بدترین بازی های سال ۲۰۲۰

بدترین بازی های سال 2020

سال ۲۰۲۰، سالی پر از انتشارات بزرگ بود. اگرچه بازی‌های زیادی وجود داشتند که انتظارات ما را به طور کامل برآورده می‌کردند، ولی تعدادی از بازی‌ها دقیقاً برعکس عمل کرده و باعث ناامیدی بازیکنان شدند. مسلماً تمام بازی‌ها نمی‌توانند برنده باشند، اما زمانی که قادر به برطرف کردن نیازها نباشند، نقص‌هایشان نیز بیشتر به چشم می‌آید. در اینجا به معرفی و بررسی بدترین بازی های سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

بازی Hyper Scape

بدترین بازی های سال 2020

این بازی بتل رویال که در طی چند سال اخیر به سرعت در میان محبوب‌ترین‌ها قرار گرفت، باعث شد که ناشران بزرگی مانند EA و Activision (و حتی Bethesda با آن حالت بتل رویال Fallout 76) تصمیم خود را برای ورود به رقابت اعلام کنند. تنها کمی زمان لازم بود تا Ubisoft نیز به آن‌ها بپیوندد. آن‌ها این کار را در اوایل سال جاری با Hyper Scape کردند، اما منصفانه است که بگوییم همه چیز می‌توانست بهتر پیش برود. نبردهای آن کمی بیش از حد بی‌نظم و آشفته هستند، متعادل‌سازی سلاح‌ها اصلا خوب نیست، دنیا و داستانی که در آن روایت شده چندان چنگی به دل نمی‌زند و در کل حس یک بازی عمومی را به بازیکن می‌دهد. Ubisoft در حال ویرایش مجدد این بازی است تا مشکلات اصلی‌تر آن را برطرف کند، اما فعلاً این بازی، جزو ناامیدکننده‌ترین بازی‌های ژانر بتل رویال است.

بازی Disintegration

بدترین بازی های سال 2020

Marcus Lehto،‌ خالق Halo به همراه تیم خود در V1 Interactive، چیز متفاوتی را با Disintegration امتحان کردند که البته با ادغام گیم‌پلی تیراندازی و استراتژی لایق حمایت هستند. داستان این بازی بسیار جالب‌تر از آن چیزی است که خود بازی ارائه می‌دهد. نبرد و استراتژی‌های آن گیرایی چندانی ندارند و با اینکه تجربه معقول و مناسبی را برای بازیکنان به همراه دارد. در بخش بازی‌های چند نفره خود دارای مشکلات اساسی است. تنها چند ماه پس از انتشار بازی، سرورهای آنلاین آن از کار افتادند و این تمام چیزی است که باید در مورد نحوه عملکرد V1 Interactive بدانید.

بازی Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

بدترین بازی های سال 2020

اولین حضور Pokemon Mystery Dungeon در Game Boy Advance و Nintendo DS یکی از منحصر به فردترین و لذت‌ بخش‌ترین اسپین ‌آف‌هایی است که نام Pokemon را حمل می‌کند، بنابراین تولید نسخه ریمیک آن برای Switch ایده جالبی بود. اگرچه جنبه روایی این بازی بسیار جذاب است (که این جذابیت موجب دوچندان شدن زیبایی بصری آن نیز می‌شود)، اما در مجموع، با مشکلات زیادی همراه است. ساختار تکراری، جنگ‌های بی‌رمق و سیاه‌چال‌هایی بی روح و خسته کننده، چند مورد از اشکالات این بازی بودند.

بازی Warcraft 3 Reforged

بدترین بازی های سال 2020

این چند سال است که Blizzard به سختی از پس این کار برمی‌آید. اما اوایل سال ۲۰۲۰ این فرصت عالی را داشت تا با Warcraft 3 Reforged طرفداران زیادی را به خود جلب کند. ریمستر بزرگ یکی از محبوب‌ترین بازی‌های آن‌ها در طول تاریخ نبود که اگر این موضوع صحت داشت و این بازی خوب از آب درمی‌آمد، طرفداران نارضایتی کمتری از سازندگان آن داشتند. اما متأسفانه، خوب از آب در نیامد. این بازی نه تنها یک ریمستر ضعیف بود،‌ بلکه دارای باگ‌های بیش از حد، مقررات عجیب در مالکیت محتوای تولید شده توسط کاربر و بسیاری مسائل دیگر بود. این واقعیت که خریدار Reforged، اساساً بازی اصلی را جایگزین کرد، اوضاع را از این هم بدتر می‌کند.

بازی Surgeon Simulator 2

بدترین بازی های سال 2020

اولین نسخه این بازی در طی سال‌های گذشته، به لطف اتاق‌های عمل خنده‌داری که داشت، طرفداران خوبی پیدا کرد. Surgeon Simulator 2 می‌بایست قوی‌تر از نسخه اول خود پیش می‌رفت، اما از همان ابتدای کار سیر نزولی داشت. در نسخه اول نیز نارضایتی‌هایی از ناجور بودن نحوه کنترل بازی وجود داشت، اما این موضوع در نسخه دوم کمی بیشتر به چشم می‌خورد، تا حدی که موجب ناامیدی بازیکنان شد. اگرچه هنوز هم چیزهای خنده دار زیادی در این بازی وجود دارد اما آنقدر کافی نیست که بتوان از ساختار تکراری آن چشم پوشی کرد.

بازی Resident Evil 3

بدترین بازی های سال 2020

تقاضا برای نسخه ریمیک Resident Evil 3 پس از انتشار RE2 در سال ۲۰۱۹ به طرز مضحکی زیاد بود و دلیل خوبی هم داشت. Capcom طرح شگفت انگیزی برای جبران کار خود داشت، مخصوصاً در رابطه با Mr. X که در واقع شکل نخست Nemesis است. متأسفانه، Resident Evil 3 جذابیت خود را از دست داد. Raccoon City به شکل اسف باری بلااستفاده ماند، تهدید Nemesis به عنوان یک دشمن شکارچی که برای مدتی شما را تعقیب می‌کرد، به شدت خنثی شد و بخش‌های مهمی از محتوای بازی اصلی بریده شده بود. RE3 به هیچ عنوان بازی بدی نبود. اما با وجود هزینه بالای تولید و ترفند‌های داستانی قوی‌ای که داشت،‌ بازهم نتوانست رضایت طرفداران را جلب کند.

بازی Mafia 2: Definitive Edition

بدترین بازی های سال 2020

مجموعه Mafia از بدو ورود خود، فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشت. اگرچه امسال با تولید ریمیک Mafia 1 پیروزی بی‌بدیلی را به دست آورد، اما کمی قبل‌تر از آن موجب نارضایتی طرفداران شده بود. Mafia 2: Definitive Edition در حالت ایده‌آل،‌ باید نسخه مدرنیزه شده قوی‌ای از بازی Mafia 2 در سال ۲۰۱۰ باشد، اما در نهایت اصلاً چنین نبود. مشکلاتی که در نسخه اصلی این بازی وجود داشتند همچنان بر قوت خود باقی مانده بودند و حتی به عنوان یک ریمستر نیز با وجود داشتن مجموعه‌ای از مشکلات فنی، باگ‌های عملکردی، مشکلات بصری و موارد دیگر، نسخه بدساختی بود.

بازی Madden NFL 21

بدترین بازی های سال 2020

چند سالی است که مجموعه Madden کمپانی EA Sports دارای یک روند نزولی است (مانند تعدادی دیگر از فرانچایز‌های ورزشی) و امسال Madden NFL 21 شاید در پایین‌ترین نقطه ممکن خود باشد. شاید همیشه به همین شکل بود و چیزی در آن تغییر نکرده است، اما در اصل همین خود یک مشکل محسوب می‌شود. این مجموعه‌ای است که مدت‌ها است نیاز به پیشرفت و تغییرات چشمگیری دارد، اما Madden 21 ترجیح داد این موارد را نادیده بگیرد.

بازی GodFall

بدترین بازی های سال 2020

Godfall اولین بازی‌ای بود که رسماً برای کنسول PS5 منتشر شد. این بازی که مبتنی بر غارتگری درون یک فضای غنی و فانتزی است، از آنجایی که طرفداران زیادی ندارد،‌ عده بسیار کمی در انتظار آن هستند. محصول نهایی که وارد بازار شد، چندان شایسته توجه نبود. مطمئناً مبارزات Godfall سرگرم کننده بود، اما درجه سختی آن غیرقابل تحمل، طراحی آن عجیب و غریب و از مکانیک بسیار عادی‌ای برخودار بود. علاوه بر این، دنیا و داستان آن نیز چندان چنگی به دل نمی‌زد.

بازی Call Of Duty: Black Ops Cold War

بدترین بازی های سال 2020

با توجه به تولید پردردسر و شتاب‌زده آن، بعید نیست که نتیجه ناامیدکننده‌ای دربرداشته باشد. Treyarch (با حمایت Raven Software) باید از یک سال پیش روی صحنه می‌رفت و اینطور که از این بازی پیدا است، به زمان بیشتری نیاز دارد. با اینکه مبارزات آن به اندازه کافی سخت بود، اما انگار زامبی‌ها بدون تغییر و حرکت بودند. علاوه براین،‌ بخش چند نفره آن مشکل کمبود محتوا داشت و تغییرات ایجاد شده در طراحی آن باعث می‌شد که همه چیز آشفته شود. نقشه‌ها نیز بیش از حد با کیفیت طراحی مغایرت داشتند.

بازی Torchlight 3

بدترین بازی های سال 2020

هنگامی که Echtra Games و Perfect World Entertainment اعلام کردند که Torchlight Frontiers در طول توسعه، مسیر خود را تغییر داده و با عنوان Torchlight 3 به بازار عرضه خواهد شد، نظر بسیاری از طرفداران این مجموعه را به خود جلب کرد. اما در نهایت مشخص شد که لیاقت این همه توجه را نداشت. این بازی به خاطر ساختار تکراری، پیشرفت بدون پاداش و مکانیک بیش از حد ساده‌ای که داشت، در دسته بازی‌های ناامیدکننده قرار گرفت. همانطور که در تمام بازی‌های مبتنی بر غارتگری مشاهده می‌شود، Torchlight 3 مطمئناً می‌تواند در آپدیت‌های بعدی خود به جبران این مسائل بپردازد. اما در حال حاضر هنوز اقدامی صورت نگرفته و نیاز به کار دارد.

بازی NBA 2K21

بدترین بازی های سال 2020

چند سالی است که NBA 2K به خاطر درگیری میان مکانیک‌های گیم‌پلی و نحوه درآمدزایی خود نارضایتی‌هایی به همراه داشته و متأسفانه NBA 2K21 نیز همین روند را در پیش گرفته است. حتی اگر بخواهیم این مدل درآمدزایی تهاجمی را نادیده بگیریم،‌ باز هم NBA 2K21 به خاطر کم بودن تعداد تغییرات اساسی که نسبت به نسخه قبلی خود داشت، ناامیدکننده است. این منجر به بروزرسانی‌ شده که حتی برای یک مجموعه ورزشی سالیانه نیز بسیار تکراری است. خوشبختانه، نسل بعدی این بازی بسیار بهتر از قبل است. اما گر همچنان با PS4 و Xbox One بازی می‌کنید تا ببینید که در آینده چه می‌شود، باید بدانید که هیچ امیدی به نسخه امسال NBA 2K نیست.

بازی Destiny 2: Beyond Light

بدترین بازی های سال 2020

با توجه به اینکه Destiny در طی این سال‌ها چندین بار طرفدارانش را هیجان‌زده کرده و گاهی هم موجب ناامیدی آن‌ها شده، بسیار عجیب است که هنوز هم به اندازه قبل موفق است. Bungie تغییرات عمده‌ای را در نحوه عملکرد Destiny 2 ایجاد کرده که البته با اینکه برخی از آن‌ها ارزش منتظر ماندن را دارند، مانند حمله ناگهانی و زیر مجموعه‌های Stasis، اما تعدادی از ایرادات، موجب شکست این بازی می‌شوند. گشت و گذار در یک محیط سرد و بی روح، یک داستان فراموش شدنی، طراحی نامطلوب مأموریت‌ها، کوئست‌های ناامیدکننده بعد از هر نبرد، کمبود محتوا در برخی از Modeهای اصلی. این لیست ایرادات همچنان ادامه دارد.

بازی Marvel’s Avengers

بدترین بازی های سال 2020

اگر در طول یک سال و نیم گذشته Marvel’s Avengers را دنبال کرده باشید، مطمئناً می‌دانید که از زمان اولین رونمایی آن در E3 2019، عده‌ای از مردم در مورد آن دچار شک و تردید شده بودند. این بازی به گونه‌ای تکراری، ضعیف و از لحاظ فنی کاملاً آشفته و نابسامان به نظر می‌رسید. البته دارای نقاط قوتی همچون مبارزات سرگرم کننده و لشکرکشی‌های بی عیب و نقصی نیز بود. اما مسائل فلج کننده‌ای مانند محتویات بدون انگیزه و سیستم غارتگری بی معنی آن نیز وجود داشت که کل بازی را تحت تأثیر قرار می‌داد.

 

منبع: GamingBolt

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 5 =