بررسی بازی This War Of Mine: The Little Ones

بازی This War Of Mine: The Little Ones

در خبری که توسط کمپانی دیپ سیلور اعلام شد، بازی This War Of Mine: The Little Ones که در گذشته با اسم This War Of Mine، برای رایانه های شخصی ارائه میشد، برای پلتفرم های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس ۱ عرضه خواهد شد. این نسخه از بازی علاوه بر همه ویژگی هایی که در نسخه پی سی بازی بوده است، ویژگی های جدید دیگری مانند مراحل و کاراکترهای جدید و یک دیدگاه جدید برای مشاهده روند بازی را با خود دارد.

بازی This War Of Mine: The Little Ones
بازی This War Of Mine: The Little Ones

این بازی یک سبک استراتژی دو بعدی است و از گیمر می خواهد که با به دست گرفتن کنترل چند کاراکتر و شخصیت گوناگون، بقا و زندگی آن هارا در محیط خشن و سخت بازی تضمین کند. قیمت این بازی قرار است ۲۹.۹۹ دلار برای هردو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس ۱ باشد.

بررسی بازی This War Of Mine: The Little Ones

کمپانی دیپ سیلور در هنگام معرفی This War Of Mine: The Little Ones در بیانیه ای درباره این بازی گفت:
«در این بازی، با محصولات و کاراکتر های جدید آن، داستان افرادی که از زمان جنگ زنده ماندند را از نگاه یک کودک مشاهده می کنید. تمرکز اصلی در این بازی این است که کودکان حتی در هنگام جنگ هم، کودک به حساب بیایند.

در هنگام لحظه های سخت و بی رحم، کودکان همچنان می خندند، گریه می کنند و با اسباب بازی های خود بازی می کنند و دنیا و پیرامون اطراف خود را به شکلی متفاوت نسبت به انسان های بزرگ تماشا می کنند. در این بازی، علاوه بر فکر کردن و تصمیم گرفتن برای فرار از مرگ و زنده ماندن، برای محافظت از این کودک، باید کودک درون خود را فعال کنید. برای زنده ماندن حتی برای یک روز بیشتر، تا کجا حاضرید پیش بروید؟

This War of Mine: The Little Ones  یک بازی الحاقی برای بازی War of Mine است که در خود، مکانیزم جدیدی از محتوا، گیم پلی و بازی تازه ای جای داده است. این بازی از دو سبک Real-Time و استراتژی تشکیل شده است.

این بازی به طریقی، شبیه سازی سال های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۶ و حمله صربستان به سارایوو بوسنی است. هدف اصلی و محوری این بازی، به تصویر کشیدن زندگی کودکان جنگ زده است. بازی با لایه ای از غم و تاریکی ساخته شده است و طوری به تصویر کشیده شده است که می تواند شما را غرق در بازی کند.

در این بازی، کاراکتر شما یک کودک درگیر جنگ است که بی شک با اتفاقات و حوادث و چالش های زیادی روبرو میشود. در قدم اول باید خود را به عنوان یک کودک جنگ زده تصور کنید و کودک درون خود را فعال کنید و در موقعیت سخت بازی قرار بگیرید. عواملی که یک کودک جنگ زده با آن روبرو می شود، شادی، ترس و حس کنجکاوی است. شما باید این عوامل و احساسات را پشت سر گذاشته و کودکی را در دل جنگ بزرگ کنید.

بازی The WarOf The Mine: The Little Ones، بازی متفاوتی از کمپانی لهستانی،۱۱Bit studios است که نکته قابل تحسین این بازی، نمایش بدون پرده و بدون سانسور دوران تاریک و سیاه و غم زده جنگ و سختی هایی که مردم برای زندگی در این مکان های جهنمی می کشند، است. به گونه  ای که عواقب تصمیماتی که می  گیرید، تاثیرات احساسی فراوانی را به شما وارد خواهد کرد.

آقای کارول زاجاسکوسکی از استودیو ۱۱ bit نیز، در طی یکی از مصاحبه خود در رابطه با رویداد های بازی می گوید: «ما هیچ چیز ساختگی و از خود اختراع کرده ای را در بازی قرار نداده ایم. چیز هایی که مخاطبان در طول بازی This War Of Mine می بینند، همه در گذشته و در تاریخ جنگ اتفاق افتاده اند و حتی در این زمان هم در نقاط گوناگون جهان، اتفاق می افتد.»

در این بازی باید از کودکان محافظت کنید و آن ها را در این شرایط سخت، زنده نگه دارید. با جنگیدن در این شرایط سخت و بی رحم، به دیگران آموزش دهید، چیزهای تازه یاد بگیرید و رابطه های احساسی و عاطفی برقرار کنید. در حالی که ساخت و پردازش این عنوان، مشکلات فراوانی در پی دارد، توسعه دهنده اعتقاد دارد که تحمل کردن اینگونه سختی ها و مشکلات موجب تغییر دیدگاه افراد در رابطه با اعتقادات افراطی خواهد شد.

در سری بازی This War Of Mine سازنده بازی قصد دارد تا به میان افرادی رود که جنگ را با ذره ذره وجود خود حس می کنند. در این بازی، تجربه ای متفاوت با بازی های اول شخصی که تاکنون انجام داده اید، به دست خواهید آورد. واقعیت پشت دروغ های شیرین بازی ها را نمایش داده و حقیقت واقعی جنگ را، نشان می دهد. This War Of Mine ترکیبی ازچالش، جنگ، خون و گریه است که کمتر در بازی های ویدیویی آن طور که باید تصویر کشیده می شود.

بازی This War Of Mine: The Little Ones
بازی This War Of Mine: The Little Ones

در جنگ همه سرباز نیستند. همین جمله بلافاصله پس از این بازی آورده می شود که نشان دهنده سبک و حال و هوای بازی است و بازی را از زاویه دیگری به ما نشان می دهد. زاویه ای که در کمتر بازی ویدیویی به آن پرداخته شده است. همین یکی از علل جذابیت بازی مورد نظر ما است. در این بازی خبری از کشت و کشتار، صحنه های حماسی و جنگ و خونریزی نیست؛ بلکه بازی چهره واقعی تری را از جنگ ارائه می دهد. چهره ای زشت که نگاه کردن به آن شجاعت و جرئت می خواهد. استودیوی سازنده بازی با متمرکز شدن بر مردمی که در جنگ گرفتار شده اند، ما را با پشت صحنه بازی هایی آشنا می کند که سال ها است می بینیم.

در واقع باید گفت داستان این بازی در رابطه با جنگ و مبارزه ای می باشد که منشا نظامی ندارد؛ بلکه داستان مبارزه و جنگِ گروهی افراد عادی و غیرنظامی است که برای حفظ و نجات جانشان تلاش می کنند. این گروه در شرایط سختی قرار دارند و با کمبود غذا و تجهیزات پزشکی روبرو هستند و خطر مرگ آن ها را تهدید می کند. مخاطبان باید تصمیماتی بگیرند تا کاراکتر داستان را از خطر مرگ نجات دهند.

این بازی توانسته است نمرات قابل توجه ایی را از منتقدان بگیرد و سازنده و ناشر این بازی یعنی استودیو ۱۱Bit Studio را به خاطر ادامه و ساخت این بازی، به نوعی تشویق کند. تعدادی از نمرات منتشر شده برای این بازی به این شرح است:

  • DJuegos:90/100
  • Play Station Universe:90/100
  • LaPS4: 90/100
  • The SixthAxis:90/100
  • Push Square:90/100
  • Hobby Consolas:87/100
  • JeuxActu:85/100
  • IGN Spanish:85/100

این بازی به طور قانونی از طریق هیولا، اولین درگاه قانونی عرضه بازی های خارجی و ایرانی، فارسی شده است و در اختیار کاربران فارسی زبان قرار گرفته است تا بتوانند تجربه متفاوت تر از تجربه های قبلی خود از این بازی داستان محور با زبان فارسی داشته باشند. بیش از هشتاد و هشت هزار کلمه به فارسی ترجمه شده که انجام این کار شصت روز زمان برده است. این بازی با قیمتی حدود یک پنجم قیمت اصلی بازی از طریق هیولا ارائه می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 8 =