انتشار تریلر بازی Shadow of the Tomb Raider توسط کمپانی اسکوئر انیکس

کمپانی اسکوئر انیکس

کمپانی منتشر کننده ی بازی Shadow of the Tomb Raider، کمپانی اسکوئر انیکس با منتشر کردن سه تریلر از ویژگی های جدیدی که قرار بوده به بازی اضافه شوند، رونمایی کرد که سه بخش مختلف از بازی را ارتقا داده است. بازی ویدیویی Shadow of the Tomb Raider یکی از بازی های سری تامب رایدر است

بازی Shadow of the Tomb Raider کمپانی اسکوئر انیکس
بازی Shadow of the Tomb Raider کمپانی اسکوئر انیکس

یکی از دلایلی که باعث می شود بازی همیشه زنده باشد و از چشم بازی کنان نیوفتد، این است که کمپانی ها همیشه سعی در برطرف کردن ایرادات وارده در بازی ها هستند و یا با توجه به کم و کاستی هایی که بازی ها دارند،این کمپانی ها با بسته های الحاقی که منتشر می کنند سعی در برطرف کردن این نقص ها دارند. کمپانی منتشر کننده ی بازی Shadow of the Tomb Raider، کمپانی اسکوئر انیکس با منتشر کردن سه تریلر از ویژگی های جدیدی که قرار بوده به بازی اضافه شوند، رونمایی کرد که سه بخش مختلف از بازی را ارتقا داده است.
بازی ویدیویی Shadow of the Tomb Raider یکی از بازی های سری تامب رایدر است که در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ برای پلت فرم های مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، مک او اس و لینوکس منتشر شده است. همانطور که گفته شد کمپانی اسکوئر انیکس انتشار بازی را به عهده داشته که توسط کمپانی ایدوس مونترئال توسعه یافته است. این بازی دوازدهمین نسخه از مجموعه توم ریدر بوده که نسخه ی سوم سه گانه ی ریبوت به شمار می رود.
این بازی را می توان در گروه بازی های اکشن جای داد که به صورت بازی تک نفره می توان از آن لذت برد. می توان بازی Shadow of the Tomb Raider را به عنوان یکی از بازی ها محبوب و عالی جای داد، چون نقد های مثبت زیادی را به خود اختصاص داده است و در باره ی شخصیتی به نام لارا است که سفری را آغاز میکند و در میانه های راه با حوادثی روبه رو می شود باید از پس آنها بر بیاید.
با آن که در این نسخه از بازی سعی شده تا در داستان بازی تغییر و تحولی صورت بگیرد اما روند داستان همان داستان بازی های گذشته است و کمپانی سازندهی آن نتوانسته تغییری چشم گیر در ساخت و پرداخت داستانی بازی ارائه دهد. اما آنچه که در این سری از بازی می توان به وضوح شاهد آن بود، خود شخصیت لارا کرافت است که در این نسخه از بازی شاهد تغییراتی در او هستیم.
هرچند همانطور که گفته شد داستان بازی موضوعی تکراری و قابل پیش بینی است هر چند این را می توان بخاطر نبود ریحانا پرچت دانست . نبود او تاثیر زیادی در داستان بازی داشته و سطح کیفی بازی را تا حد قابل توجهی کاهش داده است . یکی از بخش هایی که می توان از نقاط قوت بازی دانست نیز گرفیک فضای بازی است که بازی کنان را به دل جنگل های انبوه کشور پرو می برد و شما شاهد مقبره های بزرگی خواهید بود.
با این حال اگر از بخش داستانی بازی بگذریم می توان گفت ما شاهد یک بازی جذاب هستیم که از نظر گرافیکی و طراحی فضا بسیار عالی عمل کرده است.
همانطور در ابتدای مقاله گفته شد کمپانی های سازندهی بازی همیشه برای ارتقا سطح کیفی بازی نیاز به بسته های الحاقی و بروز رسانی دارند تا بازی به مرور زمان از حالت تکراری خارج شود و کم و کاستی هایش بر طرف شود.

کمپانی اسکوئر انیکس
ویژگی های جدید بازی Shadow of the Tomb Raider

ویژگی های جدید این بازی در تریلر منتشر شده توسط کمپانی اسکوئر انیکس

این موضوع برای بازی Shadow of the Tomb Raider هم صادق است چون کمپانی های اسکوئر انیکس و ادیئوس مونترئال با انتشار سه تریلر سعی بر نشان دادن قابلیت ها ویزگی های جدیدی در بازی داشته اند که شامل ؛ “ارتقا بصری”، “مکانیک ها و پازل های پیچیده” و “نورپردازی” هستند. هرچند در این بخش بر روی نورپردازی آن تمکز شده است. در این تریلر منتشر شده، ما شاهد صحبت هی فلامند لاپوینت هستیم که در این باره توضیحاتی را ارائه می دهد.
او طراح ارشد این بازی است که به نمایندگی از گروه طراحی در بارهی رنگ بندی، کنتراست و نورپردازی در این بازی صحبت میکند. سپس در برهی تاثی این نورپردازی صحبت می کند که به بازی کنان محیط های مناسب برای مخفی شدن را نمایان می کند و مکان ها نا ایمن برای مخفی شدن را مشخص می کند. همچنین درباره ی نور پردازی های حجمی صحبت شد که به لارا کمک می کند تا بتواند دشمانا را با روش های مختلفی نابود کند.
با توجه به این که برای ارتقاع سطح کیفی در بازی ما نیازمند به روز رسانی در بازی هستیم و کمپانی های این بازی این موضوع را فراموش نکرده اند و سه بخش مختلف را توسعه داده اند که نورپردازی یکی از بخش های آن محسوب می شود.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − شش =