استقبال بی نظیر کاربران پلی استیشن از بازی The Crew ساخته کمپانی UBISOFT

نقد و بررسی بازی The Crew ساخته کمپانی UBISOFT

در جریان برگزاری  نمایشگاه  E3 در سال  ۲۰۱۳ کمپانی یوبی سافت بار دیگر با دستی پر به استقبال علاقمندان و طرفدارانش آمد. در کنفرانس خبری این شرکت همه منتظر بودند تا ببینند این بار نیز آیا این کمپانی می تواند گیمرها را با خود همراه کرده و راضی نگه دارد. در این حال بازی The Crew ساخته کمپانی UBISOFT از یک استودیوی تازه تاسیس این شرکت به سبک مسابقه ای یا Racing _ Open World  معرفی و رونمایی شد.

بازی The Crew ساخته کمپانی UBISOFT
بازی The Crew ساخته کمپانی UBISOFT

معرفی UBISOFT

کمپانی ها و سازنده های زیادی برای بازی های کامپیوتری در جهان وجود دارند ، که یکی از این کمپانی ها یوبی سافت ((Ubisoft Entertainmen  فرانسوی است.

این شرکت در ابتدا در سال ۱۹۸۶ توسط ۵ برادر که در قسمت بریتانی فرانسه (غربی ترین منطقه فرانسه ) ساکن بودند با هدف توزیع بازی های کامپیوتری تاسیس شد . برادران گیلمو نام خود را UBI SOFT گذاشتند که UBI مخفف عبارت «Union des Bretons Indépendants» به معنای «اتحادیه مستقل بریتانی» است.

شرکت کوچک برادران گیلمو کم کم توانست با شرکت های بزرگ الکترونیکی قرارداد بببندد و به عنوان فعال در عرصه تولید بازی های ویدئویی در فرانسه شناخته شود، تا جایی که در سال ۱۹۸۹ توانستند اولین بازی خود را به نام زامبی انتشار دهند.

پس از آن یوبی سافت اقدام به توسعه شعب خود کرد و استودیوهای بازی سازی را در شهرهای بزرگ دنیا تاسیس نمود .در این فاصله بازی های مختلفی ساخته و به بازار عرضه شد. 

 عده ای این شرکت را در حال حاضر یکی از پنج شرکت سازنده بازی های کامپیوتری می دانند. تولیدات این کمپانی در ژانرهای متفاوتی عرضه شده است. سازنده ای که خیلی بر ایده های خلاق، بکر و نو تاکید دارد و تاکنون ژانر های متفاوتی را برای ساخت و انتشار بازی تجربه کرده است ، که در این بین هم آثار قوی و درجه یک داشته و هم به قول منتقدانش کارهایی ضعیف . البته این کارهایی که ضعیف هم خوانده می شوند به نوع خود در دنیای سرگرم کننده گیم و بازی تاثیر بزرگی گذاشته است و نمی توانیم منکر خاطرات گیمر های بازی های این سازنده بزرگ شویم . که تاییدی بر این است که همچنان یو بی سافت  یکی از بزرگترین ناشران بازی های جهان است .

از بازی های ساخت این شرکت می توانیم بازی تام کلنسی را نام ببریم که در سال ۲۰۰۶ توانست جایزه بهترین بازی سال را در جشنواره بفتا (BAFTA) بدست آورد .  بفتا یا آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون انگلستان  (BAFTA – British Academy of Film and Television Arts) در سال ۱۹۵۸ در راستای حمایت و شناساندن افرادی که به فیلم و سینما خدماتی ارائه کرده اند ، با انجمن صنفی تهیه کنندگان و کارگردانان تلویزیونی بریتانیا تلفیق گردید. این جشنواره از سال ۱۹۹۸ نیز جوایزی را برای صنایع و توسعه دهندگان بازی های کامپیوتری تخصیص داد که همانگونه که گفته شد جایزه سال ۲۰۰۶ خود را برای بازی تام کلنسی به کمپانی UBSOFT  داد.

اگر بخواهیم تعدادی از بازی های مشهور این کمپانی را نام ببریم می توانییم به ریمن (Rayman franchise)، کیش یک آدمکش ، برادران در ارتش ، شاهزاده ایرانی و The crew اشاره کنیم .

معرفی بازی The Crew ساخته کمپانی UBISOFT

  E3  یا نمایشگاه رسانه و تجارت ای۳ (Electronic Entertainment Expo) بزرگترین نمایشگاه صنایع مربوط به بازی های رایانه ای است که هر ساله برای عرضه جدیدترین محصولات در صنعت بازیهای رایانه ای برگزار می شود و مدیرعامل شرکت های مختلف مثل سونی ، ماکروسافت ، نینتندو، سازندگان و توسعه دهندگان بازی ها و … محصولات جدید خود را در این نمایشگاه معرفی می کنند. خلاصه کلام اینکه تمام فعالان عرصه بازی و گیم در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند تا کاربران و طرفداران خود را غافلگیر کنند.

در جریان برگزاری  این نمایشگاه در سال  ۲۰۱۳ کمپانی یوبی سافت بار دیگر با دستی پر به استقبال علاقمندان و طرفدارانش آمد. در کنفرانس خبری این شرکت همه منتظر بودند تا ببینند این بار نیز آیا این کمپانی می تواند گیمرها را با خود همراه کرده و راضی نگه دارد. در این حال بازی The Crew ساخته کمپانی UBISOFT از یک استودیوی تازه تاسیس این شرکت به سبک مسابقه ای یا Racing _ Open World  معرفی و رونمایی شد. بازی ای که به گفته سازنده یک بازی آنلاین است اما می توان آنرا به صورت solo  هم بازی کرد.

نقد و بررسی بازی The Crew ساخته کمپانی UBISOFT
نقد و بررسی بازی The Crew ساخته کمپانی UBISOFT

نقد و بررسی The Crew

داستان بازی در ایالات متحده امریکا روایت می شود . به دنبال هشدار و بازداشت گروهی از رانندگان متخلف که با سرعت بالا و بدون توجه به هشدارهای پلیس در سطح شهر مسابقه می دهند . تعدادی از رانندگان گروهی به نام The Crew  را تشکیل می دهند که در صدد مقابله با بازداشت های بی مورد رانندگان توسط پلیس هستند و می خواهند کاری کنند که رانندگان بتوانند آزادانه و بدون محدودیت پلیس در سطح شهر رانندگی نمایند.

پلیس از این ماجرا آگاه می شود ولی از آنجا که این گروه بسیار حرفه ای و بزرگ، همه باهم بر علیه پلیس متحد هستد، پلیس نمی تواند کاری کند.
همانطور که گفته شد فضای بازی در کشور ایالات متحده است و کاربر به راحتی می تواند از سانفرانسیسکو به نیویورک رفته ، رانندگی در جاده های کوهستانی را تجربه کند، از صحرای بزرگ نوادا بگذرد و در فضای بزرگ و فوق العاده بازی از رانندگی خود و صحنه های زیبایی که در بازی جای داده شده لذت ببرد. نکته قابل توجه این است که نقشه تمام شهر ها در بازی شبیه سازی شده و در عین بزرگ بودن هیچ منظره ی تکراری ندارد و تمام جزئیات شهرها یا منظره های طبیعی به زیبایی هرچه تمام تر و چشم نواز تر شبیه سازی شده است. برای درک بزرگ بودن نقشه بازی گفته شده است که اگر بازیکن از نقطه ای در غرب نقشه به پیش برود ، بدون لحظه ای توقف به زمانی معادل یک ساعت و نیم نیاز دارد تا به شرق نقشه برسد.
نکته ای دیگر که این بازی را متفاوت می کند این است که تمام نقشه های بازی از ابتدا باز است و این گونه نیست که با مسابقه دادن و پیش رفتن در بازی مراحل بعد برای کاربر باز شود.

سازنده توانسته است برخلاف بازیهای دیگر OPEN WORLD  که بخاطر گسترده بودن فضای بازی جلوه های گرافیکی کمتری را در بازی اجرا می کنند، در جزئیات گرافیکی هم به خوبی عمل کند . مثلا در برخورد ماشین یا تصادف آن به زیبایی خسارات وارده بر خودرو با جزییات قابل مشاهده است . حتی خط و خش هایی که بر روی اتومبیل می افتد نیز گرافیک بالا و با کیفیت بازی را به رخ می کشد. تنوع ماشین های به کار گرفته شده در بازی که هم شامل ماشین های قدیمی امریکایی است و هم اتومبیل های به روز را در خود جای داده در جای خود قابل توجه است.

ویژگی دیگری که شاید برای کاربران جذاب نباشد این است که بازیکن باید با دقت رانندگی کند چرا که بعد از هر تخریب برحسب شدت آسیبی که به ماشین وارد می شود باید پولی برای تعمیر آن پرداخت کند.

اگر بخواهیم ویژگی های جذاب دیگری را برای این بازی بیان کنیم ، بدون شک باید صداگذاری های زیبا را مد نظر قرار دهیم. جالب است که وقتی در حال رانندگی بین ایالات های مختلف هستید، به هر شهر که می رسید ، ایستگاه رادیویی مخصوص به آن شهر وجود دارد و برنامه های آن ایستگاه را می توان توسط رادیو ماشین شنید. و شما هیچگاه برنامه تکراری از ایستگاه های هیچ شهری نمی شنوید.حتی قابلیت شخصی سازی برنامه های رادیویی که می شنوید هم وجود دارد.

صحبت از شخصی سازی به میان آمد، علاقمندان به بازی های مسابقه به خصوص رانندگی عمدتا شخصی سازی که دیده اند انتخاب رنگ ماشین یا تغییر نوع ماشین بوده است . اما در این بازی بر روی شخصی سازی بسیار قوی تر از رقبا کار شده است. طبق سخنان سازنده، بازی در انتخاب و شخصی سازی هر خودرو، قابلیت شخصی سازی ۱۹ قسمت جدا ازهم را به بازیکن می دهد که این قسمتها از سیلندر موتور تا رنگ قسمت های مختلف ماشین را شامل می شود.

هوش مصنوعی بالای به کار گرفته شده در طراحی این محصول و ویژگی های گفته شده و ویژگی های دیگر این محصول سبب شده تا سازنده بتواند کاربران زیادی را جذب The Crew  کند.

 به طوری که کمپانی یو بی سافت از استقبال بی نظیر جهان از بازی the crew خبر داد . این استقبال به گونه ای بوده است که تعداد کاربران بازی مذکور در بازه زمانی کمتر از ۲ سال به فراتر از ۱۰ میلیون نفر رسید.

در این فاصله دو ساله کاربران بازی در مجموع مسافتی بیش از ۱۱ میلیارد کیلومتر را در جاده های the crew طی کرده اند. که طبق گفته سازندگان این مسافت چیزی بیش تر از مسافتی است که ما بخواهیم به سیاره پلوتون رفته و برگردیم.

ده میلیون کاربر در این دو سال ساعات زیادی را صرف رانندگی در فضای بازی the crew کرده اند . شاید هیچ وقت به ذهنتان خطور نکند و برایتان قابل باور نباشد که در مجموع  کاربران،  ۱۹۴۳۰ سال (۱۹ هزااااار سال)  را برای بازی the crew  صرف کرده اند.

آمارهای متفاوتی برای اثبات استقبال کاربران به این بازی منتشر شده است . یکی دیگر از این امارها انتشار پانزده میلیون عکس از این بازی بود که این عکسها توسط کاربران گرفته شده و در فضای مجازی منتشر شده است. و اگر بخواهیم ببینیم کل کاربران در مجموع در بازی هایشان چقدر توسط پلیس جریمه شده اند ، به عدد ۲۰ میلیون دلار می رسیم که رقم قابل توجهی است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =