با بتل رویال بازی Fortnite ساخته ی جدید اپیک بیشتر آشنا شوید

بتل رویال بازی Fortnite

بیشتر این تجهیزات بتل رویال بازی Fortnite در خانه ها و ساختمان های موجود در بازی قرار داده شده است. بر خلاف گرافیک کارتونی بازی هیچوقت از مشاهده ی کاراکتر ها و مناظر دلسرد نمی شوید. علاوه بر مبارزه برای زنده ماندن می توانید به خراب کردن دیوارها و ساختمان ها بپردازید. این کار نیازمند پیدا کردن چوب و سنگ و آهن است با این سه عنصر می توانید یک پتک بسازید و هر چیزی را که مانع راه شماست را از بین ببرید.

بتل رویال بازی Fortnite
بتل رویال بازی Fortnite

بخش بتل رویال بازی Fortnite توسط استودیوی Epic Games در سال ۲۰۱۷ به این بازی اضافه شد. اکنون در اخباری که توسط کمپانی اپیک گیمز منتشر شد از به روز شدن این بخش اطلاع  داده شد. در این آپدیت شاهد حالات و اسلحه های جدید خواهیم بود.

از اسلحه های جدید حالت بتل رویال می توان Silenced Pistol را نام برد که همان طور که از نام آن پیداست یک صدا خفه کن دارد و می توان آن را در جعبه های گنج و یا داخل خانه ها به دست بیاورید. گذشته از بحث اسلحه حالت جدیدی با نام Sneaky Silencers در بخش بتل رویال قرار داده شده است. این بخش باید با اسلحه ی مجهز به صدا خفه کن پیش بروید همچنین باید بیشتر از مراحل دیگر از دید دشمنان پنهان شوید.

آشنایی با بتل رویال بازی Fortnite

<بهتر است ابتدا با سبک بتل رویال آشنا شویم. در این سبک از بازی ها شما به همراه ۹۹ بازی کننده ی دیگر به یک نقشه ی خیلی بزرگ وارد می شوید و باید برای زنده ماندن تلاشو کنید و افراد دیگر را بکشید. بازی Fortnite نیز دارای این بخش جذاب به صورت رایگان است. البته برای این که بخش داستانی بازی را داشته باشید باید مبلغی بپردازید.

البته بازی Fortnite بیشتر به خاطر بخش آنلاین است که طرفدار دارد. روند بازی به این صورت است که شما پس از سقوط در یک جزیره ی سرسبز و بزرگ باید دنبال جهیزاتی بگردید که افراد دیگر را بکشید و تنها خود زنده بمانید.

این امر باعث شده است که تا بازی کننده نیز در بخشی از طراحی بازی دخیل باشد. مناظر بازی به زیبایی و با جزئیات فراوانی طراحی شده است. در نسخه ی جدید شاهد استفاده از نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه خواهیم بود که تا به حال مانند آن را در کمتر بازی آنلاینی مشاهده کرده ایم.

اغلب بازی های سبک بتل رویال در گرافیک فنی نقص هایی دارند ولی Fortnite از این حیث بی نقص است. نکته ی جذابی که در اسلحه ها به چشم می خورد اختصاص هر کدام از آن ها به یک مرحله ی خاص است به این معنی که برای هر مرحله یک اسلحه کاربرد دارد؛ مثلا در نبرد های نزدیک نمی توانید از اسلحه های شلیک از راه دور استفاده کنید.

به جز اسلحه در بازی می توانید از بمب های دستی هم استفاده کنید. البته این بمب ها هم همانند اسلحه ها شرایطی برای استفاده دارند. سلاح ها در بازی ستاره دارند این ستاره ها وجه تمایز اسلحه ها است. اسلحه ها در گروه های سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره قرار گرفته اند. اسلحه های پنج ستاره نسبت به دو گروه دیگر برتری دارد.

از بحث سلاح که بگذریم به تجهیزات دفاعی و احیای زندگی می رسیم. این دو عامل به صورت دو نوار برای شما به نمایش در می آیند. مثلا می توانید با خوردن خوراکی های موجو در محیط کمی از جان از دست رفته ی خود را بازیابی کنید. سیستم مبارزه ی بازی به این شکل نیست که بازی کننده ها در مقابل هم بایستند و با شلیک گلوله برنده شوند.

در این بازی هر بازی کننده می تواند برای خود یک سنگرو یا پناهگاه بسازد تا از شلیک گلوله جان سالم به در ببرد. قابلیت دیگر دفاع از خود در برابر گلوله های پرنده به سمت خود جای خالی دادن است. نکته ی هیجان انگیز بازی در کشتن بازی کننده ها این است که می توانید پس از مرگ او تمام تجهیزات و آیتم ها ی او را به دست بیاورید.

گفتنی است که با انجام نبردهای روزانه و هفتگی می توانید امتیازاتی جمع کنید که شما را در سطوح بالاتری قرار می دهد. این پیشرفت در سطوح بالاتر بدون پاداش نخواهد بود و این پاداشت به شکل یک آیتم پیشرفته نمود پیدا می کند. اگر خواستار خریدازی از فروشگاه بازی هستید باید از جیب خود مایه بگذارید.

روند دیگری در بازی وجود دارد که به جز تک بودن در بازی می توانید در یک گروه ۵۰ نفری حضور پیدا کنید و در مقابل یک گروه ۵۰ نفری مبارزه نمایید. تنها نقص بازی لود شدن های طولانی مدت و تعداد زیاد در بازی است. اما این امر هم نمی تواند جلوی محبوبیت Fortnite را بگیرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =