بازی Rainbow Six Siege بیش از ۹۰۰۰۰ کاربر را در سال ۲۰۲۰ مسدود کرد

بازی Rainbow Six Siege

بازی‌های در حال انجام، به خصوص شوترهای اول ‌شخص، باید با تهدید مداوم هکرها برای حذف تجربه برای بازیکنان دیگر و همچنین ایجاد تعادل مکانیسم‌های فردی مقابله کنند. با توجه به اینکه PUBG Mobile موج مسدودی میلیونی بازیکنانش را به طور منظمی اعلام کرده است، بسیاری از توسعه ‌دهندگان در تلاش ‌اند تا این موج را مهار کنند. در حالی که بازی Rainbow Six Siege از یوبی سافت دارای تعداد هکرهای زیادی نیست، اما اخیرا سازندگان بازی، بازیکنان را در تلاش برای مقابله با تقلب‌ها، به ‌روز کرده ‌اند.

طبق پستی در بلاگ سازندگان Rainbow Six Siege که در تاریخ ۲ فوریه منتشر شد، بازی در راستای رویکرد کاهش تقلب سه هدف اصلی دارد: بهبود تشخیص، افزایش موانع برای جلوگیری از تقلب‌ها جدید و کاهش اثر تقلب روی بازیکنان دیگر. هدف آن‌ها از این پست، این است که پشت صحنه مقابله با جستجوگران را به طرفداران نشان دهند، اما گزارش شده که یوبی سافت نمی‌تواند همه چیز را شفاف‌سازی کند، زیرا ممکن است مانع کارشان شود.

نرم­ افزار شناسایی BattlEye

بر طبق همین پست، در مجموع، ۹۱۱۱۲ کاربر در سال ۲۰۲۰ از طریق داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط نرم­ افزار شناسایی BattlEye، مسدود شدند، که حدود ۴۴.۳۷ درصد بیشتر از رکورد قبلی است. ۴۵۰۰ بازیکن دیگر بین ماه‌ها اوت و دسامبر با استفاده از مدل تشخیص جدید داده محور مسدود شدند و هدف از این محدودیت مشخص شدن حساب‌ها برای بررسی توسط سازندگان بوده است. گرچه این مسدودیت در مقایسه با بازی‌هایی مانند Call of Duty: Warzone که اخیراً در یک موج ۶۰۰۰۰ کاربر را مسدود کرده چیزی نیست، اما نشان می‌دهد که سازندگان در تلاش ‌اند با هر نوع تقلبی در این صنعت مقابله کنند.

مدل تشخیص داده محور مذکور، Fortnite و Fall Guys از نرم‌ افزار BattlEye نیز استفاده کردند و بازیکنانی که گزارش می‌شوند و افراد به سه روشی گزارش می‌شوند که Rainbow Six Siege از آن‌ها برای پیدا کردن متقلبان استفاده می‌کرد. در حالی که در این پست از بلاگ ذکر شده “تشخیص ۱۰۰ درصد متقلبان ممکن نیست” اما در ادامه تلاش بر این است که زندگی برای متقلبان و سازندگان تقلب سخت شود و این اطمینان حاصل شود که بازی آسیب‌پذیری کمتری دارد.

محتوای جدید

پس از این تلاش‌ها برای مقابله با تقلب، Rainbow Six Siege محتوای جدیدی را برای کاربرانش فراهم کرده تا از طریق به‌ روزرسانی‌هایی مانند Operation Neon Dawn در دسامبر ۲۰۲۰، از آن‌ها لذت ببرند. افرادی که از بازی‌های Tom Clancy لذت می‌برند هم می‌توانند در رویداد کراس ‌آوور ماه گذشته Ghost Recon: Breakpoint و Rainbow Six Siege شرکت کنند.

با این حال، زمانی که برای ارتقاء بازی‌هایی مانند Rainbow Six Siege صرف شده، این سؤال را ایجاد می‌کند که یوبی سافت چه زمانی بازی آینده خود یعنی Rainbow Six Quarantine را منتشر می‌کند. تأیید شده که تاریخ انتشار بازی در ماه مارس، اشتباه بوده، پس در این مدت طرفداران باید با بهتر کردن بازی Siege و اقدامات ضد تقلب آن کنار بیایند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =