معرفی و بررسی بازی The PlayRoom ساخته ی SIE Japan Studio

بازی The PlayRoom

این ورژن جدید دارای تغییرات زیادی نسبت به بازی The PlayRoom است اما همچنان نیاز به وجود دوربین یکی از اساسی ترین نیازهای این بازی است.

بازی The PlayRoom
بازی The PlayRoom

معرفی و بررسی بازی The PlayRoom ساخته ی SIE Japan Studio

همه کسانی که از پلی استیشن ۴ برای گذراندن اوقات فراغت خود و دوستانشان استفاده می کنند حتماً با بازی The PlayRoom که روی کنسول هایشان نصب شده بود آشنا هستند بازی‌ای که یکی از جذابیت‌های آن استفاده از دوربین کنسول است. بعد از گذشت مدتی سازندگان این بازی به فکر استفاده از قابلیت ها و توانایی های هدست واقعیت مجازی پلی استیشن افتادند و بازی The PlayRoomVR را ساختند و مثل نسخه بازی The PlayRoom که پیش فرضی در پلی استیشن ۴ قرارداد داشت در هنگام فروش Playstation VR به صورت رایگان در اختیار مشتاقان این کنسول بازی قرار می دهند.درست است که این ورژن جدید دارای تغییرات زیادی نسبت به بازی The PlayRoom است اما همچنان نیاز به وجود دوربین یکی از اساسی ترین نیازهای این بازی است.حتی افراد نیز خود می توانند این بازی را به صورت رایگان دانلود کرده و از زیبایی و جذابیت دو چندان بازی The PlayRoom لذت ببرند.این بازی دارای پنج مرحله متفاوت است که مسلما تاثیر بسیار فراوانی بر روی روحیه همه افرادی که در حال بازی هستند می گذارد. نحوه بازی The PlayRoom به این صورت است که به طور مثال شما هدست پلی استیشن را در اختیار دارید و ۴ نفر از دوستان شما که در کنار شما از این بازی لذت می‌برند دارای چهار دسته وایرلس Dualshock4 هستند مینی گیم‌های این بازی طبقه بندی شده است و شما می‌توانید در هر مینی گیم هیجان و خنده و سرگرمی را در کنار دیگر دوستانتان تجربه کنید.

بازی موش و گربه، وحشت یک شهر از وجود هیولا، ربات ها درغرب وحشی،خانه ای پرازارواح، نجات ربات‌ها همه وهمه محیط های گوناگون این بازی هیجانی هستند که قرار است لحظات بسیار پر نشاطی را برای شما به وجود آورند و خنده را به شما و دوستانتان و یا خانواده‌تان هدیه دهند. حالا که به طور مختصر با فضای این مینی‌گیم‌های چند نفر آشنا شدید بهتر است اطلاعاتی را هم درباره محتوای هر کدام از این مینی‌گیم‌ها در اختیارتان قرار دهیم.

مینی‌گیم موش و گربه در بازی The PlayRoom

در این بازی هر کس که به عنوان بازیکنVR است و هدست را در اختیار دارد ایفاگر نقش گربه است. گربه ای که پشت پرده ها پنهان می شود و سایر بازیکنان را که ایفاگر نقش موش هستند زیر نظر دارد وظیفه موش‌ها در این مینی‌گیم این است که همه پنیر های آشپزخانه را جمع‌آوری کنند و وظیفه گربه این است که پنیرها را از چنگ موش‌ها در بیاورد و آنها را پنهان کند.

این بازی از مجموعه پنجگانه بازی ها بسیار ساده و کوتاه است و بازیکن VR حرکات دشواری را انجام نمی دهد و فقط با حرکت سر خود به جلو و عقب از پشت پرده بیرون می‌آید و دوباره به پشت پرده برمی گردد شاید این کار برای بازیکن VR چندان هم سرگرم کننده نباشد. در کنار این‌ها مدت زمان این مینی‌گیم کوتاه بوده و درعرض چند دقیقه با اعلام یک برنده بازی به اتمام می‌رسد.

مینی‌گیم فرار از چنگال هیولا در بازی The PlayRoom

در این بازی بازیکن در نقش یک هیولای دریایی ظاهر می‌شود.هیولایی که با ورود به شهر همه ساکنان را وحشت زده کرده است و بازیکنان دیگر که نقش ربات ها را ایفا می‌کنند دو وظیفه دارند، هم باید ساکنان شهر را فراری دهند و هم باید بتوانند هیولای دریا را شکست بدهند تا شهرشان را نجات بدهند. این هیولای وحشتناک دریایی برای خراب کردن همه ساختمان‌ها از سرش استفاده می‌کند و تلاش می کند تا بتواند با استفاده از هلیکوپترهایی که در بازی وجود دارند به روبات‌های در حال فرار آسیب بزند و آن‌ها را از فرار بازدارد در مقابل این روبات‌ها هستند که باید حملات پیش‌بینی نشده هیولا را از بین ببرند و تا نقطه پایان پیش بروند.نقطه‌ای که در آن جا می تواند اشیا گوناگونی را به سمت هیولای دریایی پرتاب کنند.

این بازی برای همه لذت بخش خواهد بود و یک پایان هیجانی و درعین‌حال رقابتی را برای بازیکنان فراهم کرده است. می‌توان گفت این مینی‌گیم یک بازی عالی و در عین حال سراسر از لذت موفقیت‌ها و ضربه زدن‌ها است.مخصوصاً این‌که جذابیت بازی با صدای بسیار احمقانه هیولا چندین برابر می شود هر چیزی که بازیکن VRمی‌گوید در یک قالب بسیار تیزهوشانه اما با لحن احمقانه‌ای تکرار می‌شود که همه را به خنده وادار می کند.

مینی‌گیم تحت تعقیب در بازی The PlayRoom

لوکیشن این بازی درغرب وحشی است و بازیکن VRدر این بازی نقش کلانتر شهر را بازی می‌کند که شهر را تحت کنترل خود دارد. بازیکنVR در این بازی علاوه برهدست از یک دسته Dualshock4نیز بهره می برد که این دسته در بازی به یک اسلحه قدرتمند تبدیل می شود.وظیفه کلانتر برای حفاظت از شهر خود شلیک کردن به ربات‌هاایی است که تحت عنوان راهزن در شهر تردد می‌کنند و ربات‌های راهزن را بازیکن VR نمی‌بیند بلکه بازیکنانی که از طریق تلویزیون بازی را دنبال می‌کنند می‌بینند. آنها باید ظاهر ربات‌هارا شرح دهند. تا کلانتر بتواند در مدت زمان محدودی که دارد ربات‌ها را پیدا کند. ربات ها معمولا با چند ظاهر متفاوت حضور پیدا می‌کنند. استفاده از کلاه ،چشم‌های گوناگون،رنگ های متفاوت صورت و زخم ها از شگرد‌های آن‌ها برای مخفی ماندن است. حتی در مراحل سخت تر رنگ بعضی از وسایل را نیز تغییر می دهند تا بتوانند شما را گیج کنند

خانه ارواح در بازی The PlayRoom

خانه ارواح مینی گیمی است که شما باید در آن یک خانه که خالی از سکنه است را از وجود ارواح پاک کنید.این ارواح را و تنها می توان دید که می توان آنها را نیز اسیر کرد. در اینجا بازیکن VRبه جای استفاده از هدست باید با استفاده از نور حضور ارواح را مشخص کند.در این خانه چهار اتاق برای پاکسازی وجود دارد و البته زمان در نظر گرفته شده نیز برای از بین بردن ارواح محدود است بازیکن بعد از پیدا کردن اشباح می‌تواند با استفاده از دسته Dualshock4 آن‌ها را پاک کند.

نجات ربات‌ها در بازی The PlayRoom

این بهترین مینی گیم از سری مینی گیم‌های معرفی شده است.شکی که دراین قسمت گریبان همه پرسشگران را می گرفت این بود که چگونه می شود یک پلتفرم سه بعدی بتواند در واقعیت مجازی کار کند اما سازندگان ژاپنی این بازی به راحتی به این سوال در قالب بازی نجات آنها پاسخ دادند دراین بازی بازیکن VRکه در واقع شخصیت شما را شکل داده است به جمع آوری سکه می‌پردازد و با استفاده از جهش‌های خود از ربات‌ها در برابر عوامل ترسناک و دشمنان و سایر خطرات پیشرو محافظت می کند. بازیکنانی که از طریق تلویزیون بازی را ادامه می دهند می‌توانند از طریق پرواز کردن به آنچه که می‌خواهند مثل جعبه ها دست پیدا کنند یا به مناطق غیر قابل دسترس بروند هدست این امکان را به شما می دهد که دید بهتری نسبت به محیط خود داشته باشید تا بتوانید جا های پنهان سکه ها و ربات ها را به راحتی بیابید.لوکیشن این بازی نیز به صورت بسیار خاص طراحی شده است و شما با پخشVR تجربه‌های زیادی را در این مرحله به دست می آورید.برای مثال شخصیت شما باید از یک غار که خوشه‌های انگور بلندی از آن آویزان است عبور کنید و مسلماً تنها قدم برداشتن در غاری که پر از انگور است و همه آن‌ها درست جلوی صورت شما قرار گرفته‌اند باورنکردنی است.

بازی The PlayRoom
بازی The PlayRoom

این بازی بسیار منحصر به فرد است در این بازی از پد لمسی Dualshock4به خوبی استفاده می شود. شما از این پد لمسی باید برای گذرکردن از مسیرهای طولانی استفاده کنید،به این صورت که با استفاده از این پد لمسی یک حلقه روی دیوار ایجاد کرده و با تکان دادن پد خود یک تسمه یا طناب را قرار می دهید تا ربات کوچک شما بتواند روی آن به پرده و طول شکاف دیوار را طی کند و یا با استفاده از آن در جهت مخالف می‌توانید دیوارهای سنگی که سد راه شما هستند را از بین ببرید.تلاش حرف اول را در این بازی می زند و تنها چیزی که بسیار ناراحت کننده است این است که مدت زمان این بازی کوتاه است قطعاً اگر سازندگان ژاپنی این بازی به فکر ساخت نسخه کامل این بازی بیفتند و آن را به یک بازی طولانی تبدیل کنند خوشحالی ما چند برابر خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =