لیست تروفی‌های بازی Prototype 2 از احتمال ساخت نسخه‌ی ریمستر خبر می‌دهند

بازی Prototype 2

در نسخه دوم بازی جیمزهلر کاراکتر اصلی است. در بازی Prototype 2 نقش افسر جنگ را دارد البته قبل از اینکه به ویروس مخرب توسط آلکس مرسر آلوده شود.

بازی Prototype 2
بازی Prototype 2

لیست تروفی‌های بازی Prototype 2 از احتمال ساخت نسخه‌ی ریمستر خبر می‌دهند

در روزهایی که بازار ریمستر بازی های قدیمی و نسل های گذشته داغ است، در مورد انتشار این بازی ها برای کنسول های هشتم خبرهای فراوانی به گوش می رسد؛ البته از گوشه و کنار احتمالات جدید شنیده می شود که آن بازی Prototype 2 می باشد.
لازم به ذکر است که جدیدا لیست تروفی های بازی اکشن برای پلی استیشن ۴ منتشر شده که کمپانی اکتیویژن مسئول ساخت آن است به همین دلیل احتمال فراوان بر صدق شایعه ساخت نسخه ی ریمستری وجود دارد. البته انتظار می رود که ساخت نسخه ی ریمستر Prototype 2 جزء برنامه های این ناشر قرار گرفته است.
بازی Prototype 2 برای پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰ و رایانه های شخصی در ماه آپریل سال ۲۰۱۲ منتشر شد. البته لازم است بدانید که این بازی بازخوردهای متفاوتی داشت.
انتظار می رود که در آینده این بازی برای نسل هشتم کنسول ها معرفی خواهد شد.
جالب است بدانید که شایعه ریمستر کردن دو بازی Prototype و Prototype 2 برای پلتفرم PS4 در بین سایت ها پخش شد و چیزی که بر این شایعه دامن می زند این است که لیست جدیدی از تروفی های Prototype 2 منتشر شده است.
اگر بازی تاک را همراهی می کنید مطمعنا می دانید که شایعاتی در مورد ریمستر کردن دو بازی Prototype و Prototype 2 به صورت Collection که برای نسخه PS4 می باشد بر سر زبان ها بود.
البته با منتشر شدن لیست تروفی های بازی این شایعه تبدیل به واقعیت شد و کابرانی که به این بازی علاقه داشتند آن را تایید می کردند.
لازم به ذکر است لیستی که منتشر شده است احتمال زیاد درست خواهد بود زیرا هیچ تاییدی از سمت سازندگان این بازی منتشر نشده بنابراین نمی توان به صورت قطعی گفت که این بازی به صورت ریمستر منتشر خواهد شد.
جالب است بدانید که بعد از انتشار بازی Prototype 2 موفقیت های زیادی را توانست کسب کند و با ریمستر شدن آن مطمئنا قابلیت های جدیدی را نیز به این بازی اضافه خواهد کرد.
درمورد بازی Prototype 2 اگر بخواهیم مورد نقد قرار دهیم اولین مشکلی که برای این بازی به وجود آمد این بود که نسخه PC با ۲ ماه تاخیر به بازار عرضه شد. شرکت سازنده این بازی Radical است که بر خلاف انتظار این بازی موفقیت خوبی نداشته و مشکلاتی را به همراه داشت.
نمونه اولیه این بازی در سال ۲۰۰۹ میلادی به بازار آمد و با استقبال خوبی همراه شد. شرکت Radical Entertainment نسخه دوم را نیز تصمیم گرفت بسازد ولی نسخه دوم بر خلاف انتظاری که می رفت چندان جالب نبود.
در نسخه دوم بازی جیمزهلر کاراکتر اصلی است. در بازی Prototype 2 نقش افسر جنگ را دارد البته قبل از اینکه به ویروس مخرب توسط آلکس مرسر آلوده شود. در ابتدای بازی این طور نشان می دهد که زن و دختر جیمز توسط ویروس الکس مرسر از بین رفته اند و جیمز قصد دارد از الکس انتقام بگیرد، ولی جیمز با الکس همکاری می کند تا ارتشی که قصد از بین بردن نمونه اولیه را دارند مقابله کند و از آن جایی که الکس قصد انتشار ویروس را دارد پس انتظار نمی رود که او بتواند ویروس ها را نابود کند.
این داستان به صورت اکشن ماجراجویی است و نمی توان از آن انتقاد کرد. البته منتقدان از داستان بازی که الکس در اول و آخر بازی حضور دارد ایراد می گیرند. در اول بازی الکس به دلایلی که معلوم نیست وارد داستان جیمز می شود و بعد از آن از دید محو می شود. کسی که دارد بازی می کند در اواسط بازی دائما با خود فکر می کند که الکس کاراکتر نقش خوب است یا بد؟ و چون این احساس متغیر را دارد دوست دارد چیزهای جدیدی را کشف کند و سریع تر به پایان بازی برسد این احساسات بازی را لذت بخش و هیجانی می کند.
در مورد زیبایی، گرافیک بازی مانند نسخه اولیه است. جالب است بدانید که موتور بازی Titanium ورژن ۲ نسبت به نسخه اولیه دید این بازی وسعت پیدا کرده است. البته تنها نکته مثبت این بازی همان وسعت دید است که به عنوان تزیین افکت های فراوانی به موتور چسبانده اند. لازم به ذکر است که این افکت ها خاصیت چندانی ندارند و در میان صحنه های جنگ و گریز فریم آن افت شدیدی می کند. گرافیک این بازی حدودا در سطح متوسطی قرار دارد. البته لازم است بدانید که محیط این بازی به خوبی طراحی شده است ولی بر اثر افت فریم در اواسط بازی گرافیک آن کاهش پیدا می کند و همین باعث به وجود آمدن گرافیک متوسط می شود.
صدا گذاری نمونه اولیه فوق العاده قوی بود و در این نسخه نیز بسیار عالی است. کاراکترهای بازی مانند الکس و جیمز صدای جذابی در بازی دارند. افکت هایی که در این بازی وجود دارد به نسبت نسخه اولیه کمتر است. در بازی مطمئنا در شهر جست و جو می کنید در این بین متوجه می شوید که صداهای مردم شهر ۳ الی ۴ نمونه صدا است. این نشانه خوبی برای تنبلی بازی سازان است.
در این نسخه کاراکتر اصلی بازی جیمز است و در این بازی باید با تغذیه مناسب و پیشرفت مراحل، ویروسی که دارد را تقویت کند و قدرت خود را بالا ببرد. لازم به ذکر است که منظور از تقویت جیمز پی بردن به راز ویروس ها می باشد. جیمز با ابزار های متنوعی که دارد می تواند هیولا را از بین ببرد و کسی که این بازی را انجام می دهد از بین سلاح ها فقط دو سلاح را به انتخاب خود برای جنگ با هیولا انتخاب می کند. در حین بازی با گذراندن ماموریت ها جیمز ارتقا پیدا می کند که به معنای جهش در بازی می باشد. البته این جهش ها ۳ نوع هستند جهش هجومی، جهش دفاعی و جهش تندرستی.

بازی Prototype 2
بازی Prototype 2

سازندگان بازی ادعا کرده اند که راه های زیادی برای اناجم ماموریت ها وجود دارد ولی این ادعا غلط است و بر خلاف آن در بازی اتفاق می افتد. شما در بعضی از مراحل این بازی می توانید به طور مخفی دشمنان را از بین ببرید یا راه دیگری را با راه انداختن دریای خون امتحان کنید. روند این بازی همانند بازی قبلی است. تفاوتی که این بازی نسبت به نسخه اولیه دارد این است که نام کاراکترها و سلاح های بازی تغییر کرده است. در این نسخه لذت بخش ترین قسمتی که وجود دارد کار “شکار” است.
ویروسی که برای جیمز تعیین شده می تواند امواج مغزی انسان های محیط را درک کند. البته باید در حین عملیات به ارتفاعات برود و موج خود را رها کند. موجی که رها می شود با موج قربانی تداخل پیدا می کند و او را به راحتی پیدا کند و از وی تغذیه کند. البته این سوال پیش می آید که جیمز چگونه DNA قربانی را پیدا می کند و امواج مغزی او را بدون گرفتن DNA نسبت به بقیه احساس می کند؟ این نشانه دیگری از تنبلی سازندگان بازی است. تم این بازی علمی است ولی بویی از علم در بازی احساس نمی شود زیرا جنبه تخیلی پیدا کرده است.
باید گفت که بازی Prototype 2 بازی در حد متوسطی است. البته اگر بازی به صورت Spin off مطرح می شد شایسته تر بود. اگر از نسخه اولیه بازی راضی بوده اید برای این بازی باید انتظارات خود را کاهش دهید تا بتوانید از بازی لذت ببرید. چند وقت پیش بازی Prototype 2 برای کنسول های ایکس باکس ۳۶۰ و پی اس ۳ منتشر شده بود. هم اکنون نسخه این بازی در PC نیز وجود دارد می توانید خریداری کنید.
این مطلب از نظر منتقدان این بازی بوده، پیشنهاد می کنم این نسخه از بازی را خودتان امتحان کنید و از جذابیت هایی که در حین بازی پیش می آید لذت ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =