اخبار بازی های ایکس باکس, اخبار بازی های پلی استیشن, ایکس باکس, بلاگ, پلی استیشن

مجلات نقد بازی چه نمراتی را به بازی The surge 2 داده‌اند

بازی The surge 2

بازی The surge 2 به ما ثابت می‌کند که سازندگان می‌توانند چقدر خوب از اشتباهات قبلی خود درس گرفته و برای بهبود بازی در قدم‌های بعدی استفاده کنند.

بازی The surge 2

بازی The surge 2

مجلات نقد بازی چه نمراتی را به بازی The surge 2  داده‌اند

یکی از رخدادهایی که در صنعت بازی‌های رایانه‌ای به کرات شاهد آن هستیم، الهام گرفتن از بازی‌های مختلف است. این حرکت در بسیاری موارد به رشد و موفقیت بازی‌ها نیز کمک کرده است و موارد بسیاری مشاهده شده که یک بازی توانسته تأثیر بسزایی در بازی‌های بعد از خود بگذارد.

امری بدیهی است که تنها عناوینی می‌توانند الهام بخش و تأثیر گذار باشند که خود توانسته باشند طبق بهترین استانداردها رفتار کرده و مخاطب را راضی نگاه داشته باشند. یکی از عناوینی که قطعاً می‌تواند تا حد زیادی برای بازی‌های هم سبک خود الهام بخش باشد، بازی The surge  است.

بازی که در نسخه اول خود توانست گیم پلی بسیار خاصی را به مخاطب عرضه کند. این بازی در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و قطعاً در میان بازی‌های خوب سال خود محسوب می‌شده است. این بازی که در استودیو Deck13 Interactive  ساخته شده است همواره سعی کرده که تجربه کاربر را در سطح بالا قرار دهد.

حال در نسخه دوم این بازی که The Surge 2 نام دارد به انتشار رسیده است. در این نسخه از بازی سعی شده تا گیم پلی بی نقصی را به کاربر هدیه کند. این عنوان از سولزبورن جدا می‌باشد. هرچند مانند شاهکار ترین عنوان‌های منتشر شده در دنیای بازی د سرج نیز بی نقص نیست؛ اما تا حد زیادی توانسته انتظارها را بر آورده کند. به عقیده بسیاری سازندگان تواستند چیزی که در The surge  شکل گرفته بود را به شکلی بالغ‌تر و حساب شده تر کنار هم گردآوری کرده و با یک داستان قوی منتشر کنند.

داستان نسخه دوم بازی از نکات قوت آن محسوب می‌شود. بازی در جهانی اخرالزمانی رخ می‌دهد. مانند بسیاری دیگر از داستان‌های این ژانر در The surge 2  نیز زمین در آستانه نابودی قرار دارد. احتمالاً شما نیز به مسئله تکینگی در علوم اندیشیده‌اید.

ممکن است بشر تاحدی پیشرفت کند که این پیشرفت‌ها برای بشر تهدیدی جدی به شمار بیایند. موضوع بازی نیز حول همین حوادث رخ خواهد داد. یکی از سازمان‌های قدرتمند زمین موفق شده تا به سطحی بالا از تکنولوژی نانو دست پیدا کند.

این شرکت قصد دارد تا برای جلوگیری از نابودی زمین موشک‌های نانو را به جو زمین وارد کند. اما همه چیز طبق برنامه دانشمندان پیش نخواهد رفت و موشک این شرکت بیرون از جو و داخل اتمسفر زمین منفجر شده و خطری جدی را برای شهر جریکو به وجود می‌آورد.

محیط بازی بسیار حال و هوای آخرالزمانی را به کاربر القا می‌کند. فضاهای آخرالزمانی در بازی‌های مشابه The surge 2  تقریباً کلیشه‌ای شده‌اند. اما فضای بصری این بازی بسیار بهتر از استانداردهای آشنا می‌باشد و طراحی بسیار خوب انجام شده است.

در بازی‌های سبک علمی تخیلی یکی از موارد مهمی که می‌تواند در گیم پلی بسیار تأثیر گذار باشد، سلاح‌هایی است که در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. سلاح‌های متنوعی در این بازی طراحی شده است که هر کدام به نحوی برای شما جذاب خواهند بود و شما در انتخاب سلاح در The surge 2 صاحب اختیار خواهید بود.

قطعاً نقاط قوتی همچون خشونت بسیار جذاب و حرکات بی نظیر شخصیت‌ها از نقاط قوت این بازی به شمار می‌روند که توانستند تمامی طرفداران را به ستایش وادار کنند. کمتر پیش می‌آید که در سبک‌های علمی تخیلی بازی به این کیفیت منتشر شود و در بهترین حالت اکثر عنوان‌های این سبک بازی‌هایی با کیفیت متوسط می‌باشند و این یک نقطه بسیار عالی برای استودیو Deck13 به شمار می‌رود.

گیم پلی بازی در حدود ۳۰-۴۰  ساعت می‌باشد و بازیکن در تمامی این زمان غرق در جریان بازی خواهد شد. همه چیز در بازی احساسات شما را درگیر خواهد کرد از داستان گرفته تا شخصیت‌ها و دیالوگ‌های داستان و حتی کوچک‌ترین حرکات بسیار تاثیرگذار طراحی شده‌اند.

البته این بازی نیز اشکالاتی به همراه داشته است. از جمله مشکلاتی که بسیار به ان اشاره شده است مشکلاتی مربوط به بخش فنی بازی است. مشکلی که اکثر کاربران با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند مربوط به لودینگ های طاقت فرسا برای تکسچر های بازی بوده است.

البته باید اشاره شود که این مشکل با افت فریم تفاوت دارد و کمتر پیش آمده که بازیکن‌ها در جریان بازی با افت فریم رو به رو شوند. اما نقاط قوت بازی به گونه‌ای هستند که می‌توان از مشکل تکسچر های سنگین بازی چشم پوشی کرد.

 نسخه اول بازی با بودجه‌ای کم ساخته شده بود. هرچند که اولین نسخه از این بازی نتوانست آن چنان که باید و شاید حق خود را طلب کند و آن چنان که شایسته ستایش بود، دیده نشد. البته داستان بازی در نسخه اول چندان چنگی به دل نمی‌زد و شاید از عواملی که باعث شد The surge 1  پیشرفت چندانی نداشته باشد همین ضعف داستانی بوده است.

حال نسخه دوم بازی رو نمایی شده است و برای بسیاری جالب است که در نظرات منتقدین سرشناس دنیای گیم را در ارتباط با این بازی بدانند. در ادامه به بررسی نقدهایی که مجلات معتبر دنیای بازی به The surge 2  داشته‌اند نگاهی خواهیم انداخت. برای اطلاع از چکیده نقدها در ادامه همراه ما باشید.

 

PLAY! Zine

نمره داده شده: ۸۵ از ۱۰۰

بازی The surge 2 به ما ثابت می‌کند که سازندگان می‌توانند چقدر خوب از اشتباهات قبلی خود درس گرفته و از این نقاط ضعف برای بهبود بازی در قدم‌های بعدی استفاده کنند. قطعاً این بازی نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود.

GamePro Germany

نمره داده شده: ۸۴ از ۱۰۰

جهان بازی به شدت نسبت به نسخه قبلی رشد داشته و همین موضوع باعث بهتر شدن این بازی نسبت به اولین نسخه آن شده است.

Gamespot

نمره داده شده: ۸۰ از ۱۰۰

این بازی بی نقص نیست و نقاط ضعفی را می‌توان در The surge 2  پیدا کرد. از جمله نقاط ضعف این بازی می‌توان به باگ‌های داستانیان اشاره کرد. اما گیم پلی بازی بسیار بهبود یافته و سیستم‌های مبارزه این بازی توانسته The surge 2  را بسیار جذاب کند. قطعاً این بازی ارزش تجربه کردن را خواهد داشت. سلاح‌های بازی نیز بسیار متنوع ساخته شده‌اند که از دیگر نکات مثبتی که در این بازی وجود دارد می‌باشند.

PC Gamer

نمره داده شده: ۷۹ از ۱۰۰

سیستم مبارزه‌ای بازی بسیار خوب ساخته شده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و باعث شده تمامی ضعف‌های دیگر بازی پوشیده شوند. خشونت بسیار جذابی در این بازی به چشم می‌خورد و بازی به خوبی توانسته از اشتباهات قبلی خود درس بگیرد.

IGN

نمره داده شده: ۷۶ از ۱۰۰

بازی The surge 2

بازی The surge 2

بازی The Surge 2 یک ادامه بسیار عالی برای نسخه قبلی آن به شمار می‌رود و می‌توان پیشرفت را در این بازی یافت. اما باید بگویم که من از خشونت بیش از حد بازی چندان لذت نبرده‌ام.

این بازی توانسته در ایکس باکس وان بالاترین نمره‌ها را دریافت کند. اما گمان می‌رود که نمرات مربوط به این بازی طی ساعات آینده کمی کاهش یابند. روی هم رفته بازی The surge 2  پیشرفت بزرگی برای سازندگان آن به شمار می‌رود.

ممکن است نسخه‌های دیگری نیز از این بازی منتشر شود چرا که تاکنون بازی از اقبال خوبی برخودار بوده و در زمان کوتاهی که از انتشار آن می‌گذرد توانسته هواداران بسیاری را به خود جذب کند. این بازی برای هر سه پلتفرم رایج یعنی پلی استیشن ۴ و پی سی و ایکس باکس وان منتشر شده است. شما نیز اگر تجربه انجام این بازی را داشته‌اید نظرات خود را در ارتباط با The surge 2  بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =