اخبار بازی های ایکس باکس, اخبار بازی های پلی استیشن, ایکس باکس, بلاگ, پلی استیشن

معرفی و بررسی بازیFar Cry 5 ساخته ی کمپانی یوبی سافت

بازیFar Cry 5

یکی از عناصر اصلی داستان بازیFar Cry 5 که منطقه ی هوپ کانتری را به اشغال خود در آورده اند یک فرقه ی افراطی شبه مذهبی می باشدو همچنین متن مناجات که با موسیقی موجود در بازی ترکیب شده است.

بازیFar Cry 5

بازیFar Cry 5

معرفی و بررسی بازیFar Cry 5 ساخته ی کمپانی یوبی سافت

کمپانی یوبی سافت، در جدیدترین اخبار بازیFar Cry 5 ، آهنگساز آن را معرفی کرد و آن شخص ،یکی از بزرگای دنیای موسیقی، دن رومر می باشد. او مسولیت نوشتن و طراحی موسیقی این بازی اکشن جهان باز را پذیرفته است. اگر دو فیلم Beasts of the Southern Wild و فیلم Beasts of No Nation را تا حالا دیده باشید، متوجه ی موسیقی بی نظیر این دو فیلم شده اید که از بزرگترین و معروف ترین آثار دن رومر می باشد.

علاوه بر دو فیلم مذکور، رومر شاهکارهای بی نظیر دیگری را در موسیقی از آن خود کرده است. موسیقی Say Something از گروه A Great Big World و Worldاز شاون مندس توسط رومر ساخته و تولید شده است.

یکی از بازی های ویدیویی در سبک اکشن ، که توسط کمپانییوبی سافت مونترآل ساخته شده است، بازی Far Cry 5می باشد. اگر به تیراندازی و ماجراجویی علاقه دارید این بازی به گونه ای طراحی شده است که بازیکن را به تیراندازی و ماجراجویی دعوت می کند. بازی Far Cry 5 ، پنجمین عنوان اصلی و یازدهمین نسخه از سری های بازی فار کرای به حساب می اید.

منطقه بازی Far Cry 5 آمریکا می باشد که این بازی در شهرک مجازی در این کشور به نام هوپ کانتری طراحی و روایت می شود.رومر در موسیقی این بازی ،هنگام ساخت آن از ابزار های موسیقی متنوعی مانند ، ویولن ، بانجو و گیتار استفاده کرده است و به گونه ای آن را طراحی کرده است که موسیقی هر منطقه ی بازی با منطقه ی دیگر آن متفاوت باشد و هر یک از این منطقه ها موسیقی مختص خود را داشته باشند. در قسمت هایی از این موسیقی ، می توان به وجود مناجاتی در آن  اشاره کرد. که توسط بابی شین تولید شده است و گروه سرود نوشویل مسولیت اجرای آن را برعهده داشته اند.

یکی از عناصر اصلی داستان بازی Far Cry 5 که منطقه ی هوپ کانتری را به اشغال خود در آورده اند یک فرقه ی افراطی شبه مذهبی می باشد. همچنین متن مناجات که با موسیقی موجود در بازی ترکیب شده است، بازتاب الهام گرفتن از رهبر این فرقه و اعضای آن ها است.

نویسنده ی این بازی درو هولمز می باشد.این بازی در دو حالت تک نفره و چند نفره طراحی و ساخته شده است که بازیکن می تواند هریک از این دو حالت را انتخاب و وارد دنیای بازی شود.

در نمایشگاه رسانه و تجارت ای۳ که در سال ۲۰۱۷ برپا شد ، کمپانی سازننده ی این بازی، به طور رسمی از آن رونمایی کرد و روند اجرایی این بازی را به نمایش گذاشت.این بازی یکی از پر طرفدارترین بازی های اخیر می باشد.جالب به ذکر است در رتبه بندی بازی های بریتانیا ، توانست رتبه ی اول پرفروش ترین بازی را به دست آورد.

این بازی در ۲۷ مارس،۲۰۱۸ برای مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن و اکس باکس وان۴ ، توسط کمپانی یوبی سافت متنشر شده است.قابل ذکر است که بازی Far Cry 5به صورت کلی توانست نمره ی مطلوبی از سوی متاکریتیک کسب کند. در ادامه قصد داریم چگونگی روند بازی را برای شما بیان کنیم.

روند بازی در سری پنجم بازی فارکرای ،نسبتا همانند چهار سری قبلی آن انجام می شود و تغییر چندانی در آن ایجاد نشده است.فقط نوآوری و صحنه های هیجانی بیشتری در آن مشاهده می شود. یکی از ویژگی هایی که در بازی به چشم می آید و باعث ایجاد خلاقیت در ذهن بازیکن می شود شخصیت سازی شخصیت های اصلی بازی می باشد که برای اولین بار در این نسخه، این ویژگی ،در اختیار بازیکن قرار گذاشته شده است و برای جنسیت ، رنگ لباس و پوست و سن محدودیتی برای انتخاب بازیکن وجود ندارد.

در این بازی ، شخصیت اصلی می تواند به تنهایی یا به کمک افراد گروهی که مقاومت می کنند  به نقاطی که تحت کنترل شخصیت های منفی بازی یا مراکز تجهیزات آنان می باشد، حمله کرده و به آن افراد صدمه وارد کنند و مناطقی که تحت کنترل این شخصیت های منفی می باشند آزاد کنند و امتیاز مقاومت را به دست آورند.همچنین ماموریت های فرعی برای بازیکن ها در نظر گرفته شده است که انجام آن ها ، به بالا رفتن امتیاز مقاومت کمک می کند.

روند اجرایی این بازی به گونه ای است که بازیکن را در بسیازی از زمینه ها، آزاد می گذارد.به طور مثال در ابتدای بازی ، بازیکن باید وارد منطقه ای شود .انتخاب این منطقه به دست بازیکن است و از بین سه منطقه ی مهمی که نمایش داده می شود باید یکی را انتخاب کند. یا در نقشه ی بازی،چند ماموریت اصلی برای بازیکن تعیین می شود که ترتیب انتخاب این ماموریت ها به عهده ی خود بازیکن است و میتواند به هر ترتیبی که می خواهد آن ها را پیش ببرد.نحوه ی پیشبرد مراحل را، بازیکن خود انتخاب می کند و میتواند به طور دلخواه ، به صورت مخفی کاری یا سبک اکشن، آن را به پایان برساند.

بازیFar Cry 5

بازیFar Cry 5

نحوه ی مبارزات با دشمنان در این سری از بازی فار کرای، با تغییراتی همراه بوده است و وسایل سرد مانند بیل و یا لوله ی آهنی برای بازیکن در نظر گرفته شده است که می تواند با آن به مبارزه با دشمن بپردازد.همان طور که قبلا به آن اشاره کزدیم در بازی ماموریت های فرعی بسیاری برای بازیکن در نظر گرفته شده است. که این ماموریت ها بیشتر برای به دست آوردن پایگاه های دشمن و کمک به مردم می باشد. به طور مثال یکی از این ماموریت های فرعی که Prepper Stash نام دارد به گونه ای طراحی شده است که در آن تعدادی از مردم ، دارایی های خود را مخفی کرده اند و بازیکن باید بگردد و آن ها را پیدا کند.

همانند نسخه های قبلی بازی Far Cry ، در سری جدید این بازی که Far Cry 5می باشد ، حیوانات وحشی بسیاری در منطقه ی بازی وجود دارد که بازیکن می تواند آن ها رام کرده و در بسیاری از موارد از آن ها استفاده کند. به طور کلی تعداد شخصیت های فرعی و مکملی که در این بازی وجود دارد، نه شخصیت می باشد که هر کدام از آن ها توانایی خاص و قابلیت های منحصر به فرد خود را دارا می باشد.بازیکن می تواند این شخصیت ها را پیدا کرده و در انجام مراحل اصلی اجرای بازی از آن ها کمک بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =