بازی Shenmue 3 و The Last Guardian موفقیت مالی نخواهند داشت

بازی های Shenmue 3 و The Last Guardian

در طی جریان رویداد و نمایشگاه E3 2015 بود که دو بازی The Last Guardian و Shenmue 3 به معرفی و رونمایی عموم، رسیدند.  آقای مایکل پچتر، که از تحلیل گران و منتقدان بنام و شهره این نوع بازی های ویدئویی به شمار می آید، بر آن باور است که، این بازی ها به آن میزان که باید، فروش و موفقیت مالی بالایی را به همراه نخواهند داشت.

بازی های Shenmue 3 و The Last Guardian
بازی Shenmue 3

نظر آقای مایکل پچتر در ارتباط با بازی های Shenmue 3 و The Last Guardian

آقای مایکل پچتر که از منتقدان و تحلیلگران معروف در این صنعت و در ارتباط با این بازی های ویدئویی می باشد، به تازگی و در طی روز های اخیر در جریان گفت و گوها و سخنان خود که با سایت گیمینگ بولت، به انجام رسانده است، نظرات و عقاید خود را در ارتباط با این دو بازی پر طرفدار از شرکت و کمپانی سونی را به عرضه رساند و عقاید خود را راجع به جنبه مالی این بازی ها بیان کرد. او اینگونه می انگاشت که، این آثار محبوب و دوست داشتنی از شرکت و کمپانی سونی به زودی برای کنسول های آن یعنی پلی استیشن ۴، به عرضه و ارائه خواهد رسید و ادامه داد که در ارتباط با جنبه مالی و فروش بالای آن ها نظر مساعد و خوبی برای این دو بازی The Last Guardian و Shenmue 3 ندارد.

وی اینگونه گفت که امیدی به فروش بالای این بازی ها ندارد، زیرا تنها طرفداران و عده محدودی از بازیکنان هستند که از هواداران آن به شمار می آیند. در ادامه بخشی از گفت و گوهای آقای پچتر را در این زمینه خواهیم داشت:

من بر این باور هستم که، شرکت وکمپانی سونی، از سری ها و مجموعه های زیاد و البته بزرگی برخوردار نمی باشد، اما همچنان در آینده بازیکنان و طرفداران شاهد نشر و ارائه بازی هایی از جانب آن ها خواهند بود. من فکر می کنم که، آن دسته از بازی هایی که نشر و عرضه شان به تعویق می افتد و بر آن قرار اند که دیرتر به انتشار برسند، آنگونه که باید و شاید از جذابیت بالایی برخوردار نخواهند بود.

برای روشن سازی این گفته خود باید بگویم که، برای مثال در ارتباط با بازی The Last Guardian هر آن چه و هر اندازه که بازیکنان فکر می کنند می تواند سرگرم کننده باشد، اما باید این نکته را نیز یادآور شد که هرگز نمی تواند آن جایگاهی را که بازی های Uncharted و The Last of Us در آن قرار دارند را بدست آورد و به پای آن ها برسد.

باید بگویم که بازی The Last Guardian یک نوع بازی خاصی به شمار می آید و البته نیز طرفداران و مخاطبان مختص و خاص خود را دارا می باشد، همچنین باید اضافه کنم که درست این موضوع برای بازی دیگر این شرکت یعنی Shenmue 3 نیز صدق می کند و تمامی این تحلیل ها در رابطه با آن نیز درست می باشد. درست است که بازی شنمو هم از خاصیت های خود و منحصر به خود بهره می برد و در کل بازی خوبی به نظر می آید، اما باید بگویم که این بازی نیز، آن گونه که باید به موفقیت دست نمی یابد و همچنین در خارج از کشور ژاپن، استقبال چندانی از آن نخواهد شد.

بازی های Shenmue 3 و The Last Guardian
بازی The Last Guardian

با وجود همه این سخنان و تمام این نکاتی که گفته شد، در نهایت باید اشاره کرد که این ها تنها عقاید و نظرات آقای پچتر می باشند و این موضوع به آن معنا نیست که تمام گفته ها و نظرات او درست و صادق هستند و همیشه آن گونه که فکر می کند پیش می رود، این در حالی است که پیش بینی ها و نظرات او در گذشته نیز به خطا رفته اند و زمان هایی بوده است که عقاید اشتباهی را در ارتباط با بازی ها به نشر رسانده است.

بدور از این تفکرات و این عقاید آقای مایکل پچتر، باید بگوییم که تمام هر آنچه که تا به این جا شاهدش بودیم و حاکی از آن بوده است، خبرهایی در ارتباط با موفقیت و محبوبیت هرچه بیشتر این اثر Shenmue 3، بوده است.

به آن دلیل که این بازی پلی استیشن نام برده شده در زمانی که به معرفی و رونمایی رسید، یک کمپین در سایت کیک استار را به خود اختصاص داد و در آن شروع به فعالیت کرد، در جریان این کمپین بود که، این بازی توانست از طریق هواداران و مخاطبان و البته طرفداران خود، مبلغ هنگفت و بشدت زیادی را از جانب آن ها بدست آورد؛ این بدان معنا می باشد که بازی مذکور در حال حاضر حتی قبل از آنکه به عرضه و ارائه رسد مبلغ بالا و مبلغ زیادی را برای سازندگان خود بدست آورده و این میزان قطعا بعد از عرضه اش به جامعه گیمرها، به صورت چشم گیری رشد خواهد کرد و چند برابر آن خواهد شد.

همچنین از سویی دیگر عده زیادی از بازیکنان و گیمرها در سراسر دنیا وجود دارند که به انتظار عرضه و ارائه بازی The Last Guardian نشسته اند و بی صبرانه منتظر نشر آن هستند. در آخر می توان این را گفت که، تنها راه برای رسیدن به نظر درست، منتظر ماندن و صبر کردن برای عرضه این بازی ها می باشد، تا بعد از آن مشاهده کنیم که به چه میزان پیش بینی های آقای مایکل پچتر درست از آب در خواهد آمد وبه چه میزان خطا و اشتباه در پیش بینی های وی دیده خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 13 =