نوار نوری کنترلر پلی‌استیشن ۴ در بازیGTA V به مانند چراغ پلیس عمل می‌کند

بازیGTA V

شخصیت اصلی بازیGTA V یک افسر ارشد ولی تبعید شده ی روس به نام، لو آبرامویچو ایساکویچ است که خاطرات او در بازجویی شبانه اش داستان بازی را رقم می زند.

بازیGTA V
بازیGTA V

نوار نوری کنترلر پلی‌استیشن ۴ در بازیGTA V به مانند چراغ پلیس عمل می‌کند

بر مبنای اطلاعات منتشر شده، صدای بی سیم پلیس و زنگ تلفن از طریق اسپیکر این کنترلر پخش خواهد شد. زمانی که پلیس در حال تعقیب کردن شما باشد، لایت بار کنترلر به یک چراغ چشمک زن آبی و قرمز تبدیل می شود شما را در معرض یک تعقیب و گریز واقعی قرار می دهد. زمانی که تاچ پد را به سمت پایین بکشید، می توانید سلاح های خود را تغییر دهید و زمانی که آن را به چپ و راست بکشید می توانید شبکه های رادیویی را تغییر دهید.
بازیGTA V در تاریخ ۱۸ نوامبر برای پلتفرم های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد. نسخه ی رایانه های شخصی هم در ماه ژانویه ی سال ۲۰۱۵ وارد بازار خواهد شد. کنترلر کنسول PlayStation 4 نسبت به کنترلر های Xbox One از چند قابلیت بیشتر مانند اسپیکر های تعبیه شده درون کنترلر، تاچ پد و Light Bar، قسمت نورانی جلوی DualShock4 بهره می برد.
این قابلیت ها برای بسیاری از سازندگان بازی می تواند به روش های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. Rockstar نیز قصد دارد تا از این قابلیت ها در نسخه بازسازی شده از بازی GTA V برای کنسول PlayStation 4 استفاده کند. استفاده سازنده GTA V از این قابلیت ها بدین صورت خواهد بود که گفتگو های صورت گرفته بین پلیس های بازی و تماس های تلفنی که در طی بازی بازیکنان چندین بار تجربه خواهند کرد از طریق اسپیکرهای تعبیه شده درون DualShock4 پخش خواهند شد.
همچنین در زمان تعقیب و گریزهایی که در بازی به وجود می آید نیز Light Bar کنترلر PlayStation 4 به صورت فلاشری با رنگ های قرمز و آبی درمی آید. از بخش لمسی DualShock4 نیز در GTA V این طور استفاده می شود که لمس کردن آن به سمت بالا یا پایین سلاح بازیکن را تغییر می دهد و لمس کردن تاچ پد به سمت راست یا چپ موجب تغییر ایستگاه رادیویی در حال پخش در بازی می شود.
با توجه به این که در نسخه ی نسل هشتمی بازیGTA V حالت بازی اول شخص نیز وجود خواهد داشت، می توان تصور کرد که شنیده شدن صدای تماس های تلفنی یا پلیس ها از کنترلر یا دیگر موارد استفاده ی DualShock4 می تواند به ارتقای حسی که بازی باز خواهد داشت کمک کند. تمامی رمزهای GTA V را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که امیدواریم از آن ها نهایت استفاده و لذت را ببرید، اما باید در نظر داشته باشید.
در صورت استفاده از رمزهای GTA V دیگر نمی توانید تروفی در پلی استیشن بگیرید، مگر اینکه رمز جی تی ای وی را غیر فعال کنید. رمز جی تی ای، مجموعه رمز جی تی ای که ما برای شما آماده کرده ایم مخصوص GTA V یا همان Grand Theft Auto V و نسخه پلی استیشن ۴ و همینطور پلی استیشن ۳ است. اگر به دنبال جی تی ای سن اندرس برای کامپیوتر هستید بر روی رمز جی تی ای ۵ برای کامپیوتر کلیک کنید.
رمز جی تی ای وی، برای استفاده از رمز های بازیGTA V نیازی به گوشی موبایل نیست و کافیست که رمز های جی تی ای وی را در حین اجرای بازی وارد کنید. رقابت اصلی در بازار کنسول های بازی، بین پلی استیشن ۳ و ایکس باکش ۳۶۰ است.
نتورک یک شبکه ی پلی استیشن مجانی است. اگر می خواهید از شبکه پلی استیشن یا PSN استفاده کنید، نیازی به پرداخت پول نیست اما برای استفاده از شبکه ایکس باکس یا Xbox Live Gold باید سالانه ۵۰ دلار بپردازید. شما اگر بخواهید با پلی استیشن آنلاین بازی کنید ۵۰ دلار از ایکس باکس کمتر پول پرداخت خواهید کرد.
پلی استیشن ۳ یک بلوری درایو دارد. داشتن درایو بلوری و قابلیت خواندن دیسک های بلوری یک مزیت بزرگ به حساب می آید. کیفیت این دیسک ها خارق العاده و باورنکردنی هستند و کم کم استفاده از آنها رو به رشد است. علاوه بر این، به خاطر حجم بالای دیسک های بلوری، هم پیشرفت های چشم گیری در کیفیت بازی های پلی استیشن نسبت به ایکس باکس ۳۶۰ وجود دارد و هم دیگر نیاز نیست از جای خود بلند شوید و برای ادامه بازی، دیسک بعدی را وارد دستگاه کنید.
در ضمن با پلی استیشن می توانید فیلم های بلوری را هم ببینید. دسته بازی پلی استیشن ۳ قابل شارژ است. هیچ چیز بدتر از این نیست که در بحبوحه ی بازی و یک جنگ سخت، یک دفعه باتری دسته بازی تمام شود. بعد از آن باید ببینید که در بازی جان شما همینجوری از بین می رود و شما نمی توانید کاری کنید. در ایکس باکس ۳۶۰ شما با مشکل باتری مواجه هستید اما در پلی استیشن ۳ هنگام بازی می توانید دسته را به کنسول وصل کنید و با این مشکل روبرو نشوید.
کینکت آن طوری که باید خوب کار نمی کند. نیاز نیست که هنگام خرید ایکس باکس ۳۶۰ یک دستگاه کینکت هم خریداری کنید اما مایکروسافت با تبلیغاتی که می کند، گویا می خواهد بگوید که کینکت بی نظیر است، اما واقعا اینطور نیست. این دستگاه ضعیف عمل می کند و دقت کافی در شبیه سازی اعمال انسان را ندارد. پلی استیشن ویتا بهترین کنسول دستی سونی است.
پلی استیشن ویتا یا PS Vita جدیدترین و بهترین کنسول دستی سونی است که می تواند مستقیما به پلی استیشن ۳ وصل شود. اگر از کنسول های دستی خوشتان می آید بهتر است بدانید که مایکروسافت راه زیادی برای ساخت این کنسول ها دارد اما سونی بهترین آنها را ساخته است. ویتا به پلی استیشن ۳ خیلی بهتر وصل می شود تا اینکه بخواهیم آن را به ایکس باکس ۳۶۰ وصل کنیم.
در اینجا به نقد بازی PS می پردازیم.
در سال ۲۰۰۶، یک بازی در سبک استراتژیک متولد شد که به گفته بسیاری از بزرگان و منتقدان حوزه بازی های رایانه ای یکی از پیشگامان و ماندگارترین های این صنعت بود. یک بازی که به واسطه ی آن بسیاری از افراد به سبک استراتژیک علاقمند شده و به طرفداران این سبک پیوستند و هنوز که هنوز است طیف بسیاری از استراتژی بازها را، به خود مشغول کرده است. این بازی Company of Heroes نام داشت.
نامی که بدون شک خاطره های شیرینی را برای بسیاری از بازیکنان زنده می کند. نام mpany of Heroes یکی از بازی های تاریح این صنعت بود. حالا حدود ۷ سال از آن ماجرا می گذرد و ما شاهد یک Company of Heroes دیگر هستیم که تا حدودی با آن چیزی که در نسخه اول تجربه کردیم تفاوت دارد. چه از لحاظ داستان و چه از لحاظ محتوای دیگر.
در سال ۲۰۱۲ کمپانی فقید THQ خبر ساخته شدن نسخه دوم Company of Heroes توسط استدیوی Relic را داد. اما عمر این کمپانی کفاف نداد تا انتشار این بازی را ببیند. پس از اعلام ورشکستگی از سوی THQ، موجی از نگرانی بازیکنان را فرا گرفت. اما پس از اعلام خریده شدن امتیاز CoH توسط شرکت ژاپنی Sega خیال اکثر هواداران از بابت این بازی راحت شد.
زیرا به موفق بودن بازی های استراتژیک این شرکت واقف بودند. به هر حال بازی توسط ناشر جدیدش منتشر شد و به دست بازیکنان رسید. همانطور که در ابتدای نقد گفته شد، در این بازی شاهد تغییرات متعددی هستیم. اولین تغییر بزرگی که نسبت به شماره قبل می بینیم، تغییر بازی از غرب به شرق و جایگزین شدن ارتش سرخ شوروی به جای ارتش ایالات متحده است.
شخصیت اصلی بازیGTA V یک افسر ارشد ولی تبعید شده ی روس به نام، لو آبرامویچو ایساکویچ است که خاطرات او در بازجویی شبانه اش داستان بازی را رقم می زند. شاید دو کلمه تبعید و بازجویی سولاتی از قبیل دلیل بازداشت یک افسر ارتش سرخ چیست؟ و یا او چه کاری انجام داده که تبعید شده است؟ را در ذهنتان پدید آورده باشد. پس برای رسیدن به جواب این دست سوالات، باید بخش داستانی بازی را به اتمام برسانید.
مثل نسخه پیشین، بازی شما را در دل ماموریت های مهم و کلیدی موجود در طول جنگ جهانی دوم اتفاق افتاده است، قرار می دهد و عملیات هایی نظیر بارباروسا، آزاد سازی استالین گراد و نبرد برلین وجود دارد که این عملیات ها تنها بخشی از مراحل متنوعی هستند که در کمپین نسبتا طولانی بازی تجربه خواهید کرد. در بخش جدید تئاتر جنگ نیز می توانید مراحل مختلفی را در خود جای داده است.
به صورت آنلاین، دو نفره و یا تک نفره انجام دهید. از مزایای این بخش میتوان به شخصی سازی ارتش ها برای هر دو جناح شوروی و آلمان اشاره کرد که جالب از آب درآمده است. یکی از سخت ترین بازی ها که نمی توان گفت، بلکه سخت ترین بازی که قرار است در سال ۲۰۱۴ عرضه شود Dark Souls 2 می باشد که طبق گفته ی سازندگانش سختی غیر قابل تصور اما لذت بخشی را خواهد داشت. حال به تازگی کارگردان این بازی اطلاعات جالبی را از جمله محیط های انهدام پذیر، مسیرهای مخفی و حالت Co-Op بازی فاش کرده است که می توانید این اطلاعات را در ادامه مشاهده فرمایید.
Yui Tanimura کارگردان Dark Souls 2 در مورد مسیر های مخفی بازی می گوید:
ما بازیGTA V را بر اساس ایجاد مسیرهای مخفی ساخته ایم. در بازی مسیرهای مخفی وجود داردکه تنها با یک حمله ی دقیق دشمن فرو خواهد ریخت و این مسیرهای مخفی کشف خواهد شد. البته این تنها یک نمونه از کشف کردن مسیرهای مخفی بازیست. حالت co-op در قسمت اول بازی Dark Souls شامل تعامل بازیکنان با یکدیگر از طریق نوشتن پیام ها و سرنخ ها بر روی زمین می شد که کمک شایانی به شما می کرد و مثلا با خواندن این پیام ها می توانستید بفهمید که آیا در مسیر روبرویی شما باس یا دشمن سرسختی وجود دارد یا خیر.
حال Dark Souls 2 هم قصد دارد تا به طرز قابل توجی بخش co-op را بهبود بخشد و Yui Tanimura در این مورد اظهار داشته است. ما بخش Covenants بازی را ارتقا داده ایم و این بار سرورهای اختصاصی بازی عمیق تر ارائه خواهد شد و این باعث شده است که انجام دادن حالت Co-Op بازی راحت تر از از قبل شود. البته Yui Tanimura هیچ اشاره ای به این نکته نکرده است که آیا در حالت co-op چت صوتی وجود خواهد داشت یا خیر و بنا بر این فعلا نمی توان در مورد حضور چت کردن در بازی نظر قطعی داد.
Dark Souls 2 که در سبک اکشن نقش آفرینی می باشد و توسط استدیوی From Software در حال ساخت است در مارس ۲۰۱۴ (بین اوایل اسفند ۱۳۹۲ تا اوایل فروردین ۱۳۹۳) و این بار به طور همزمان برای هر سه پلتفرم Microsoft Windows، PlayStation 3، Xbox 360 منتشر می شود.
بازیGTA v سرانجام Game Informer به آن چه که وعده داده بود عمل کرد و پیش نمایشی از بازیGTA V را در مجله خود به انتشار رساند که نسخه دیجیتالی آن هم اکنون قابل دسترس می باشد.
اگر به این نسخه دیجیتالی دسترسی ندارید می توانید اطلاعات بازی را در ادامه مشاهده فرمایید نکته: دوستان به علت این که اطلاعات خیلی زیاد بود گفتم به صورت مقاله دربیاد بهتر هستش و این اطلاعات را خیلی گشتم تا پیدا کردم اگه اطلاعاتی از قلم افتاده بود بگید تا سریع قرار بدم. اطلاعات کلی: لس سانتوس بزرگتر از نقشه Red Dead Redemption می باشد و با نقشه های San Andreas, و Grand Theft Auto IV ترکیب شده است که شامل بیابان ها، پایگاه های نظامی و.. می باشد.
GTA V یکی از تکامل یافته ترین بازی ها در تمامی موارد است. ویژگی هایی مثل بزرگترین عنوان جهان آزاد در تاریخ این سری و همچنین معرفی یک تکنولوژی جدید که اساسا راه بازیکن را برای یک کنترل بهتر شخصیت عوض خواهد کرد.
در GTA5 سه شخصیت قابل بازی وجود دارد. نام آن ها Trevor, Franklin and Michael می باشد. شما نمی توانید در هنگام انجام دادن ماموریت با هر فرد اقدام به عوض کردن شخصیت کنید. زمانی که بخواهید شخصیت خود را عوض کنید دوربین زوم به سمت آسمان را نشان خواهد داد و سپس شخصیت شما تغییر پیدا خواهد کرد.
هر یک از شخصیت ها انگیزه های خاص و دوستان و مهارت های خود را دارند. هنگامی که دو شخصیت دیگر را کنترل نمی کنید، آن ها به کارهای روزمره خودشان ادامه خواهند داد و زمانی که آن ها را انتخاب کنید، ممکن است از تغییراتی در شرایط آن ها تعجب بکنید و هر سه داستان بازی با هم در هم تنیده شده است.

بازیGTA V
بازیGTA V

ویژگی های بازیGTA V
فیزیک خودروها بهتر و به روزتر از قبل شده است. در حال حاضر رانندگی در بازی بیشتر شبیه انجام دادن یک بازی مسابقه ای می باشد و همچنین سیستم تیر اندازی هم بهبود یافته است. پس از یک وقفه در GTAIV، حال شاهد بازگشت Ammu-Nation هستیم.
بازی بخش های جانبی بسیار زیادی دارد. از جمله یوگا، جت اسکی، بیس جامپ یا پرش از ارتفاعات بلند، تنیس و گلف البته در یک زمین گلف! می تونید در امتداد نوار ساحلی غواصی کنید و همچنین به ورزشگاه های در کنار ساحل بروید.
هر یک از شخصیت ها سرگرمی های منحصر به فرد خود را دارند. که می توان به یک یا دو مینی گیم کلدی برای هر شخصیت اشاره کرد. بازیکنان می توانند برای خود دوست پیدا کنند و البته خبری از روابط عاشقی در بازی نخواهد بود. بازیکنان می توانند شخصیت خود را سفارشی سازی کنند که البته شامل عناصر RPG مانند سن آندریاس نیست. ماموریت های fleshed out در بازی بیشتر خواهد شد و همچنین ماموریت های فرعی پیچیده تر خواهند بود.
مبارزات تن به تن از نوع طراحی شده است.
در بازی ماموریت های تصادفی هم وجود دارد که شبیه به Red Dead می باشد. از بین این ماموریت ها می توان به ماشین های خراب شده و یا به پارک کردن دو ماشینی اشاره کرد که در اطراف آن ها یک جنازه می باشد. شما می توانید با تحقیق در این موارد این ماموریت ها را آغاز کنید. بازی دارای یک بخش حیرت انگیز هم است و شخصیت های غیرقابل بازی یا همان مردمان عادی هم در بازی کارهای روزانه خود را انجام خواهند داد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =