راهنمای بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild قسمت دوم

بازی Breath of the Wild

بیش از ۱۰۰ معبد و غارهای اسرارآمیز در تمام سرزمین وجود دارد که باید برای گرفتن جایزه‌های درون بازی Breath of the Wild مثل سکه و غذا و شمشیر و زره، معماها و رازهای آن‌ها حل کرده و ترس بقیه اهالی را از وارد شدن به آن‌ها از بین ببرید. می‌توانید با استفاده از شمشیر Link درختی را بریده و با ریز کردنش آن را با ذغال های درون غارها یکی کرده و با ضربه‌ی تیر و کمان یا شمشیر آتش روشن کنید.

بازی Breath of the Wild
بازی Breath of the Wild

 زمانی هم که بالاخره تصمیم به رودررویی با این هیولای شیطانی گرفتیم، حسی عجیب و به‌اندازه سال‌ها تلاش و فعالیت درونمان شروع به جوش‌و خروش کرد و پس از پایان یافتن این ماجرا نیز احساس آرامش سراسر وجودمان را فراگرفت. باقی داستان نیز دارای پیچیدگی خاصی نیست. برای اولین بار در مجموعه بازی‌های zelda، شخصیت‌های اصلی آن به‌جز Link صداگذاری شده‌اند. خوشبختانه ترس طرفدارها از خراب شدن خاطراتشان بی‌مورد بوده و همه‌ی صداپیش ه‌ها به‌خوبی کار خود را انجام داده‌اند و می‌توانند حس‌ های شخصیت‌ها را به کاربر منتقل بکنند.
صداگذاری محیط نیز از دقت بالایی برخوردار است. صدای برخورد ضربات سلاح‌ها به یکدیگر، حرکت در محیط‌های مختلف، جانوران، نسیمی که عبور می‌کند، همه به‌خوبی پیاده شده و مطمئنا بعضی وقت‌ها دوست دارید در محیطی زیبا ایستاده و تنها به محیط گوش دهید. موسیقی این بازی Nintendo Switch نیز به این موضوع کمک بزرگی می‌کند؛ زیرا باوجود کیفیت بسیار خوبی که دارد، تنها در مواقعی خاص مانند مبارزه یا ورود به معبدها نواخته می‌شود؛ درنتیجه کاربر با صدای دل‌ نشین طبیعت Hyrule تنها می‌ماند. حالا قهرمان افسانه‌ای ما باید سرزمین پهناور اطرافش را با تمام خطرات مهلک جستجو کند تا راهی برای بازگشت خاطراتش پیدا کند قبل از این‌که برای همیشه همه‌چیز را از دست دهد.
در این میان ابزار جنگ و طی کردن بازی Breath of the Wild در راستای پلیدی‌های اطراف تنها راه پاک‌سازی افکار درهم گره‌خورده‌ی او است. Link باید تمام تلاشش را بکند و برای پیدا کردن جواب‌ها و زنده ماندن، منبع تمامی اتفاقات دنیای پیرامونش را پیدا کند. داستان فوق‌العاده جذاب و پر از فراز و نشیب این عنوان بدون شک نظیر ندارد. محیطی هنری در بهترین حالت ممکن تمام فضای بازی را جادویی کرده است. بدون شک زیباترین دنیای اطراف را در بین بازی‌های جهان با عنوان Zelda داراست. وجود بیش از ۱۰۰۰ روستای مختلف در سرزمین اطراف Link که هرکدام از دهکده‌ها از احساس و رنگ و بوی خاصی بهره‌مند هستند.
هرکدام در بخشی از نقشه بنا به حالت آب و هوایی همان قسمت نقشه طراحی‌شده‌اند. اسطبل مایی در جای‌جای مختلف بازی وجود دارد که فقط برای نگهداری اسب‌ها نیستند. قهرمان افسانه‌ای ما می‌تواند بعد از نبردهای سخت در آن‌ها استراحت کرده و سلامت و قدرتش را بازیابی کند و برای ماجراجویی بعدی‌اش آماده شود.قبل از این‌که Link جسارت درگیری با اسرار و گنگی‌های سرزمین فراموش‌شده‌اش را پیدا کند می‌تواند از برج‌ها و قلعه‌ها بالا رفته و زمین‌ها و تپه‌های اطرافش را به‌درستی شناسایی کند.

بازی Breath of the Wild
بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

غارهای اسرارآمیز در بازی Breath of the Wild

بعد از بالا رفتن از برج یا تپه‌ای با ارتفاع بالا دایره‌ی مشخص‌کننده‌ی نقشه که در قسمت پایینی صفحه‌ی گیم پلی قرار دارد تمام راه‌ها و حتی مکان‌هایی که در آن‌ها می‌توانید گوشت، حیوانات یا چوب تهیه کنید را برای شما به‌خوبی نمایش می‌دهد.بیش از ۱۰۰ معبد و غارهای اسرارآمیز در تمام سرزمین وجود دارد که باید برای گرفتن جایزه‌های درون بازی Breath of the Wild مثل سکه و غذا و شمشیر و زره، معماها و رازهای آن‌ها حل کرده و ترس بقیه اهالی را از وارد شدن به آن‌ها از بین ببرید.
می‌توانید با استفاده از شمشیر Link درختی را بریده و با ریز کردنش آن را با ذغال های درون غارها یکی کرده و با ضربه‌ی تیر و کمان یا شمشیر آتش روشن کنید. یکی از زیباترین و هیجان‌ انگیزترین صحنه‌های بازی این است که ماهیتابه‌ هایی در بعضی نقاط سرزمین مخصوصا در اسطبل و دهکده‌ها وجود دارد که با روشن کردن آتش زیر آن‌ها می‌توانید گوشت‌ها و ماهی‌هایی را که شکار کرده‌اید را تبدیل به غذای ایمن کنید که به‌راحتی سلامت و قدرت شمارا به بیشترین حد ممکن افزایش می‌دهد. Link در یک همچنین سرزمین بزرگی برای جابجایی راحت نیاز به کمک‌هایی دارد که خوشبختانه این کمک‌ها به بهترین شکل ممکن وجود دارند.آن‌هم سریع و لذت‌بخش.
بر روی زمین و آسمان و دریا به‌ سادگی حرکت کنید و از نقطه‌ ای به دورترین نقطه‌ ی دیگر سفر کنید. می‌توانید سوار اسب‌ ها شوید و آن‌ ها را رام کنید و به هر نقطه‌ای از سرزمینتان که دوست دارید سر بزنید. با نیروی اسب خود به دشمنان ضربه زده و در میان شلوغی‌ های نبرد آن را خبر کنید تا شما را نجات دهد. بعضی وقت‌ها فرار بهترین راه محسوب می‌شود. با استفاده از سپرهای مختلف Link می‌توانید بر روی زمین سرخورده و از بالای تپه‌ها به‌سادگی و در کم‌ترین زمان ممکن به مقصد خود برسید. در دریاها از طریق قایق‌ های کوچک یا کنده‌ چوب‌ های شناور بر روی آب بمانید و با استفاده از سلاح‌ های بزرگ خود مثل سپر و تبرهای بزرگ به قایق خود جهت بدهید.
حتی در آسمان هم محدودیتی برای Link وجود ندارد و می‌تواند به‌مراتب راحت‌تر از پیدا کردن یک اسب یا یک قایق از ارتفاع‌ های قله‌ ها یا برج‌ ها به پایین پریده و پاراگلایدر را بازکرده و مسافت‌ های بسیار طولانی را به‌ سادگی و در کمترین زمان ممکن طی کند. Link می‌تواند چندین لباس مختلف بپوشد. تعداد زیادی از لباس‌ های مختلف باقابلیت‌ های گوناگون برای او طراحی‌شده است. برای مثال لباس‌ هایی هستند که ضربه‌ های دشمنان را کاهش می‌دهند یا لباس‌ هایی که تاثیری بر روی ضربه‌ های دشمنان نمی‌ گذارند اما در سرما و طوفان از Link به‌ خوبی مراقبت می‌کنند.
البته باید مراقب باشید که پوشیدن لباس‌ های آهنی و زره هنگام طوفان و رعدو برق باعث آسیب‌ دیدگی و واردکردن شوک به Link خواهد شد. برای قلمرو خود بجنگید. Link وقتی برای اولین بار بیدار می‌شود بدون هیچ سلاحی و زره ای تنها مانده است. اما با پیشروی در بازی و تلاش برای ساخت سرنوشت جدید خود می‌توانید از بیش از ۱۸۰ سلاح‌ های مختلف ازجمله گرز و تبر و شمشیرهای متنوع و تیر و کمان‌های مختلف بهره‌مند شوید و سبک مبارزه‌ای خود را به شکل چشم‌گیری بهتر کنید.این آیتم‌ ها اغلب پوشیدنی هستند و در هر جای سرزمین خود که باشید آن‌ها را در دسترس دارید مبارزه‌ای فراتر از یک تعداد سلاح وجود دارد.
هیجان اصلی این بازی نینتندو سوئیچ در تنوع روش‌ های حمله و از بین بردن دشمنان Link پنهان‌ شده است. Link می‌تواند حمله‌ های متنوعی را یاد بگیرد مثل شلیک در حال پرش از ارتفاع و بین زمین و آسمان که می‌ تواند منجر به انفجار های بزرگی شود. در برابر دشمنان سه تاکتیک پیشرفته مبارزه وجود دارد:‌ گریز بی‌نقص (Perfect Dodge)، دفع حمله (Parry) و درنهایت Charged Attack یا حمله شارژ شده. اول‌ازهمه Perfect Dodge امکان آهسته کردن زمان و حمله‌ای سریع و متوالی را به سمت دشمن می‌دهد. برای اجرای یک گریز بی‌نقص باید با استفاده از پرش، در زمان مناسبی دقیقا قبل از برخورد سلاح دشمن با Link ، از حمله‌ی حریف فرار کنید و سپس با دکمه‌ی Y حملاتی را به‌سوی دشمن روانه کنید.
دومین تاکتیک، دفع حمله یا Parry با استفاده از سپر است. در بازی Breath of the Wild با عکس‌العمل به‌موقع در مقابل حمله دشمنان قادر به بازگرداندن ضربه به سمت حریف هستید. برای Parry ابتدا روی دشمن قفل کنید و سپس در زمان دقیق دکمه A را برای مقابله با ضربه بزنید. حمله‌ شارژ شده یا Charged Attack امکان یک مانور قدرتمند و تهاجمی را می‌دهد. هر سلاح مدل حمله شارژ شده‌ متفاوتی دارد. به‌ طور معمول درحالی‌که شمشیرها ضربه‌ای ۳۶۰ درجه را وارد می‌کنند، نیزه به‌ صورت متوالی ضرباتی را به‌صورت مستقیم به حریف می‌زند. کوهنوردی و بالا رفتن از تپه‌ ها ازجمله فعالیت‌ هایی است که Link بارها و بارها در شرایط مختلف آب و هوایی باید انجام دهد.
برای بالا رفتن از کوه نیاز به استقامت دارید که به‌ ویژه در ابتدا تمام شدن استقامت مشکلاتی را به همراه دارد. درهرحال اگر نزدیک بالای کوه بودید و استقامتتان قرمز شده بود آخرین نفس را برای پرشی نهایی کنار بگذارید. پرش نهایی فرصتی مناسب برای نجات از مرگ است. به‌ ویژه اگر پایین کوه یک رود باشد. تمام شدن تیر، پیکان یا همان Arrow یکی از مشکلاتی است که در طول بازی با آن روبرو می‌شوید. تیرها در دو حالت می‌شکنند و از بین می‌روند. اول زمانی که به دشمن برخورد کنند و دوم زمانی که با جسم بسیار سخت مانند سنگ برخورد کنند.
در غیر این دو صورت اغلب می‌توان به محل فرود تیرها بازگشت و تیرهای رها شده را جمع‌ آوری کرد. اگر نتوانستید دشمن را هدف بگیرد به‌سرعت به پشت او برگشته و تیر را بردارید. این در رابطه با تیرهای دشمنان نیز صدق می‌کند و درصورتی‌ که نتوانند شما را هدف بگیرند، تا تعدادی مشخص می‌توانید تیرهای آن‌ها را جمع کنید. از سوی دیگر تیرهای فرورفته در سپر نیز قابل بازیابی هستند. زمانی که نبرد تمام شد محیط را برای تیر بیشتر خوب  بگردید. دریکی از ماموریت‌های جانبی در نوک کوه آموزشی برای سپر سواری داده می‌شود. Link می‌تواند با قرار دادن سپر در زیر پاهایش از سراشیبی کوه با سرعتی بالا به سمت پایین حرکت کند.
برای این کار ZL را برای گرفتن سپر نگه‌دارید و بعد در سراشیبی به‌سرعت دکمه پرش و سپس A را بزنید. شما همچنین قادر به تیراندازی باکمان هستید. البته توجه داشته باشید که این کار مقاومت سپر را کاهش می‌دهد و اگر سپر در آستانه شکستن باشد، سریع‌تر می‌شکند. از سویی در صحرا نیز این روش کاربرد دارد. اگر می‌خواهید سریع‌تر در اراضی Hyrule سفر کنید، حتما باید یک اسب را گرفته و اهلی کنید. سریع‌ترین و بهترین مکان برای گرفتن اسب در Blatchery Plain قبل از Dueling Peaks است؛ جایی که چند اسب وحشی سرگردان هستند. 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 2 =