بازی tekken street fighter در مراحل پایانی ساخت میباشد

بازی tekken street fighter

یکی از بازی ها از گذشته تا الان سری بازی tekken street fighter است که از سال ۱۹۸۰ بر روی دستگاه های مختلف وجود دارد. ۷ سال از نشان دادن Street Fighter IV  و یوشینوری آن را تهیه کرده. بازی جدید یکی از عنوان های مبارزه و جنگ خیابانی است و سازنده ی ان تمام توان و وقت خود را برای این بازی گذاشته است.

بازی tekken street fighter
بازی tekken street fighter

در آن زمانی که صنعت گیم پلی مثل الان پیشرفت نکرده بود. بازی های مبارزه ای و جنگی در روی دستگاه های آرکید تجربه می شد. وقتی که کنسول های بازی مثل پلی استیشن و امثال آن به بازار آمد،بازی های فاتینگ راه خود را در این دستگاه ها یا کنسول ها باز کردند. یکی از بازی ها از گذشته تا الان سری بازی tekken street fighter است که از سال ۱۹۸۰ بر روی دستگاه های مختلف وجود دارد. ۷ سال از نشان دادن Street Fighter IV  و یوشینوری آن را تهیه کرده. بازی جدید یکی از عنوان های مبارزه و جنگ خیابانی است و سازنده ی ان تمام توان و وقت خود را برای این بازی گذاشته است.با این که Street Fighter خیلی خوب و عالی بوده ولی اگر آن را با تکن و مورتال کمبت مقایسه کنیم، شاید این دو برنامه را از خیلی جهات کمتر از Street Fighter دانست ولی با نشان دادن Tekken X Street Fighter  و آمدن شخصیت آکوما به تکن، این علاقه و محبت بیشتر خواهد شد.

در بازی tekken street fighter V  شما از ۱۶ کاراکتر بازی تشکیل شده که می توانید با هر کدام که خواستید بازی کنید. دو نفر در روبه روی هم مبارزه و جنگ می کنند و با استفاده از قابلیت هایی که وجود دارد و با حمله های گوناگون، تلاش می کنند تا طرف مقابل خود را شکست دهند. شما EX سنج را می بینید که Street Fighter III  معرفی شده است و برای بازی کن زمینه ی حمله کردن را باز می کند و شخص مورد نظر شما در بازی از آن برای زیاد شدن قدرت، حرکت های خاص و متفاوت و از بین بردن کمبود ها که به Critical Arts معروف است. در طول بازی و با تجربه ی بازی های قبل می بینیم که Focus Attacks از بازی بر کنار شد ه و به جای آن موارد دیگر به آن اضافه شده است. قابلیت های جدید دیگری به بازی اضافه شده است که V-Gauge نام دارد که برای حمله ی بازی کن اضافه شده. در بخش قصه ها ببینید که به چه دلیل کاراکتر ها به این بازی آمده اند و هر کدام از کاراکتر ها که انتخاب می کنید با یک داستان متفاوت رو به رو خواهید شد ولی برای زیاد شدن سطح بازی خودتان مبارزه ها و جنگ های زیادی باید انجام بدهید.

در این جا بخش تک نفره بازی به وجود می آید و اگر در مبارزه ای شما برنده شوید به طور یقین سطح شما بالاتر می رود و نمره و امتیاز به دست می آورید ولی اگر برنده نشدید و بازنده هستید سطح بازی شما پایین می آید و امتیازی کسب نمی کنید  

بازی tekken street fighter
بازی tekken street fighter

با ادامه مقاله مراحل پایانی ساخت بازی tekken street fighter همراه باشید

افراد بازی در روی کنسول بازی های PC و پلی استیشن۴،اگر پلتفرم را هم در نظر نگیریم باز هم می توانند با هم مبارزه و جنگ کنند. بخش دیگری که در بازی وجود دارد، حالت بقا است که خیلی جالب و تعریفی نیست و اگر می خواهید در مبارزه های خیابانی شرکت کنید باید برای آماده کردن خودتان مدتی در بخش تمرینی بازی، آماده کنید چون خیلی چیزها را بهتر یاد می گیرید. دیگر شخصیت های این بازی از گذشته ان ها را در فرانچایز دیده بودیم و می شناسیم.

ریو، کن، چان لی و غیره از این دسته هستند. ولی کپکام مبارزان در بازی را طوری طراحی می کند که احساس می کنید اولین بار است آن ها را می بینید F.A.N.G  اولین کاراکتر در بازی است که برای از بین بردن حریف یا دشمن خود از سم استفاده می کند و تا وقتی که سم اثر کند او را کتک می زند.از دوران گذشته شخصیت ها یا افرادی مثل چان لی،ریو، کن و دالسیم هستند که اگر در بازی به این کاراکتر ها نگاه کنید می بینید که در این سال ها ی طولانی پیر شده اند و موی آن ها سفید است و همین طور گرافیک بازی با طراحی و بودن موتور آنریل انجین خوب است و سطح گرافیکی بازی بالا رفته و ارتقا پیدا کرده است.

طراحی ها، کارتن ها و انیمه های ما بین بازی خیلی خوب و عالی طراحی شده اند و نگران کیفیت فریم بازی هم نیستیم و اگر مانیتور اچ دی را داشته باشید از گرافیک HDمی توانید نهایت استفاده را ببرید. صدا گذاشتن بر روی بازی ها بد نیست مگر در موارد خاص که تخیلی و خیالی بودن آن برایمان آشکار شود. و در بازی های رزمی صدا گذاری یکی از بخش های مهم است. مثلا وقتی یک فنی را انجام می دهید یا شخصی از دشمنان را از یک طرف به طرف دیگر پرت می کنید همه ی این ها به صدا گذاری قوی نیاز دارند کپکام در این مورد بازی مناسب،  جالب و دیدنی را به ما داد. در زمانی که در مبارزه می کنید در کشور های مختلف آهنگ ها و موسیقی های مربوطه شنیده می شود که خیلی جالب است ولی بعضی وقتها صدا ها با صحنه ها هماهنگ نیست. با وجود این که کپکام برای گرافیک و شخصیت های بازی خیلی وقت گذاشته است ولی باز هم ایراد هایی دارند، می شود چشم پوشی کرد و در نظر نگرفت به جز مورتال کمبت که موجودات عجیب و غریبی، و بعضی وقت ها هشت پا را در بازی می بینید.

بازی tekken street fighter V از آدم ها و شخصیت های مختلف در بازی های خود استفاده کرده است که هر کدام از آن ها سرنوشت و سر انجام ی در پیش روی خودشان دارند. این بازی جالب و هیجان انگیز باید یک راه دراز و طولانی را طی کند و با کسب تجربه، تا این بازی بهتر از این شود تا ایراد ها و اشکال های آن برطرف شود و از بین برود و تا موفقیت و دستاورد ها هنوز خیلی فاصله است و راه زیادی را باید بروند. به جز اضافه کردن مکانیک های خوب بازی، که در بخش گیم پلی در مورد ان ها صحبت کردیم و توضیح دادیم ولی در اصل نبودن محتوا در بازی یکی از نقطه ضعف ها است

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =