بدترین باس ‌فایت‌ ها در بازی ‌های ۲۰۲۰

بدترین باس ‌فایت‌ ها

با نگاهی به گذشته، متوجه خواهیم شد که سال ۲۰۲۰، سال بسیار خوبی برای بدترین باس ‌فایت‌ ها بوده است. چه در ژانر نقش ‌آفرینی و چه در عناوین مترویدوانیا. با این وجود، تعدادی از این باس ‌فایت‌ها چندان مطلوب نبودند. همچنین مواردی دیده شده که علیرغم کیفیت بی‌نظیری که داشتند، به دلایل بی‌شماری ناامیدکننده بودند. اکنون به مرور ۱۰ نمونه از این باس ‌فایت‌ها می‌پردازیم، البته خطر لو رفتن داستان بازی‌ها نیز بسیار زیاد است.

۱- Nemesis در Resident Evil 3 Remake

اگرچه طراحی مجدد Nemesis در مقایسه با نسخه Resident Evil 2 remake بسیار بهتر انجام شده، اما با وجود تمام وحشتی که با ابهت خود به بازیکن منتقل می‌کند، به هیچ عنوان نمی‌تواند جای خالی برج ساعت و سایر المان‌هایی که از این بازی حذف شده را پر کند.

۲- Eramis در Destiny 2: Beyond Light

هیچ کس انتظار نداشت که Eramis، کسی که از قدرت Stasis بهره می‌برد، واقعاً یک تهدید پایدار باشد. حتی Oryx به مدت چند ساعت از The Taken King کنار گذاشته شد. ما انتظار باس ‌فایت بهتری داشتیم. Eramis حتی در حمله Deep Stone Crypt هم دوباره ظاهر نشد.

۳- Zero Day در Watch Dogs: Legion

قرار نیست کل داستان Watch Dogs: Legion را توضیح دهیم. خیانت و توطئه همچنان در این بازی موج می‌زند. اما به طور خلاصه، Sabine، هم‌ گروه شما در DedSec ،Zero Day است. کسی که تمام بمب ‌گذاری‌ها را برنامه‌ ریزی کرده است. او‌ تا قبل از اینکه به او خیانت شود، با Albion کار می‌کرد. برای رسیدن به این هدف، او سعی در تغییر Bagley دارد تا ctOS شهر را خاموش کند. بنابراین بازیکنان باید با این هوش مصنوعی کار کرده و در نهایت جلوی این حرکت را بگیرند. در مورد مقابله با Sabine، آیا نبرد سختی در پیش است؟ کشمکشی داغ، ناشی از خیانت یک رفیق؟ خیر. شما فقط باعث سقوط او شده و یک مرگ آهسته تصادفی را رقم می‌زنید. حتی با توجه به استاندارد‌های Watch Dogs نیز این باس ‌فایت بسیار افتضاح بود.

۴- Dragon God در Demon’s Souls 2020

استودیو Bluepoint Games در زمینه ارتقاء کیفیت بصری این بازی و برگرداندن آنچه که موجب جذابیت نسخه اصلی این بازی شده بود، عملکرد خوبی داشت. با این حال، اگر یک تغییر در آن صورت گرفته باشد، انتظار داریم که آن تغییر بر روی باس ‌فایت با Dragon God صورت گیرد. اما متأسفانه، تنها کاری که در این باس ‌فایت انجام می‌دهید، مخفیانه حرکت کردن، پرتاب چند نیزه و کشتن باس یا غول مرحله با کمترین تلاش است. این بازی در سال ۲۰۰۹ افتضاح بود و هنوز هم افتضاح مانده است.

۵- Kree Sentry در Marvel’s Avengers

در فینال Marvel’s Avengers ،MODOK با سر بزرگ کلاسیک و صندلی معلق خود،‌ یک باس محسوب می‌شود. با وجود اینکه مجبور به شکست دادن چندین ربات هستید، اما حداقل همین که می‌توانید در طول مبارزه در میان Avenger ها جابجا شوید، لذت بخش است. ناگهان مشخص می‌شود که MODOK یک Kree Sentry دارد. او این Kree Sentry را از کجا گرفته است؟ این اصلاً مهم نیست،‌ چرا که یک مبارزه نزدیک است.

۶- بازی Iron Cloud در Disintegration

این نبرد نهایی اصلاً چه بود؟ Romer و خدمه‌اش در حال جنگ با Iron Cloud، کشتی غول ‌پیکری هستند که در ابتدای بازی از آن فرار می‌کردند. هنگامی که شما در حال از بین بردن دشمنان هستید، ناگهان سنگ بزرگی به طرف کشتی شما پرتاب می‌شود و طی یک کات‌ سین فروپاشی آن را مشاهده می‌کنید. این اصلاً پایان خوبی نیست و متأسفانه با توجه به عملکرد بازی، احتمالاً شاهد ادامه‌ای برای داستان Disintegration نخواهیم بود.

۷- Final Boss در Fast and Furious Crossroads

هیچکس انتظار نداشت که این بازی به خوبی پایان یابد. هیچکس. اما حداقل ما امیدوار بودیم که در پایان، باس ‌فایت بی دردسری داشته باشد. شما با استفاده از یک نیزه برجک وسیله نقلیه باس را از بین خواهید برد. کاری که کم و بیش در اولین مأموریت بازی انجام داده ‌اید. اما این پایان داستان نیست. شما باید با یک راکت مسابقه دهید و به طرف آن موشک شلیک کنید. سپس به شلیک خود بدون هیچ فکری ادامه دهید! خیلی افتضاح است.

۸- Ordrak در Torchlight 3

بدترین باس ‌فایت‌ ها

انصافاً، Ordrak بدترین باس ‌فایت این لیست نیست، اما همچنان به طرز عجیبی ناامید کننده است. چرا که اژدهای Torchlight 1، پس از گذشت این همه سال، مجدداً به بازی برگشته است. مسئله این است که او به غیر از حملات جدید، هیچ پیشرفت بزرگ دیگری نسبت به قبل ندارد. حتی Netherlord از Torchlight 2 که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، بهتر از Ordrak بود.

۹- Macros در Godfall

بدترین باس ‌فایت‌ ها

آخرین مقابله با Macros، کسی که تبدیل به یک غول دیوانه شده و سعی در نابودی دنیا را دارد. هنگام مبارزه با این باس، متوجه خواهید شد که تهدید چندانی ندارد. Macros با همان سلاحی مبارزه می‌کند که شما نیز به آن دسترسی دارید. با این حال، او در استفاده از این سلاح به طرز جالبی شکست خورده و این کل مبارزه است. هیچ شکل دومی، یا مرحله اضافه، یا انفجار قدرتی که منجر به تغییر نوع حمله او شود، وجود ندارد. با توجه به کل بازی، نبرد مناسبی است، در غیر این صورت، یک روش وحشتناک برای پایان دادن به همه چیز است.

۱۰- Xemnas در Kingdom Hearts: Melody of Memory

بدترین باس ‌فایت‌ ها

باس فایت این بازی نه پیچیده و نه دیوانه کننده است. با توجه به کیفیت داستان بازی، بسیار ناراحت کننده است که Xemnas چنین باس فایتی داشته باشد. شما در یک فاز به او حمله می‌کنید و در فاز دفاع، لیزر را منحرف می‌کنید و یا از آن جاخالی می‌دهید که خوب به نظر می‌رسد. اما با نگاهی به باس فایت Kingdom Hearts 2 که شامل چندین فاز، اتفاقات سریع و حتی یک سکانس کشتار دسته جمعی بود، متوجه کمبود و پسرفت خیلی چیزها خواهید شد. ما حتی به جنگ Sora در کنار Riku هم نرسیدیم.

 

منبع: GamingBolt

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شانزده =