عرضه بازی Sniper Elite V2 از استودیو ربیلون

بازی Sniper Elite V2

براساس اطلاع رسانی اخیر استودیو ربیلون که تهیه کننده سری بازی های sniper elite  هستند ورژن بازسازی و تدوین شده بازی Sniper Elite V2 به بازار عرضه خواهد شد و این نسخه قابلیت اجرا بر روی دستگاه های پی سی، پلی استیشن، ایکس باکس وان و نهایتا نیتندو سوییچ را دارد.

بازی Sniper Elite V2
بازی Sniper Elite V2

با ظهور کنسول جدیدی به نام سوئیچ نینتندو و پیشرفت چشم گیر آن که با استقبال خوبی از جانب مردم رو به رو شد بسیاری از بازی های ویدئویی تصمیم گرفتند که در بازی های سری جدید خود نسخه ای برای این کنسول در نظر بگیرند. یکی از این بازی ها را می توان Sniper Elite 3 نام برد. کنسولی که برای اجرای این بازی باید در نظر گرفت که ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد از جمله این ویژگی ها می توان به پشتیبانی کامل از جلوه های بصری اشاره کرد. همچنین این کنسول باید قدرت ظاهر سازی بالایی داشته باشد که در نمایش بازی های ویدئویی با مشکل رو به رو نشود.

از ویژگی های قابل توجه بازی Sniper Elite 3 می توانیم به این مورد اشاره کنیم که قسمت دونفره در این بازی به حد بسیار عالی ارتقا پیدا کرده است. اگر بخواهیم وارد جزئیات آن شویم باید به این نکته اشاره کنیم که شما در این بازی قادر هستید ۱۶ بازیکن را به طور همزمان با هم بازی بدهید که این تعداد در یک بازی ویدئویی تعداد فوق العاده به حساب می آید. این تعداد از بازیکنان این امکان را برای شما فراهم می کند که در جمع های خانوادگی و دوستانه اگر می خواهید بازی کنید تعداد بیشتری بازیکن را نسبت به دیگر بازی های معمولی سرگرم خواهید کرد. این تعداد زیاد همچنین می تواند هیجان بازی را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد.

اگر بخواهیم از داستان بازی Sniper Elite 3 شرحی اجمالی ارائه دهیم به جنگ جهانی دوم می رسیم. جنگ جهانی دوم برای بسیاری از فیلم های سینمایی سریال ها و همچنین بازی های ویدئویی به عنوان یک منبع الهام کارایی دارد. در این بین بسیاری از بازی های پر طرفدار در جهن هستند که داستانان ها از این جنگ الهام گرفته است اما در بازی Sniper Elite 3 داستان کمی متفاوت است. در این بازی شاهد این هستیم که داستان آن به نقل از یک تک تیر انداز حاضر در جنگ جهانی دوم می باشد.

این بازی را نمی توان با اثرهای شاهکاری که در باره جنگ جهانی دوم ساخته شده مقایسه کرد. اما از خیلی از بازی های موجود در بازار طرفداران بیشتری را به خود جلب کرده است زیرا تعداد کسانی که به سرنوشت یک تک تیر انداز که در بیابان های آفریقا گم شده است, علاقه مند هستند کم نیست. کشتن افراد از دید یک تک تیر انداز با کشتن افراد در میدان مبارزه کاملاً متفاوت است. شخصیت اصلی این بازی را فردی به نام کارن بر عهده دارد.

کارن را در قسمت های قبلی بازی Sniper Elite دیدیم که به ایفای نقش مشغول بود. عده ای عقیده دارند که کارن نباید به عنوان نقش اصلی در Sniper Elite 3 حضور پیدا می کرد زیرا با این اتفاق شاهد این موضوع هستیم که داستان بازی به جای این که رو به جلو برود رو به عقب خواهد رفت.

موضوع داستان به این صورت است که کارن برای ماموریتی مخفی و کشتن چندین فرد از شخصیت های مهم سیاسی به کشور آفریقا فرستاده می شود. در آن سال ها کشور آلمان قصد دارد که آفریقای شمال را به تسلط خود در بیاورد و مأموریت کارن هم در جهت تحقق این خواسته است.

از دیگر نکاتی که درباره این بازی باید به آن اشاره کنیم این است که شخصیت های منفی که نقش دشمن را در این بازی ایفا می کنند به ضعیفترین حالت ممکن طرح ریزی شده اند که این ضعف و عدم تسلط آن ها به بازی را به هیچ دلیل منطقی نمی توان توجیه کرد. یکی از شخصیت های برجسته تاریخ آلمان که جای خالی آن در نسخه اصلی به شدت احساس می شد شخصیت آدولف هیتلر بود.

عده ای دلیل عدم حضور این شخصیت در نسخه اصلی را مسائل سیاسی می دانند و این نکته که سازندگان Sniper Elite 3 به سود مالی خود بیش از هر چیز دیگری اهمیت می دهند هم یکی دیگر از دلایل عدم حضور آدولف هیتلر در نسخه اصلی بیان شده است.

بازی Sniper Elite V2
عرضه بازی Sniper Elite V2

در این بازی یکی از نکات مثبت آن گیم پلی خارق العاده آن است به خصوص زمانی که فردی توسط کارن و با تک تیر اندازی او به قتل می رسد گیم پلی به طرز بسیار جالبی اجرا می شود و جزئیات مقتول را به نمایش می گذارد. از جمله این جزئیات می توان به این موارد اشار کرد که خرد شدن استخوان ها در هنگام برخورد گلوله به طور کامل نمایش داده شده است. در همین جا لازم می دانیم بگوییم که اگر از آن دسته از افرادی هستید که روحیه حساس دارند این بازی را تجربه نکند زیرا نه تنها از آن لذت نمی برند بلکه حس انزجار نسبت به آن پیدا خواهند کرد خصوصاً آن که صحنه های کشتار در آن با جزئیاتی بسیار عالی و فوق العاده به تصویر کشیده شده است.

همان طور که می دانید کلمه Sniper به معنی تک تیر انداز است و شاهد این هستیم که در این بازی قتل ها به وسیله تک تیر انداز بازی یعنی کارن انجام می گیرد. البته موردی که آن را از دیگر بازی هایی که به این سبک است متمایز می کنند این می باشد که قتل و کشتار توسط تک تیر انداز در این بازی به طوری بی نقص و بی عیب پیاده سازی شده است. همه چیز در آن فوق العاده واقعی به نظر می رسد.

در این بازی بازیکن می تواند با انتخاب خود نحوه انجام بازی را پیش ببرد که همین امر آزادی را این بازی در حد بالایی قرار داده است. در قسمت هایی از بازی بازیکن برای انجام مأموریت های خود باید حواس دشمنان را پرت کند که به هدف برسد. برای پرت کردن حواس راه های مختلفی وجود دارد اما یکی از بهترین این روش ها این است که شما به طرف آن ها سنگ پرتاب کنید. این پرتاب سنگ می تواند امتیازات ویژه ای برای شما در نظر بگیرد که در طول بازی مشخص می شود.

از دیگر قابلیت های این بازی که آزادی عمل را به گونه ای بسیار عالی نمایش می دهد این است که شما به انتخاب خود می توانید بازی را به صورت مخفی کاری انجام دهید یا این که عنصری به نام مخفی کاری را کنار بگذارید و از جنبه اکشن بازی لذت ببرید. در این بازی آن طور که باید و انتظار می رفت بر روی قسمت مخفی کاری آن کار نشده و دچار نقص هایی است که همین باعث می شود پیشنهاد ما به شما بازی در زمینه اکشن باشد. با این نوع بازی می توانید به خوبی لذت و هیجان یک بازی اکشن و مرگ بار را تجربه کنید.

در این بازی برای Sniper کار های خارق العاده ای طراحی کرده اند. او قادر است با شلیک فقط یک گلوله وسیلهٔ نقلیه ایی را که در سرعت بالا در حال حرکت است را متوقف کند. همچنین قادر است با شلیک چندین گلوله به صورت های پی در پی تانکی را منهدم کند. این قابلیت ها است که Sniper را در بازی Sniper Elite 3 در نوع خود بی نظیر می کند.

از دیگر موارد مثبتی که در بازی وجود دارد و باید به آن اشاره کنیم این است که با بازی کردن و بالا رفتن سطح بازیکن دسترسی کارن به اسلحه ها بیشتر می شود و هر یک از این اسلحه های جدید خود قابلیت های خارق العاده ای دارند که به هیجان بیشتر بازی کمک می کند. با همه نکات مثبتی که در خصوص این بازی بیان کردیم نمی توان از نکات منفی و ضعف های بازی غافل شد.

از مواردی که می توان از آن به عنوان نقطه ضعف در بازی Sniper Elite 3 یاد کرد هوش مصنوعی بسیار پایین بازی است. در مطالب گفته شده به این نکته اشاره کردیم که دشمنان به طرز عجیبی ضعیف طراحی شده اند این طراحی تا حدی پیش می رود که گاهی تعجب بازیکن را بر می انگیزد که چگونه ممکن است این حجم از ضعف در شخصیت بازی در این سطح مشاهده شود. این هوش مصنوعی و دشمنان ضعیف در قسمت هایی باعث می شود که قدرت آزادی بازیکن و شخصیت اصلی داستان به شدت کاهش داشته باشد.

در بازی Sniper Elite 3 شاهد پیشرفت گرافیکی قابل توجهی هستیم. زمانی که به جستجوی علت بپردازیم یکی از مهمترین عوامل را می توانیم در این مورد ببینیم که لوکیشن بازی از شهری مثل برلین به کشوری با کویرهای داغ مثل آفریقا تغییر کرده است. این تغییر لوکیشن از مواردی است که روند داستان را برای بازیکن خسته کننده و تکراری نمی کند و باعث می شود که بازی با صحنه های جدید و تجربه های جدیدی همراه باشد.

اما با وجود این جذابیت ها هم باز شاهد وجود خطاهای بزرگ و آشکاری در پیاده سازی گرافیکی این بازی هستیم. اگر در حالت کلی در باره بازی Sniper Elite 3 بخواهیم نکته ای را توضیح دهیم این است که اساس و روح این بازی با خطاهای بزرگ در هم تنیده شده و می توان آن را از عناصر مهم بازی دانست.

از جمله مشکلات گرافیکی این بازی می توان به این مورد اشاره کرد که بافت های موجود در این بازی به سختی برای کاربر قابل مشاهده است که به اصطلاح می گویند به سختی و با سرعت خیلی کم لود می شوند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =