بازی Subnautica برای PS4 در پایان سال میلادی

بازی Subnautica

بازی Subnautica توسط استودیوی Unknown World Entertainment طراحی شده است. بازی Subnautica اوایل فقط نسخه ی کامپیوتری داشت ولی چندی پیش خبر از نسخه ای برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان به گوش بازی کنندگان رسید. طی اخبار منتشر شده استودیوی پنیک باتون و نینتندو سوییچ برای طراحی بازی Subnautica با استودیوی Unknown World Entertainment همکاری خواهند داشت.

بازی Subnautica
عکس بازی Subnautica

استودیوی Unknown World Entertainment این نوید را می دهد که این بازی تا آخر سال میلادی در اختیار دارندگان کنسول های نسل هشتمی قرار خواهد گرفت و هنوز تاریخ دقیقی برای آن اعلام نشده است. می توانید بازی را از کمپانی گیر باکس پیش خرید کنید. اگر مایل هستید تا زودتر این بازی را تجربه کنید می توانید نسخه ی کامپیوتری آن را امتحان کنید.

بررسی بازی Subnautica

بازی Subnautica یک بازی دو جهته است به این معنی که هم نقص های زیادی دارد و هم نکات مثبت زیادی. نکته ی مثبت بازی نامحدود بودن روند بازی است به این معنی که این بازی همچنان ادامه می یابد. در بازی Subnautica باید برای زنده ماندن تلاش کنید. علاوه بر مبارزه باید برای ادامه ی زندگی کاراکتر بازی آب و غذا پیدا کنید. بازی تفاوت های جذاب زیادی دارد مثلا یکی از آن ها این است که داستان بازی اصلا روی کره ی زمین جریان ندارد و شما باید برای ادامه زندگی در یک سیاره ی دیگر تلاش کنید.

در این بازی بر خلاف نسخه های پیشین هیچ جنگل ترسناکی در کار نیست بلکه تا چشم کار می کند آب است و آب، در واقع در یک خشکی میان یک اقیانوس گیر افتاده اید. استودیوی سازنده ی بازی Subnautica که یک استودیوی مستقل است در کالیفرنیا بنا نهاده شده است. این استودیو تا به حال بازی های زیادی ارائه نداده است، ولی بازی Subnautica را می توان بهترین بازی استودیوی مستقل دانست.

بازی Subnautica از نظر افکت ها و صداگذاری بسیار موفق عمل کرده است به طوری که تا به حال جوایز زیادی دریافت کرده است. داستان بازی در همه ی نسخه ها فقط جنگیدن برای زنده ماندن است. اما این موضوع دلیلی بر تکراری شدن داستان بازی نیست، چون با وجود این هدف مشترک در تمامی نسخه ها اتفاقات متنوعی در انتظار شماست. داستان بازی از جایی شروع می شود که کاراکتر اصلی با یک سفینه به یک سیاره ی دیگر سفر می کند.

بازی Subnautica
عکس بازی Subnautica

هدف از این سفر نیز پیدا کردن یک کشتی به نام Degasi بود. در طول سفر ناگهان سفینه دچار نقص فنی می شود و سقوط می کند. ولی در این بین کاراکتر داستان به شکل معجزه آسایی زنده می ماند وقتی جلو تر می روید خود را در مقابل یک اقیانوس بزرگ پیدا می کنید. همه جا فقط با آب پوشیده شده است. در این نسخه از بازی باید با کمک تجهیزات شنا در اب گشت و گذار کنید و یک سری آپشن ها را پیدا کنید تا بتوانید زنده بمانید.

در این نسخه بر خلاف نسخه های پیشین خبری از مرده های متحرک نیست ولی موجودات ترسناک دیگری در اعماق اقیانوس ها منتظر شما هستند. بازی چهار حد سختی دارد که در هر مرحله تجهیزات شنای شما بیشتر از قبل است، سخت ترین مرحله Survival است که باید علاوه بر پیدا کردن اب و غذا مراقب تجهزات شنای خود باشید. ممکن است در دقایق اولیه بازی کمی بترسید چون هیچ راهنما و یا نقشه ای در بازی وجود ندارد.

البته اگر به چیزی نیاز داشته باشید تصویر آن در گوشه ی صفحه ظاهر می شود و باید احتیاجات خود را از اب پیدا کنید. نکته ی جالب تر بازی در این است که با پیدا کردن آپشن ها از کف اقیانوس باید ابزاری برای زنده ماندن بسازید. بازی به خوبی آمد و رفت روز و شب را به تصویر می کشد، توجه داشته باشید، جایی که آپشن ها در آن ذخیره می شوند فضا محدود است و نمی توان تا اخر بازی آن آپشن را نگه داشت.

مهم ترین نکات در بازی اکسیژن و غذاست. در قسمت هایی از بازی برای این که اکسیژن از دست ندهید، باید از اب خارج شوید و مجددا به زیر آب برگردید. به طور کل می توان این طور گفت که این بازی همانند زندگی واقعی شبیه سازی شده است یعنی باید مراقب سلامتی خود باشید. علاوه بر لباس مخصوص شنا یک زیر دریایی در بازی در اختیار دارید که محل امن بازی شما است. می توانید با پیش روی در بازی سلاح های متنوعی به دست بیاورید. همان طور که دیدید با یک بازی پلی استیشن جذاب طرف هستید پس وقت را تلف نکنید و همین امروز بازی Subnautica را امتحان کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + دو =