معرفی، بیان هدف، ویژگی و داستان بازی Uncharted 4

بازی Uncharted 4

با توجه به صحبت های تیم سازنده و همچنین پایان بازی در می یابیم که بازی Uncharted 4 آخرین سری از بازی های Uncharted است که ناتی داگ ساخته است. میزان نرخ فریم اجرایی برای بازی Uncharted 4: A Thief’s End به تازگی مشخص شده است. اطلاعاتی را در بخش چند نفره و تک نفره مشاهده خواهیم کرد.

بازی Uncharted 4
بازی Uncharted 4

به تازگی با طراح ارشد بازی Uncharted 4: A Thief’s End آقای کِرت مارجِناو مصاحبه ای انجام شده است. وی در این باره نرخ ۶۰ فریم را هدف اصلی ناتی داگ برای بخش چند نفره دانسته است. اما تنها صحبت های او درباره نرخ فریم بخش چند نفره بوده و درباره بخش تک نفره هیچ حرفی نزده است.

اگر از آن دسته افرادی هستید که در نمایشگاه E3 2015 نمایش بازی Uncharted 4: A Thief’s End را مشاهده کرده اید، بی شک می دانید که در این بازی اتفاقات دیوانه کننده بسیار زیادی رخ خواهد داد.

کارگردان بازی Uncharted 4 بروس اِستارلی پیش از این درباره این بازی و نرخ فریم آن صحبت هایی کرده بود. وی رسیدن به نرخ فریم ۶۰ را برای این بازی خیلی مشکل دانسته است اما آن را غیر ممکن نمی داند و ممکن است اتفاق بیفتد.

در ابتدا قرار بر این بود که بازی Uncharted 4 در سال ۲۰۱۵ منتشر شود، اما به دلیل اینکه در عرضه بازی تاخیر به وجود آمد انتشار آن تا سال ۲۰۱۶ به تعویق افتاد. ناتی داگ برای انجام بهینه سازی بیشتر زمان بیشتری دارد. در این زمان می تواند به اعداد دلخواه برسد زیرا در صنعت بازی های رایانه ای این اعداد نقش بسیار مهمی پیدا کرده اند.

ناتی داگ تصمیم دارد اگر رسیدن به نرخ ۶۰ فریم به صلاح Uncharted 4 باشد آن را انجام دهد و اصلا جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

وی در این باره بیان کرده است:

خیلی علاقه داریم که زیباترین بازی که تا به حال ساخته ایم Uncharted 4 باشد. مهم ترین مسئله برای ما نرخ فریم ثابت است اما هدف ما در بخش چند نفره همچنان ۶۰ فریم می باشد. ما کاملا به احساسی که اجرای یک بازی چند نفره با نرخ ۶۰ فریم دارد آگاه هستیم.

به بخش رزولیشن این بازی نیز توجه زیادی شده است. بازی Uncharted 4: A Thief’s End با رزولوشن ۱۰۸۰p هم در بخش چند نفره و هم در بخش چند نفره اجرا خواهد شد.

داستان بازی Uncharted 4

داستان بازی Uncharted 4 به طور کلی داستان نیتان دریک است که به همراه دوستانش به دنبال یک گنجینه مخفی هستند و وارد یک ماجراجویی می شوند. در نهایت گنجینه را پیدا کرده و در لحظه آخر آن را از دست داده و به خانه خود با می گردند.

در سکانس ابتدایی این بازی نیتان به همراه برادرش در دریای طوفانی سوار بر قایق خود هستند و از سوی دشمنان خود محاصره شده اند. برادر نیتان، سم نام دارد که یک شخصیت جدید در این بازی است و هیچکس تا به حال از وجود او خبر نداشته است. اما در بازی فلش بک هایی زده می شود که سم و دیگر شخصیت های جدید را به بازیکن معرفی خواهد کرد.

یکی از ویژگی هایی که باعث برتری بازی آنچارتد ۴ نسبت به بازی های دیگر می شود، گشت و گذار در خانه نیتان و الینا است. شما به راحتی می توانید در خانه بگردید به وسایل و اشیا دست بزنید، پلی استیشن بازی کنید و خاطرات را مرور کنید. این ویژگی در محدود بازی هایی دیده می شود.

در بازی Uncharted 4 محیط های بازتر و بزرگتری را شاهد خواهید بود. اکثر مبارزات در این محیط های بزرگ با صخره ها و پوشش های گیاهی مناسب شکل می گیرد. 

بازی Uncharted 4
بازی Uncharted 4

در بخش پلتفرمینگ آزادی عمل بسیار زیادی داده شده است به طوریکه اگر بخواهید از صخره ها عبور کنید چندین مسیر برای شما نمایش داده می شود و خودتان مسیرتان را انتخاب خواهید کرد.

یکی از مهم ترین بخش هایی که در Uncharted 4 تغییر کرده است بخش شوتینگ است. بر خلاف Uncharted 3 که دارای شوتینگ سفت و سخت بود در این نسخه بسیار دقیق و نرم است. علاوه بر این هر کدام از سلاح ها در این نسخه دارای وزن مخصوص و همچنین حس خاص خود هستند.

توانایی ناتی داگ در زمینه جلوه های بصری غیر قابل انکار است. جلوه های بصری در Uncharted 4 یکی از مهم ترین ویژگی های آن است. در این بازی به جزئیات توجه بسیار زیادی شده، به طوریکه حتی حرکات صورت و حالت چهره انیمیشن ها به چهره طبیعی انسان بسیار نزدیک است. نورپزدازی Anti Aliasing باعث شده تا محیط های بازی بسیار با کیفیت دیده شوند.

با توجه به صحبت های تیم سازنده و همچنین پایان بازی در می یابیم که بازی Uncharted 4 آخرین سری از بازی های Uncharted است که ناتی داگ ساخته است.

ابتدا قرار بر این بود که Uncharted 4: A Thief’s End در سال ۲۰۱۵ عرضه شود اما عرضه آن با تاخیر مواجه شد و در پایان ماه مارس ۲۰۱۶ وارد بازار می شود. این نسخه برای پلی استیشن ۴ به صورت انحصاری عرضه می شود.

آنچارتد ۴ یک بازی ویدیویی از مجموعه بازی های آنچارتد در سبک سکوبازی و اکشن ماجراجویی است. این بازی توسط شرکت ناتی داگ ساخته شده است.

ناتی داگ یک شرکت آمریکایی توسعه دهنده بازی های ویدیویی است که در سنتامونیکای کالیفرنیا واقع شده است. استودیوی این شرکت در سال ۲۰۰۱ توسط سونی اینتراکتیو انترتینمنت خریداری شد.

 

ناتی داگ پس از ارائه بازی Crash Bandicoot توانست خود را ثابت کند. پس از اینکه ناتی داگ به وسیله بازی کرش بندیکوت به شهرت رسید اسپین آف ها و دنباله هایی برای این بازی ساخت. در نهایت در سال ۲۰۰۷ با شروع کار بر روی  اولین نسخه مجموعه Uncharted انقلابی در استودیو ناتی داگ شکل گرفت.

ناتی داگ این بار برخلاف کارهای قبلی خود سعی کرد بازی را که در دنیایی واقع‌ گرایانه اتفاق بیفتد را خلق کند. داستان و شخصیت های این بازی کاملا حس و حال سینمایی دارند.

یکی از ویژگی هایی که استودیو ناتی داگ را نسبت به سایر رقبا خاص می کند کار گروهی آن است. در این استودیو هر تیم بازی سازی تهیه کننده جدا ندارد و در هر تیم همه اعضا با هم همکاری می کنند و مدیر بحث مطرحی نیست.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =