اعلام تاریخ انتشار بازی Railway Empire

بازی Railway Empire

استودیو بازی سازی Kalypso زمان انتشار بازی Railway Empire را اعلام کرد. استودیو Kalypso که با سری بازی Tropico شناخته شده می باشد، یکی از استودیو های فعال در زمینه ساخت بازی های ماجرا جویانه و استراتژیک می باشد که هم اکنون در حال ساخت بازی “شبیه ساز قصار” می باشد. بازی Railway Empire در زمینه توسعه غرب و در سبک Tycoon ساخته شده است.

بازی Railway Empire
بازی Railway Empire

بازی در بازه زمانی سال ۱۸۳۰ تا ۱۹۳۰ در منطقه  آمریکا شمالی در حال رخ دادن است. در طی این بازی شما می توانید تغییراتی بر روی قطار ها، محیط و… اعمال کنید و قابلیت ها را تعویض و یا ارتقا دهید. در ادامه به معرفی بازی Railway Empire می پردازیم.

انقلاب صنعتی یکی از بزرگترین رویدادهای تاریخ بود که شیوه زندگی انسان قبل و بعد از این انقلاب اصلا قابل مقایسه نمی باشد. یکی از اختراعات بزرگ و مهم در این دوره تولید قطار ها و لوکوموتیو ها می باشد که تحول بزرگی در آمریکا و اروپا ایجاد کرد. بازی Railway Empire یک بازی استراتژیک و تاریخی می باشد که بازیکن را به دوره انقلاب صنعتی برده و پیشرفت خط های ریل راه آهن و مسئولیت های مهندسی پروژه را به شما واگذار می کند که باید راه های جدیدی تاسیس کند و بهترین تصمیم ها را برای کمپانی ها بگیرد و برای رقابت تنگا تنگ این عرصه تلاش کرده و پیروز میدان شود.

بازی Railway Empire محصولی از استودیو Gaming Minds و شرکت Kalypso Media می باشد. از دیگر محصولات این استودیو می توان بازی های Jurassic Park: The Game، Urban Empire، Dungeons 3 و Crookz  را نام برد. تا به حال شاهد بازی های متعددی بودیم که به بررسی یک موضوع تاریخی می پردازند. بازی هایی مانند جنگ های صلیبی، عصر فرمانروایان و… از جمله این بازی ها هستند که در زمان خود درخشیدند و هنوز هم طرفداران زیادی داشته و از محبوبیت آن ها کم نشده است.

بازی Railway Empire که محصولی از استودیو Kalypso می باشد نیز دارای چنین سبکی بوده و طرفدارانی دارد که علاقه مند به سبک های  بازی استراتژیک و تایکون هستند. تریلر جذاب بازی نیز مزید بر علت شد تا طرف داران بیش از پیش چشم انتظار و مشتاق ارائه این بازی باشند. داستان اصلی بازی درباره ساخت یک ریل قطار از سواحل شرقی به سمت سواحل غربی می باشد. این داستان مربوط به تاریخ آمریکا می باشد که در سال ۱۸۴۹ به دستور رئیس جمهور آن زمان این تصمیم به مرحله اجرا می رسد.

در آن دوره شرکت ها و سرمایه گذاران بسیاری می خواستند که در این پروژه شریک باشند اما تنها تعداد کمی از آن ها موفق به این کار شدند. از جمله این شرکت ها می توان دو شرکت یونیِن پسفیک و سِنترال پسفیک را نام برد که توماس دورانت و کالیس هانتینگتون ریاست آن ها را بر عهده داشتند. این دو شرکت در زمینه به پایان رساندن راه آهن سراسری رقابت تنگا تنگی داشتند که در نهایت هانتینگتون رئیس شرکت سِنترال پسفیک به دلیل تلاش زیاد تیم و کارگرانش، پیروز این رقابت شد.

پیش تر نیز داستان این بازی توسط جان شیبان و برادران گایتون در داستان سریال ارابه جهنم روایت شده است. در بازی Railway Empire قابلیت شخصی سازی زیادی وجود ندارد تنها در ابتدای بازی می توانید نام خود را به جای کاراکتر بازی وارد کنید و وارد داستان واقعه تاریخی غرب شوید. در همان ابتدای کار با توماس دورانت رو به رو می شوید تا مواردی درباره توسعه راه آهن و نحوه کار با دستگاه ها و لوکوموتیو ها، تعمیر دستگاه ها و… را به شما آموزش می دهد.

سپس وارد دنیایی با جزئیات بیشتر می شوید که در آن باید با خط راه آهن و ریل ها، انتخاب ایستگاه ها، امنیت قطارها و… سر و کله بزنید. شما در نقش یک مهندس پروژه راه آهن وارد بازی می شوید که توسط شرکت سازنده وظایفی در منوی “Tasks” برای شما قرار داده شده است که با اجرای این وظایف به مراحل بالاتر راه پیدا می کنید. بازیکن در انتخاب شیوه انجام ماموریت ها آزاد و بدون محدودیت می باشد و این گیم پلی بازی Railway Empire را جذاب تر می کند. به طور مثال می توانید در شهر های دلخواه خود ایستگاه راه آهن تاسیس کنید، کسب و کار های مختلف راه اندازی کنید و یا آن ها را خریداری کنید، با شرکت های دیگر شریک شوید و یا سهام آنان را خریداری کنید برای این منظور می توانید از بانک وام بگیرید و کارهای دیگری که در این بازی می توانید آن ها را انجام دهید و لذت ببرید.

البته در این مسیر ها رقبایی نیز در منطقه کاری شما وجود دارند که قصد شان شکست دادن کسب و کار شما می باشد پس باید حواس خود را به رقیبانتان نیز جمع کنید. از دیگر امکانات بازی نیز می توان امکان مبادلات کالا ها، ساخت و خرید و توسعه کارخانه ها و شرکت ها، خرید سهام کالا ها و… را می توان نام برد.

برای بهبود عملکرد شرکت تان و پیشرفت و ارتقا ابزار ها و تکنولوژِی ها و لوکوموتیو ها و… از بخش “Research” می توانید این امکانات را ارتقا و به روز کنید که تاثیر مثبتی در کسب و کار و رضایت مشتریانتان خواهد داشت همچنین روز نامه ها و مطبوعات پیگیر اخبار کاری شما نیز هستند و این اخبار را ثبت می کنند که پیشرفت شما برای رقبایتان خبر خوبی نیست اما برای مسافران  و مشتریان شما این اخبار مفید بوده و تبلیغات کار شما خواهد شد.

یکی از راه های کسب درآمد شما واردات و صادرات می باشند که باید توجه ویژه ای به این بخش داشته باشید. بخش واردات و صادرات مربوط به هر شهر و خدمه مناسب برای قطارها موارد مهمی هستند که اگر می خواهید درآمد تان زیاد شود و پیشرفت کنید این موارد را مورد بررسی قرار دهید. گیم پلی بازی در حالت کلی از کیفیت خوبی برخوردار است و مشکل خاصی وجود ندارد اما گفتنی است که بدون باگ هم نیست، در بخش هایی از بازی بازیکن با ایراداتی مواجه می شود.

مثلا یکی از این ایرادات در قسمت سیستم ریل کشی بازی می باشد که حتی برای یک ریل کوچه هزینه های سنگینی باید پرداخت کنید که خب توصیه می شود برای دور زدن این باگ، خود تان ریل های مورد نظر تان را توسعه دهید تا هم در هزینه ها صرفه جویی کنید و هم از تجربه بازی بیش از پیش لذت برده باشید. یا مورد دیگر برخورد ریل ها با هم می باشد که شما باید حواستان به ریل ها باشد تا قطار ها با هم برخورد نکنند. در این بازی تقریبا ۴۰ قطار با ویژگی های گرافیکی عالی در اختیار شما قرار می گیرد که توسط آن ها ایستگاه ها را راه اندازی می کنید و جاذبه های توریستی و گردشگری شبکه ها و منطقه های خود را افزایش دهید.

داستان کلی بازی در قرن ۱۹ میلادی اتفاق می افتد، در جایی که انقلاب صنعتی از بریتانیا شروع می شود و به آمریکا می آید که بسیار سرگرم کننده و جذاب می باشد اما با این حال سازندگان بازی مود های دیگری نیز به بازی اضافه کردند که رضایت طرفداران را بیش از پیش جلب کنند. به طور مثال مود “Free Mode” به بازیکن اختیار کامل می دهد و بازیکن می تواند هر طور که می خواهد بازی کند و محدودیتی وجود نداشته و بازی در حالت بی نهایت و بی پایان قرار دارد.

بازی Railway Empire در زمینه گرافیکی محصولی موفق می باشد. با دقت در جزئیات قطارها، مسافران، لکوموتیو ها و… متوجه طراحی جزئی و دقیق آبجکت ها می شوید. با قابلیت زوم کردن این جزئیات قابل مشاهده می باشند که البته این قابلیت نیز دارای محدودیت می باشد که تا فاصله مشخصی را می تواند زوم کند اما تا همین حد هم گرافیک بازی سطح قابل قبولی را دارا می باشد.

ویژگی های بصری عالی و جلوه های گرافیکی جذاب و ویدئو های مربوط به بخش های مختلف داستان به جذابیت بازی افزوده و بازیکن را به دنبال کردن داستان و ادامه دادن بازی مشتاق تر می کند. بر روی هر قطار یک دوربین وجود  دارد که می توانید آن را به کابین قطار انتقال دهید و از تماشای منظره های طبیعی دشت و دریاچه و کوه و… که با دقت و ظرافت طراحی شده اند لذت ببرید.

سازندگان بازی Railway Empire در زمینه موسیقی و صدا گذاری بازی نیز به خوبی عمل کرده اند. صدای سوت قطار ها، ترمز و صدای چرخ و دیگر المان های گرافیکی بازی عالی  می باشد. صداگذاری های بازی فوق العاده هستند همچنین موسیقی پس زمینه بازی که در سبک وسترن می باشد نیز گوش نواز و زیباست اما تنها ایرادی که به این بخش وارد است این است که موسیقی بازی تنوع چندانی ندارد و پس از مدتی تکراری و خسته کننده می شود .

بازی Railway Empire
بازی Railway Empire

همچنین دیالوگ های کاراکتر های بازی پس از مدتی تکراری می شود که این بخش چندان حائز اهمیت نیست و می توان از آن چشم پوشی کرد. بازی Railway Empire بازی با کیفیت و شبیه ساز و استراتژیک در حالت تاریخی می باشد که سطح قابل قبولی دارد اما با این حال نقاط ضعف و قوتی را نیز شامل می شود. نقاط قوتی مانند محتوای داستانی قوی، گرافیک و طراحی دقیق و حساب شده، صداگذاری عالی و با کیفیت، گیم پلی جذاب و مود های اضافی سرگرم کننده و نا محدود و… و نقاط ضعفی مانند تنوع پایین موسیقی متن و تکراری شدن آن پس از مدتی، عدم وجود بخش بازی چند نفره و در بعضی قسمت ها توضیحات و آموزش های بیش از حد نیاز بازی را کمی خسته کننده می کند.

که این موارد در کنار هم بازی Railway Empire را شکل می دهند که تجربه لذت بخشی خواهد بود.  استودیو Gaming Minds هم چنین بسته های الحاقی ای برای این بازی طراحی و منتشر کرده است. بسته الحاقی Railway Empire France یکی از این بسته ها می باشد که شما را به دوران ناپلئون برده و تجربه ساخت و ساز راه آهن در فرانسه را به شما هدیه می دهد. در این دوره برای بار دوم پادشاهی و حکومت فرانسه دست خوش تغییر می شود و این بار جمهوری خواهان هستند که قدرت را به دست می آورند.

در این اوضاع است که بازیکن باید خط راه آهن را کنترل کند و ساخت و تولید قطار ها را متوقف نکرده و همچنین امنیت خط های ریل راه آهن را تضمین کند.  بسته الحاقی Crossing the Andes نیز دیگر بسته الحاقی است که برای بازی Railway Empire توسط استودیو Gaming Minds برای کاربران کنسول های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه شخصی منتشر گردید. این بسته الحاقی بعد از Canada DLC در اختیار کاربران قرار گرفت.

کاربران در DLC جدید این بازی می توانند در اوایل قرن ۲۰ میلادی در آمریکای جنوبی قرار بگیرند. بازیکنان در بسته Crossing the Andes با محتوای تازه ای رو به رو می شوند که در این سناریو تازه کاربران با اتفاقاتی که در خط ریل های Andes و وقایع تاریخی آن دوره مواجه می شوند. برای این منظور نقشه آمریکای جنوبی را در حالت  Free Game و Sandbox در اختیار بازیکن قرار می دهند. در طی عبور از این مسیر ها شما ۳۴ شهر جدید را ملاقات خواهید کرد.

هم چنین در این بسته الحاقی محصولات تازه ای مثل پشم و پوست حیوانات و دیگر کالاها به آن ضمیمه شده است.  بسته الحاقی The Great Lakes از دیگر موارد منتشر شده از استودیو Gaming Minds می باشد که محوریت داستان آن کانادا می باشد. در این بسته بازیکنان می توانند شبکه کاری خود را در مکزیک گسترش دهند و در DLC جدید بازی، بازیکنان را به کانادا می برد. بسته الحاقی The Great Lakes برای بازی Railway Empire ابتدا در آمریکا ارائه شد و سپس برای بازیکنان اروپا نیز در دسترس قرار گرفت. با ارائه بسته جدید تغییرات تازه ای نیز در آب و هوای مناطق آن رخ داده است.

چون محوریت بسته The Great Lakes در کانادا می باشد و از آن جایی که کانادا آب و هوای سردی دارد بنابراین مردم آن منطقه نیاز به وسایل گرمایشی و لباس های گرم و زمستانی نیاز دارند که شما با انتقال این وسایل و ما یحتاج به مناطق سرد می توانید برای خود کسب درآمد کنید. در بسته جدید تغییراتی هم در بخش گیم پلی رخ داده است که شامل افزایش چالش های جدید به بازی و تغییراتی هم در سناریو اصلی می باشد. در بخش حالت آزاد بازی نیز می توانید بدون محدودیت در مسائل مالی، محدوده شبکه های خود را گسترش دهید.

همچنین ۴۰ لوکوموتیو و ۳۰ واگن قطار نیز در این بسته به بازی افزوده شده است که شما به کمک آن ها بهترین عملکرد را نشان داده و در رقابت ها پیروز باشید. برای نصب این بازی بر روی رایانه شخصی نیاز به ویندوز ۷، ۸.۱ و ۱۰ در ورژن ۶۴ بیتی می باشد. همچنین حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی Railway Empire عبارت است از:

۴ گیگابایت حافظه RAM ،۷ گیگابایت حافظه در دسترس، DirectX ورژن ۱۱، کارت صدای DirectX Compatible Sound Card with latest drivers، پردازنده Intel Core i5 750 یا AMD Phenom II X4 و… می باشد. در مجموع اگر طرفدار بازی های قطار بازی می باشید و به تاریخ غرب علاقه دارید و یا بازی های استراتژیک برای شما جذاب هستند، بازی Railway Empire گزینه مناسبی برای شما می باشد. تجربه مدیریت یک کمپانی راه آهن، ایجاد نظم و تعادل در بخش های مختلف شرکت ها و شهر ها، گیم پلی و داستان جذاب بازی و… خالی از لطف نیست و می تواند تجربه به یاد ماندنی برای بازیکن باشد.

برای اینکه به خوبی از پس این بازی بر بیایید باید تمام نیرو های خود را به کار بگیرید تا خدمت رسانی در مناطق و شبکه ها و شهر های مربوط به شما به بهترین نحو انجام گیرد که به این منظور همان طور که گفتیم امکانات به بهترین شکل در اختیار شما هستند، امکاناتی شامل ۳۰۰ تکنولوژی جدید که عملکرد شما را بهبود می بخشد. با استفاده از این امکانات می توانید پروژه های مهم راه آهن در دوران انقلاب صنعتی آمریکا، در قرن ۱۹ میلادی را به مرحله اجرا برسانید و به عنوان مهندس این پروژه ها بازی درخشانی را انجام دهید.

در نهایت طبق اخبار منتشر شده از سوی استودیو  بازی Railway Empire در تاریخ بیست و ششم ژانویه سال ۲۰۱۸ برای پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد. کاربرانی که بازی را پیش خرید کرده باشند می توانند از نسخه بتای بازی نیز استفاده کنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 6 =