بررسی بازی پلی استیشن ۴ Samurai Warriors 4 Empires

بازی samurai Warriors 4: Empires

بازی samurai Warriors 4: Empires یک بازی ژاپنی و اکشن و ماجراجویی است که توسط استودیو Omega Force با سابقه کار ۲۳ ساله در زمینه طراحی بازی طراحی و ساخته شد و Tecmo koei وظیفه انتشار آن را در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۱۶ با پلتفرم های پلی استیشن سه و چهار و وپلی استیشن ویتا را برعهده داشت.

بازی samurai Warriors 4: Empires
بازی samurai Warriors 4: Empires

بازی samurai Wariors 4: Empires یک بازی ژاپنی و اکشن و ماجراجویی است که توسط استودیو Omega Force با سابقه کار ۲۳ ساله در زمینه طراحی بازی طراحی و ساخته شد و Tecmo koei وظیفه انتشار آن را در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۱۶ با پلتفرم های پلی استیشن سه و چهار و وپلی استیشن ویتا را برعهده داشت. از سری بازی های طراحی شده توسط این استودیو می­توان به سلسله رزمندگان، سامورایی جنگجو و حمله بر روی تیتان اشاره کرد. نسخه سوم از این بازی در اوایل سال ۲۰۱۲ منتشر شد و سپس در ۲۰ مارس ۲۰۱۴ نسخه چهارم این بازی توسط ژاپنی ها به دنیای بازی های کامپیوتری عرضه شد. بازی samurai Wariors 4: Empires از دو درجه سختی برخوردار است و گیمر ها در نقش قهرمان های قدیمی مشهور پادشاهی ژاپن بوده اند. در این بازی سلاح هایی از جمله شمشیر، کمان و تپانچه و تفنگ نیز استفاده می­شود. حالت بازی به صورت تک نفره می­باشد.

داستان بازی samurai Warriors 4: Empires

داستان با وجود کاراکتر های مختلفی که دارد به چند بخش تقسیم می­شود و بازیکن می­تواند در طول بازی به جای چند کاراکتر قهرمانی از جمله Sanada Yukimura بازی کند اما این در حالی است که بخش دیگر طراحی شده در بازی به بازیکن امکان خلق کاراکتر جدید به سلیقه بازیکن را نیز می­دهد. در قسمت مبارزات گروهی که در بازی طراحی شده است، انفجارهای بزرگ و افکت های تصویری با وجود خون تصاویری خشن و دلخراش را ایجاد می­کند. نسخه ای که هم اکنون از بازی samurai Wariors 4: Empires  در دست گیمر ها است، آخرین نسخه طراحی شده از این گیم به حساب می­آید. طراحی این بازی به طوری است که حرکات و فنون شرقی با سرعت بسیار بالا و وجود استراتژی برای انجام فتوحات سرزمین ها به خوبی برنامه ریزی شده­ اند. در بازی samurai Wariors 4: Empires گزینه ­ای قرار داده شده است با نام genesis mode که گیمر می­تواند با استفاده از این گزینه قلمرویی با سلیقه خود برای خود طراحی کرده و میزان سلاح و مهمات خودرا برنامه ریزی کرده و از مبارزه لذت زیادی ببرد. دراین بازی کشورهای مختلفی به عنوان قرارگاه برای مبارزات وجود دارد که میزان قدرت هر قرارگاه به قدرت ملی آن کشور بستگی دارد به طوری در بازی اگر دقت کنیم می­بینیم که محدوده کشور ژاپن را نسبت به کشورهای دیگر بزرگ تر و برتر طراحی کرده اند. در واقع متن اصلی بازی samurai Wariors 4: Empires  جنگ میان شخصیت های سیاسی و نظامی بر سر اقتباس قدرت می ­باشد و حدو ۵۰ سال از تاریخ را برای گیمر بازسازی می­کند و شخصیت اصلی و افسانه ای بازی به نام masayuki نام دارد که جنگجویی افسانه است و در پی نابودی دشمنان است. نیزه و تفنگ و شمشیر و دیگر ابزارهایی که در هنگام مبارزه به کار می­رود از طریق بازیکن در طی بازی کنترل می­شود. گرافیک و صداگذاری بازی به خوبی طراحی شده است اما پس از کمی بازی کردن، تکنیک های ضربه زنی به دشمن تکراری می­شود.

بازی samurai Warriors 4: Empires
بازی samurai Warriors 4: Empires

در بخش هایی از بازی samurai Wariors 4: Empires پیشنهادهایی از طرف سیستم در قالب کاراکترهای قهرمان بازی به گیمر برای اداره بهتر بازی داده می­شود که استفاده از آن ها خالی از لطف نیست. در هنگام بازی، گیمر می­تواند بیش از هشت نفر کاراکتر را به محل مبارزه اعزام کند. در طول بازی کاراکتر های دشمن هر لحظه ممکن است به یکی از کاراکتر های اصلی طرف مقابل حمله کرده و به آن صدمه بزنند، که این سربازان با نام الهه­ ی انتقام مشهورند. اگر بازیکن در طی بازی به دفاع از این کاراکتر بپردازد، امتیازات ویژه و زیادی را دریافت خواهد کرد. در واقع اگر یک بار این بازی را امتحان کرده باشید، می­بینید که حالت های زدن و کشتن و خون و خشانت در این بازی به حدی زیاد است که لازم است بازی برای رده سنی خاصی عرضه شود. والدینی که قصد گرفتن این بازی را برای فرزندان خود دارند باید توجه کنند که خشونت در این بازی حرف اول را می­زند و خون عنصر اصلی این بازی است. همچنین در هنگام بازی ممکن است حس ناامیدی به بازیکن داده شود. بنا به همین دلایل سازمان رده بندی سنی نرم افزارهای سرگرمی  ESRA این بازی را برای رده نوجوانان مجاز دانست و رده T  را به این بازی اعطا کرد. این درجه شامل مواردی می­شود که در آن صحنه هایی همراه با خون و خشونت است و گیمر تا حدی توانایی تحمل چنین صحنه هایی را دارد. در واقع این سازمان در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد و وظیفه آن تعیین میزان و درجه سختی بازی و همچنین توجه به دیگر مسائل موجود مانند علوم و معارف اسلامی به خاطر مسلمان بودن بعضی از کشورها و همچنین بعد روانشناسی و جامعه شناسی به دلیل توجه به برخی آسیب های احتمالی بازی ها به اجتماع می­باشد. متاسفانه به دلیل عدم نظارت بعضی از والدین بر روی سرگرمی های فرزندان خود، شاهد تخلف گیمرهایی هستیم که پایین تر از این رده سنی قرار دارند و این صحنه های خشونت بار برای این بچه ها می­تواند تاثیر بد و مخربی در روحیه و اخلاقشان داشته باشد و طبق تحقیقات علمی روانشناسی مشخص شده که این کودکان در آینده می­توانند لطمه های بزرگی به خود و جامعه وارد کنند. لذا والدینی که کودکانی در این سن دارند، باید به این مسئله توجه کاملی داشته باشند. در مجموع باید بگوییم بازی samurai Wariors 4: Empires بازی اکشن و ماجراجویانه است که از طرف ESRA رده سنی نوجوانان را دریافت کرد و لوگوی رده سنی بر روی جلد این بازی قرار داده شده است. به دلایلی که توسط سازمان ESRA  ارائه شده است، گیمرهای کمتر از این رده سنی مجاز به استفاده از این بازی نیستند زیرا تاثیرات بدی در روحیه آن ها خواهد داشت و همچنین آثار بدی را نیز در آینده در پی دارد. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که با صحنه های خون ریزی و خشانت آمیز مشکل دارید، توصیه می­شود که این بازی را تجربه نکنید و اگر به بازی های اکشن علاقه زیادی دارید این بازی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. لازم به ذکر است که بازی samurai Wariors 4: Empires از سوی منتقدین و گیمرها نمره قبولی خوبی را کسب کرد و از این نظر انتظارات طرفداران خود را برآورده کرده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 2 =