بررسی ویژگی های نسخه های جدید بازی بتمن آرکهام

بتمن آرکهام

آخرین نسخه مجموعه بازی های جذاب و مهیج بتمن آرکهام بروی کنسول های پلی استیشن ۴ و کنسول های ایکس باکس وان نیز قابل اجراست.

بازی بتمن آرکهام
بازی بتمن آرکهام

در نسخه الحاقی بازی بتمن آرکهام با شخصیتی به نام Catwomen مواجه هستیم که دشمن درجه یک Riddler است. بازیکنان در شخصیت زنی به نام Catwomen (زن گربه ای) قرار می گیرند. این زن گربه ای در داستان بازی به روش های مختلف و خاص خود به دنبال انتقام جویی از دشمن مقابلش است.

یکی  از مهم ترین ویژگی های نسخه الحاقی بازی بتمن آرکهام اضافه شدن  چهار مأموریت جدید Most Wanted است البته قابل ذکر است که مدیر ارتباطات راستدی گفته است زمان به پایان رساندن این چهار مأموریت جدید، همانند مأموریت هایی است که در بازی اصلی وجود دارد. همچین پیشرفت هایی را می توان در چیدمان آن و لباس  ها دید.

 مأموریت های جدید Mast Wanted به شرح زیر است:

  • Shadow War: مبارزه با شخصیت رأس الغول
  • Wonderland: مبارزه با شخصیت مد هتر
  • Beneath The Surface: مبارزه با شخصیت کیلر کراک
  • In From The Cold: مبارزه با شخصیت میستِر فریز

پوسته جدید و لباس در بازی بتمن آرکهام: اولین پوسته بت موبیل در کل تاریخ، لباس بتمن در فیلم سال ۲۰۰۸ در ادامه به بررسی یکی از بهترین نسخه های این مجموعه فوق العاده میپردازیم.

بررسی یکی از بهترین نسخه های بتمن آرکهام

اولین نسخه از مجموعه بازی های بتمن آرکهام با نام بتمن آرکهام Asylum، شاید بیشتر از۱۰ سال است که منتشر شده است. استودیو راک استدی تا قبل از انتشار این بازی توانسته بود موفقیت هایی بسیار خوبی در ساخت نسخه های اولین این مجموعه داشته باشد  اما هیچ کس از دوستداران عرصه بازی های ویدئویی فکرش  را نمیکرد که این استودیو قدم در راه سختر و پیشرفته تری بگذارد و بازی بتمن آرکهام City  را روانه بازار کند.

این بازی عنوان بهترین بازی سال را گرفت در این بین استودیو راک استدی توانست جایگاه خود را بالا ببرد به جوایز ها و موقعیت های خوبی دست پیدا کند. بازی بتمن آرکهام City (شهر آرکهام) بازی ویدیویی در سبک و سیاق  اکشن و ماجراجویی است. محوریت داستانِ بازی بر اساس داستان های بتمن، ابر قهرمان  کتاب های دی سی کامیس خلق شده است.

شرکت دی سی کامیس ناشر کتاب های کمیک و یکی از قدیمی ترین و وسیع ترین شرکت های تولید داستانک های مصور در کشور آمریکا است.از معروف ترین و برجسته ترین شخصیت هایی که  دی سی کامیکس آن ها را خلق اثر کرده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد: سوپرمن، فلش، واندر وومن، نایت وینگ، بتمن، لانترن، آکوامن و گرین ارو، این شرکت از زیر بخش های برادران وانر است. ژانر های داستانی آن در حوزه اکشن و خیال پردازی و ماجراجویی و علمی تخیلی است که در حالت  یک نفره انجام میشود.

بازی بتمن آرکهام شهر آرکهام در سال ۲۰۱۱ برای کنسول پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰ و  ماکرو سافت ویندوز نیز منتشر شد. این بازی دومین نسخه از مجموعه بتمن است و دنباله نسخه اول آن یعنی تیمارستان آرکهام است. کارگردان این بازی سفتون هیل است. داستان و فضای شهر آرکهام توسط پال دینی نوشته شده است او نویسنده نسخه اول این مجموعه هم نیز بوده است. بتمن در زندانی ۵برابر بزرگتر از تیمارستان آرگهام  در شهر گاتهام سیتی زندانی شده است.

جذابیت های این  بازی از ماجراجویی و کارگاه بازی بتمن شروع میشود  در بازی چندین مأموریت اصلی وجود دارد که محوریت اصلی داستان را پیش میبرد  و در کنار آن چندین مراحل فرعی در شهر گاتهام سیتی نیز گنجانده شده است.که شما با ادامه دادن به بازی هر یک از مراحل را باز میکنید و امتیازات زیادی را کسب خواهید کرد.

داستان بازی بتمن آرکهام از آنجا شروع میشود که بروس وین که یک میلیاردر  گاتهام سیتی است یا بهتراست بگوییمم مردی که پشت نقاب بتمن قرار دارد مخالفت هایش را به دلیل اقدام هایی که میخواهند برای تیمارستان آرگهام انجام شود اعلام میکند. شهر آرگهام به شدت دچار تشویش و نگرانی و نا امنیتی میشود در این حین بتمن نیز دزدیده میشود و هنگامی که در مکانی اون را مسقر میکنند به هوش می آید و پروفسور هوگو استرنج که از هویت او آگاه هست او را ملاقات میکند و  بتمن از دست پروفسور فرار میکند و گرفتار حیله جوکر میشود و تنها ۲۴ فرصت دارد تا شهر و خودش را نجات دهد.

در بازی بتمن آرکهام از لحاظ گرافیک که اگر نسخه اول را بازی کرده باشد متوجه گرافیک خوب آن شده اید اما شهر آرکهام نسخه بهتری از لحاظ گرفیکی نسبت به نسخه اول است. از ویژگی های مهم و فوق العاده در گرافیک این بازی دقت و توجه در جزییات صحنه های طراحی شده است. به خصوص در طراحی شهر گاتهام. تمامی قسمت های شهر از سنگ فرش ها، خیابان ها، کوچه ها، فاضلاب، مترو، ساختمان ها  و… خیلی زیبا و لذت بخش طراحی شده است.

بتمن در شرایط نامساعد آب و هوایی نیز از لحاظ گرافیک بسیار خوب خودش را نمایش می دهد مثلا هنگامی که در حال پرواز است و هوا برفی است دانه برف بر روی او مینشیند و آب می شود. یا باد به بتمن و شلن بسیار زیبایش میخورد و آن را به طرف دیگر جهت می دهد. شما هرگز شاهد اُفت فریم  یا مواجه شدن با دیر پردازش شدن بافت ها نخواهید بود. تمام قسمت های شهر در یک لحظه قابلیت پردازش را دارند

در بازی بتمن آرکهام طراحی شهری بزرگ چون گاتهام سیتی بیشتر از هر چیزی شما را درگیر ماجراجویی، ترس، هیجان می کند. محیط های متنوع و غیر یکنواخت چیزی ست که گیم پلی آن را بسیار جذاب کرده است. شما در برخی جاها باید آنقدر آرام بروید که سطح زیر پایتان نشکند. یا در بیشتر مراحل می توانید از هر جایی که دوست داشتید برید و مأموریت خود را انجام دهید.

"<yoastmark

در بازی بتمن آرکهام صدا گذاری شخصیت ها بسیار با کیفیت انجام شده است و آقای کوین کانروی که صدا گذار شخصیت بتمن در انیمیشن های بتمن است نیز مسئولیت صدا گذاری را در این بازی بر روی بتمن برعهده گرفته است. همچنین صدا گذاری شخصیت زن گربه ای نیز را گری دلیسل انجام میدهد موسیقی  بکار برده شده در سکانس های مختلف بازی به خصوص در هنگام مبارزه بسیار هیجان بازی را بیشتر میکند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =