امکان اجرای بازی‌های دلخواه با هک Nintendo Switch

امکان اجرای بازی‌ها و برنامه‌های دلخواه با هک Nintendo Switch

اطلاعات داده شده در مورد کنسول نینتندو سوئیچ به گونه ای است که در ماه فوریه این کنسول با روشی هک شد که کاربران بتوانند سیستم عامل لینوکس را بر روی این کنسول نینتندو رند کرده و آن را به مرحله اجرا در بیاورند. چیزی که در حال حاضر مشخص شده است این است که هکر ها می توانند با شیوه جدید تری از هک نینتندو سوئیچ امکان اجرای بازی ها راداشته باشند و حتی خواهند توانست با این شیوه نرم افزار های حک شده را ایجاد کنند.

گزارشی که از طرف یوروگیمر منتشر شده است ، نشان دهنده این است که در هفته ای که گذشت هکر ها موفق شدند به وسیله یک لت نارسایی سخت افزاری در قسمت پردازش گر اصلی کنسول یعنی اندویدا تگرا X1 وارد سیستم عامل کنسول شوند. با در نظر گرفتن اینکه این روش هک شدگی توان خود را از ضعف امنیتی و سخت افزاری سوئیچ دریافت کرده است ، نینتندو قادر به رفع این مسئله نیست.

و تنها در صورتی این اتفاق می افتد که نسخه ی جدیدی به بازار وارد شده و این بدان معناست که حداقل به میزان حدود ۱۴ میلیون دستگاه نینتندو در سراسر جهان در با این هک روبرو شوند. نکته جالب در مورد این کنسول شیوه جیل بریک آن با آیفون است. یعنی اینکه اساسا ً این روش باید در ابتدای ورود به نرم افزار و اجرا شدنش به وسیله یو اس بی صورت بگیرد. برای اینکه چنین روشی اجرا شود لازم نیست از چیپ سخت افزاری استفاده شود، اما در آینده ای نزدیک تعدادی از این شرکت ها به ارائه ماده سخت افزاری برای استفاده از این روش خواهند پرداخت.

امکان اجرای بازی‌ها و برنامه‌های دلخواه با هک Nintendo Switch
امکان اجرای بازی‌ها و برنامه‌های دلخواه با هک Nintendo Switch

در صورتی که این روش اجرایی شود نرم افزاری که هم اکنون وجود دارد نمی تواند هک را شناسایی کند و کاربران نینتندو سوئیچ خواهند توانست بازی ها و نرم افزار های حک شده را که اصلی نیستند را هم بر روی این سوئیچ به اجرا در بیاورند.به علاوه یک نسخه از سیستم عامل لینوکس از طریق کنترل لمسی و فضای رابط کاربری که به شکل سه بعدی است بر روی نینتند و سوئیچ هایی که حک شده اند می تواند اجرا شود.

پس از گذشت نود روز در واقع همان هکری که این روش را اختراع کرد و با عنوان Fail Over Flow نام داشت، در اقدامی نینتدو، گوگل و انویدیا را از این مسئله مطلع کرد و پس از این کار هک نینتندو سوئیچ را منتشر کرد.در واقع می توان این روش را برای دستگاههای آنویدیا شیلد و تبلت های پیکسل بریا سی شرکت گوگل اجرایی کرد. از ماه دسامبر تبلت های گوگل به شکل نا محسوسی از بازار بیرون آمدند.

امکان اجرای بازی‌ها و برنامه‌های دلخواه با هک Nintendo Switch
امکان اجرای بازی‌ها و برنامه‌های دلخواه با هک Nintendo Switch

در واقع این شیوه هک کردن بریا کسانی مناسب است که تمایل دارند بازی های غیر قانونی را بر رو کنسول نینتند به اجرا در بیاورند. برای مبارزه کردن با روش های اجرای این بازی های غیر قانونی بر روی کنسول هایی که در بازار موفق بوده و فروش آنها خوب است گیمر ها مجبور هستند که کنسول ها را به روز رسانی کنند. به دلیل اینکه نمی توان با هیچ راهی نمی توان دستگاه ها هک شده نینتندو سوئیچ ر ا شناسایی کرد، نمونه هایی که از این دستگاه ها در بازار قرار دارند دستکار نمی شوند.

آخرین مدل نرم افزار نینتندو سوئیچ از ارائه یک مدل کاملا جدید از سوئیچ را عنوان می کند که بدین معناست که نینتندو برای مقابله با هک آمادگی دارد. با توجه به موارد گفته شده و اینکه در روز های ابتدایی ارائه این شیوه در بازار هستیم، می توان به صراحت بیان کرد که هیچ نرم افزاری که به شکل هماهنگ برای اجرای این هک نینتدو سوئیچ وجود داشته باشد موجود نیست، نمی توان بازی های غیر قانونی را هم بر روی این کنسول اجرا کرد.

با ورود کنسول جدید نینتدو به بازار کاربران این امکان را خواهند داشت که هر جایی که خواستند بتوانند بازی کنند. در حقیقت در قسمت مرکزی یا همان هسته این کنسول یک دستگاه تبلت موجود است که به پردازنده NVIDA Tegra مجهز بوده و با بهره گیری از فناور یNVN خواهد توانست از تمام امکان سخت افزاری خود بهره بگیرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =