معرفی و بررسی ویژگی های بازی The Darkside Detective

بازی The Darkside Detective

بازی The Darkside Detective یک بازی در سبک ماجراجویی کلیک و اشاره می باشد که به وسیله استودیوی اسپوکی دووروی طراحی شده است. در این بازی گیمر در نقش کارآگاهی به اسم Francis McQueen ظاهر می شود.

بازی The Darkside Detective
بازی The Darkside Detective

اخیرا شرکت Spooky Doorway در توییت خود، تاریخ آغاز کمپین کیک  استارتر تولید فصل دوم بازی پرطرفدار The Darkside Detective را اعلام نموده است.

شرکت ایرلندی Spooky Doorway به تازگی اخباری در رابطه با آغاز یک کمپین کیک  استارتر برای تامین نمودن هزینه  های تولید فصل دوم بازی جذاب The Darkside Detective را انتشار داده است. در همین رابطه در حال حاضر این شرکت تاریخ آغاز این کمپین را از طریق پیج رسمی توییتر بازی به آگاهی هواداران رسانده است. بازی The Darkside Detective تابستان سال قبل منتشر شد و موفق شد تا نظر مثبت خیلی از منتقدان را جلب نماید. همچنین این بازی توانست جوایزی را به دست بیاورد که از بین آنها باید به ۲ جایزه  AGGIE برای برترین فیلم نامه در سبک کمدی و برترین شخصیت برای کاراکتر همواره مرموز Officer Dooley اشاره داشت. محوریت داستانی اثر روی قسمتی از افسران پلیس متمرکز می باشد که خاص اتفاقات فراطبیعی می باشند. همگام با امور روزانه  این نیروهای پلیس که همان حل کردن پرونده  های پلیسی با استفاده از حرف زدن با ارواح و هیولاهای دریایی می باشد، جنبه طنز قصه خودش را نشان خواهد داد. با توجه به موفقیتی که تا بدین جا فصل یک این اثر به دست آورده می  توان امیدوار بود که فصل ۲ هم همین روال را داشته باشد و بتواند با گشت و گذارهای پرهیجان و کمدی جذاب، موفقیت  های قبلی خودش را تکرار نماید. کمپین Kickstarter این پروژه در تاریخ دوازدهم ماه سپتامبر رسما شروع می شود.

بازی The Darkside Detective در حال حاضر روی پلت فرم  های مختلف از جمله کنسول نینتندو سوییچ و همچنین پی سی ارائه شده است. در ادامه قصد داریم تا این بازی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

The Darkside Detective یک بازی در سبک ماجراجویی کلیک و اشاره می باشد که به وسیله استودیوی اسپوکی دووروی طراحی شده است. در این بازی گیمر در نقش کارآگاهی به اسم Francis McQueen ظاهر می شود که در گروهی به نام دارک ساید در کنار همکارش به نام افسر Dooley کار روی پرونده های مختلفی را پیگیری خواهد کرد. مهم ترین پرونده های این واحد از نیروهای پلیس به ۶ پرونده عجیب مربوط می شود که داستان های جذابی را دارند. این ۶ پرونده در ابتدای کار بسیار مرموز و رازآلود به نظر می رسند اما بعد از گذشت مدتی اتفاقات دیگری می افتد که باعث تبدیل شدن این پرونده ها به جریان های ماورای طبیعه می شود.

بازی The Darkside Detective
بازی The Darkside Detective

آنچه که مشخص است این پرونده ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند و البته رگه هایی از کمدی و شوخی نیز در آنها دیده می شود. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اتمسفر و فضای بازی به حو و حوش دهه ۹۰ میلادی مربوط می شود. دقت داشته باشید که به جز مک کوئین و دوولی افسران دیگری نیز در دارک ساید حضور دارند که در طی مراحل مختلف نقش هایی را ایفا می کنند. ضمن اینکه اتفاقات بازی در شهری تحت عنوان Twin Lakes جریان خواهد داشت.

مک کوئین کارهای مختلفی را انجام می دهد. حل کردن پازل های مربوط به پرونده ها و کارهای پوششی از جمله این موارد می باشد. با توجه به بالا بودن تعداد مکان ها گاهی دچار سردرگمی خواهید شد و از پیدا کردن سرنخ ناامید می شوید اما قطعا با گشت و گذار بیشتر در محیط بازی می توانید قطعات گم شده پازل را پیدا کرده و معما را حل نمایید. البته وجود حس طنز آمیزی در بازی نیز کمک می کند تا حل معماها برایتان شیرین تر و جالب تر شود. ممکن است برخی کاربران چندان علاقه ای به شوخی های موجود در باز نشان ندهند اما به طور کلی این شوخی ها جالب بوده و شما را به خنده واخواهد داشت. مکالمات خنده دار و همچنین سوتفاهم هایی که در برخی موقعیت ها ایجاد می شود توانسته به خوبی قدرت طنز The Darkside Detective را به رخ مخاطبانش بکشد.

پرونده های مذکور با وجود اینکه داستان و روایت مخصوص به خود را دارند اما به نوعی هم به یکدیگر ارتباط و اتصال دارند. البته باید گفت که این داستان های متصل به هم دارای شخصیت ها و ایده های مشابهی می باشند. دارک ساید در واقع نوعی واقعیت مجازی است که در آن عق و خرد ارجح بوده و حتی درد هم خوشایند می باشد. مردمی که در این منطقه زندگی می کنند دارای تفاوت هایی با هم می باشند. برخی از آنها بسیار مفید واقع می شوند و برخی نیز نقش خائنانی را دارند که کار شما را با اختلا مواجه خواهند شاخت. بنابراین باید به دقت مراقب اطرافیان خود باشید تا از آنها ضربه نخورید.

موسیقی متن بازی The Darkside Detective

یکی دیگر از نکات قابل توجه در بازی The Darkside Detective مربوط به موسیقی های متن آن می شود. موسیقی های متن این بازی به وسیله Ben Prunty ساخته شده است که قبلا در پروژه های دیگری از جمله FTL و Gravity Ghost شاهد حضور او بودیم. موسیقی های ساخته شده برای بازی بسیار جالب و دوست داشتنی هستند به خصوص اینکه در موقعیت های مختلف این بازی موسیقی هایی کاملا متناسب با آن موقعیت را می شنویم. به عنوان مثال در قسمت هایی از بازی که حس طنز بازی بالاست موسیقی های بامزه و جالبی به گوشتان خواهد خورد که از شنیدن آنها لذت می برید.

The Darkside Detective آنقدر موفق ظاهر شده که توانسته در سایت متاکریتیک هم از سمت منتقدان و هم از جانب کاربران امتیاز بالایی را کسب کند. علاوه بر این، خصوصیات دوست داشتنی این بازی موجب شده که جای خود را میان گیمرها باز کرده و به اثری محبوب تبدیل شود. اگر شما هم به بازی هایی در سبک ماجراجویی علاقه دارید و دوست دارید تا معما حل کنید پیشنهاد می کنیم که حتما بازی The Darkside Detective را تجربه کنید تا بتوانید قدرت خود را در حل معما و پازل امتحان کنید و در ضمن در طول بازی با چالش های مختلفی مواجه شوید. ضمن اینکه اگر به شوخی و خنده در میان انجام یک بازی علاقه دارید این بازی می تواند در موقعیت های مختلف شما را وادار به خنده نماید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + چهار =