راهنما بازسازی اداره پلیس راکون سیتی بازی resident evil2 remake

بازی resident evil2

بازی resident evil 2 remake یک نسخه بازسازی شده از نسخه اصلی بازی resident evil2 است که در سال ۲۰۱۹ و در سبک ترس و بقا توسط شرکت پر آوازه کپکام تولید و برای پلتفرم های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و مایکروسافت ویندوز منتشر شده است.

بازی resident evil2
بازی resident evil2

بازی resident evil 2 remake فقط در حالت تک نفره قابل اجرا و بازی کردن است و توزیع آن با استفاده از دیسک بلو-ری و همچنین به صورت دیجیتال است. داستان بازی در مورد یک مامور پلیس به نام لیان اسکات کندی و یک دانشجو به نام کلر ردفیلد است که این دو نفر میخواهند از شهر راکون سیتی فرار کنند و از شر ویروسی که در شهر پخش شده است نجات پیدا کنند. کسانی که به این ویروس خطرناک مبتلا شده ­اند به طرز وحشتناکی به زامبی تبدیل می شوند.

بازی resident evil 2 در سال ۱۹۹۸ توسط شرکت کپکام انتشار یافت که در این نسخه از بازی گیمر فقط میتوانست شخصیت بازی را به چهار سوی صفحه حرکت دهد و دوربین نمیتوانست بچرخد و زاویه­ های دیگری را نشان دهد اما نسخه بازسازی شده از این بازی بهبودهای چشمگیری در این زمینه دارد و دوربین با زاویه سوم شخص برای گیمر فراهم شده است تا بازی resident evil 2 به صورت جدیدتری عرضه شود اما این را هم باید تذکر دهیم که بازی resident evil 2 remake با اینکه از تکنیکهای مدرن و امروزی استفاده کرده است اما همچنان به اصل و ریشه نسخه اصلی بازی پایبند است و همین پایبندی به اصول نسخه اصلی باعث شده تا منتقدان نظرات بسیار مثبتی نسبت به این نسخه بازسازی شده داشته باشند.

موتور استفاده شده در بازی resident evil 2 موتور re engine است و همان موتوری است که  در بازی resident evil 7 استفاده شده است. حتما همانطور که میدانید یکی از مکانهای مهم و اصلی در مجموعه بازی های resident evil، اداره پلیس راکون سیتی است، در ادامه میخواهیم برای شما چگونگی بازسازی این مکان در بازی را شرح دهیم. شرکت کپکام در نسخه remake دست به بازسازی بیشتر محیط های بازی از جمله اداره پلیس راکون سیتی زده است و سعی کرده تا جایی که میتواند این محیطها را به واقعیت نزدیک کند. اداره پلیس راکون سیتی نقشی مهم در این بازی دارد و شما به عنوان گیمر بیشتر وقت خود را در این مکان صرف می کنید.

در واقع از همان ابتدای ورود به بازی شما وارد این اداره پلیس می شوید و برای همین هم در بازسازی این محیط ظرافت خاصی بکار رفته است. شرکت کپکام دارای یک ساختمان اصلی است که فضایی بسیار جالب دارد و مردم آن منطقه به این مکان بسیار علاقه ­مند هستند و برای همین هم شرکت کپکام از این ساختمان برای طراحی اداره پلیس راکون سیتی الهام گرفته و استفاده کرده است و محیطی مانند این ساختمان را طراحی کرده است و می توان گفت که تفاوت این دو ساختمان در وجود زامبیهای ترسناک در اداره پلیس راکون سیتی است.

شرکت کپکام تلاش زیادی برای بازسازی تمام جزئیات بازی کرده است ولی تمرکز بیشتری روی اداره پلیس راکون سیتی داشته است و سعی کرده تا این فضا بیشتر از پیش روی گیمر تاثیرگذار باشد و همانطور که کارگردان بازی resident evil2 می گوید، آنها سعی کرده­اند تا همان حس و حالی که در نسخه اصلی بازی، در بدو ورود به ساختمان در گیمر ایجاد میشد را هم در این نسخه بازسازی شده حفظ کنند و فقط محیط این ساختمان را کمی گسترش دهند و بیشتر به واقعیت نزدیک کنند. وی در ادامه صحبت های خود میگوید که آن ها به این کار خود اطمینان داشته اند و مطمئن بوده ­اند که گیمر هم از این بازسازی نهایت لذت را می برد.

بازی resident evil2
بازی resident evil2

در نسخه اصلی بازی resident evil2 محیط اداره پلیس راکون سیتی یک تصویر ثابت بود اما سازندگان بازی در نسخه بازسازی شده سعی کرده­اند تا یک محیط سه بعدی و طبیعی را به مخاطب عرضه کنند و آن ها با تاریک­تر کردن فضا می خواسته ­اند حس ترس و وحشت را به مخاطب القا کنند. برای همین نورپردازی­ های واقعا فوق العاده ­ای در این محیط بکار برده­اند. به گفته اعضای تیم سازنده بازی resident evil2 طراحی و معماری این ساختمان از سبک معماری احیای گاتیک بهره برده است و این سبک معماری بیشتر در کلیسا ها استفاده می شود، ساختمان این اداره پلیس هم شبیه به یک کلیسا است با این تفاوت که در آن صندلی های کلیسا وجود ندارد.

شاید این خاص بودن ساختمان اداره پلیس راکون سیتی را بتوان به این موضوع ربط داد که اعضای تیم طراحی بازی resident evil2 ژاپنی هستند و این امر در طراحی این ساختمان بسیار موثر بوده است زیرا در آمریکا هیچ اداره پلیسی را پیدا نمیکنید که مانند اداره پلیس راکون سیتی طراحی و ساخته شده باشد. در نسخه بازسازی شده بازی resident evil 2 مجسمه ­ای که این اداره وجود دارد در مقایسه با نسخه اصلی بزرگتر شده و همچنین نور پردازی هایی که روی این مجسمه انجام گرفته است این مجسمه را به یک المان مهم در این ساختمان تبدیل کرده است.

علاوه بر حضور یک مجسمه در اداره پلیس شما شاهد حیوانات تاکسی­درمی شده در جای جای این مکان هستید. تیم سازنده بازی resident evil 2 در مورد وجود حیوانات تاکسی­درمی شده و همچنین مجسمه ­ای که در آنجا وجود دارد میگوید که آنها قصد داشته ­اند تا محیط بازی را برای گیمر باور پذیرتر کنند، در واقع داستان این ساختمان بسیار مفصل است و این ساختمان از ابتدا یک اداره پلیس نبوده است.

بلکه یکی از موزه­ های آثار هنری بشمار میرفته است که این مجسمه و حیوانات تاکسی­درمی و اشیای قدیمی دیگری که در آنجا وجود دارند از همان موزه به جا مانده ­اند. تیم سازنده با قرار دادن این اشیا در گوشه و کنار ساختمان اداره پلیس خواسته است تا به طور غیر مستقیم پیشینه این ساختمان را برای گیمر توصیف کند و هر گیمری با دیدن این اشیا حدس میزند که در گذشته این ساختمان یک موزه بوده است.

علاوه بر همه اینها تغییر دادن زاویه دوربین بی­ تاثیر نبوده است، کارگردان بازی resident evil 2 در این مورد میگوید که دوربین ثابت باعث می شود محیط را به درستی نتوان دید و اینکه در محیطی وارد شوید و نتوانید آن را از قبل ببینید باعث ایجاد ترس در شما میشود و هدف سازندگان بازی هم همین ایجاد ترس در مخاطب بوده است برای همین موضوع آنها در این نسخه بازسازی شده دوربین را متحرک کرده­ اند اما  نور صحنه­ ها را کم کرده ­اند تا فضا آنچنان واضح و مشخص نباشد، در نسخه اصلی این بازی نور کافی وجود داشت اما در نسخه بازسازی شده راهرو ها تاریک تر شده ­اند البته این فضا را با استفاده از صدا گذاری های خوب و به موقع بیشتر ترسناک کرده ­اند و وقتی گیمر صدایی از جسمی را می شنود.

ولی قادر به دیدن آن جسم نیست طبیعتا حس ترس به سراغش می ­آید مثلا گیمر در بازی حس میکند که کسی یا چیزی او را دنبال می کند و هر لحظه ممکن است که خطری او را تهدید کند. البته این نکته هم حائز اهمیت است که استفاده از موتور re engine به طراحی و نور پردازی ها کمک شایانی کرده است. کارگردان بازی resident evil 2 دلیل اصلی به وجود آمدن ترس در این بازی و خصوصا در اداره پلیس راکون سیتی را تبدیل شدن پلیس هایی میداند که قرار بوده است از مردم محافظت کنند اما حالا به زامبی­ های خطرناکی تبدیل شده ­اند.
بازی در دهه نود میلادی جریان دارد و این را میتوان از تمام اجزایی که در این ساختمان وجود دارند فهمید، مثلا کامپیوتر های قدیمی که در این اداره وجود دارند خود گویای این موضوع هستند. اداره پلیس راکون سیتی یکی از بنا های فوق العاده محشر بازی resident evil 2 محسوب میشود که با القای حس ترس و همچنین برخورد ناگهانی با یک زامبی و فرار کردن از دست آن باعث شده است که تا مدت ها ذهن گیمر درگیر آن باشد اما اصلی­ترین و بزرگترین دلیلی که میتواند گیمر را درگیر این بازی کند همین مسئله است که همیشه در همه مشکلاتی که برای مردم پیش می­ آید.

پلیس ها حافظ آن ها هستند و همیشه برای کمک حاضر هستند اما در این بازی پلیسها به زامبی تبدیل می شوند و خود یک مشکل بزرگ برای مردم بی ­پناه به حساب می­ آیند و حالا مردم مجبور هستند که به مقابله با آن ها بپردازند. بازی resident evil 2 remake  بی­شک یکی از تاریخی­ ترین بازسازی های دنیای بازی ها است که ترس و وحشت را بصورت خیلی واقع گرایانه به مخاطب القا میکند و باعث می شود که مخاطب تا مدت ها به این بازی فکر کند و درگیر آن باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به بازیهای با سبک ترسناک علاقه دارید حتما بازی resident evil 2 remake را دنبال کنید و از تجربه آن لذت ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + نوزده =