صحبت های تیم شیفر در رابطه با داستان بازیPsychonauts 2

بازیPsychonauts 2

چندی پیش بود که در جریان نمایشگاه E3 2019 که توسط شرکت مایکروسافت برگزار شده بود یک ویدئو و جزئیاتی راجع به آن برای بازیPsychonauts 2 پخش شد.

بازیPsychonauts 2

بازیPsychonauts 2

صحبت های تیم شیفر در رابطه با داستان بازیPsychonauts 2

بازیPsychonauts توسط استودیوی دیل فاین طراحی شده است. تیم طراح بازی شفر نام دارد. قبل از هر چیز باید بدانید که این استودیو هزینه ی به کار برده شده در Psychonauts را از طریق سایت فیگ بدست آورده بود. این مبلغ عددی معادل ۳.۳ میلیون دلار بود.

به نظر عدد کمی نیست. چند روز پبش بود که تیم شفر در رویداد «هر چه خواستید بپرسید» جزئیاتی را راجع به بازیPsychonauts مطرح نمودند. داستان بازی ادامه داستان نسخه ی اول را روایت می کند. همچنین در گرافیک آن از موتو انریل استفاده شده است. این موتور قدرتمند برای کمپانی اپیک است.

در این قسمت نیز شخصیت اصلی کاراکتر راز است. راز در این نسخه از بازی به پایگاه جاسوسی سایکوناتس می رود و در آنجا ساشا و میلا را می بیند. همزمان با حضور راز در این سازمان اتفاقات عجیبی می افتد که راز وظیفه دارد منشأ ان را پیدا کند. جذاب ترین بخش بازی سرگذشت راز است.

جالب است بدانید که او و خانواده اش نفرین شده بودند و او در این نسخه این نفرین را از بین می برد. به گفته ی تیم سازنده داستان این نسخه از همان روز انتشار نسخه ی اول در ذهن آن ها جا خوش کرده بود و امروزه فرصتی به وجود آمد تا شاهد انتشار Psychonauts با یک داستان جذاب تر باشیم.

در سال ۲۰۱۸ در طی رویداد The Game Awards نسخه ی دوم این بازی منتشر شد. بنا براین مالکان کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و همچنین پی سی ها می توانند به این بازی جذاب دسترسی داشته باشند. چندی پیش بود که در جریان نمایشگاه E3 2019 که توسط شرکت مایکروسافت برگزار شده بود یک ویدئو و جزئیاتی راجع به آن برای بازیPsychonauts 2 پخش شد.

دراین نمایشگاه بود که یک خبر بزرگ بین بازی کنندگان پخش شد. استودیوی دابل فاین پروداکشن سازنده ی Psychonauts توسط کمپانی مایکروسافت خریداری شده است و بدین ترتیب از این پس می توان این استودیو را یکی از سازنده های بازی های ایکس باکس دانست. چند روز پیش بود که یک خبرنگار ناشناس خبری مبتنی از انتشار نسخه ی سه بعدی Psychonauts را تا سال دیگر منتشر نمود.

ولی کمپانی گفته است که انتشار بازیPsychonauts 2 تا سال ۲۰۲۰ به تأخیر افتاده است. این امر در صفحه ی استیم بازی قابل اثبات است در این بخش نیز ردی از انتشار بازی در سال ۲۰۲۰ وجود دارد. البته سکوت استودیوی سازنده در این زمینه باعث شده است تا سؤالات زیادی در ذهن بازی کنندگان به وجود بیاید.

در رویداد E3 2019 خبری از وارد شدن بازی به فاز آلفا به گوش می رسد. شما در نسخه ی الفا می توانید تمام المان های بازی را مشاهده کنید. در واقع این نسخه همانند نسخه ی اصلی است ولی نسخه ی اصلی بازی نیست. به گفته ی تیم شفر همه ی کارهای بازی تمام شده است فقط باید بازی را بهینه سازی کرد.

به گفته این گروه اعضای تیم به دو گروه تقسیم شده اند و هر کدام وظیفه دارند روی بازی و بهینه سازی آن کار کنند. به جز بازیPsychonauts 2 طراحان در پی ساخت نسه ی دوم بازی Brutal Legend هم هستند. Legend Brutal نیز از پرطرفدار ترین ساخته های تیم شفر است. بد نیست کمی با شاهکار دوم این تیم کار کشته اشنا شویم.

Legend Brutal را با اختصار BL نیز می نامند. اولین چیزی که در نخستین دقایق بازی نظر ما را به خود جلب می کند موسیقی های سبک متال آن است که تعداد آن ها به بیشتر از ۱۰۰ عدد می رسد. زمان هر کدام از این موسیقی ها بین ۱۰ ثانیه تا چند دقیقه است. موسیقی های جذاب بازی توسط Emily Ridgway ساخته شده است.

همانند طور که گفته شد بیش از ۱۰۰ عدد اهنگ در BL وجود دارد که ۷۵ عدد از آن ها برای گروه های محبوب و پر طرفدار است. پس از ان صداگذاری و افکت های صوتی توجه بازی کننده را به خود جلب می کند. افکت هایی مثل صدای ماشین و صدای کاراکترها و … به خوبی در بازی طراحی شده است.

می توان بازی را به نوعی بازی با موسیقی دانست صدا گذاری بازی توسط جک بلک خواننده ی پر طرفدار انجام شده است. حضور جک بلک باعث شده است تا بازی علاوه بر داشتن بعد جدی یک بعد طنز نیز داشته باشد. به طور بهترین و جذاب ترین بخش مسابقه در موسیقی های آن نهفته است. جالب است که وقتی بازی شروع می شود جک روی صفحه ظاهر می شود.

بازیPsychonauts 2

بازیPsychonauts 2

بازی با شروع سرگذشت این خواننده ی محبوب شروع می شود. در بازی شخصیت دیگری به نام ادی ریگز را مشاهده می کنید که خود نیز طرفدار موسیقی های متال است. ادی در این سبک بسیار ماهر است ولی کسی استعداد او را نمی بیند. او با داشتن این استعداد بی نظیر کارهای یک گروه موسیقی را انجام می دهد.

در یکی از اجراهای این گروه بود که یکی از افراد گروه دچار یک اتفاق می شود که طی آن نیز اتفاق بزرگی برای ادی می افتد. ادی یک کمربند داشت که از پدر خود به ارث برده بود. این کمر بند یک طلسم را با خود به همراه دارد. طی این اتفاق ادی به یک جهان دیگر وارد می شود. در این دنیا اتفاقات عجیب و مرموزی در حال رخ دادن است.

کم کم ادی در این جهان پیش روی می کند و در این بین با افراد یک تیم اشنا می شود. سردسته ی این تیم دلیل اتفاقات بد این جهان را اعمال یک اهریمت بزرگ به نام ormagoden است. ادی نیز ناچار می شود تا برای بازگشت به جهان خود آن را شکست دهد. در این بازی با اهریمن های دیگری برخورد می کنید.

آن ها انسان را اسیر می کنند و از آن ها بیگاری می کشند. پیش تر از صداگذاری و موسیقی خوب بازی گفتیم ولی بخش داستان بازی نیز از دیگر جاذبه های این بازی به حساب می آید. کاراکترهای بازی به خوبی طراحی شده اند و به خوبی ما را به یک دنیای فانتزی می برند. درست است داستان بازی تباهی یک ملیت را نشان می دهد ولی گاه شوخ طبعی های ادی لبخند بر لبان بازی کننده می آورد.

اولین سلاح شما در نقش ادی یک گیتار است که می تواند از فاصله ی زیاد دشمنان را از پا در بیاورد. سلاح بعدی شما یک تبر تیز است به جز سلاح شما در بازی یک وسیله ی نقلیه نیز دارید. به عنوان کلام اخر می توان دو بازی Legend Brutal و بازیPsychonauts 2 را بهترین بازی های تیم شفر خواند که تجربه ی هر دو را به شما توصیه می کنیم.

دیدگاه‌ها ۰

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of