معرفی و بررسی بازی Far Cry 4 از شرکت فرانسوی Ubisoft

بازی Far Cry 4

شرکت فرانسوی Ubisoft در این روزها تایید کرد که بازی Far Cry 4 ، با رزولوشن ۱۰۸۰p بر روی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان اجرا می شود. پس از این اعلام، Alex Hutchinson  کارگردان این بازی در صفحه خود اعلام کرد که اگر تفاوتی در رزولوشن این دو نسخه وجود داشته باشد، انقدر کم هست که به هیچ وجه کاربران متوجه نخواهند شد.

بازی Far Cry 4
بازی Far Cry 4

شرکت فرانسوی Ubisoft در این روزها تایید کرد که بازی Far Cry 4 ، با رزولوشن ۱۰۸۰p بر روی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان اجرا می شود. پس از این اعلام، Alex Hutchinson  کارگردان این بازی در صفحه خود اعلام کرد که اگر تفاوتی در رزولوشن این دو نسخه وجود داشته باشد، انقدر کم هست که به هیچ وجه کاربران متوجه نخواهند شد. وقتی یکی از کاربران Hutchinson درباره تفاوت های ایکس باکس و پلی استیشن ۴ سوال کرد او این گونه جواب داد:

به نظر من تفاوت چندانی میان این دو نسخه وجود ندارد. ولی برخی از طرفداران هستند که می گویند برگ های درخت ها در آن کنسول بیشتر از کنسول دیگری است. در نتیجه بهتر این است که بگوییم هیچ تفاوتی وجود ندارد.

بار دیگریکی از کاربران پرسیده است که چرا Ubisoft رزولیشن بازی را پایین نمی آورد و فریم ریت بازی را بالاتر نمی برد، الکس هاچینسون این گونه جواب داده است که:

اگر این کار را انجام می دادیم، برخی ها نسبت به پایین بودن رزولیشن بازی شکایت می کردند.

عملکرد گرافیکی بازی Far Cry 4

پس از تمام شدن این سوال ها و پاسخ ها، وبسایت Gamespot با Ubisoft تماس گرفته و در رابطه با عملکرد گرافیکی بازی Far Cry 4 از آن ها سوالاتی پرسیده است. سخنگوی اینشرکت در جواب به عملکرد گرافیکی فار کرای ۴ گفته است که:

در حالی که بیش از یک ماه به عرضه ی بازی Far Cry 4 باقی مانده است، گروه ما سعی می کند تجربه ی مفید بازیکنان از گیم پلی بازی رابه نتیجه برساند. در حال حاضر ما رزولیشن بازی را انتخاب نکرده ایم، اما همان طور که Alex گفته است هدف ما بر روی تمامی پلتفرم ها رزولیشن ۱۰۸۰P است.

Far Cry 4 هم اکنون برای پلتفرم های PC, Ps3, Ps4, Xbox 360 و Xbox One در دست تولید می باشد و در تاریخ ۱۸ نوامبر برای این پلتفرم ها به بازار عرضه خواهد شد. 

Share Play پلی استیشن ۴ برای مهمان با رزولوشن ۷۲۰p اجرا می شود. خصوصیت Share Play کنسول پلی استیشن ۴، به کاربران عزیزاجازه می دهد که بازی های خود را از یک کنسول به کنسول دیگر انتقال دهند.

مطمئنا بسیاری از علاقه مندان و کاربران کنسول پلی استیشن ۴ مشتاقانه منتظر استفاده از این قابلیت هستند، ولی شرکت سونی تایید کرده است که رزولوشن تصاویر دریافتی کسانی که در Share Play به عنوان مهمان حضور دارند، ۷۲۰p خواهد بود.

Share Play یکی از اپشن های جدید کنسول پلی استیشن ۴ است که با آپدیت ۲.۰ این کنسول منتشر خواهد شد. Share Play به دارندگان این کنسول نسل هشتمی و کسانی که دارای اکانت PS PLUS هستند، اجازه می دهد که دیگر دوستان و علاقه مندان را به بازی خود دعوت کنند.

کاربران محترم می توانید از این قابلیت برای بازی هایی که دارای بخش گروهی و CO-OP هستند استفاده کنید و با دوستانو هم گروهی های خود به بازی کردن بپردازید. وب سایت یوروگیمر یکی از مهمانان مراسم شرکت سونی برای رونمایی از اپشن های جدید پلی استیشن ۴ بود و توانست قابلیت Share Play را از نزدیک امتحان کند.

یوروگیمر عنوان می کند که دو کاربر در دو کنسول پلی استیشن ۴ که با استفاده از شبکه ی کابلی به اینترنت اتصال داشتند، در حال انجام بازی فیفا ۱۵ بودند. تصویری که کاربر مهمان دریافت می کرد در رزولوشن ۷۲۰p بود و هیچ ایرادی در هنگام اجرای بازی ایجاد نمی شد اما بازی کمی دچار افت نرخ فریم شده بود.

بازی Far Cry 4
بازی Far Cry 4

سری Far Cry همیشه به عنوان یکی از بازی های بسیار معروف و جذاب و بزرگ بوده است. قسمت چهارم از این سری که برای اولین بار پا به نسل هشتم گذاشته است نظرهی زیادی را در پی داشت.

وقتی که  دو سال پیش Far Cry 3  مانند یک رویداد غیر قابل پیش بینی و جذاب توسط استودیو یوبی سافت مونترال به این مجموعه نیروی تازه ای بخشید و آن را از نو زنده کرد، خیلی از کاربرانی که دل خوشی از نسخه های نصفه و نیمه ی قبلی نداشتند، خود را در مقابل تجربه ای به هم پیوسته وجذاب و نفسگیری پیدا کردند. اما فارکرای ۳ بدون نقطع ضعف نبود، اما این ضعف ها و گره ها دلیل نمی شود که این بازی بی نظیر کیفیت واقعی خودشو از دست بدهد و کاربران عزیز لذت نبرند.

از سخنرانی های واس مونتنگرو، شخصیت منفی داستان گرفته تا گیم پلی ای که هر تکه اش مانند یک مار پیچ به هم تنیده و تو در تو با هم ارتباط دارند. و به مرکز اصلی بازی خون رسانی می کردند. که این خو سبب می شود که نفستان حبس شود و هیجان زیادی را تجربه کنید؛ و می گووید کاش ادامه داشت.

حالا یوبی سافت به حرف ها گوش داده است و درخواست تان را در قالب Far Cry 4  عملی کرده است. اما ایراد کار اینجاست که مدتی که از بازی می گذرد، کم کم متوجه می شوید که انگار یوبی سافت حرف شما را جور دیگگری متوجه شده است.، یا اصلا به روی خودش نیاورده استکه درخواستتان چه جچیزی بوده است.

. در هر صورت وقتی گفته می شود «کاش ادامه داشت» منظور Far Cry 4 نبود! منظور رشد بود. منظورمان این بوداست که کیفیت نکات خوب نسخه ی قبل را به سطح بالاتری و بهتری ارتقا بدهید و. اما یوبی سافت چه کار کرده؟ به رسم فرمول موفق بلاک باسترهای این روزهایش، سر کیفیت را برای رسیدن به کمیتی زودگذر با بی رحمی و شفقت و بی توجهی بسیار تمام سلاخی کرده است.

فارکرای ۴ به معنای واقعی کلمه اگر نخواهیم غلو کنیم همان نسخه ی قبلی است که حالا در زمانی دیگر با اضافه شدن مقداری فیل و گرگدن و هلیکوپتر و وینگ سوت و دو جین روانی جدید درست شدده است.. کوه ها و دشت های زمین پر از ماموریت های اصلی و فرعی است، این اضافه شدن ها تا وقتی که تفاوتی در تجربه هیجان و احساسات کاربرنداشته باشد به دردی نمی خورد.

فارکرای ۴ درست برای کاربرانی است که باز هم همان فارکرایِ تکراریِ موفقِ و تکراری چند سال پیش را می خواهند و دوست دارند. بله، بازی در بازخوانی خودش کم و کسر ندارد. این تکرارشاید برای کاربرانی که عاشق اکشن های شلوغ و تیراندازی های تمام ناشدنی و معتادانِ شکارِ حیوانات، خبر خوشی باشد؛ و دوست داشته باشند اما خیلی از کاربرانی که بعد از ۲۰ ساعتی که در «کیرات» بوده اند، مطمعنا به این می رسند که عروسکی بیش نبوده اند و چیز جدید، جالب و متفاوتی را ندیده و تجربه نکرده اند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 1 =