باز کردن قفل تمام پایان های بازی سایبرپانک ۲۰۷۷

پایان بازی سایبرپانک 2077

قطعا شما انتظار دارید که بازی‌ براساس انتخاب‌های شما پیش برود و پایان‌های متفاوتی وجود داشته باشد. باید بگوییم که پایان بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ برای شما حق انتخاب گذاشته است. این بازی چندین پایان دارد و برخی از آن‌ها بهتر از بقیه هستند. همانطور که در بخش بررسی بازی Cyberpunk 2077 اشاره کردیم، حالت کمپین اصلی بازی کوتاه است و احتمالا دلتان می‌خواهد که قبل از رسیدن به «نقطه بدون بازگشت» معروف به Nocturne OP55N1 همه ماموریت‌های جانبی را امتحان کنید. زیرا با اینکار، پس از رسیدن به آن نقطه قفل تمام فرصت‌های پایانی بازی Cyberpunk 2077 را باز خواهید کرد.

قبل از اینکه بیشتر پیش برویم باید به شما هشدار دهیم که در ادامه این مقاله داستان بازی اسپویل خواهد شد و این آخرین فرصتتان است تا برگردید. اگر آماده نیستید تا با داستان بازی مواجه شوید از بخش سلفی‌های V پایین‌تر نروید. بیایید به سراغ تمام پایان‌های بازی Cyberpunk 2077 برویم.

مقدمه راهنما

همانطور که قبلا ذکر کردیم برای باز کردن قفل تمام پایان‌های بازی، باید تا جایی که می‌توانید ماموریت‌های جانبی را تکمیل نمایید. به عنوان مثال برای یک پایان خوب، حتما باید ماموریت Panam را تکمیل کرده باشید. اما همچنین برای رسیدن به یک پایان خوب باید در زمان ماموریت Nocturne OP55N1 رابطه خوبی با Johnny داشته باشید. برای اینکار، ابتدا باید ماموریت جانبی Rogue را دنبال کنید و در طول ماموریت هر جا که ممکن است با جانی خوش ‌رفتاری نمایید، مخصوصا در صحنه‌ای که قبر وجود دارد. به آنجا که برسید متوجه خواهید شد.

پایان بازی سایبرپانک 2077

اگر همه این کارها را انجام داده باشید، می‌توانید تمام ‌پایان‌های احتمالی بازی Cyberpunk 2077 را تجربه کنید. لازم به ذکر است که فرقی نمی‌کند چه پایانی را انتخاب نمایید به هر حال همیشه قبل از شروع ماموریت Nocturne OP55N1 به شهر Night City باز خواهید گشت تا از آن نقطه این ماموریت را آغاز کنید. البته پاداش‌هایی نیز دریافت خواهید کرد که قصد نداریم آن‌ها را اسپویل کنیم.

در ادامه با هر یک از پایان‌ها، از جمله مواردی که ممکن است در طول مسیر بازی آن‌ها را از دست دهید و نحوه باز کردن هر یک از آن‌ها به‌ طور اختصاصی آشنا خواهید شد.

به آراساکا اعتماد کنید

موارد مورد نیاز برای بازکردن قفل: به ماموریت Nocturne OP55N1 برسید.

فرقی نمی‌کند که رابطه‌تان با جانی یا سایر اعضای نایت‌ سیتی چگونه است، همیشه این گزینه را دارید که در ماموریت آخر بازی به آراساکا اعتماد کنید. جانی از ایده همکاری با هاناکو خوشش نمی‌آید، اما شما باید قرص‌های مسدود کننده اُمگا را بخورید و فعلا با جانی خداحافظی کنید.

وقتی شما به هاناکو زنگ می‌زنید، متوجه خواهید شد که برادرش او را زندانی کرده است. او یک ماشین می‌فرستد تا شما پیشش بروید، راننده ماشین، آندرس هلمن است. حالا که منتظر هستید می‌توانید از میستی بخواهید تا برایتان فال تاروت بگیرد و بدین ترتیب ممکن است یکی از آخرین کارت‌های مجموعه را باز کنید.

پس از نجات هاناکو، شما سه نفر، به سمت برج آراساکا پرواز خواهید کرد. او به شما می‌گوید که پدرش هنوز به عنوان یک انگرام (انگرام: شخصیت دیجیتالی هر فرد که بر روی یک چیپ جادوان ذخیره شده است) زنده است. بعدا شما به همراه هاناکو و پدرش به یک جلسه هیئت مدیره خواهید رفت و در آنجا تایید می‌کنید که یورینوبو، سابورو را کشته است اما یورینوبو از قبل یک تیم ضربت فرستاده تا اعضای هیئت مدیره را بکشد.

پس از این حمله برخی از افراد زنده می‌مانند و هاناکو نیز یکی از آن‌ها است که به شما دستور می‌دهد تا برادرش را پیدا کنید. تعداد زیادی از نگهبانان آراساکا میان شما و او قرار دارند و شما باید با آدام اسمشر (شخصی که جانی را کشت) وارد مبارزه شوید.

پایان بازی سایبرپانک 2077

پس از این مبارزه، شما یورینوبو را پیدا خواهید کرد و با او صحبت می‌کنید. سپس او را در چنگال هاناکو رها خواهید کرد. هلمن شما را نزد میکوشی می‌برد، شما در آنجا وارد فضای مجازی (سایبراسپیس/ Cyberspace) خواهید شد و دوباره با جانی ملاقات خواهید کرد. البته او از دستتان ناراحت است. گفتگوی طولانی خواهید داشت و سپس به بدن خود باز می‌گردید و جانی را با Alt تنها می‌گذارید.

وقتی از خواب بیدار می‌شوید در یک ایستگاه فضایی آراساکا خواهید بود. دوباره یک داستان تکراری آزمایش و احساس دیوانگی را تجربه خواهید کرد. سرانجام هلمن شما را از خواب بیدار می‌کند و به شما چند گزینه پیشنهاد می‌کند که در ادامه با عواقب آن‌ها آشنا خواهید شد.

۱- برای پیوستن به برنامه آزمایشی آراساکا یعنی Secure Your Soul، یک قرارداد امضا کنید و سپس یک انگرام از مغز V ساخته می‌شود و در بدن میکوشی ذخیره خواهد شد.

۲- اگر نخواهید قرارداد را امضا کنید، هلمن به شما توضیح می‌دهد که می‌توانید وسایلتان را بردارید و به سیاره زمین بازگردید و در آنجا قبل از شروع فصل زمستان خواهید مرد. همینجا بازی تمام می‌شود. شما نباید به زمین بازگردید و شش ماه آخر زندگی خود را صرف حل و فصل مسائل جانبی نایت ‌سیتی کنید.

از پنام کمک بخواهید

موارد مورد نیاز برای بازکردن قفل: ماموریت پنام Panam Palmer را تمام کنید.

اگر ماموریت Panam را تکمیل کرده باشید، تکمیل این ماموریت به شکل یک دستاورد نشان داده می‌شود. تکمیل آن ماموریت یعنی رابطه خود را تا حدی با او محکم کرد‌‌ه ‌اید که او هر جا که بتواند به شما کمک خواهد کرد (بقیه اعضای گروه آلواکالدو نیز همین گونه ‌اند). تنها در صورتی که آن ماموریت را به پایان رسانده باشید در ماموریت نهایی به این گزینه دسترسی خواهید داشت.

به نظر ما، این بهترین نوع پایان است، زیرا به وی اجازه می‌دهد تا یک پایان (نیمه)خوش داشته باشد. بنابراین علی‌رغم اظهار نظر جانی درباره کمک خواستن از گروه آلواکالدو و خطر کشته‌ شدن تعداد زیادی از افراد، این پایان واقعا ارزش امتحان کردن را دارد.

شما با پنام تماس می‌گیرید و او قبول می‌کند که برای ورود به برج آراساکا و رسیدن به میکوشی به شما کمک کند و به شما می‌گوید که منتظرش بمانید، زیرا در راه است تا دنبالتان بیاید. زمانی که منتظر او هستید، می‌توانید از میستی بخواهید برایتان فال تاروت بگیرد تا شاید بتوانید آخرین کارت مجموعه را بیابید.

پنام شما را به کمپ آلوکادو می‌برد و در آنجا درباره نحوه حمله به برج آراساکا بحث خواهید کرد. داکوتا به شما کمک می‌کند تا با Alt تماس بگیرید و مطمئن شوید که وقتی که می‌خواهید به برج آراساکا حمله کنید، او به شما کمک خواهد کرد. همچنین میچ درباره تغییرات اتومبیل باسیلیسک صحبت خواهد کرد.

بعد از این اتفاق، سول رسما شما را به عنوان یکی از اعضای رسمی گروه آلوکادو منسوب می‌کند. پنام ژاکتتان را به شما می‌دهد (این ژاکت زره خوبی است و یادتان باشد که اگر بعدا به نایت‌ سیتی رفتید آن را با خودتان ببرید). سپس باقی شب را در کمپ جشن خواهید گرفت.

پایان بازی سایبرپانک 2077

روز بعد، قبل از اینکه سوار باسیلیسک شوید، سایت در حال ساخت و ساز را بررسی خواهید کرد. این کار نیازمند مبارزات زیادی در داخل و خارج از باسیلیسک و قبل از عبور از تونل حفر شده است. متاسفانه در اینجا شما دو شخصیت جانبی یعنی بابی و تدی را از دست خواهید داد.

پس از ورود به تونل در نزدیکی دریل، مطمئن شوید که میچ سوار باسیلیسک می‌شود و به کمپ آلوکادو بازمی‌گردد. نگران نباشید، او می‌تواند رانندگی کند و به سلامت باز خواهد گشت. سپس شما به همراه سول و پنام، از دریل برای حفر تونل به درون آراساکا استفاده خواهید کرد.

شما می‌توانید از طریق طبقات پایین‌تر برج برای تماس با Alt استفاده کنید تا او به شما جهت شکست نگهبانان آراساکا کمک کند. سپس به راهتان به سمت میکوشی ادامه دهید. در اینجا باید با آدام اسمشر بجنگید، که متاسفانه سول در این راه کشته خواهد شد. سپس فقط باید خودتان را به میکوشی متصل کنید. حالا خودتان را به همراه جانی و Alt در فضای مجازی خواهید دید و باید یک تصمیم مهم دیگر بگیرید. مخصوصا اگر رابطه خوبی با جانی دارید. شما می‌توانید در بدن خود بمانید و به زمین برگردید، بدین ترتیب مدت زمان زیادی زنده نخواهید ماند. همچنین می‌توانید اجازه دهید جانی بدن شما را تصاحب کند و به زندگی خود به عنوان V ادامه دهد. بدین ترتیب پس از نابودی میکوشی، V با Alt همکاری خواهد کرد.

اگر تصمیم بگیرید که V به زمین برگردد، شما به همراه گروه آلوکادو برای همیشه نایت ‌سیتی را ترک خواهید کرد. اعضای گروه آلوکادو ادعا می‌کنند که کسی را می‌شناسند که می‌تواند مشکل عمر کوتاه شما را حل کند. به عنوان یک امتیاز اضافی، اگر قبل از رسیدن به ماموریت آخر با جودی رابطه برقرار کرده باشید، او نیز به همراهتان می‌آید. به نظر می‌رسد این یک پایان خوش است و تمام کسانی که در طول بازی با آن‌ها آشنا شدید به شما زنگ می‌زنند و تبریک می‌گویند و یا برای ماجراجویی جدیدتان آرزوی موفقیت می‌کنند.

اگر به جانی اجازه دهید تا بدنتان را تصاحب کند، او به زمین باز خواهد گشت و شما می‌توانید به عنوان V چند ماموریت کوچک آخر را با او تکمیل کنید. او نیز در نهایت شهر نایت ‌سیتی را به جستجوی یک شروع تازه برای خودش ترک خواهد کرد. این نیز گزینه خوبی برا کسانی است که به دنبال یک نتیجه دیگر هستند.

اجازه دهید جانی و روگ بروند

موارد مورد نیاز برای بازکردن قفل: با جانی سیلورلند رابطه خوبی برقرار کنید.

این پایان برای کسانی که رابطه خوبی با این پسر راکر برقرار نکرده اند در دسترس نخواهد بود. بنابراین اگر می‌خواهید این پایان را داشته باشید باید در طول ماموریت‌های جانبی رابطه‌تان را با جانی محکم‌تر کنید.

با انتخاب این گزینه به جانی اجازه خواهید داد تا کنترل بدن V را در دست بگیرد و بدین ترتیب در این پایان تا ابد به عنوان جانی زندگی خواهید کرد. به نظر ما، این دومین پایان خوب بازی Cyberpunk 2077 است، زیرا ماجراجویی V و جانی به شکل فوق‌العاده‌ای پایان می‌یابد.

اگر به جانی و روگ اجازه دهید تا در برج آراساکا کارشان را انجام دهند، اتفاقات جالبی خواهد افتاد. جانی مسئولیت حمله را به ‌عهده می‌گیرد و سپس مستقیما به Afterlife می‌رود تا با روگ صحبت کند. روگ می‌پذیرد که به شما کمک کند، یک نقشه می‌کشد و حتی با خود چند کمک می‌آورد. شما به همراه روگ و ویلند آماده خواهید شد و بعد درباره نقشه‌تان صحبت می‌کنید. سپس باید با مسئول شبکه Afterlife یعنی نیکس معامله کنید تا به شما اجازه دهد که با Alt تماس بگیرید.

سپس شما، روگ و ویلند سوار AV (خودرو پرنده) خواهید شد و به برج آراساکا خواهید رفت و در طول مسیر Alt یکی از ماهواره‌های ارتباطی آراساکا را خراب می‌کند. AV توسط تیم امنیتی آراساکا منهدم خواهد شد، اما شما سه نفر پس از تصادف به یکی از طبقات دارای تم جنگلی در برج آراساکا سقوط خواهید کرد. شما و روگ باهم فرود می‌آیید اما ویلند جای دیگری فرود خواهد آمد. یادتان باشد که حتما به دنبال او بگردید، زیرا نیروی کمکی خوبی است و به او احتیاج خواهید داشت.

پایان بازی سایبرپانک 2077

پس از این کار، روگ را دنبال کنید و با استفاده از چکمه‌های ضد‌ جاذبه‌تان از یک طبقه به طبقه دیگر پرواز کنید و خود را به اتاق‌های نگهبانی برسانید. پس از رسیدن به مقصد می‌توانید Alt را به سیستم وصل کنید و بدین ترتیب در ادامه بازی به راحتی به او دسترسی خواهید داشت.

سپس باید خودتان را به میکوشی برسانید. در طول مسیر باید با آدام اسمشر بجنگید (دشمن جانی و روگ) و متاسفانه او روگ را خواهد کشت. البته قبل از اینکه روگ به دست آدام کشته شود یک نارنجک درون لباسش می‌اندازد. همچنین در این مرحله می‌توانید اسلحه‌اش را بردارید. سرانجام خودتان را به میکوشی وصل خواهید کرد و دوباره با V ملاقات می‌کنید.

در اینجا با تصمیم نهایی بازی روبرو خواهید شد.

۱- بگذارید جانی بدن شما را تصاحب کند و به ‌عنوان V به زندگی‌ طولانی‌اش ادامه دهد (بدین ترتیب با نابودی میکوشی، مغز V با Alt ترکیب می‌شود).

۲- به عنوان V به زمین برگردید و زندگی کوتاهتان را ادامه دهید.

اگر به جانی اجازه دهید تا جسم شما را تصاحب کند، او به زمین برمی‌گردد و شما می‌توانید به عنوان V چند ماموریت کوچک آخر را با او تکمیل کنید. او نیز در نهایت شهر نایت‌ سیتی را به جستجوی یک شروع تازه برای خودش ترک خواهد کرد.

راه دیگری نیز وجود دارد

موارد مورد نیاز برای بازکردن قفل: هیچ چیز

اگر به هیچ یک از موارد بالا علاقه ندارید، می‌توانید به همه چیز پایان دهید. یادتان باشد که ویک به شما یک اسلحه داده است. با انتخاب هر یک از گزینه‌های دیگر، این گزینه نیز ظاهر می‌شود. بعد از آن جانی خواهد گفت «می‌دونی با این انتخاب دیگه راه برگشتی وجود نداره». سپس به شما پیشنهاد داده می‌شود که گزینه «همه کارها را به عهده دیگران قرار دهید» را انتخاب کنید. اگر این گزینه را انتخاب نمایید، V قرص‌ها را از پشت بام به پایین می‌اندازد.

پایان بازی سایبرپانک 2077

جانی به شدت گیج خواهد شد و می‌گوید که اگر او بود چنین کاری را انجام نمی‌داد. اما به هر حال کاری از او ساخته نیست. این یک پایان ناگوار است، اما به هر حال سریع‌ترین راه برای تمام کردن بازی است. هشدار: این پایان هیچ نتیجه‌گیری مشخصی نخواهد داشت و تمام کسانی که در این راه به شما کمک کرده ‌اند در پیام‌های پایانی‌شان بسیار عصبانی خواهند بود.

این قطعا یکی از بدترین پایان‌ها است.

پایان مخفی

موارد مورد نیاز برای بازکردن قفل: رابطه خوبی با جانی سیلورهند برقرار کنید.

این پایان کمی فریبنده است. اما به هر حال یکی دیگر از پایان‌های خوب بدون تلفات ( البته جانی یا V باید تبدیل به چیپ شوند) خواهد بود. برای این پایان نیز باید رابطه خوبی با جانی برقرار کنید. پس باید در مرحله کمپین و ماموریت‌های جانبی انتخاب‌های درستی انجام دهید.

اما برای باز کردن این پایان مخفی، باید به جانی و روگ اجازه دهید تا خودشان به جای V کنترل را به دست بگیرند. اما قبل از انتخاب گزینه « Do your thing Johnny» صبر کنید. در عوض به جانی و تفنگ روی میز نگاه کنید و اجازه دهید تا جانی صحبت را شروع کند. ممکن است پنج دقیق طول بکشد. او به شما پیشنهاد می‌دهد که خودش به تنهایی به آراساکا برود و بدین ترتیب لازم نیست شخص دیگری بمیرد.

هنوز مشخص نیست که این ماموریت چگونه انجام می‌شود، زیرا ما هنوز نتوانسته ‌ایم آن را باز کنیم. اما می‌دانیم که با انتخاب این پایان، بعدا محتوای جالبی در دنیای آزاد بازی و شهر نایت‌ سیتی برایتان باز خواهد شد.

 

منبع: GamesRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 16 =