ایده جدیدی برای ساخت بازی Rocket League 2

بازی Rocket League

یکی از موفق ترین بازی های ویدیویی در این سال ها، بازی Rocket League است که در ماه جولای سال ۲۰۱۵ منتشر شد. این بازی توسط شرکت سایانیکس Psysonix تولید و عرضه شد. بازی Rocket League که با موفقیت زیادی روبرو شد تا امروز ۴۵ میلیون بازیکن را به خود جذب کرده است.

بازی Rocket League
Rocket League

در رابطه با بازی Rocket League باید گفت: حدودا ۶ میلیون بازیکن ماهانه و ۱میلیون بازیکن به صورت روزانه از این بازی استفاده می کنند. اما با این که بازی Rocket League با استقبال خوبی روبرو شد ولی در حال حاضر از نسخه ی بعدی این بازی یعنی Rocket League 2 خبری نیست.

اسکات رودی که یکی از کارگردان های شرکت سایانیکس به حساب می آید. او که در ابتدای امسال به این شرکت ملحق شده است در مورد این موضوع می گوید: برای ما چیزی که ارزش زیادی دارد هواداران ما هستند و ما برای رضایت آن ها و لذت بردن آن ها از این بازی تلاش های زیادی انجام دادیم و باز هم به تلاش خود ادامه می دهیم تا بازی را گسترش بدهیم و هم چنین برنامه های بسیاری برای آینده داریم تا بازی ما آن ها را سرگرم کند و تجربه ای بسیار خوب را برای آن ها مهیا کنیم. و به همین دلیل نیازی برای ساخت Rocket League 2 وجود ندارد.

همچنین جرمی دانم، نایب رئیس استودیو سایانیکس در ماه مارس سال ۲۰۱۷ گفته بود: چه دلیلی دارد که ما به هواداران بازی خود که هر روز رو به افزایش است بگوییم بازی که شما هر روز با آن بازی می کنید بعد از یک سال از رده خارج خواهد شد و شما باید به ما هزینه ای بدهید تا نسخه ی جدید بازی را استفاده کنید. استودیو سایانیکس در حال آماده سازی برای سومین سالگرد نشر بازی Rocket League است و در ماه جولای می خواهد با محتوا های جدید به پیشواز هواداران خود برود.

آیتم تولدت مبارک Happy Birthday که در قالب یک Topper عرضه خواهد شد که بالای ماشین گیم پلیر ها قرار می گیرد. البته مدتی قبل هم از Rocket pass با آیتم های خاص رو نمایی شد. اقدام دیگر استودیو سایانیکس برای این که بازی Rocket League را جذاب و دوست داشتنی نگه دارد این است که از اتومبیل های معروف و شناخته شده و جالب استفاده می کند مثل ماشین جیپ که در فیلم پارک ژوراسیک وجود داشت و تقریبا همه آن را می شناسند و یا اتومبیل های لایسنس شده ی دیگر قبلی مانند Batmobile و DeLorean که در فیلم های بازگشت به آینده وجود داشتند استفاده می کند.

بازی Rocket League
Rocket League

بازی Rocket League

البته به گفته ی اسکات رودی می توانیم ماشین های معروف دیگری هم در آینده در بازی Rocket League ببینیم. آیتم ها و بسته هایی که در بازی راکت لیگ توسط بازیکنان با پول واقعی خریداری می شوند تاثیری در کل بازی نمی کند و فقط از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند. اسکات رودی درباره ی این موضوع می گوید: ما آیتم ها یی که باعث تغییر در بازی می شوند را دوست نداریم و نمی خواهیم از این روش پولی را به دست آوریم.

البته این موضوع برای بازی های دیگر ممکن است قابل توجیه و قابل اجرا باشد ولی شرکت ما می خواهد که بازیکن ها و تیم های آن ها خودشان با مهارت خودشان این بازی را تجربه کنند و از آن لذت ببرند. بازی راکت لیگ در ماه جولای ۲۰۱۵ برای پلی استیشن ۴ و کامپیوتر منتشر شد و پس از آن در سال ۲۰۱۶ هم نسخه ای برای ایکس باکس وان عرضه شد. سرانجام هم در سال گذشته با از راه رسیدن نسخه سوییچ بازی توانست هواداران نینتندو را هم جذب خود کند.

در واقع این بازی به صورت رسمی برای نینتندو سوییچ نیز عرضه شده است. بازی Rocket League روی نینتندو سوییچ دارای همه ی حالت ها یعنی حالت آنلاین و حالت لوکال است ک که در پلت‌فرم ها ی دیگر نیز قابل اجرا است. یکی از مزیت های نسخه سوییچ بازی Rocket League ماشین های منحصر به فرد آن است که بازیکنان را جذب خود می کند. نسخه ی فیزیکی این بازی که با نام Collectors Edition معرفی شد.

در ژانویه سال ۲۰۱۸ ابتدا در آمریکا ی شمالی و بعد از آن در منطقه های دیگر توزیع خواهد شد. قیمت نسخه ی فیزیکی این بازی برای سوییچ ۱۰ دلار گرانتر از نسخه پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان است. شرکت سایانیکس گفته است که دلیل آن هم هزینه های کارتریج های مخصوص برای این کنسول است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 3 =