دلیل عرضه نشدن بازی Red Dead Redemption 2 برای نینتندو سوئیچ

عدم عرضه بازی Red Dead Redemption 2 برای نینتندو سوئیچ

رجی فیس ام مدیر شرکت آمریکای نینتندو سوئیچ از علاقه خود به انتشار بازی Red Dead Redemption 2 برای نینتدو سوئیچ پرده برداشت و بسیاری از دارندگان این کنسول را امیدوار کرد که شاید به زودی این بازی برای نینتندو سوئیچ نیز عرضه شود. اما بعد از آن سایت ها مختلف شروع به تحلیل حرف های رجی فیس ام کردند، و همه هم نظر بودند که انتشار Red Dead Redemption 2 بـرای نینتندو سوئیچ بـه احتـمـال خیـلی زیـاد غـیـر مـمکن است.

Red Dead Redemption برای نینتندو سوئیچ
عدم عرضه بازی Red Dead Redemption 2 برای نینتندو سوئیچ

بعد از عرضه بازی ها مشخص خواهد شد که با چه شاهکاری رو به رو هستیم. هر کسی در صنعت گیم دست به کار می شود تا از آن بازی استفاده کند. گیمرها می خواهند از بازی لذت ببرند، منتقدین قصد دارند با نـقـد آن به شـهـرت بـرسـنـد، تـوسعـه دهـنـدگـان بـازی، بـا اسـتـفـاده از تـجربـیـات یـک اثـر مـوفـق، یـک بـازی مـوفـق دیگر تولید کـنـنـد و شــرکـت هـا تـولـیـد کنــنـده کـنـسـول مـی خـواهـنـد بـازی را بــر روی پـلـتـفـرم خـود نـیـز عـرضـه کـنـنـد تا فـروش بـیـشـتر داشـتـه بـاشـند. این دقیقا اتفاقی است که برای بازی  Red Dead Redemption 2 افتاد.

برخی ویژگی های بازی که فوق العاده بود عبارتند از:

  • شما می توانید تمام بازی را نه تنها به صورت سوم شخص بلکه به صورت اول شخص بازی کنید.
  • شما نه تنها امکان شخصی سازی اسلحه خود را خواهید داشت بلکه می توانید اسلحه و مهمات بسازید.
  • به مرور زمان همه چیز تحلیل می روند. از اسلحه شما که ممکن است زنگ بزند تا خودتان که نیاز به اصلاح و حمام پیدا می کنید و یا اسبتان که خسته می شود.
  • NPC های بازی هوشمند هستند و شما را به یاد دارند و هر رفتاری که با آن ها می کنید در حافظه آن ها می ماند.
  • بازی دارای اکوسیستم پویا است. ممکن است شما شاهد حمله خرس و گرگ به یکدیگر باشید.

این موارد تعداد کمی از ویژگی های فوق العاده Red Dead Redemption 2 است.

کافی است فقط نگاهی به لیست ۶۵ جایزه هایی که Red Dead Redemption 2 در آن کاندید شد و همینطور نگاهی به لیست ۱۷ تایی که بازی رد دد ۲ توانست در آن جایزه کسب کند بیندازید. بازی بر روی دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ منتشر شد و توانست بر روی کنسول پلی استیشن نمره ۹۷ از ۱۰۰ سایت metacritic و بر روی کنسول XBox وان هم همان نمره را کسب کند و از نگاه منتقدین بر روی هر دو کنسول بهترین بازی سال ۲۰۱۸ شود.

عدم عرضه بازی Red Dead Redemption 2 برای نینتندو سوئیچ
بازی Red Dead Redemption 2

ابراز علاقه رجی فیس ام نسبت به عرضه Red Dead Redemption برای نینتندو سوئیچ

بعد از آنکه راک استار اعلام کرد بازی بر روی PC عرضه نمی شود بسیاری از گیمر های PC به این تصمیم RockStar اعتراض کردند اما چندی بعد در ویدیویی ۲۵ ثانیه ای که فردی در حال بازی بر روی پی سی است این شایعه، که شاید Red Dead Redemption 2 بر روی PC نیز عرضه شود قوت بخشیده شد اما این اتمام کار نبود حالا نوبت به رجی فیس ام مدیر شعبه آمریکای نینتندو بود که از علاقه خود به انتشار این بازی بر روی نینتدو سوئیچ پرده برداشت و بسیاری از دارندگان این کنسول را امیدوار کرد که شاید به زودی Red Dead Redemption 2 برای نینتندو سوئیچ نیز عرضه شود. 

بعد از آن سایت ها مختلف شروع به تحلیل حرف های رجی فیس ام کردند، با وجود اینکه بازی های بزرگی مثل Doom یا Wolfenstein 2 The New Colossus برای نینتندو سوئیچ پورت شده بود اما همه هم نظر بودند که انتشار Red Dead Redemption 2 بـرای نـینـتـندو سـوئـیچ بـه احتـمـال خیـلی زیـاد غـیـر مـمکن است، آن ها بـرای ایـن صـحـبـت خـود دلایل گوناگونی آوردند.
یکی از دلایل آن وسعت بالای بازی است که برای یک کنسول هیبریدی مثل نینتندو سوئیچ با سخت افزاری کمتر از کنسول های قدرتمندی چون ایکس باکس وان و PlayStation ، اجرای بازی با اینچنین وسعت کار غیرممکنی است. مسئله دیگر حجم بسیار بالای بازی است. بازی بر روی کنسول های خانگی با حجمی حدود ۱۰۰ گیگابایت عرضه شد که برای نینتندو سوئیچ این حجم از اطلاعات و پردازش آن مسلما کار نشدنی است و مشکل دیگر سخت افزار نینتدو سوئیچ  است که در برابر سخت افزار های فوق العاده قدرتمندی چون ایکس باکس وان و پلی استیشن واقعی حرفی برای گفتن ندارد.

همین دلایل کافی بود تا آب سردی بر بدن نینتندو دارها ریخته شود و خیال آن ها راحت شود که کنسولشان توانایی اجرای بازی با عظمت Red Dead Redemption 2 را نخواهد داشت. اما این بار باز هم آقای رجی فیس ام در گفتگویی با هالیوود ریپورتر حاضر شد و برای عدم پورت بازی Red Dead Redemption 2 برای کنسول نینتندو سوئیچ نه دلیلی چون وسعت بازی، حجم بازی و یا حتی سخت افزار پایین نینتندو سوئیچ نیاورد بلکه دلیل عدم عرضه رد دد ۲ بر روی نینتندو سوئیچ را زمانبندی نام برد. رجی فیس ام در این باره گفت: نینتندو علاقه زیادی به پورت Red Dead Redemption 2 بر روی سوئیچ دارد اما این بازی مدت زمان زیادی در دست توسعه بوده و طولانی بودن پروسه ساخت دلیل اصلی عدم عرضه بازی بر روی کنسول هیبریدی نینتندو سوئیچ است. فیس ام گفت شروع پروسه تولید بازی حتی قبل از معرفی نینتندو سوئیچ است و سازندگان بازی صحبتی با نینتندو برای عرضه آن بر روی سوئیچ نداشته اند. اما برنامه ما در آینده هنوز مشخص نیست ولی دلیل اصلی عدم عرضه بازی همین مشکل است. این صحبت های رجی فیس ام نشان می دهد که مدیر تازه باز نشسته شده بخش آمریکای نینتندو از قدرت کنسول خود اطمینان کامل دارد و مطمئن است که سوئیچ می تواند بازی عظیم Red Dead Redemption 2 را به خوبی پشتیبانی کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + نه =