بازی Deep Down برای کنسول های نسل هشتم سونی

بازیDeep Down

پس از پخش خبر انتشار بازیDeep Down همچنان بازی کنندگان در انتظار انتشار این بازی به سر می برند اما تنها چیزی که فعلا نصیب آن ها شده است چند عکس و تریلر از بازی است.

بازیDeep Down
بازیDeep Down

طراح بازیDeep Down یعنی کمپانی کپکام برای ادامه ی پروژه ی این بازی آنلاین آگهی استخدام منتشر کرده است. این بازی آنلاین نخست به صورت آزمایشی در میان بازی کنندگان منتشر شد. نسخه ی آزمایشی بازی نیز اولین بار در ژاپن عرضه گردید.

این کمپانی قصد دارد تا یک گروه از نویسنده، طراح گرافیکی، جلوه های بصری، طراحی کاراکترها به صورت سه بعدی، مراحل سه بعدی، آثار دو بعدی، انیمیشن، ارتیست تکنیکی، مدیر بخش گرافیکی و یک برنامه نویس را استخدام نماید. با توجه به لیست استخدامی کپکام باید یک بازی مهیج و متفاوت را شاهد باشیم.
پس از پخش خبر انتشار بازیDeep Down همچنان بازی کنندگان در انتظار انتشار این بازی به سر می برند اما تنها چیزی که فعلا نصیب آن ها شده است چند عکس و تریلر از بازی است البته این امر نشان می دهد که سازندگان در حال کار بر روی این پروژه هستند. اولین تریلر این بازی در سال ۲۰۱۳ به نمایش گذاشته شد.

بازیDeep Down قرار است رایگان فقط برای کنسول های نسل هشتم سونی منتشر شود. تنها همین قدر می دانیم که این بازی در حال توسعه دادن است اما کپکام ترجیح داده است تا درباره ی این بازی سکوت کند شاید می خواهد با این کار اشتیاق بازی کنندگان را بیشتر کند. کپکام بار دیگر تریلر Deep Down را در نمایشگاه مخصوص سونی در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد.

پس از این همه انتظار سازندگان یک نسخه ی بتا از بازی را ارائه دهند اما سر قول خود نماندند و هیچ نسخه ای ارائه نکردند. همین امر سبب شد تا بسیاری از بازی کنندگان فکر کنند که این پروژه کنسل خواهد شد اما کمپانی برای دور کردن این فکر از سر بازی کنندگان علامت تجاری بازی را تمدید کرد.

کپکام این کار را در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ انجام داد تا به بازی کنندگان ثابت کند که هنوز در حال کار بر روی این بازی هستند. لازم به ذکر است که هر کمپانی اجازه دارد تا ۵ مرتبه نام بازی خود را ثبت کنند و کپکام ۳ فرصت خود را سوزانده است و تنها دو فرصت برای او باقی مانده است. اگر این دوفرصت را هم بسوزاند نام تجاری خود را نابود می کند.

کپکام بهترین کمپانی سازنده ی بازی های ویدئویی است که پیش از این بازی نیز بازی های فوق العاده ای را منتشر نموده است. این کمپانی نوابغی همچون استاد شینجی میکامی طراح ایول و هیدکی کامیا و بسیاری از کار کشتگان بازی ها را در خود دارد. از بحث کمپانی و Deep Down که بگذریم به معرفی بازی های معروف دیگر این کمپانی می پردازیم.

بازی Marvel vs: این بازی در سال ۲۰۰۰ برای کنسول های پلی استیشن ۳ و انواع ایکس باکس منتشر شد. در این بازی کاراکترهای قهرمان و منفی را می بینیم که به مبارزه با هم می پردازند. در بازی قهرمان های زیادی را مشاهده می کنید که ممکن است خیلی از آن ها برای شما آشنا باشند. این بازی در چند نسخه ارائه شد و طرفداران بیشتری را به خود جذب نمود.

بازی Dino Crisis 2: این بازی نیز در سال ۲۰۰۰ برای پلی استیشن ۳ منتشر شد. این بازی در زمان انتشار خود رکورد زد. این بازی سبک تلاش باری زندگی داشت. شما در یک جهان احاطه شده با دایناسورها گیر افتاده اید و باید برای زنده ماندن تلاش کنید. این بازی را می توان حتی امروز هم از پرطرفدارترین بازی ها دانست.

بازی Street Fighter IV: این بازی در سال ۲۰۰۸ برای پلی استیشن ۴ منتشر شد. این بازی یکی از بهترین بازی های کپکام است که حتی تا به امروز هم طرفداران خود را دارد. یک بازی تماما اکشن که با هنرنمایی های گرافیکی خود این چنین محبوب شده است. این بازی آن قدر خوش درخشید که طبق آمار تا سال ۲۰۱۶ بیش از ۸.۲ میلیون نسخه فروش داشت.

از دیگر بازی های موفق این کمپانی می توان به Resident Evil  و Legend of Zelda نیز اشاره نمود. Resident Evil   از آن دسته بازی هایی بود که به دلیل محبوبیت زیادی که داشت تا هفت نسخه به روز رسانی شد. کاراکتر ما در این بازی به دنبال همسر خود می گردد و در این راه به یک مکان ناشناخته  و ترسناک پا می گذارد.

این بازی یک کلبه ی معمولی را نشان می دهد که ظاهری عادی دارد اما اتفاقات وحشتناکی درون آن در حال افتادن است. گرافیک این نسخه فوق العاده است و فضایی رعب آور را برای بازی کننده تداعی می کند. در این نسخه نیز یار شما یک اسلحه است که البته در طول بازی سلاح های جدید تری بدست می آورید.

بای در دو مکان متفاوت دنبال می شود. اتمسفر بازی با آن نور پردازی عالی خود می تواند کاری کند که حس بودن در یک جای تاریک و نا امن را حس کنید. حال به این اتمسفر عالی یک صداگذاری خالق العاده هم اضافه کنید. تمامی این عوامل دست به دست هم داده اند تا شما را سوپرایز کنند.
شاهکار دیگر این کمپانی Legend of Zelda است. این بازی در نسخه های متعددی ارائه شده است و می توان ان را همچون اویل یک بازی با اصالت دانست. کاراکتر اصلی ما در این بازی لینک است. او پس از ۱۰۰ سال از حالت کما خارج می شود. فردی که بعد از ۱۰۰ سال بیدار می شود هیچ چیزی را به یاد نمی آورد.

بازیDeep Down
بازیDeep Down

شما وظیفه دارید تا در طی مراحل گذشته ی گمشده ی خود را بیابید. برای اینکه گذشته ی خود را پیدا کنید لازم است تا در مأموریت های متفرقه حضور پیدا کنید. داستان بازی سطحی نیست و همین امر باعث جذابیت آن می شود. ممکن است گرافیک شاد بازی و کم سن بودن لینک شما را فریب دهد اما داستان بازی آنقدر جذاب است که می توان از لحظه لحظه های اکشن ان لذت برد.

روند بازی واقع گرایانه طراحی شده است مثلا در مناطق کوهستانی باید اتشی را با استفاده از چوب و سنگ روشن کنید تا از سرما نمرید. جهان بازی بسیار گسترده است و می توانیم در آن به ماجراجویی بپردازیم. علاوه بر مراحل اکشن که سلاح های مختلفی در اختیار شما قرار می دهد باید در مراحل فکری نیز شرکت نمایید.

روند بازی جذاب و محیط های زیبا همواره از نشانه های بازی هایی است که توسط این استودیوی نامدار ساخته می شود. امروزه می توان نام کپکام را در صنعت بازی های گوشی های هوشمند نیز مشاهده نمود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − بیست =