فیلم Mission Impossible 5 از بازی Uncharted 3 الهام گرفته است

بازی Uncharted 3

کارگردان فیلم Mission Impossible 5: Rogue Nation طی خبری اعلام کرد که در جریان فیلم خود از یکی از حرکات جنجالی تعقیب و گریز سرگرمی ویدئویی ساخت جاستین ریچموند استفاده کرده است. در این بازی که Uncharted 3 نام دارد، حرکات اکشنی شبیه به فیلم­های هالیوودی طراحی شده که کاگردان فیلم Mission Impossible 5 را مجذوب خود کرده است.

بازی Uncharted 3
بازی Uncharted 3

کارگردان فیلم Mission Impossible 5: Rogue Nation طی خبری اعلام کرد که در جریان فیلم خود از یکی از حرکات جنجالی تعقیب و گریز سرگرمی ویدئویی ساخت جاستین ریچموند استفاده کرده است. در این بازی که آنچارد ۳ نام دارد، حرکات اکشنی شبیه به فیلم­های هالیوودی طراحی شده که کاگردان فیلم Mission Impossible 5 را مجذوب خود کرده است. در این قطعه از بازی شخصیت اصلی هواپیمایی را دنبال می­کند که قصد ورود به داخل آن را دارد و در نهایت نیز به داخل آن راه­میابد. Christopher Mckovari کارگردان فیلم Mission Impossible 5 در صفحه شخصی خود نوشت که کارگردان بازی Uncharted 3 را به خاطر خلق چنین صحنه­های تحسین می­کنم. کارگردان بازی Uncharted 3 نیز در پاسخ به کریستوفر مک­کواری نوشت که از این اقدام او به وجد آمده است.

توضیحاتی در مورد بازی Uncharted 3

در این مقاله سعی داریم گذری بر شاهکار استودیو ناتی داگ داشته باشیم. به جرأت می­توان گفت مجموعه بازی­های Uncharted به خوبی در میان بازی­های ویدئویی نسل هفتم درخشید و هواداران خود را پابرجا نگه داشت. ناتی داگ سه نسخه از این مجموع را منتشر کرد که هر نسخه در مرحله بالاتری نسبت به دیگری قرار دارد. بازی Uncharted 3: Drake’s Deception بلحاظ جلوه­های دیدنی و گرافیک پیشرفت­هایی نسبت به نسخه­های قبلی دارد که قابل تحسین است. به موضوع اصلی بحثمان یعنی پرداختن به جزییات بازی Uncharted 3: Drake’s Deception برمیگردیم. داستان بازی ادامه نسخه­های قبلی است و شخصیت­های نیتن و سالی همچنان حضور دارند و ایفای نقش می­کنند. شروع بازی هیجانی و لذت بخش است و این دقیقاً همان چیزی است که مخاطب می­خواهد. در ابتدا تصاویری از صحنه­های قبلی بازی به نمایش درمی­آید تا مخاطب بیشتر در جریان داستان قرار گیرد. صحنه­هایی از دوران خردسالی نیتن و سالی را به تصویر می­کشد و مشخص می­کند که دشمن آن­ها از همان اوان کودکی وجود داشته و همچنان نیز هست. در صحنه­های ابتدایی بازی نت دریک و ویکتور سالیوان یا همان سالی را با کت و شلوار و شیک پوش مشاهده می­کنیم که در حال انجام معامله­ای با شخصی به نام تالبوت هستند. نیتن در این معامله قصد دارد حلقه خود را بفروشد اما در حین انجام معامله درگیری بوجود می­آید و نیتن متوجه می­شود که دشمن آن­ها پشت این ماجراست. این فرد خانمی به نام کاترین مارلو است که از کودکی به دنبال آن­هاست. درست همینجاست که داستان به حدود بیست سال قبل برمی­گردد و چهره تنفرآمیز کاترین مارلو را رو می­کند. نیتن که آن زمان نوجوانی شانزده ساله است تحت تعقیب مأمورهای کاترین است و از دست آن­ها می­گریزد. در همین گیر و دارها نیتن با سالی آشنا می­شود و آشنایی آن­ها نیز داستانی دارد. سازنده چه ذهن باز و متفکری داشته که چنین صحنه­هایی را طراحی کرده است! گذشته نیتن نشان می­دهد که وی پسری کنجکاو و خلاق است و در پس یافتن هر چیزی وارد ماجرایی می­شود. مجموعه بازی­های آنچارتد بسیار عالی به طراحی شخصیت­های داستان پرداخته­اند و در این نسخه نیز به وضوح مشاهده می­کنیم. اما بهتر بود روی شخصیت کاترین نیز بیشتر کار می­شد تا به واقعیت نزدیک­تر شود. در بخش طراحی گرافیک بازی باید سازندگان را مورد تحسین بسیار قرار داد چرا که حتی کوچکترین جزییات صحنه­ها با دقت و نکته بینی خاصی بارگزاری شده است. می­توان گرافیک بازی را جزو بی­نظیرترین طراحی­های کنسول نسل هفتم قلمداد کرد. بخش فنی بازی در هیچ قسمتی دچار مشکل نشده است و حتی در پرتراکم­ترین مکان­ها هم کاهش کیفیت فریم وجود ندارد. نورپزدازی بسیار عالی کار شده است به طوری که خود را در صحنه­های واقعی تصور کنیم.

بازی Uncharted 3
بازی Uncharted 3

ساخت تمام کاراکترها، ساختمان­ها و جزییات بسیار با دقت کار شده است به طوری که نمی­توان ایرادی به ترکیب و رنگ­بندی آن گرفت. گیم پلی بازی بسیار وسیع و متنوع کار شده است و بازیکن حتی لحظه­ای از دیدن صحنه­ها و مناظر خسته نمی­شود. از محیط­های بیابانی گرفته تا جنگل و دشت و دمن و دریا و شما می­توانید در تمام این مناطق به گشت و گذار بپردازید. گرافیک و بخش هنری بازی جزو برترین­های بازی­های نسل هفتمی است.سازندگان به نحوی بازی را طراحی کرده­اند که مجال خستگی و دلزدگی در بازیکن دیده نمی­شود، چون به محض اینکه بازیکن احساس خستگی کند سریع او را وارد محیط جدیتری می­کند و تجربه تازه­ای را برای بازیکن به نمایش می­گذارد از پریدن روی اسب گرفته تا غرق شدن در آّب و کشتی سواری همه و همه در سرگرم کردن مخاطب کارگزاری شده­اند. بخش مبارزات بازی بسیار متنوع است. بازیکن از سلاح­های مختلف و متنوعی می­تواند استفاده کند و گزینه­های زیادی برای انتخاب در اختیار او قرار داده شده است. بسته به هر مرحله نوع سلاحی که دراختیارتان قرار می­گیرد متفاوت است. بخش مبارزات پیشرفتی نسبت به نسخه­های قبلی ندارند و بهتر بود روی این قسمت بیشتر کار میشد و حرکات تکنیکی جدیدتر و سلاح­های پیشرفته­تری به بازی اضافه می­شد تا جذابیت بازی دوچندان شود. در واقع می­توان گفت این نسخه نسبت به نسخه قبلی پیشرفت آنچنانی نداشته است به همین دلیل در نقد و بررسی­ها بخش­های مختلف بازی امتیاز کمتری در مقابل نسخه قبلی دریافت کرد. تنها بخش گرافیک بازی پیشرفت کرده است. نکته­ای که باید به آن اشاره کنیم این است که آنچارت دو نسخه­ای بود که ایراد زیادی به آن وارد نشد، در واقع می­توان گفت از همه نظر بی نقص بود. بنابراین می­توان اینطور تحلیل کرد که نسخه سوم نیز همان نسخه دوم است و برای جذابیت بیشتر باید گزینه­های جدیدتری به بازی اضافه می­شد چون جای درست کردن نواقص نداشت. بخش موسیقی بازی بسیار دلنواز و بوسیله بزرپترین موسیقی­دانان عرصه سرگرمی­های ویدئویی ساخته شده است و بخاطر لذت بخش بودن موسیقی­ها حتی می­توان بازی یک آلبوم جداگانه از آن­ها تهیه کرد. صداگذاری شخصیت­های بازی به قدری تمیز و بی نقص کار شده است که تمام احساسات شخصیت­ها را به راحتی بازیکن منتقل می­کنند و آن لحظه است که مخاطب خود را در متن داستان می­یابد و غرق در نقش خود می­شود.

در پایان باید بگوییم که بازی Uncharted 3 : Drake’s Deception، اثری است که در سبک خود در میان دیگر بازی ها به خوبی درخشید و هنوز هم در میان سرگرمی­های نسل هشتمی حرفی برای گفتن دارد و بازی که هیچوقت کاربر خود را خسته نمی­کند و حتی او را به تکرار تجربه بازی نیز ترغیب می­کند.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =