معرفی و بررسی بازی Super Mario Odyssey

بازی Super Mario Odyssey

کمپانی Nintendo Swetch بازی Super Mario Odyssey، را به صورت اختصاصی برای کنسول های خود منتشر کرده است و فقط کاربرانی که از این کنسول بهره می برند، می توانند نسبت به تهیه ی آن اقدام کنند تا از تجربه ی آن بهره مند بگردند. اما در صورتی که بخواهیم به صورت کوتاه از این بازی، اطلاعاتی را برای کاربران بازگو کنیم، این بازی به گونه ای طراحی شده است که کاربران با تجربه ی آن، در دنیای سه بعدی ساخته شده در محتوای آن غرق خواهند شد و قطعا ساعت ها سرگرم این بازی جذاب خواهند بود.

بازی Super Mario Odyssey
بازی Super Mario Odyssey

پیروی اطلاعات و اخبار بسیار مهمی که از کمپانی ها و شرکت های مختلف در روز افتتحاح نمایشگاه E3  سال ۲۰۱۷، منتشر شده است، خبرهای بسیار مهمی در رابطه با شرکت های سازنده ی کنسول های مختلف در کنار بازی هایی که قرار است در این روز معرفی و یا ارائه شوند، وجود دارد که در حال حاضر قصد داریم اطلاعاتی را که  در رابطه با کنسول نینتندو سوییچ و بازی محبوب این کنسول وجود دارد را در اختیارتان قرار دهیم.

همانطور که حتما اطلاع دارید، محبوب ترین بازی این کنسول، بازی Super Mario Odyssey می باشد که در حال حاضر کمپانی سازنده ی آن در حال فعالیت بر روی این بازی برای ساخت هستند. این بازی که از جمله بازی هایی است که کاربران و مخاطبان آن در حال حاضر بسیار زیاد انتظار انتشار این بازی را می کشند، قرار است در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۷، برای مخاطبان خود ارائه گردد.

کمپانی Nintendo Swetch بازی Super Mario Odyssey ، را به صورت اختصاصی برای کنسول های خود منتشر کرده است و فقط کاربرانی که از این کنسول بهره می برند، می توانند نسبت به تهیه ی آن اقدام کنند تا از تجربه ی آن بهره مند بگردند.

اما در صورتی که بخواهیم به صورت کوتاه از این بازی، اطلاعاتی را برای کاربران بازگو کنیم، این بازی به گونه ای طراحی شده است که کاربران با تجربه ی آن، در دنیای سه بعدی ساخته شده در محتوای آن غرق خواهند شد و قطعا ساعت ها سرگرم این بازی جذاب خواهند بود.

در صورتی که  بخواهید اطلاعات بیشتری از این بازی در اختیارتان قرار بگیرد، می توانید با مراحعه به صفحه ی رسمی این بازی و یا صفحات مختلف در فضای مجازی، اطلاعات تکمیل تری از ویدیوهایی که برای این بازی منتشر شده است، را بدست آورید. در ادامه به نقد و بررسی این بازی جذاب می پردازیم تا آن دسته از افرادی که از این بازی اطلاعاتی ندارند، آشناییت بیشتری با این بازی بدست آورند و در انتخاب این بازی تردید کمتری داشته باشند.

بررسی بازی Super Mario Odyssey

بر اساس آنچه که در مورد این بازی منتشر شده است، همانطور که می دانید، ساخت این بازی توسط “شیگرو میاموتوی” صورت گرفته است که از همان سال ۱۹۸۵ با ساخت اولین نسخه از این بازی به نام “سوپر ماریو برسیم”توانسته است پابه پای بازیکنان این محصول رشد کند و آقای ماریو یا لوله کش اهل ایتالیای محبوب داستان این بازی همچنان با ایده ها و داستان های جدیدی به دنیای گیم بازیکنان وارد شود.

از دیگر خصوصیاتی که این بازی در صنعت گیم ارائه کرده است، این است که با تبدیل شدن به یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین بازی های دنیای کودکی گیمر ها و همچنین در حال حاضر با ایجاد داستان های جذاب خود، تواسنته است که دل گیمرهای بسیار زیادی را در هر بازه ی سنی بدست بیاورد و در نهایت می توان گفت همه ی آن ها باعث شده است که این بازی در طول این دو دهه ی گذشته، به نوعی یک نماد در صنعت گیم تبدیل شود که با  دیدن آن دل بسیاری از بازیکنان برای آن تنگ می شود و یا هوس اجرای دوباره ی آن برایشان بوجود می آید.

آقای ماریو پس از سال همچنان بدنبال نجات پرنسس پیچ، با دشمنان دیرینه ی خود یعنی باورز منفور داستان، در حال مبارزه است که در طول زمان دشمن آقای ماریو به شکل و شمایل های متفاوت، مشاهده شده است.

بازی Super Mario Odyssey
بازی Super Mario Odyssey

اما باید به این نکته توجه نمود که سازنده ی این بازی، یعنی آقای شیگرو میاموتوی، در موفقیت بسیار زیاد این بازی نقش داشده است و در نسخه های مختلف این بازی، با نوآوری های بسیار خلاقانه و یا ارائه ی داستان های مختلفی که هیچگاه محتوای آن تکراری نبوده است، همیشه سعی در حذب بازیکنان به خود داشته است که در واقع می توان گفت، تا حدود بسیار زیادی موفق نیز بوده است.

این بازی به معنای واقعی رشد و پیشرفت داشته است و همزمان با گذر زمان، توانسته است که خود را با دنیای امروزی بازی ها وفق بدهد و از این حیث، توانسته است به یک محصول بسیار قدرتمند در مقابل رقبای خود تبدیل شود. اما شاید بهتر باشد که در خصوص این بازی، پیشینه هایی را مطرح کنیم. در این رابطه بهتر است که توضیحاتی را برای نسخه های پیشین این بازی ارائه کنیم تا شما هم به این نتیجه برسید که همیشه این بازی در حال پیشرفت و توسعه بوده است.

در سال ۲۰۰۷، نسخه ی ۶۴ این بازی، توانست در صنعت بازی و بازی سازی تحول عظیمی را ایجاد کند و با طراحی جهان باز آن، بتواند جذابیت بیشتری در این بازی اعمال کند. شما در این نسخه از بازی، می توانستید به راحتی توسط شخصیت اصلی داستان به زیر آب سفر کنید و با گرفتن ستاره های مختلف، قدرت خود را افزایش دهید و یا اینکه در این راستا با حل معماهای مختلف، زمینه ی پیشرفت بیشتری را برای خود در این بازی ایجاد کنید.

از این نسخه که عبور کنیم، نسخه ی گلکسی این بازی دیده می شود که آن هم بر اساس تفاوت در محتوای آن، توانست موفقیت های بسیار زیادی را برای خود ایجاد کند، و تا حدی در این کار اصولی عمل کرده است که همچنان بسیاری از این بازیکنان همانند نسخه ی ۶۴ این بازی، باز هم برای دوباره بازی کردن این نسخه همانند نسخه ی قبل، از خود تمایل زیادی نشان می دهند و در واقع هم خالی از لطف نخواهد بود و لذت زیادی به همراه دارد.

جاذبه های این نسخه هم بسیار زیاد بود و همانطور که می دانید، در نسخه ی جدید آن هم، یعنی نسخه ی Odyssey نیز، شاهد موادی هستیم که می توان گفت بر اساس برداشت و یا الهام گیری از این نسخه بوده است. پس از اینکه پیشینه ای از این بازی در اختیارتان قرار دادیم، بهتر است که توضیحاتی را هم در مورد نسخه ی جدید ارائه شده از این بازی را هم برایتان بازگو کنیم.

همانطور که تا به الان گفته شد و متوجه شدید، این نسخه هم همانند نسخه های قبلی بسیار موفق عمل کرده است و باز هم با یک داستان مشابه و المان های ساده، توانسته است به راحتی تاثیر زیادی در مخاطب خود ایجاد کند و هیجان و لذت را برای آن ها به حداکثر برساند.

داستان این نسخه هم همان داستان کلیشه ای قبل است که باورز قصد ربودن پرنسس را دارد و آقای ماریو، قصد دارد با این شخص مقابله کند تا مانع اینکار بشود. اما در ادامه خواهید دید که تغییری در داستان این بازی لحاظ شده است که در آن شاهد، آشنا شدن ماریو با شخصیت دیگیری به نام Cappy نیز می باشیم که با توجه به اینکه آن هم همانند ماریو، درد مشترکی دارد، در نتیجه هم هدف با ماریو، در طول این داستان، به همراهی شما می پردازد و شما در نهایت شاهد ماجراجویی بسیار متفاوتی خواهید بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + دو =