بدترین بازی های ویدیویی چند سال اخیر

بدترین بازی سال

به نظر شما بدترین بازی سال کدام اند؟ اکثر مواقع، تبلیغ و عرضه بازی‌های ویدیویی پا به پای هم پیش می‌روند. فرقی نمی‌کند دلیل این امر سازنده بازی، فرانچایزی که بازی به آن تعلق دارد، یا مقدار امیدوار کنندگی بازی در زمان عرضه باشد. عرضه‌هایی وجود دارند که اصلاً ما را هیجان ‌زده نمی‌کنند. بسیاری از آن‌ها انتظارات ما را برآورده می‌کنند و حتی تا سال‌ها در ذهنمان باقی می‌مانند، اما متأسفانه تعداد کمی هم وجود دارند که خاطره خوبی از خود بر جای نمی‌گذارند و به سرعت فراموش می‌شوند.

بازی ANTHEM 

چند سالی است که BioWare روند نزولی داشته، اما هیچکس انتظار نداشت این استودیو بازی‌ای بسازد که در همان سطح Anthem شکست بخورد. وقتی Anthem عرضه شد، از همان ابتدا در موقعیت بد و نامطلوبی قرار گرفت و به یک بازی احمقانه شهرت یافت. این بازی فاقد ویژگی‌های داستان‌ سرایی یا BioWare بود. با این حال افرادی هم که انتظار یک بازی شوتر غارتگری را داشتند، ناامید شدند.

اگر مشکلات فنی و طراحی عجیبی که برخی از بهترین ایده‌های بازی را تحت تأثیر می‌گذاشت هم به این موارد اضافه کنیم، تنها چیزی که برای ما باقی می‌ماند یک بازی طاقت ‌فرسا بود که در تلاش برای یافتن هویت خود بود. پشتیبانی وحشتناک پس از عرضه بازی Anthem نیز مانند پتکی بر سر طرفداران افتاد. اگرچه BioWare در حال کار و تعمیرات اساسی بازی است، اما می‌دانیم که بازگرداندن این بازی از مرگ به زندگی، کاری به شدت دشوار است.

بازی FALLOUT 76

اگرچه بازی Fallout 76 از چند جهت مفهومی به نظر می‌رسید، اما از لحظه‌ای که عرضه شد، افرادی در مورد اتفاقی که در بازی رخ می‌داد تردید داشتند. این مجموعه‌ای است که به دلیل شخصیت‌ها، مأموریت‌ها، داستان‌ها و گیم پلی انتخابی، از نظر تاریخی در ذهن همه افراد مانده بود. پس بازی Fallout که کلاً روی گیم پلی آنلاین تمرکز کرده باشد، قطعاً اشتباه کرده است.

موتور منسوخ و اسف‌بار Bethesda باعث شد بازی با اشکالات و بهینه ‌سازی وحشتناکی همراه باشد و این امر اصلاً ارتباطی به پلتفرمی که روی آن بازی می‌کنید ندارد. Bethesda اعتباری که به بازی تعلق می‌گرفت را به طور قانونی و کاملاً مشخصی تغییر داده است. در جایی که بسیاری از سازندگان سعی می‌کنند پس از چنین راه ‌اندازی فاجعه باری، ضررهای خود را متوقف کرده و برنامه‌ای برای پشتیبانی پس از انتشار بریزند، Bethesda روی Fallout 76 تمرکز کرده و مداوما بهبودها، تغییرها و اصلاحاتی عرضه می‌کند. همچنین محتوایی مانند Wastelanders و Steel Dawn که مطابق با چیزی بودند که مردم از بازی Fallout انتظار داشتند را کاهش داده است. خیر، Fallout 76 هنوز به یک بازی عالی تبدیل نشده، اما به مراتب بهتر از بازی عرضه شده است.

بازی WARCRAFT 3: REFORGED

Warcraft 3 یکی از بهترین بازی‌های Blizzard تا امروز و یکی از بهترین بازی‌های رایانه‌ای است که ساخته شده است. همچنین یکی از عالی‌ترین بازی‌های استراتژیک تمام دوران به شمار می‌رود. اینکه نسخه بازسازی بازی نتوانست دوام بیاورد به اندازه کافی بد بود، اما Warcraft 3: Reforged فراتر از این رفته و حتی موفق شد تجربه بازی اصلی را هم برای اکثر مردم نابود کند.

مشکلات فنی، طراحی عجیب، ویژگی‌های بد و تغییرات نادرست در بازی نهایی گرد آمده و مجموعه ناامیدکننده عظیمی را ایجاد کردند. مهم‌تر از همه اینکه Blizzard یک محتوای تولید شده توسط کاربر را داشته و این واقعیت که Reforged لزوماً جایگزین بازی اصلی شد (با این وجود که هر دو برای مشتریان مشابهی عرضه شدند) فقط باعث بدتر شدن اوضاع شد.

بازی LEFT ALIVE

Front Mission دقیقاً بزرگ‌ترین دارایی بازی‌های ویدیویی نیست و Left Alive بازی‌ای نبود که هرکسی بتواند آن را پیش‌بینی کند. اما به خاطر گیم پلی متمرکز آن بر پنهان‌ کاری، برخی وعده‌های جذاب و حضور هنرمند Metal Gear یعنی Yoji Shinkawa، باز هم یکی از بازی‌هایی بود که مردم درباره آن کنجکاو بودند.

Left Alive گرفتار یک سری مشکلات فنی شد. از تصاویر زشت گرفته تا انیمیشن‌های خنده‌دار بد و با وجود کنترل‌های وحشتناک و هوش مصنوعی نامتعادل، بازی به طور کلی یک کابوس محسوب می‌شد. افرادی بودند که قبل از عرضه، این بازی را پیشنهاد می‌کردند و می‌گفتند این بازی قرار است بزرگ‌ترین سورپرایز سال ۲۰۱۹ باشد. خب، به نوعی هم بود، هیچکس فکرش را نمی‌کرد این بازی تا این حد بد باشد.

بازی THE ORDER: 1886

دوست نداریم بی ‌انصاف باشیم، متوجه شده ‌ایم که بازی انحصاری پلی ‌استیشن ۴ Ready at Dawn یعنی The Order: 1886 خیلی هم بد نیست. این بازی دارای محیط جذاب و ارزش‌های تولیدی عالی است. همچنین یکی از بهترین ظاهر بازی‌های پلی ‌استیشن ۴ را دارد. اما آیا بازی با انتظارات بالای مردم مطابقت دارد؟ خیر.

تیراندازی شخص ثالث پوشش بازی فاقد اصالت و عادی بود و در برابر هرگونه خلاقیت و منحصر به ‌فرد بودنی قرار داشت که بازی از طریق تصاویر به دست آورده بود. زمان کوتاه بازی نیز یک ناامیدی بزرگ محسوب می‌شد و با وجود داستان ‌سرایی ناپایدار، محیط جذاب بازی نیز تحت‌الشعاع قرار گرفت. برای بازی‌ای مانند The Order: 1886 که پیش از عرضه منحصر به ‌فرد و جدید بود، تغییر سریع باعث شد به سرعت به تجربه‌ای فراموش ‌شدنی تبدیل شود.

بازی GHOST RECON BREAKPOINT

زمانی که در سال ۲۰۱۷، Ghost Recon خود را با یک تجربه سند باکس جهان باز Wildlands وارد دنیای بازی کرد، هیاهوی زیادی به پا نشد. بازی بدون مشکل نبود، اما برای هرکسی که بازی کرده بود، مشخص بود که Ubisoft بازی جالبی را ایجاد کرده است. بازی‌ای که امکان تبدیل شدن به یک چیز منحصر به ‌فرد و خاص را داشت. دنباله این بازی یعنی Ghost Recon Breakpoint این پتانسیل را به طور کامل نابود کرد.

بدترین بازی سال

هوش مصنوعی وحشتناک دشمن، مشکلات فنی زیاد، جهان باز آرامی که بسیار بزرگ‌تر از حد لازم بود، داستان خسته ‌کننده و موارد کاملاً غیرضروری ( سیستم خراب) که اساساً بازی را به سمت ضعیف بودن سوق داد. باید بگوییم Ghost Recon Breakpoint، یک ناامیدی عظیم بود. اگرچه مانند Fallout 76 باید به این نکته اشاره کنیم که از آن زمان به بعد بازی بروزرسانی‌های بسیاری داشته و کمی بهتر شده است.

Ubisoft به طور مداوم بازی را به ‌روز کرده و مواردی مانند همراهان هوش مصنوعی و خاموش کردن کل غنیمت را به بازی افزوده که همه این‌ها باعث شده ‌اند بازی بهتر شود. با این حال هنوز آن پتانسیل را ندارد، اما حداقل در حال حاضر دیگر یک فاجعه به شمار نمی‌رود.

بازی CYBERPUNK 2077  (کنسول‌ها)

Cyberpunk 2077 مورد انتظارترین بازی ویدیویی در دهه گذشته بود و CD Projekt RED هر کاری که می‌توانست انجام داد تا مطمئن شود هیاهوی مربوط به بازی در بالاترین سطح قرار دارد. شاید نباید این کار را می‌کرد. این بازی روی رایانه شخصی هنوز یک تجربه خوب است که می‌توانید به مقدار زیادی از آن لذت ببرید. اما بازی روی کنسول‌ها (به ویژه کنسول‌های نسل آخر)، با وجود مشکلات فراوان و مشکلات فنی یک فاجعه تمام‌ عیار است. با وجود همه این مشکلات ممکن است فکر کنید چگونه CDPR فکر کرده بازی آماده عرضه است؟

بدترین بازی سال

سونی در اقدامی بی‌سابقه بازی را به ‌طور کلی از PlayStation Store حذف کرد و هر کسی که بازی را به صورت دیجیتالی گرفته بود قصد پس دادن آن را به فروشنده داشت و در نهایت CDPR پذیرفت که وجه پرداختی بسیاری از مردم را پس بدهدو این شرایط باعث شد سهام CDPR سقوط کرده و سرمایه ‌گذاران به دلیل وعده‌های دروغین قبل از راه‌ اندازی (و در برخی موارد دروغ‌های بسیار آشکار) از شرکت شکایت کردند. حتی جدا از مسائل فنی، Cyberpunk 2077 نتوانست بسیاری از وعده‌های CDPR را عملی کند.

بازی MARVEL’S AVENGERS

حتی قبل از راه ‌اندازی Marvel’s Avengers، افرادی وجود داشتند که از نحوه جهت‌گیری بازی راضی نبودند. بسیاری از افراد یک تجربه سینمایی تک نفره داستان محور را می‌خواستند، ولی Square Enix می‌خواست این بازی یک شوتر سرویس زنده باشد. بالاخره ثابت شد که گمانه‌زن‌ها درست می‌گفتند. Marvel’s Avengers به‌ هیچ‌ وجه آنطور که باید خوب نبود. مأموریت‌های ملایم و تکراری، سیستم تجهیزات نابود و طیف گسترده‌ای از مشکلات فنی و همچنین مشکلات دیگر به این معنا بود که بازی به ‌هیچ ‌وجه شروع خوبی نداشته و این منجر به استقبال کم منتقدان و بازیکنان و در عین ‌حال ضرر سنگین Square Enix شد.

بدترین بازی سال

پشتیبانی بسیاری ضعیفی پس از راه ‌اندازی بازی وجود داشت. همچنین زمان بین بروزرسانی بازی و محتوای جدید بسیار کم بود. همین باعث ناامید شدن بیشتر بازیکنان شد. امیدواریم Square Enix و Crystal Dynamics به سرعت راهشان را پیدا کنند، در حال حاضر اوضاع خیلی خوب به نظر نمی‌رسد.

بازی NEED FOR SPEED PAYBACK

در طول دهه گذشته، فرانچایز Need for Speed تحت فشار زیادی بوده و چندین عنوان را عرضه کرده که باعث ناامیدی شدند. اما Need for Speed Payback سال ۲۰۱۷ برتر از همه بود. به جای اجرای یک گیم پلی حرکتی کاملاً عالی، تعقیب و گریزهای هیجان‌انگیز و شخصی ‌سازی وسایل نقلیه به صورتی که یک بازی مسابقه‌ای باید باشد، Payback داستان بسیار وحشتناک، سکانس‌های افتضاح و سفارشی‌سازی محدودی را ارائه کرد. از نظر مکانیکی، این بازی همچنان یک بازی بد به شمار نمی‌رفت، اما متأسفانه نقاط قوت آن زیر کوهی از درآمد زایی‌های تهاجمی مدفون شد. برای همین بازی با مکانیسم‌های غنیمتی همراه شد که کل تجربه طرفداران را نابود می‌کند.

بازی HOMEFRONT: THE REVOLUTION

بدترین بازی سال

Homefront: The Revolution یک مورد کلاسیک از بازی بود که دائماً وعده‌های درخشانی می‌داد، اما در لحظه‌ای بعد، تحت تأثیر مشکلات بسیار زیاد قرار گرفت. این بازی یک مبارزه اساسی، پیش ‌فرض جذاب بوده و مبارزه آن گاهی بسیار جالب و سرگرم‌ کننده بود. اما با مشکلات زیادی روبرو بود که یک تجربه شوتر را رو به نابودی می‌برد. مخفی‌ کاری نامطلوب، داستان ‌سرایی ناپایدار، طراحی‌های تکراری و مشکلاتی مانند دیگر بازی‌های موجود در این لیست، در این بازی نیز وجود داشت. مشکلات فنی هم در بازی دیده می‌شدند که گاهی باعث غیر قابل پخش بودن بازی می‌شدند.

 

منبع: GamingBolt

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =