معرفی مقبره‌های مرگبار بازی Shadow of the Tomb Rider

بازی Shadow of the Tomb rider

کمپانی معروف اسکوئر انیکس به وعده ای که پیشتر به طرفداران داده بود عمل کرد که علاوه بر انتشار یک تریلر زیبا و مفهومی بازی Shadow of the Tomb Rider PS4، اطلاعات بیشتری در مورد خط داستانی و گیم پلی بازی Shadow of the Tomb rider منتشر کرد. به راحتی می توانیم بگوییم که این بازی، در صدر مورد انتظار ترین بازی های سال جدید میلادی است که از طریق تریلر تازه منتشر شده در مورد آن، از جزئیات ساخت آن تقریبا آگاه شدیم.

بازی Shadow of the Tomb rider
Shadow of the Tomb rider

اخیرا فستیوال بزرگی با نام Tribeca Film Festival در شهر نیویورک کشور آمریکا برگزار شد که سازندگان بازی Shadow of the Tomb rider طی آن به معرفی و بیان جزئیاتی در مورد ساخت این بازی که تم و فضائی ترسناک نیز دارد، پرداختند. در ادامه به بیان این جزئیات خواهیم پرداخت. در این بازی کاراکتر محبوب لارا کرفت، در عین مبارزه با دشمن های خارجی، با دشمن درونی خودش نیز می جنگد که به آن تبدیل نشود.

وی در حین بازی پلی استیشن ۴ مرتکب اشتباه های مختلفی خواهد شد که امری عادی و طبیعی است. همچنین دشمن درونی خود وی نیز به نوعی یک خطر محسوب می شود. تولید کنندگان که به دنبال ارتقای عناصر بازی و گیم پلی آن می باشند که در این تریلر به سادگی نظاره گر این پیشرفت در نسخه جدید این بازی هستیم.

بازی Shadow of the Tomb rider
Shadow of the Tomb rider

نسخه های پیشین بازی Shadow of the Tomb rider

اگر نسخه های پیشین بازی Shadow of the Tomb rider را تجربه کرده باشید، می دانید که شخصیت لارا همواره توسط دشمنان یک طعمه تلقی می شد. اما در این نسخه لارا از یک شکار به یک شکارچی تبدیل شده است. طبیعت و رفتار وی، خوی طبیعت جنگل را گرفته است. کاراکتر لارا در این نسخه بسیار پیشرفته تر و هوشمند تر گشته است. محیط بازی جنگلی انتخاب شده است. این انتخاب یک انتخاب تصادفی نیست و طبق تصمیمی منطقی و با برنامه صورت گرفته است.

لارا در این قسمت سفری از مکزیک به پرو دارد و تمامی تجربه های گذشته را به همراه دارد. تولید کنندگان به همین دلیل محیطی جدید را طراحی کردند که وی همواره در معرض تهدید دشمنان باشد. بنا براین انتخاب محیط جنگلی را می توانیم یک انتخاب کاملا هوشمندانه توسط سازندگان در نظر بگیریم. شخیصت منفی داستان اصلی ترین دشمن لارا کرفت، دکتر دومینگز (Dominguez) است که هدایت گروه Trinity را بر عهده دارد.

وی همواره از طریق ایجاد شک در دل لارا، مشکلات و موانعی سر راه او ایجاد می کند. به عبارتی کاری می کند که لارا خودش نسبت به خودش و تصمیماتش شک کند که گاها گیمر ها نیز همین احساس را خواهند داشت. اطلاعات بیشتر راجع به این شخصیت منفی قرار است در نمایشگاه E3 سال جاری برای مخاطبین منتشر شود.

بازی شامل محیط های ناشناخته ای می شود که گشتن در آن هیجان خاصی به شما می دهند. کاراکتر های متنوع و زیاد و زیادی در بازی وجود دارد که با پیشروی در بازی، بیشتر با هر یک آشنا خواهید شد. از دیگر ویژگی های بازی می توانیم به پستی و بلندی زیاد داستان و عدم یکنواختی آن اشاره کرد. سیستم کوهنوردی و قلاب گیری لارا نشان دهنده قدرتمند تر شدن او و افزایش توانایی هایش در این نسخه می باشد. در این نسخه لارا قادر به انجام کارهایی است که در نسخه های پیشین قادر به انجام ان ها نبوده است.

در رابطه با بازی Shadow of the Tomb rider باید افزود: مواجه شدن با معما ها و کشف یک سری اسرار طی کوهنوردی، لذت انجام این بازی را دو چندان کرده است. از دیگر امکانات و توانایی های اضافه شده به این نسخه می توانیم از امکان شنا در زیر آب یاد کنیم که از طریق آن می توانید به اعماق اقیانوس رفته و اشیا با ارزشی را پیدا کنید.

همچنین جواب بسیاری از معما های شما در زیر آب پنهان شده است. همچنین در این نسخه شاهد پیشرفت این کاراکتر در مبارزات و درگیری ها و همچنین بهره گیری از ابزار محیطی به منظور پنهان شدن و استتار خواهیم بود.

این کاراکتر، پس از از بین بردن دشمنانش، به دنبال یافتن معبدی است که ساکنان آن در حال تدارک نقشه ای برای کشتن فردی نامشخص هستند. که در این حین لارا با ورود به مقبره و کشتن فرد اصلی آن، این نقشه را خنثی می کند. اما این کار تبعات خودش را برایش به همراه خواهد داشت. طبق بیانیه شرکت اسکوئر انیکس، بازی Shadow of the Tomb rider مجموعا چهار نسخه مختلف را شامل می شود که هرکدام از نظر محتوایی تفاوت هایی با یک دیگر دارند.

نسخه استاندارد و پایه ای بازی پلی استیشن به قیمت ۵۹.۹۹ دلار به فروش می رسد. نسخه بعدی بازی که دیجیتال دیلاکس آن است که ۱۰ دلار از نسخه استاندارد گران تر است که ضمن شمول حالت پایه، تعدادی لباس و سلاح اضافی نیز به همراه دارد. سومین نسخه بازی Shadow of the Tomb rider با نام Croft Edition عرضه شده و تفاوتش نسبت با نسخه دیلاکس، برخورداری از سیزن پس بازی می باشد. قیمت این نسخه ۸۹.۹۹ دلار می باشد.

نسخه آاین نسخه اخر بازی که کامل ترین آن نیز می باشد Ultimate edition نام داشته و تنها به صورت فیزیکی ازائه می شود. قیمت این نسخه ۱۹۹.۹۹ دلار است. این نسخه شامل اکشن فیگور (مجسمه) کاراکتر لارا کرفت و در باز کن بطری به شکل قلاب کوهنوردی است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − بیست =