بلاگ

بازی جدید خالق فلپی برد به نام بازی swing copters 2 منتشر شد

بازی swing copters 2

و حالا خالق شکست خورده ی فلپی برد، با گیم جدید خود بازی swing copters 2 که نسخه قبلی آن سال گذشته عرضه شده بود، به میدان رقابت بازگشته است.

بازی swing copters 2

بازی swing copters 2

بازی جدید خالق فلپی برد به نام بازی swing copters 2 منتشر شد

اخیراً استودیو نام آشنای دات گیز، که در کارنامه بازی سازی خود نام گیم جذاب فلپی برد مشاهده می شود، گیم جدیدی را با نام Swing Copters 2 عرضه کرده است. که در واقع ادامه Swing Copters می باشد که سال پیش منتشر شد.
در بین Swing Copters و فلپی برد تفاوت آن چنانی را نخواهید دید و می توان گفت گیم پلی هردوی این ها در یک بستر ساخته شده است. دونگ گاین، که آفریننده ی یکی از خاص ترین بازی های پلتفرم گوشی های همراه و یا عجیب ترین نمایش گیم های ویدیوئی یعنی فلپی برد می باشد، بعد از به موفقیت رسیدن یازی ساخته شده، به دنبال طراحی محصولی دیگر با همان روش خاص خود، ولی با فیزیک متفاوت رفت.
Swing Copters پاسخی کوبنده و قاطع به همه ی منتقدین گیم قبلی بود. واکنش های کاربران در مورد فلپی برد به حدی عجیب و تند بود که ناچارا گاین، گیم خود را از تمامی فروشگاه ها جمع آوری کرد.
گیم پلی قسمت دو Swing Copters به همان میزان معمولی و به شدت اعصاب خراب کن است. با پرداخت ۱ دلار، می توانید امکان خریدن کاراکترها و ویژگی های جدید را به دست آورید. این بازی در حال حاضر به شکل مجانی برای سیستم عامل های اندروید و iOS در دسترس کاربران می باشد.
عده ای معتقدند که فلپی برد در حقیقت یک نوع دزدی از محصولات نینتندو است، اگر ماریو را به خاطر بیاورید متوجه منظور این افراد خواهید شد. و عده ای دیگر هم این گیم را بسیار سبک و بی محتوا می خوانند که توانسته با شانس در دنیای بازی ها موفقیتی پوشالی به دست آورد. ولی زمانی که هر یک از این نظرات را تحلیل می کنیم، به واقعیت موضوع پی می بریم. و این که کمپانی نینتندو با بزرگواری تمام، حاضر به طرح شکایت بر علیه طراح و سازنده این بازی نشد.
فقط با یک بار امتحان کردن این بازی به شدت بی محتوایی و بی ارزشی آن پی می برید و این در همان چند دقیقه نخست بازی اتفاق می افتد و بعد از تست آن امکان ندارد باز هم به سراغش بروید زیرا تمام بازی برای شما واضح و مشخص شده است و هیچ موضوعی برای پیگیری آن باقی نمانده.
تنها هدف بازی این است که کاربر را مجبور کند پرنده ی بخت برگشته را از میان لوله رد کند و دیگر هیچ! حساب کنید چنین جریانی تا چه حد می تواند ملال آور باشد و به این معناست که گیم پلی آن در پایین ترین سطح ممکن قرار دارد.
فقط یک نکته باعث شده که نام گیم را به روی این مجموعه ی اعصاب خورد کن بگذاریم و آن حرکات ریتمیک و بسیار ابتدایی به روی صفحه گوشی همراه است. با این حال علت این که این گیم حاشیه ساز و پر سر و صدا بوده، فقط همین امر می باشد که از شدت آسان بودن، تبدیل به گیمی دشوار شده است.
در طی این بازی فقط یکی از انگشتان دست کاربران درگیر می شود و به هیچ وجه خبری از ویژگی های ژیروسکوپی نیست. پس اگر با همه ی این تفاسیر باز هم مایل به انجام آن هستید، اعصابی از جنس فولاد و یک انگشت شما کفایت می کند تا در مرداب فلاپی غرق شوید.
این نوید را به شما خواهیم داد که به طور یقین اگر قابلیت انجام مرحله های این بازی را داشته باشید و بتوانید آن را تحمل کنید پس از مدتی از شما انسانی فرا زمینی به وجود می آید که با چشم خود اشیا را جا به جا خواهید کرد.
به ندرت پیش آمده کسی تا به این لحظه توانایی تحمل این مجموعه فاجعه آمیز را داشته باشد.
خبرهای بسیار وحشتناکی در مورد این بازی، زندگی سازنده آن را بهم ریخت. ماجرا از این قرار بود که درآمد ۴۰ هزار دلاری در روز، از طریق پرداخت درون شبکه ای برای این گیم بسیار شیرین به نظر می آمد اما این شیرینی چندان پایدار نبود، زیرا خبرهایی به گوش می رسید با این عناوین که مثلاً نوجوانی با بازی فلپی برد چنان دچار جنون شده که اقدام به خودکشی کرده است.
همین شایعات که صحت و سقم آن کاملاً روشن نشده، موجب شد سازنده جوان بازی، اثر خود رااز تمامی استورها بردارد.
دونگ گاین به شدت زیر فشارهای رسانه ای قرار گرفته بود و این امر موجبات آزارش را فراهم می ساخت. در کنار فشار رسانه ها، تیم های خودجوش مردمی که در رابطه با این گیم پرحاشیه تولید محتوا می کردند، هر لحظه بیشتر می شدند و جمعیت آن ها افزایش می یافت.
با این فشارها و سیاه نمایی های بیش تر از واقعیت، ماجرا به جایی کشیده شد که فلپی برد با دارک سولز هم ردیف شد و عقیده ها بر این بود فلپی برد با این بازی دشوار که عنوان سخت ترین گیم به آن اطلاق شده بود، هم تراز است. با وجود چنین فشارهای بی رحمانه ای که به گاین وارد شده بود، شاید حذف بازی از فروشگاه ها را منطقی قلمداد کرد.
فلپی برد توانست جز هشتاد گیم برتر دنیا در اپ استور قرار گیرد که به صورت مجانی ارائه شده بود. موفقیت در این بازی همچنان ادامه داشت و میزان سختی آن به شکل دیوانه واری مجذوب کننده بود. سازنده بازی به شدت دچار شادی و شعف بود و بعد از مدتی فلپی برد پرحاشیه و بی رحم رتبه ۴۰ پر دانلودترین گیم های مجانی را کسب کرد. اندک زمانی بعد فلپی رقبای خود رابه کنار زد و مشهورترین نرم افزار مجانی در سراسر جهان شد.
کاربران به این گیم امتیاز ۵ ستاره را می دانند و در رابطه با فلپی برد نظرات عجیبی داشتند مثلاً: به شما گوشزد می کنیم هرگز به سراغ این بازی نروید! و کاربر دیگری نکته ای عجیب نوشته بود که نشان از اعتیادآوری این گیم می داد، برادر او نزدیک به ۱ ماه به شدت سرگرم این بازی بوده و حتی حمام رفتن را هم فراموش کرده است!
با این نظرات تعجب برانگیز، بسیاری از چشم ها به سمت فلاپی چرخید و تعداد زیادی از وب سایت های معروف با فرستادن درخواست، خواستار گفتگو با سازنده آن شدند. گاین در ابتدا همه تلاش خود را به کار بست تا فشارهای مثبت و منفی را به خوبی تحت کنترل خود در آورد اما جریان به همین شکل پیش نرفت.
موج منفی شدیدی پس از آن همه تعریف و تمجید نامعقول به وجود آمد. و در حالی که فلپی برد همچنان در لیست بهترین ها بود، عده زیادی نسبت به آن ابراز انزجار و تنفر کردند و تنفر خود را در توییتر به سازنده گیم ابراز می کردند. به همین دلیل گاین دچار تردید شدیدی شد به طوری که با نشان دادن عکس العملی در توییتر این گونه نوشت که: با وجود این شرایط چندان اطمینان ندارم که کار من درست بوده یاغلط.
در پایان تمامی این اتفاقات عجیب، گاین تسلیم شد و با افسردگی اعلام داشت دیگر قادر به تحمل چنین وضعیتی نیستم و فلپی برد را جمع آوری خواهم کرد.
و حالا خالق شکست خورده ی فلپی برد، با گیم جدید خود بازی swing copters 2 که نسخه قبلی آن سال گذشته عرضه شده بود، به میدان رقابت بازگشته است و باید آماده ی یک گیم اعتیادآور دیگر باشید. بازگشت قدرتمندانه گاین با گیمی بین هایت دشوار رقم زده شده که بار دیگر صبوری کاربران را به چالش می کشد.
درست مثل فلپی برد، مکانیزم این گیم به این شکل است که با نواختن ضربه به تاچ گوشی و مانع شدن برخورد شخصیت بازی به موانع طراحی شده، مراحل بازی طی می شود. با این فرق که به جای پرنده فلپی برد، باید موجوداتی را به کنترل خود درآورید که با کلاه های خود پرواز می کنند و در اتمسفری پر شده از چکش های پرنده به حرکت در می آیند.

بازی swing copters 2

بازی swing copters 2

فکر می کنید در این بازی به آسانی خواهید توانست رکوردها را تغییر دهید؟ خیر! کاملاً اشتباه فکر می کنید. درجه دشواری بازی به شدت دیوانه کننده و سخت است و برای رد کردن هر مرحله دچار عذاب بسیاری می شوید. پس اگر فرد چندان صبوری نیستید، به هیچ وجه سراغ Swing Copters 2 نروید چون ممکن است به شکلی جنون آمیز گوشی خود را خرد کنید.
فقط یک اصل در این بازی موجود است، تا آن جا که می توانید به سمت بالا بروید تا چکش های پرنده به شما آسیبی نزنند. این کل ماجرای بازی است که در عین سادگی، سختی عجیب و غریبی دارد.
برای پرش شخصیت کلاه هلیکوپتری بازی، کافیست یک ضربه باانگشت دست خود به تاچ موبایل بزنید. بعد از پریدن، کاراکتر خود را کنترل کنید تا به اطراف و چکش ها برخورد نکند.
در آخر باید منتظر باشیم که عکس العمل بازیکنان این گیم را دیده و طبق آن متوجه شویک که آیا به اندازه فلپی برد سر و صدا به پا می کند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =