون های آبی را فقط می توانید در کنار آب پیدا کنید. هم چنین در جنگل، کوه و بیابان هم می توانید پوکمون های منحصر به فرد خودشان را پیدا کنید. حتی در پارک های شهر هم پوکمون های زیاد و متنوعی وجود دارند. جالب است بدانید که وقتی یک پوکمون در نزدیکی شما قرار داشته باشد گو شی شما شروع به لرزیدن می کند و اگر شما به دنبال آن پوکمون نروید گو شی به لرزیدن ادامه خواهد داد. برای این که بتوانید پوکمونی را به دست آورید باید با نگاه کردن به گوشی همراه خود با نوک انگشتان ضربات متعددی را به گوشی وارد کرده pokeball را به سمت پوکمون پرتاب کنید. اگر با دقت این کار را انجام شود با یک بار پرتاب کردن می توان پوکمون را به دست آورد.

با ادامه مقاله بازی pokemon go محبوب ترین بازی تاریخ آمریکا شد همراه باشید

نکته ی دوم این که آیتم ها و باشگاه های بازی در مکان های هنری و تاریخی قرار دارند.

در این بازی مکان های ویژه به نام poke stop وجود دارد که بازیکن در این مکان ها می تواند ایتم ها را جمع آوری کند. هنگامی که بازیکن به این مکان ها نزدیک می شود از طرف خود بازی به او هشدار داده می شود. و حتی عکسی نیز برای او نمایش داده می شود. این مکان ها اغلب در بازی ingress نیز وجود داشتند. بنا براین اگر این بازی را انجام داده باشید کار شما بسیار راحت تر خواهد بود. و به راحتی می توانید poke stop ها را پیدا کنید.

و اما نکته ی سوم ای بازی این است که به تکامل رسیدن تخم مرغ ها فقط و فقط به میزان راه رفتن بازیکن بستگی دارد.

گاهی در poke stop ها پیش می آید که بازیکن تخم مرغی خریداری کند این تخم مرغ ها بر اساس مسافت هایی که بازیکن باید طی کند نشانه گذاری شده اند. برای مثال ممکن است این مسافت ها ۲ کیلومتر، ۶ کیلومتر ویا حتی بیشتر باشد. برای حالت incubate (حالتی که تخم مرغ ها را به جوجه تبدیل می کند) بازیکن باید دستگاه مخصوص را پیدا کرده و تخم مرغ ها را داخل آن قرار دهد. و هنگامی که در حال راه رفتن است بازی را در حالت اجرا قرار داده تا با طی مسافت مورد نظر جوجه ها سر از تخم مرغ در آورند. سازندگان این بازی هنوز هم در تلاش برای هر چه بهتر کردن این بازی هستند و قصد دارند تحولات عظیمی را در این زمینه ایجاد کنند.

نکته ی چهارم این بازی این است که پوکمون ها برای تکامل یافتن نیازمند این هستند که بازیکن تعداد بیشتری از آن ها را بیابد. آن چنان که از متن این بازی پیداست هر کدام از پوکمون ها توسط یک evolution shard گرفتار هستند و برای تکامل یافتن و رشد بازیکن باید تعداد خاصی از پوکمون ها را جمع آوری کند. مثلا برای رشد دادن پوکمونی به نامpikachu و تبدیل کردن آن به riachu بازیکن باید ۱۵ عدد از pikachu را به دست آورد و بعد به وسیله ی آن ها ۱۵ عدد از evolution shard هارا به دست آورد و کار خود را عملی کند. طبق گفته ی طراحان این بازی اگر بازیکن بتواند دریک برهه ی زمانی همه ی evolution shard ها را به دست آورد می تواند مجموعه ای از پوکمون ها را به انتخاب خود بر کنار کند و با انجام این کار فضای بیشتری برای خود باز کند.

نکته ی آخر این است که pokemon gym ها جایی برای نبرد npc ها نیستند.

در این بازی مکان هایی به نام pokemon gym وجود دارد که poke stop ها نیز یکی از این مکان ها ست. و بیشتر در جاهای تاریخی و هنری یافت می شوند. وقتی که بازیکن برای اولین بار وارد این بازی می شود از او خواسته می شود که با پیوستن به تیم جهانی به صورت آنلاین با تمام بازیکنان جهان بازی کند، تیم های جهانی در سه دسته ی آبی زرد و قرمز قرار می گیرند و بازیکن بنا به انتخاب خود می تواند به یکی از آن ها وارد شود. هر gym موجود در بازی توسط یکی از این سه تیم کنترل می شود. هر gym دو ویژگی خاص نیز دارد. اعتبار و سطح. که اعتبار شامل امتیاز سلامتی بازی و سطح نشان دهنده ی قدرت پوکمون ها است.

در این مقاله سعی کردیم تا حدی شما را با دنیای خاص و هیجان انگیز پوکمون ها آشنا کنیم. امیدواریم با نصب این بازی مهیج لحظات شیرین و سر گرم کننده ای را تجربه کنید.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =