بررسی بازی های واقعیت مجازی و معرفی بازی Five Nights at Freddy’s VR

نسخه واقعیت مجازی بازی Five Nights at Freddy's VR: Help Wanted

بازی Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted یک بازی با یک ایده ی جدید است. این بازی در یک لحظه صحنه ها و رخدادهای ترسناکی را به بازی کننده نشان می دهد و به همین خاطر یک بازی جذاب در میان بازی کنندگان شناخته می شود. مدتی پیش اخباری از ارئه ی نسخه ی واقعیت مجازی این بازی فراگیر شد.

نسخه واقعیت مجازی بازی Five Nights at Freddy's VR: Help Wanted
نسخه واقعیت مجازی بازی Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted

بازی Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted یک بازی با یک ایده ی جدید است. این بازی در یک لحظه صحنه ها و رخدادهای ترسناکی را به بازی کننده نشان می دهد و به همین خاطر یک بازی جذاب در میان بازی کنندگان شناخته می شود. مدتی پیش اخباری از ارئه ی نسخه ی واقعیت مجازی این بازی فراگیر شد.

کمپانی سونی منتشر کننده این بازی سکوت کرد تا اینکه در نمایشگاه State of Play سکوت خود را شکست  و این خبر را با نمایش یک ویدئوی کوتاه تصدیق کرد. بر اساس این خبر از این پس بازی Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted برای دارندگان هدست های واقعیت مجازی پلی استیشن VR در دسترس قرار می گیرد.

ویدئوی کوتاه پخش شده این بازی وهم آلود در از اضافه شدن بخش های فکری به بازی خبر می دهد. این بازی اکنون منتشر شده است ولی فقط دارندگان پلی استیشن VR قادر به تجربه ی این بازی وهم آلود هستند. لازم به ذکر است که می تونید در این بازی ار دسته های PD MODE و DUALSHOCK استفاده کنید.

البته استفاده از دسته فقط در مراحل فکری به کار می آید. در طی این نسخه از بازی باید مجموعه ای از عروسک ها را بدست بیاورید. ابن بازی اکنون برای پلی استیشن VR منتشر شده است ولی انتظار می رود در آینده ای نه چندان دور نسخه ی رایانه ای آن نیز ارائه شود. نا گفته نماند که همزمان با این بازی دو بازی Blood & Truth و  Troves Saves the Universe منتشر گردیدند.

دو بازی نامبرده نیز بازی های واقعیت مجازی هستند که توسط کمپانی سونی منتشر شده اند. در بازی Blood & Truth شما درغالب کاراکتر در بازی حضور پیدا کرده و از دید آن رخدادهای بازی را مشاهده می کنید. این بازی اسلحه محور یک روند منطقی و واقعی دارد. بدین صورت که می توانید اسلحه ای راه که متعلق به شماست را پر از تیر کنید.

برای تجربه این بازی دو عدد کنترل گر برای نقل مکان در دنیای بازی نیاز دارید. همچنین می توانید بدون اینکه بایستید به بازی ادامه دهید. در بازی قادر هستید تا همانند تیر اندازی واقعی نشانه گیری کنید و هدف خود را متلاشی کنید. در این بازی حرکات شما در محیط راحت تر بوده و تقریبا بدون اینکه اشتباهی در واکنش های شما رخ دهد یک مسیر را طی کنید.

جالب است که می توانید در یک آن از دواسلحه استفاده کنید. هنوز بازی های واقعیت مجازی آن قدر پیشرفت نکرده اند که بتوانید تحرک زیادی در آن داشته باشید اما تا حدی حرکت می تواند در روند بازی تغییراتی ایجاد کند. در واقع در بیشتر بازی های می توانید خیلی راه به جلو پیشروی کنید. Blood & Truth هم از این قائده جدا نیست.

در این بازی به پشت سر دید ندارید به همین خاطر طراح دشمنان را جلوی شما طراحی کرده است. این بازی داستان جالب و پر ماجرایی دارد. در این بازی یک گروه خلافکار که نسبت فامیلی با هم دارند از چنگال قانون گریخته و به شهر دیگری پناه برده اند و از اینجای بازی است که مراحل هیجان انگیز بازی استارت خود را می زند.

شما هم عضوی از این گروه فراری هستید که باید با مردان قانون مبارزه کنید.

انتشار نسخه ی واقعیت مجازی بازی Troves Saves the Universe

بازی Troves Saves the Universe نیز تا پیش از این برای پلی استیشن ۴ و پی سی ها در دسترس قرار داشت. به دلیل جذابیت ها و ماجراهای بی شمار بازی طراحان تصمیم گرفتند تا نسخه ی واقعیت مجازی آن را نیز منتشر نمایند. امروزه می توان این اثر را جز دوست داشتنی ترین آثار کمپانی سونی دانست.

مکانیزم بازی بسیار ساده است اما می تواند شما را به شدت به خود جذب کند. نکته ی خلاقانه در مورد این بازی این است که می توانید به صورت ساده و همچنین به صورت واقعیت مجازی بازی را تجربه کنید. این بازی نیز همانند بازی نامبرده ی پیشین در شش ساعت به اتمام می رسد و در همین شش ساعت معنی واقعی بازی واقعیت مجازی را به شما می فهماند.

گرافیک بازی دو بعدی است همچنین داستانی در بازی روایت نمی شود اما این دو دلیل نمی توانند از محبوبیت بازی کم کند. لازمه ی موفقیت در این بازی تمرکز بالا و هوشیاری است. اگر می خواهید بازی را با رایانه ی شخصی تجربه کنید نیازمند ویندوز ۷ و ۸.۱ و ۱۰ هستید که باید ۶۴ بیتی باشد.  امروزه این بازی با قیمت ۲۵ دلار فروخته می شود.

واقعیت مجازی
واقعیت مجازی

تا به اینجا از کلمه واقعیت مجازی زیاد استفاده کردیم اما واقعیت مجازی چه مفهومی دارد؟ واقعیت مجازی این امکان را به کاربر می دهد تا یک دنیای مجازی را به صورت واقعی  و حقیقی لمس کند. بر همین اساس سونی پلی استیشن وی آر را همراه با هدست هایی مخصوص به بازار عرضه کرده است.

شما به کمک این هدست ها در دنیای بازی قرار می گیرید و با دنیای بازی ارتباط برقرار می کنید. از زمان انتشار این هدست ها و کنسول ها بیش از ۵۰ بازی برای آن ارائه شده است. هدست ها انواع گوناگونی دارند. این هدست ها اوایل توسط کمپانی سونی عرضه می شدند اما کم کم کمپانی های دیگری نیز به ارائه ی آن پرداختند.

در این بین هدست های تولید شده توسط کمپانی مایکروسافت و اچ تی سی بهترین هدست ها را تولید کرده اند که می تواند یک تصویر با کیفیت از بازی را ارائه دهد. در این میان هدست های پلی استیشن وی آر کیفیت چندانی ندارند. شما با هدست های وی آر می توانید ۹۰ درجه چرخش درمحیط انجام دهید.

در صورتی که در هدست های قوی کمپانی نامبرده این چرخش تا ۱۰۰ درجه است پیش بدیهی است که  در این هدست ها محیط گسترده تری را می بینیم. شما وقتی پلی استیشن وی آر را تهیه می کنید در واقع باید یک پک کامل را تهیه کنید.

در این پک یک هدست وی آر، یک واحد پردازشگر، یک هرفون و کابل ها و سیم های مخصوص قرار داده شده است. برای اینکه بیشتر در محیط بازی نفوذ کنید و تجربه ی بهتری از بازی داشته باشید باید به طور جداگانه دوربین و کنترل کننده های پلی استیشن ۴ را خریداری نمایید. این لوازم ضمن ارائه ی یک تجربه ی لذت بخش برای بازی برای ارتباط ما با دنیای بازی ضروری هستند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 3 =