بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake تا زمان نامشخصی به تأخیر افتاد

انتشار بازی پرنس او پرشیا

یوبی سافت نسخه بازسازی بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake را برای اطمینان از کیفیتش، تا زمان نامعلومی به تأخیر انداخت. این بازی ماه سپتامبر گذشته با تاریخ راه ‌اندازی ۲۱ ژانویه معرفی شد و سپس در ماه دسامبر این تاریخ به ۱۸ مارس تغییر یافت. در حال حاضر هیچ نظری نداریم که تا چه زمانی باید منتظر نسخه بازسازی کلاسیک سال ۲۰۰۳ باشیم.

یوبی سافت بازی Prince of Persia: The Sands of Time را در اکتبر سال ۲۰۰۳ راه ‌اندازی کرد و به لطف پلتفرم سبک پارکور انقلابی‌اش (که سپس توسط Assassin’s Creed و بازی‌های بی‌شمار دیگری اتخاذ شد)، مکانیسم‌های تغییر زمان و روایت جذابش به سرعت به یک کلاسیک تبدیل شد. این بازی به قدری محبوب بود که یک فیلم اکشن زنده با بازی (به دلایلی) جیک جینهال از روی آن ساخته شد.

هدف نسخه بازسازی که توسط Ubisoft India ساخته شده، حفظ گیم پلی Sands of Time’s با تغییرات مدرن است، که شامل طرح کنترل مدرن شده (و اختیاری) می‌باشد. میان ‌پرده‌های بین مراحل بازی CG بازسازی شده ‌اند و گفتگوی بازی با استفاده از پخش ‌کننده صدای اصلی دوباره ضبط شده است. همه این‌ها به نظر عالی هستند، اما تنها چیزی که طرفداران نظری درباره‌اش ندارند، گرافیک بازی است. 

گرچه تصاویر بسیار واضح‌تر شده ‌اند، اما Sands of Time Remake از نظر گرافیکی آن چیزی نیست که طرفداران انتظارش را داشتند (به خصوص در مقایسه با چیزی که مثل نسخه بازسازی Resident Evil). یوبی سافت با بیان این انتقادات گفت که این عرضه یک انتخاب هنری است و هدفش تأکید بر هیجانات فوق‌العاده Prince of Persia در مقابل سایر بازسازی‌ها و همچنین پیشنهادات طراحی واقع ‌گرایانه‌تر ناشر مانند Assassin’s Creed است. با این حال باز هم طرفداران به ظاهر بازی اعتراض دارند، پس ممکن است این تأخیر به بررسی دقیق‌تر یوبی سافت برای بازسازی گرافیک باشد.

ما یکی از طرفداران اصلی Prince of Persia هستیم و می‌توانیم بگوییم که این تأخیر آخر کمی برایمان ناخوشایند است. اما اگر نوید محصول بهتری را بدهند، قطعاً ارزشش را دارد. هر زمان که بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake عرضه شد، وارد کنسول‌های پلی ‌استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی خواهد شد. نسخه‌های خاص نسل جدید هنوز مشخص نیستند، اما به لطف همین تأخیر، ممکن است همه ‌چیز دچار تغییر شود. فقط با گذر زمان می‌توان فهمید.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =