ویدیو ۲۰ دقیقه ای از بازی Sonic Forces و Sonic Mania

بازی Sonic Forces

این دو نسخه از سونیک فرق های قابل توجه ای با یکدیگر دارند به عنوان مثال : بازی Sonic Forces قابلیت جدیدی را که به بازی افزوده به گیمرهای بازی اجازه می دهد که با شخصیت مد نظرخودشان در بازی حضور پیدا کنند. از طرفی بازی sonic mania متعهد به طرفداران قدیمی خودش است و ما را به حال و هوای سال های گذشته sonic می برد.

بازی Sonic Forces
عکس بازی Sonic Forces

این دو نسخه از سونیک فرق های قابل توجه ای با یکدیگر دارند به عنوان مثال : بازی Sonic Forces قابلیت جدیدی را که به بازی افزوده به گیمرهای بازی اجازه می دهد که با شخصیت مد نظرخودشان در بازی حضور پیدا کنند. از طرفی بازی sonic mania متعهد به طرفداران قدیمی خودش است و ما را به حال و هوای سال های گذشته sonic می برد.
Sonic forces ” “
در ادامه متن با sonic forces بیشتر آشنا خواهیم شد :
۷.نوامبر.۲۰۱۷ تاریخ منتشر شدن sonic forces، که برای کنسول های بازی ایکس باکس ۱، پلی استیشن ۴، نیتندوسوییچ و رایانه های شخصی قابل اجرا بود. اگر خاطرتان باشد شش سال پیش sonic generation منتشر شد و بعد از ۶ سال دوباره سونیک محبوب و دوست داشتنی با نام sonic forces عرضه شد؛ این نسخه منتشر شده ادامه دهنده ماجرا های sonic generation می باشد.
ولی نکته جالب اینجاست که خود شرکت سگا این موضوع را قبول دار نیست و می گوید sonic force موضوعی جدید و غیر معمولی برای این بازی است ؛ سازندگان بازی forces تصمیم گرفتند مشکلات کنترلی که در نسخه generation وجود داشت از قبیل پرش ها یا قل خوردن های سونیک را بر طرف کنند، و اتفاقا در این کار موفق هم شدند اما نکته اینجاست که باقی قسمت های سیستم خراب شد مثلا سیستم فیزیکی بازی بسیار سنگین شده است و همین موضوع سرعت های مختلفی را برای انواع حرکات کاراکتر های این بازی رقم زده است.

داستان بازی forces :
شروع این بازی PlayStation با دکتری به نام اگمن است این بار دکتر اگمن نیرومند تر از همیشه است؛ دکتر اگمن جهان سونیک را اشغال کرده و به تصرف خود در آورده است؛ اما در نبود سونیک بقیه قهرمانان دست از مبارزه و نبرد بر نداشته یکی از این قهرمانان تیم ” knuckles chaotix “نام دارد.در نهایت سونیک کلاسیک کسی است که به یاری شما می شتابد قسمت عذاب آور بازی همین قسمت است که دکتر اگمن بسیار زیاد عصبانی شده و تصمیم جدی خودش را برای کشتن سونیک گرفته در ادامه بازی شاهد عذاب ها و شکنجه های سونیک هستیم. نا گفته نماند که بازی آن قدر هم فیلم هندی نمی شود و آن قدرها هم غم انگیز نیست! چون هنوز هم کشتن شرورها از خصلت های سونیک است!

بازی Sonic Forces
عکس بازی Sonic Forces

با ادامه مقاله ویدیو ۲۰ دقیقه ای از بازی Sonic Forces و Sonic Mania همراه باشید

سبک های متفاوت سونیک
Sonic generation فقط ۲ مرحله جداگانه را در بر می گرفت در حالی که sonic forces 3 مرحله متفاوت با غول هایی خیلی بهتر از نسخه generation را شامل می شود. قسمت های بازی forces به ۳۹ مرحله تقسیم بندی شده که یک بازی با سرعت بسیار بالا را برای شما به ارمغان آورده است. نکته قابل توجه این است که forces اولین بازی برای سونیک ۳ بعدی می باشد.این نسخه امکان درست کردن شخصیت های حیوانی را ایجاد کرده است.
شما در ابتدای بازی می توانید شخصیت مورد نظر خودتان را بسازید این شخصیت ساخته شده در حین بازی همراه همیشگی شما است و سلاحی به نام” wispons” را در اختیار دارد. وقتی که بازی شما به پایان رسید بقیه آواتارها نیز برای شما باز خواهند شد و شما قادر هستید که هر شخصیتی مد نظرتان است را بسازید. یکی از پیشنهادات من برای ساختن اواتار مورد نظرتان دقت در انتخاب نوع آواتار است sonic forces 7 تا اواتار متفاوت از هم را برای شما به وجود آورده است که هر کدام از این آواتارها ویژگی ها و توانایی های مخصوص به خودشان را دارا هستند که در طول بازی به قابلیت ها و توانایی های آن ها پی می برید.
اما هر بازی یک سری مشکلات دارد بازی sonic forces هم از این قاعده مثتثنی نیست مثلا اینکه زمان مراحل بازی بسیار کم است وگیمر نمی تواند از لحظات بازی لذت کافی را ببرد اما از این مشکلات که بگذریم سونیک محیطی بسیار مفرح و رنگارنگ را برای بازیکن خود رقم می زند به گونه ای که بازی اصلا برای گیمر خسته کننده نمی شود.
تنها موردی که شاید برای بازیکن این بازی جذاب نباشد و بعد از مدتی خسته کننده و روتین وار شود بخش موسیقی این بازی است برعکس گذشته که از سبک های متفاوت و جذاب موسیقی استفاده می شد، forces توجه خود را فقط روی قطعه های ارکسترال و الکترال گذاشته، در ابتدا برایتان جالب است اما این نوع موسیقی برایتان خاطره انگیز نمی شود و بعد از مدتی شاید خسته کننده شود!

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 4 =