بازی Yooka Laylee باعث شهرت استودیو پلی تونیک شده است

بازی Yooka Laylee

با وجود اینکه بازی Yooka Laylee برای حال حاضر است اما این بازی ویژگی هایی تاریخ گذشته  دارد و بازی مانند بانجو جذابیت هایی داشته که مربوط به زمان پیشین است و امروزه دیگر خیلی مورد توجه نخواهند بود.

بازی Yooka Laylee
بازی Yooka Laylee

بازی yooka laylee باعث شهرت استودیو پلی تونیک شده است

شرکت play tonic games  یک شرکت قوی در صنعت بازی های ویدئویی در انگستان و دنیای بازی سازی  محسوب میشود که از اعضای با تجربه ی  شرکت Rare   که در کار طراحی توسعه برای donkey kong country و banjo kazooie  بوده شکل میگیرد  و نتیجه ی این اشتراک بازی Yooka Laylee میباشد این بازی اولین کار این استودیو میباشد که به سبک اکشن و هیجانی در حالت سه بعدی طراحی شده است  که در سال ۲۰۱۷ تولید شده که ناشر آن تیم ۱۷ میباشد  که در سبک خود موفق هم بوده طراحان آن گاوین قیمت و گری ریچاردرز هستند  و توانسته  طرفداران و علاقه مندان  زیادی را برای بازی  و در نهایت استودیو ایجاد کند  که همواره منتظر نسخه های بعدی این بازی و کارهایی جدید از این شرکت میباشند چرا که play tonic games اعلام کرده که این تنها اولین بازی ما است.اما منتقدانی نیز داشته نظر بر اینکه این بازی به تقلید از بازی های پیشینش پرداخته.  و قبل از انتشار رسمی ان در بازار سایت های معتبر متفاوتی امتیازات گوناگونی به آن داده اند بعضی از این سایت ها امتیاز خیلی بالایی برای این بازی قایئل شده بودند امتیازی نزدیک به صد در حالی که بین این سایت ها امتیاز ۴۰ هم دیده میشد با این وجود میتوان به این نتیجه رسید که ما با یک بازی توسط روبرو هستیم.

 اکنون به عنوان نمونه به بیان بعضی از آنها میپردازیم:

گیم اسپارت با امتیاز ۶۰ ، تمامی بحث های پیرامون قدرت وضعف این بازی به ریشه ی آن باز میگردد با وجود انکه این بازی در حال و هوای مدرن قرار گرفته است ولی هنوز شبیه به نسخه های پیشین است. در نتیجه در طولانی مدت نمیتواند جذاب باشد  و خسته کننده میشود. در صورتی که نسخه های قبلی شبیه به این بازی را دوست داشته باشید این بازی نوستالژی خوبی برای شما خواهد بود.

دیستراکتیو با امتیاز ۸۰ از ۱۰۰ با این نظر که بانجو بازی تکرار نشدنی است اما یوکا لیلی توانسته بعد از ۱۷ سال نسخه س بروز و موفقی لز این بازی به یاد ماندنی باشد.با وجود مشکلات این بازی کلیت آن لذت بخش بوده.

پالی گان با امتیاز ۵۵ از ۱۰۰:

با وجود اینکه بازی Yooka Laylee برای حال حاضر است اما این بازی ویژگی هایی تاریخ گذشته  دارد و بازی مانند بانجو جذابیت هایی داشته که مربوط به زمان پیشین است و امروزه دیگر خیلی مورد توجه نخواهند بود.

ای جی ان با امتیاز ۷۰از ۱۰۰ ،این بازی تمام عنصر های بازی های قدیمی سه بعدی را دارد  و کارکترها با ویژگی های جذاب خود لذت بازی را زیاد کرده اند. از میان پنج مورد جهان بازی چهار تای انها به خوبی طراحی شده است.

این بازی برای پلتفرم های ننتندو سوییج و پلی استیشن ۴ ، اکس باکس وان و پی سی یا همان دستگاه های کامپیوتر شخصی ، ویندوز مایکروسافت ، لینوکس و سیستم عامل مکینتاژ عرضه شده است  و در حالت های تک نفره و چند نفره تشکیل شده. هنگام ساخت این بازی برای پلتفورم نتندو سوییچ با موتور یونیتی سازندگان آن به مشکل برخوردند و گفتند که ساخت این بازی برای کنسول دستی دشوار است و توسعه آن برای سوییچ با موتور بازی سازی یونیتی کار راحتی نیست ولی زمانی که اخرین ورژن موتور یونیتی  یعنی نسخه ی ۵.۶ آن عرضه شد توسعه دهندگان توانستند خبر تولید نسخه ی سوییچ آن را با وجود مشکلات  دیگر تایید کنند و با انتشار تریلری آن را آماده برای عرضه ی پلتفرم سوییچ کرد.

Yooka laylee یک بازی شبیه به سری banjo kazooie و chameleon twist است که در حالت شخص سوم می باشد. گیمر دوشخصیت با نام های yooka  (مرد) و leylee ( خفاش زن ) را هدایت میکند تا بتوانند در محیط زندگی خود و دنیای بازی به جست و جو بپردازند و رموز آن را کشف کنند  در این بین با دشمنان خود مبارزه میکنند و بسته هایی را جمع اوری میکنند و به حل و تکمیل جورچین ها مشغول میشوند و د رطول بازی این دو شخصیت yooka  و  laylee به دنبال جمع آوری pagies هستند تا بتوانند به وسیله ی ان جهان و سرزمین بازی خود را گسترش دهند و مکان هایی که برای آنها قفل بوده را باز کنند. این دو شخصیت دارای توانایی های متفاوتی مانند انفجار های بزرگ و شلاق زدن و خوذدن چیزاهایی که توانایی ها و امتیازات موقتی به آنها میدهد مانند توت هایی که با خوردن آن آتش از دهانشان خارج شده و یا تشکیل حباب هایی که به وسیله ی آن میتوانند زیر آب نفس بکشند و وجود پروانه هایی که میتواند قدرت آنها را احیا کند.

بازی Yooka Laylee
بازی Yooka Laylee

پس از این خبر هایی از بازی جدید این شرکت به گوش رسید  که بعد از پیگیری های زیاد علاقه مندان این بازی و شرکت در باره ی کار جدید آنها طی یک توییت توسعه دهنده بازی  رسما اعلام کرد که Bee back tomorrow   یا به عبارتی ما فردا بازمیگردیم.

شایعاتی در باره ی نسخه ی جدید  yooka laylee مبتنی بر اینکه این نسخه مربوط به زنبور هاست وجود داشت.

در اخبار های اخیر مربوط به این بازی و اخباری که از نمایشگاه e3 ،۲۰۱۹ منتشر شده رسما اعلام شد که نسخه ی جدید بازی یوکا –لیلی طراحی شده است.

همچنین دوکمپانی این بازی که حق توسعه و انتشار آن را برعهده داشتند(پلی تونیک و تیم ۱۷ ) تریلری از نسخه ی جدید این بازی با نام yooka – laylee and the impossible lair منتشر کرده اند که به معرفی مختصر این بازی پرداخته و تصاویری از گی ام پلی و همینطور پاتفرمر ان را مشاهده میکنیم.این بازی در حقیقت ترکیبی از یک بازی اکشن و پلتفرمر میباشد  و همان طور که گفته شده  دو شخصیت اصلی آن  یوکا و لیلی دارای قدرت هایی مختلفی هستند که در این نسخه باید آنها را با یکدیگر یکی کنند تا بتوانند مراحل پر از چالش آن را پشت سر گذاشته و جوچین هایی که در دنیای زیبای و شگفت انگیز سه بعدی قرار گرفته را حل کنند.ماموریت این دو با نام پادشاه سلطنتی گاو نر در فوبی است و سخت ترین مرحله ی  این نسخه از بازی  با نام کپیتال ب سخرین مرحله و چالش بازی است.

بازی yooka laylee and the ippossible lair  در تاریخ نامعلومی از سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد  و ما منتظر هستیم که در e3 2019  اطلاعات جامع تری از نسخه ی جدید بازی به دست آوریم هم اکنون که نقد ها و نظر های زیادی در حواشی این بازی وجود  دارد توانسته جای خود را میان طرفداران و گیمرها به دست بیاورد و رضایت آنها را جلب کند  و طی یک سال اخیر فروش خیلی خوبی  به میزان یک ملیون نسخه از این بازی به ثبت رسیده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =