بررسی بازی Hitman 2 از کمپانی IO Interactive

طراحی ماموریت ها در بازی Hitman 2

تا الان همه ی نسخه های Hitman از ضعف بخش داستانی برخوردار بودند و عمده ی نسخه های هیتمن در بخش داستان بصورت کلیشه ای و خیلی ضعیف کار کرده بودند اما در بازی Hitman 2  بخش داستانی پیشرفت های چشمگیری را به خود دیده است و روایت داستانی نسبت به نسخه های قبل بسیار گیراتر و پرمحتواتر شده است تا جایی که شاید بتوان گفت بخش داستانی Hitman 2 یکی از نقاط قوت این بازی بحساب می آید.

بازی Hitman 2
بازی Hitman 2

کمپانی IO Interactive سال های بسیاری است که با سری بازی های Hitman محبوبیت زیادی در بین هوادارن کسب کرده است؛سری بازی هایی که از همان نسخه های ابتدایی خود مخفی کاری و نفوذهای بیصدا عنصر اصلی بازی بحساب می آمد. شما نقش قاتل بیرحمی را دارید که برای سازمان های جاسوسی نقش پاک کننده را بازی می کنید و با تعقیب هدف های از پیش تعیین شده،آن ها را در زمان و مکان درست منهدم می کنید.

متاسفانه تا الان همه ی نسخه های Hitman از ضعف بخش داستانی برخوردار بودند و عمده ی نسخه های هیتمن در بخش داستان بصورت کلیشه ای و خیلی ضعیف کار کرده بودند اما در بازی Hitman 2  بخش داستانی پیشرفت های چشمگیری را به خود دیده است و روایت داستانی نسبت به نسخه های قبل بسیار گیراتر و پرمحتواتر شده است تا جایی که شاید بتوان گفت بخش داستانی Hitman 2 یکی از نقاط قوت این بازی بحساب می آید.

در نسخه ی قبلی هیتمن نقاط کور و شخصیت های بسیاری وجود داشتند که در هاله ای از ابهام به سر می بردند اما خوشبختانه در این نسخه شخصیت پردازی خوبی انجام شده است؛و توضیحات زیادی درباره ی این شخصیت ها وجود دارد که به روشن شدن داستان بازی کمک می کند.

بازی در بخش گیم پلی شباهت زیادی به نسخه های قبل خود دارد،اما پیشرفت های خوبی نیز در این بخش شاهد بوده ایم، اینطور که پیداس کمپانی IO Interactive تاکید زیادی بر تنوع قتل ها دارد و روش های زیادی را برای انجام ماموریت ها و قتل ها برای شما فراهم دیده است.

بطور مثال کشتن های با دستان خالی و یا سیم مخصوص خفه کردن و بسیار راه های جذاب دیگر برای از بین بردن هدف هایتان که همه و همه برای جلوگیری از یکنواختی بازی ایجاد شده اند؛خوشبختانه بازی Hitman 2 انقدر در بخش تجهیزات خلاقیت و وسواس به خرج داده است که شما تا انتهای بازی فرصت استفاده از روش های بسیاری برای کشتن دارید که باعث لحظات مهیجی برای شما می شود.

طراحی ماموریت ها در بازی Hitman 2
طراحی ماموریت ها در بازی Hitman 2

طراحی ماموریت ها در بازی Hitman 2

بازی در بخش طراحی ماموریت ها و مراحل انقدر با مهارت کار کرده است که شما را قطعا به انجام دوباره ماموریت ها وا می دارد؛ انجام دوباره ماموریت ها یعنی کشتن دشمنانتان به روش های خلاقانه دیگر و این مساله انقدر تکرار می شود که شما را تبدیل به قاتلی حرفه ای می کند. با توجه به تنوع بالای بخش از بین بردن دشمنان تکرار مراحل با کلیشه همراه نیست بلکه تنها باعث جذابیت بیشتر برای شما می شود تا از تمام تجهیزاتتان استفاده کنید.

در طراحی مکان های بازی شاهد دوربین های امنیتی بسیار زیاد و ماموران هستیم که به جذابیت و البتع سختی بازی افزوده است اما با تمام این ها متاسفانه دشمنان شما مانند نسخه های قبلی هوش مصنوعی آزار دهنده ای دارند بطوریکه اگر تعدادشان زیاد نباشد خیلی وقت ها شما برنده میدان نبرد هستید،بنابراین از این رو بهتر است که برای کشتن حریفان خود از روش های مخفی کاری استفاده کنید چرا که بخش حمله مستقیم بازی چالش زیادی را برای شما به همراه ندارد.

بازی هیتمن در بخش طراحی صحنه ها خارق العاده عمل کرده است و IO interactive در طراحی جغرافیای محیط اطراف شما از تمام هنر خود استفاده است که نتیجه آن خلق محیط ها گرافیکی فوق العاده و جلوه های زیبای بصری شده است.این جزئیات بالا در کنار تنوع بالا روش های انجام دادن ماموریت شما را هر چه بیشتر به انجام چند باره ماموریت ها ترغیب می کند.

سری بازی های هیتمن درسال های قبل شاید حرف زیادی در برابر بازی های دیگری این سبکی نداشته است،بازی هایی مانند متال گیر و یا اسپلینتر سل اما هیتمن ۲ بازی است که می تواند از بعضی جهات با این بازی ها رقابت کند و مثل نسخه های قبلش خیلی دست و پا بسته نیست، هرچه باشد سری بازی های هیتمن آنقدر محبوبیت داشته است که حتی از روی آن چندین فیلم جذاب ساخته اند که تجربه این بازی ها را در قامت یک فیلم نیز داشته باشید؛شخصیت اصلی بازی یعنی مامور ۴۷ در طی سالیان با حفظ ظاهر خود تبدیل به یکی از مخوف ترین و حرفه ای ترین قاتل ها شده است؛بطوریکه حتی تتو بارکد آن که پشت سرش قرار دارد تبدیل به برندی انحصاری برای هیتمن شده است.

این بازی امتیازات مثبت زیادی از کاربران و منقدین دریافت کرد بطوریکه کمپانی IO Interactive قرار است تا مدت های زیادی به پشتیبانی از این بازی بپردازد و با بسته های الحاقی ماموریت ها و گزینه های شخصی سازی جدیدی به بازی اضافه کند، همچنین در این نسخه هیتمن شاهد اضافه شدن بخش آنلاین بازی شده ایم که می توان از آن به عنوان نقطه عطف بازی Hitman 2 یاد کنیم، در این بخش شما و افراد دیگر در یک جهان بر سر یک هدف با یکدیگر به رقابت می پردازید که بسیار جذاب و چالشی است و قطعا رقابت پر هیجانی را برای شما به ارمغان می آورد و اینطور که پیداس با توجه به این حجم علاقه به این بازی این کمپانی سرمایه گذاری طولانی مدتی را برای این بازی مورد نظر دارد طوریکه تا سال ها شاهد بسته های الحاقی این بازی خواهیم بود.

طی اعلام جدید این کمپانی قرار است در ماه جولای بسته ای عرضه شود که دارای محتویات جدیدی برای کاربران بازی Hitman 2 است که قطعا با توجه به سابقه این بسته ها قطعا جذابیت های زیادی خواهد داشت،با توجه به اعلام کمپانی این محتویات شامل ماموریت هایی است که با یک زمان بندی مشخص در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و البته کاربران برای دسترسی به این محتوا باید لگسی پک این بازی را تهیه کرده باشند.

بطور مثال در یکی از این ماموریت ها شما باید گروه موسیقی را از بین ببرید که چالش های بسیار زیادی را برای شما بوجود می آورد که البته با کمی تمرین و وقت گذاشتن در بازی به راحتی می توانید به هر مشکلی غلبه کنید. در کل ماموریت های بازی در فضاهای متنوع و زیبایی طراحی شده است که از این لحاظ تجربه خوبی برای شما دارد بطور مثال بعضی از ماموریت ها در بخش های ساحلی و یا بعضی دیگر در جنگل های انبوه و یا کوهستان های برفی اتفاق می افتد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + نوزده =