استقبال از بخش آنلاین بازی GTA V

استقبال از بخش آنلاین عنوان GTA V

داستان این بخش از بازی درست در هنگامی آغاز می شود که اتفاقات و رویداد ها در عنوان GTA V به گونه ای به انتها رسیده که در این بخش ما باید ادامه آن ها را در دست بگیریم. بازیکن در طی این بازی باید سفرهایی به شهر ها ی دیگر داشته باشد تا بتواند برای خود زندگی تازه و کاری روبه راه کند. در این بازی دوست بازیکنان لامار است که همان دوست و یار دیرین و صمیمی فرانکلین به شمار می آید.

استقبال از بخش آنلاین عنوان GTA V

بعد از آن که بازی Grand Theft Auto V که به اختصار عنوان GTA V خوانده می شود، توانست موفقیت ها و پیروزی های بسیار زیاد و گسترده ای را در زمینه ها ی مختلف کسب کند و حتی توانست که رکورد گینس را در بخش ها ی سرگرمی بشکند و آن را جابجا سازد. قسمت های جدید دیگری از بازی به صورت آنلاین و البته چند نفره، در اختیار بازیکنان خود قرار داده شد، تا آنان بتوانند به واسطه این بخش های جدید بازی، تجربه و لذت بیشتر و بهتری را برای خود فراهم آورند.

درست است که در جریان این بازی مشکلات و اختلالاتی در سرور آن بوجود آمد، اما با این حال باز هم این بازی توانست که خود را به بهترین شکل و کامل ترین صورت ممکن به عرضه رساند و در اینجا باید گفته شود که بدلیل گستردگی و زیاد بودن جزئیات و مطالب راجع به هر دو قسمت چند نفره و تک نفره که در بازی قرار دارند، به صورت جداگانه و در قسمت ها ی مختلف به بررسی هر کدام از آن ها پرداخته شده است.

این نظر ممکن است برای همگان پیش بیاید که در نسخه و عنوان GTA V، تنها آن قسمت ها و بخش ها ی داستانی بازی و به عبارتی دیگر بخش ها یی که اصل بازی در آن جریان داشته است، از لحاظ جذب مخاطب و پر طرفدار بودن، بسیار رده بالایی دارد. باید اعلام کرد که این نظر می تواند برای خود به تنهایی درست باشد اما اگر در کنار دیگر بخش ها ی این بازی قرار بگیرد، ممکن است که به آن صورت درست از آب در نیاید.
به طور مثال در بخش آنلاین این بازی GTA V، به آن میزان طرفدار و هوادار وجود دارد که تنها تا به این لحظه آن ساعات و آن زمان ها یی را که به بازی کردن و پرداختن به این بازی به واسطه مخاطبان اختصاص داده شده است، ۲.۳ میلیارد ساعت بوده است. البته لازم به ذکر است که بگوییم این میزان زمان صرف شده برای این بخش GTA Online بازی، در ۲۴۴ کشور که در سرتاسر دنیا واقع شده اند، به وقوع پیوسته است. برای ارائه آمار و ارقام دقیق تری از این زمان اختصاص داده شده توسط بازیکنان به این بازی، باید بگوییم که درست در اوایل ماه اکتبر سال ۲۰۱۳ میلادی تا اواخر ماه اکتبر ۲۰۱۴ میلادی، بازیکنان به میزان دقیق ۲,۳۳۰,۸۲۵,۳۰۱ ساعت از وقت خود را به این قسمت از بازی، اختصاص داده اند و مشغول به پرداختن بخش GTA Online بازی بوده اند.

این بخش نام برده از بازی را می توان به این صورت معرفی کرد و یا راجع به آن سخن گفت که، توانسته طرفداران زیادی را در همه جا ی دنیا به خود جذب کند که حدود هواداران این بخش بازی به ۳۴ میلیون بازیکن در سرتاسر دنیا می رسد، البته این نکته لازم به ذکر است که گفته شود این بازیکنان طرفدار GTA Online تا به امروز در ۵.۹ میلیارد از مشاغلی که راه اندازی شده و به اجرا رسیده اند، وارد شده و شرکت کرده اند و در کنار آن نیز به میزان ۹.۸ میلیارد کار و کاسبی و به عبارت دیگر شغل جدید و تازه ساخته و به اجرا رسیده است. در ادامه باید اشاره کرد که بازیکنان و مخاطبان طرفدار آن از ۳۴۲ میلیون اسلحه و همچنین ۴۲۲ میلیون ماشین نیز برخوردار هستند که در کنار این ها دوست داشتنی ترین لباسی که به این بخش از بازی یعنی GTA Online اطلاق می گردد، تی شرت و تک پوش White Love می باشد.

استودیو سازنده این بازی یعنی Rockstar Games، این گونه عنوان داشته که، در آینده ای بسیار نزدیک و در همین روز ها ی پیش رو، بازیکنان و هواداران این بخش، شاهد اضافه شدن آیتم و قابلیتی دیگر به این بخش از بازی خواهند بود، آیتمی که به واسطه آن بازیکنان در بازی خود بتوانند به سرقت کردن بپردازند ! البته برای داشتن و تجریه این آیتم و این قابلیت در بازی، در ابتدا تنها بازیکنانی می توانند آن را دریافت کرده و به تجربه بپردازند، که از دارند گان پیشانه ها ی ایکس باکس ۱ و همچنین پلی استیشن ۴ باشند.

این موضوع بر ما روشن است که تمامی مخاطبان و طرفداران ما، برای این که هر چه زودتر به آپدیت و بروز رسانی خود در بازی دست یابند، هیجان زده و منتظر هستند؛ این موضوع را باید خاطر نشان کنم که از طرف دیگر ما نیز برای بروز رسانی ها و بسته ها ی جدید از آپدیت ها ی متعلق به بازی، مضامین و محتویات بسیار مهیج و جذابی را تدارک دیده و طراحی کرده ایم و البته به ساخت و تولید نیز رسانده ایم، قصد و هدف ما از این محتویات و مضامین جدید طراحی شده برای این بازی،آن است که دنیا و جهان بازی در بخش  GTA Online را هر آنچه بیشتر و بهتر از قبل غنی سازی کنیم و این بازی را پر و پیمان تر از قبل خود به بازیکنانش عرضه داریم.

در بین این مضامینی که برای بازی اختصاص داده شده است، میتوان به یکی از آن ها به گونه ای اشاره کرد که در جریان آن بازیکنان می توانند که به صورت آنلاین به سرقت در بازی بپردازند البته این آیتم و بدست آوردن این توانایی در بازی نخستین بار برای آن مخاطبانی در دسترس قرار خواهد گرفت، که از دارند گان پیشانه ها ی ایکس باکس ۱ و همچنین پلی استیشن ۴، باشند. اگر مخاطبان ما اندکی بیشتر صبر داشته باشند در طی روز ها ی آینده و به زودی بسیاری اطلاعات و جزئیات بیشتر در اختیارشان قرار خواهیم داد.

داستان این بخش از بازی درست در هنگامی آغاز می شود که اتفاقات و رویداد ها در عنوان GTA V به گونه ای به انتها رسیده و در این بخش ما باید ادامه آن ها را در دست بگیریم. بازیکن در طی این بازی باید سفرها یی به شهر ها ی دیگر داشته باشد تا بتواند برای خود زندگی تازه و کاری روبه راه کند. در این بازی دوست بازیکنان لامار است که همان دوست و یار دیرین و صمیمی فرانکلین به شمار می آید.

بازیکنان به واسطه این دوست خود به مسیر هایی قدم می گذارند از جمله خرید و فروش مواد مخدر و همچنین شرکت در مسابقات غیر قانونی که در سطح خیابان ها شکل می گیرند. در جریان این بازی هر آنچه که امتیازات و سطح بازیکن بالا رود، از افراد جدید و مأموریت های بیشتری برخوردار خواهند شد.

با تمام این جزئیات، نمی توان به جرأت و به قطعیت عنوان داشت که این بخش از بازی، از داستان و محتوای بسیار کامل و بی اشکالی برخوردار است. اما در ادامه این گونه می توان گفت که، رزولوشن و گرافیک کار به حد قابل توجه و بالایی مناسب و خوب است البته این گرافیک چندان تفاوتی با گرافیک بخش تک نفره بازی ندارد ولی در بعضی از لحظات بازی، بازیکنان شاهد جزئیات بسیار کم تری در تصاویر و همچنین افت داشتن در فریم بازی خواهند بود.

استقبال از بخش آنلاین عنوان GTA V

در رابطه با بررسی بخش ها ی دیگر مربوط به این قسمت از بازی می توان به طراحی و شکل بخشی به صورت و حالات کارکترها ی بازی از طریق مخاطبان آن و گیمرها یش نیز اشاره کنیم. که این موضوع کوچک و پیش پا افتاده به گونه ای می تواند بسیار اشکال بزرگی برای این بازی به شمار بیاید. طبق این روند صورت ها در بین بازیکنان و بازی هایشان بسیار مشابه و نزدیک به هم هستند، دیگر طراحی های موجود در بازی همانند ماشین ها و خانه ها  و دیگر آیتم ها، درست مثل سابق و مثل آن در عنوان GTA V بوده و کوچکترین تغییری نداشته اند.

در ادامه باید یکی دیگر از نقاط ضعف این قسمت از بازی را عنوان کرد، که آن نیز نبود هیچ گونه صدا و یا حتی آوایی برای کارکتر ها و شخصیت هایی است که در بازی ساخته می شوند. در تمام طول بازی تنها شخصیت ها و کارکترها ی اصلی بازی هستند که به صحبت و مکالمه با یکدیگر می پردازند و این شخصیت های ساخته شده جدید هیچ گونه سخنی به میان نمی آورند و حتی در بین پرده های بازی و بخش های گیمیک بازی نیز هیچ گونه صدایی برای آن ها اختصاص داده نشده است.

با وجود آن که اضافه کردن و صداگذاری جدید برای بازی ها با تمام هر آنچه وسواس نیز که وجود داشته باشد، باز هم کار سخت و دشواری به حساب نمی آید، اما در آن بخش ما تمام موسیقی ها و مکالمات و هر موضوعی که به صدا و صوت بازی مربوط بوده است را از بازی GTA V به اشتراک داریم و بدون هیچ کم و کاستی تمامی آن مکالمات را در این بخش از بازی خود نیز شاهدش خواهیم بود.

ممکن است این نظر شکل بگیرد که با وجود این موضوع در بازی حالتی کسل بار و تکراری پیش خواهد آمد، اما باید به این نکته اشاره کنیم که با وجود آن گستردگی و جزئیات و آیتم های متنوع و جالبی که در عنوان GTA V وجود دارد، هیچ گاه این اتفاق برای بازی GTA Online نمی افتد که دچار کسالت و تکرار شود و البته بخش های این قسمت از بازی بسیار محدود تر از GTA V می باشند.

در آخر راجع به بخش ها و قسمت ها ی مختلف موجود در این حالت بازی توضیحاتی را به همراه خواهیم داشت. بخش اصلی گیم پلی این حالت از بازی که تا به این جا مورد بررسی قرار گرفت، شامل بخش هایی همچون مسابقات، بخش Deathmatch و Free Mode و همچنین مراحل اصلی، می باشد.

در مراحل و سطح های اصلی که برای بازی در نظر گرفته شده است، بیشترین حد پیشروی و صعود، اختصاص داده شده است. اما بخش های دیگر بازی که به مراحل آزاد معروف هستند بیشتر از جنبه مالی و سرگرم کننده بازی برخوردار می باشند و با پیشبردن آن ها کمک شایانی به جلو بردن ماجرا و داستان بخش اصلی بازی نخواهند داشت.

در این بخش های آزاد و سرگرم کننده، بازیکنان به رانندگی، تیر اندازی و همچنین دزدی در بازی مشغول هستند که البته جای دارد که بگوییم این بخش های تعبیه شده در بازی بسیار جذاب و به صورت مهیج، تدارک دیده و طراحی شده اند. آن قسمتی از بازی که به مسابقات اختصاص داده شده، از بزرگترین و گسترده ترین قسمت ها ی بازی به شمار می آید که شامل مسابقات متنوع و جذاب زیادی برای بازیکنان است، مسابقاتی از قسمت ها ی Survival و همچنین مسابقات چتر بازی همچون جنگ هایی که در سطح خیابان روی می دهند.

مسابقات چتر بازی به آن دلیل انجام می شوند که، بازیکنان با مسابقه دادن با حریفان خود، بتوانند که امتیازات بالایی را بدست آورند و در مسابقاتی که در سطح خیابان انجام می شوند همانند ماشین سواری، دوچرخه سواری و البته موتور سواری، بازیکنان این امکان برایشان فراهم است که به واسطه تنظیماتی که برای آن ها در بازی قرار داده شده است، این مراحل را به چالش ها یی پر هیجان مبدل سازند.

آن گونه که به اطلاع رسانده اند، این عنوان GTA V بر آن قرار است تا در تاریخ اوسط ماه نوامبر که همان اواخر ماه آبان به شمار می آید، به عرضه و انتشار برسد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 4 =